Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?

kupę filmów demonstracyjnych i treningowych

hejka, gdybys trafila na tym forum na filmiki ze sparingow (glownie noz i palka) bylbym bardzo wdzieczny za zmieszczenie linkow tu badz w dziale FMA

i nie sluchaj tych wszystkich zawistnikow, kazdy uwaza ze jego kug-fu jest najlepsze ;)

Cześć - jestem tu nowa wczoraj miałam już okazję poznać, co poniektórych - jak zwykle krzykaczy typu -

"ja to wszystko rozumiem - tylko czemu potem ten "balet" sie sprzedaje za ciezkie pieniadze dzieciakom ktorzy wierza w takie bzdury? bo musisz przyznac ze wlasnie takich rzeczy uczy sie na treningach FMA - nie?"

taa bo na treningach FMA wciska się biednym dzieciom balety... :-) --> a chodziło o te filmy tutaj: http://www.forum-kul...dpost&p=1127255 czyli Gun & Knife Infight (czyli Broń & Nóż Walka wewnętrzna) albo SPEED KILL

Tu jeszcze parę innych odmian:
Pekiti Tirsia Kali [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kali Sikaran [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
FCS Kali (Filipino Combat Systems) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dalsze FMA-Clips: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_paproch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
Witaj!

Ciekawskie rzeczy, ciekawskie na tych filmikach.
Pytanko: rozumiem, że część owych technik ćwiczycie na treningach,
czy nadają się do sparingu?
Doświadczenie z nożowymi zabawami mam takie, że większość wyrafinowanych akcji była bezużyteczna na sparach (gumowy nożyk i okulary).
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
Chyba nie rozumiesz SZtuki :wink: :D
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
@Paproch
nie rozumiem pytania 8O - jak najbardziej, u nas na treningu używamy różnych noży - plastiki, drewniane czy z twardej gumy.... ja osobiście nie używam żadnych okularów czy hełmów - chyba że naprawdę - chodzi konkretnie o cięcia czy ukłucia w partie szyjne czy głowy..... ale to rzadko - przeważnie nasze sparingi wyglądają mniej więcej tak: - widzisz że ci tam nic nie trzeba - chodzi o przebiegi ruchów przede wszystkim - płynność, zakodowanie tego sobie i o technikę - przecież nikogo tam na chama nie musisz ciąć czy kłóć... :-)
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
To, co jest pokazane na tym filmiku to nie sparringi tylko ćwiczenia układów.

Sparing polega na tym, że przeciwnik ma broń i może zaatakować dowolnie, i atakuje, a nie zamiera w miejscu kiedy tylko zbijesz jego rękę w bok. Na filmie jest pokazane jak ktoś atakuje, jego atak jest zbijany, wtedy tajemniczo zamiera i dalej można na nim wykonywać spokojnie technikę.

W sparingu na noże celem może być kolano, udo, przedramię, głowa... dlatego potrzebne są ochraniacze na oczy. Kiedy ćwiczy się takie układane formy to owszem, ochraniacze nie są do niczego potrzebne. Ale takie układane formy niespecjalnie sprawdzają się w starciu z przeciwnikiem. "No battle plan survives contact with the enemy"
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
leslie - sam przecież piszesz że jest to "forma ćwiczeń układów" ... to jakie wykorzystanie tego w prawdziwej sytuacji zagrożenia 8O ? Tu uczysz się automatyzmu - przebiegu ruchów i zakodowanie ich sobie --> nic innego! Jaki "No battle plan survives contact with the enemy" 8O ? Jest w ogóle takie cóś jak "plan bitwy" :) ??? Fajnie by było...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?

przeważnie nasze sparingi wyglądają mniej więcej tak:


Całkiem fajny filmik, ale sparring to to nie jest.
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
ja wiem... już dobrze Khuanq - ja to już zrozumiałam - już mi poprzednik na to zwrócił uwagę - nie potrzeba mi echa :( głucha nie jestem...podałam to co znalazłam, prawdziwego sparingu nie mam, oprócz moich prywatnych - ale tych nie będę pokazywać - bo nie o mnie tu chodzi....
Pasuje to nawet jakoś: Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
Khuanq
a tak już w ogóle to proszę ..... daj mi już spokój - przestań mnie już prześladować - to samo tyczy się kriss, dzej, leslie..... ja nie wiem - jak chcesz/chcecie cóś powiedzieć, to powiedzcie cóś konkretnego - na temat - a nie tylko zarzuty, texty itd, itp..... bezsensu! i to od razu w czterech chłopa na jedną babę 8O :) ??? a ładnie to tak :D ??

Jeżeli komuś po moich wypowiedziach albo pytaniach się uprzykrzyłam , że wykorzystałam go, lub po prostu się ktoś zdenerwował - proszę żeby się nie fatygować i mi NIC o takim czymś nie opowiadać - a tylko mnie zwaczajnie zignorować..... Z wszelkiego rodzaju textów, "serdecznych porad" czy tez i (bardziej prawdopodobne!) obraz albo i nawet przekleństw mogę w każdym bądź razie w pełni się obejść!!! Przypomnę, ze kiedy tutaj dyskutujemy robimy to z własnej woli, a także sprawia nam radość dzielić się wiedzą, poradą i od czasu do czasu nawet malutkim joke'm.... Dziękuje za uwagę.tp
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
To się naprawdę jakieś absurdalne zaczyna robić...

kriss, dzej, leslie


i ja Cię prześladujemy... ok, pokaż mi to prześladowanie.

Napisałaś coś, z czym się nie zgadzam, więc wyraziłem swoją opinię - HALO! to jest forum dyskusyjne i do tego właśnie służy.

Wyobraź sobie, że nie zależy mi wcale, żeby jakoś Cię atakować, czy coś w tym stylu (mimo twoich obelg w moim i mojego owłosienia łonowego kierunku :) ), natomiast jeśli mam przeciwną do Twojej opinię na jakiś temat to zamierzam ją wyrazić i nic na to nie poradzisz :-)

W pierwszym twoim poście w temacie krissa pojechałaś z grubej rury, że to co robi jest bez sensu, bo FMA są lepsze. On Ci wszystko ładnie i spokojnie objaśnił (to chyba strasznie spokojny człowiek jest :wink: ) bez nerwów. Natomiast kiedy on wypowiedział się na temat FMA, poprosił o twoje zdjęcia/filmy, to Olaboga! ruszono świętość! On Cię prześladuje bezczelnie! - czyli uważasz, że Ty możesz krytykować wszystko i wszystkich, ale to co Ty robisz jest święte. Przykro mi, ale tak nie jest.

ja wiem... już dobrze Khuanq - ja to już zrozumiałam - już mi poprzednik na to zwrócił uwagę - nie potrzeba mi echa


Nie ustosunkowałaś się w żaden sposób w swojej poprzedniej wypowiedzi do tego, że to nie jest sparring.

Mówisz, że sparrujesz bez żadnych ochraniaczy - uważam, że są dwie możliwości:

a) mylisz pojęcia i nie wiesz co to sparring

lub

B) wasze sparringi są bardzo lekkie i delikatne

Jeśli jest opcja "c", to chętnie ją poznam.

Pozdrawiam
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
człowiecze wyluzuj - nigdy nikomu nie mówiłam , że FMA jest lepsze...pokaż mi konkretnie takie zdanie .... i nie pisz już bzdur --> już ci to 10 razy tłumaczyłam --> a ty wkółko to samo :twisted: !!!
I skącz już tu zaśmiecać ten temat - jak cóś masz to pisz mi na PW - ale skącz już mi z tymi zarzutami w kółko.... :twisted: :evil:
Czy mogł by go tu któś z MODóW uspokoić w końcu? Już jeden temat zofftopował - tu już drugi zaczyna... :( 8O BOAH!ey! odwal się już - chłopie!!!

Nie ustosunkowałaś się w żaden sposób w swojej poprzedniej wypowiedzi do tego, że to nie jest sparring.

czy ja tu stoję chłopie w jakimś trybunale 8O ? a po drugie już o tym napisałam --> i stoi tam jak BYK - otwórz oczy to zobaczysz....

Ja wiem --> Psy szczekają, karawana jedzie dalej. :( SUPER!
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?

Czy mogł by go tu któś z MODóW uspokoić w końcu? Już jeden temat zofftopował - tu już drugi zaczyna...


Ależ ja mówię jak najbardziej na temat.

czy ja tu stoję chłopie w jakimś trybunale


Nie, nie stoisz. Ale jak np. ktoś powie, że niebo jest zielone i w żółte prążki to będę uważał, że ma jakiś problem z postrzeganiem rzeczywistości, jeśli jakoś mi tego nie wyjaśni ;)

Mówisz, że do sparringów nie potrzeba żadnych ochraniaczy, więc wytłumacz dlaczego. Jaki masz problem?

a po drugie już o tym napisałam --> i stoi tam jak BYK - otwórz oczy to zobaczysz....


Nic tam na temat nie napisałaś, bełkot jakiś - przeczytaj sama. Wyjaśniłaś cokolwiek dopiero po moim poście.

człowiecze wyluzuj - nigdy nikomu nie mówiłam , że FMA jest lepsze...pokaż mi konkretnie takie zdanie .... i nie pisz już bzdur -->


Proszę bardzo:

DżIIIIIIISSSES! A co to za maczugi macie na sticksy się walczy: zobaczcie tutaj:
http://www.forum-kul...dpost&p=1127255


Sorry - ale jak dla mnie - rzecz zupełnie bez sensu.... zobaczcie Arnis.


...

I też se disklejmera pierdzielnę, a co!

Jeżeli kogoś denerwują moje wypowiedzi, to... to w sumie mam to kompletnie gdzieś.

:)
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
no i co 8O - gdzie tam stoi że FMA jest lepsze od czegoś ? tam pisze jak BYK tylko - zobaczcie sobie Arnis.... i co 8O ?

Nic tam na temat nie napisałaś, bełkot jakiś - przeczytaj sama. Wyjaśniłaś cokolwiek dopiero po moim poście.

8O o czym ty piszesz człowieku w ogóle... tam wyraźnie pisze - dlaczego wstawiłam ten film --> bo innego NIEEEEEE MAAAAAAAM! 8O IIIIIII TYYYYYYLLLLLLEEEEE!!!
Daj se już siana chłopie - ty i tak nic nie trenujesz --> to po co się tu rzucasz jeszcze... 8O
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?

ty i tak nic nie trenujesz --> to po co się tu rzucasz jeszcze...


Jak to nie trenuję? Ja trenuję strasznie ciężko! Dla przykładu u mnie sparringi wyglądają tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(ponieważ akurat nie mam klipu z moich sparringów, wrzuciłem inny, przypadkowy klip)

tam pisze jak BYK tylko - zobaczcie sobie Arnis.... i co ?


:lol:

Daj se już siana chłopie - ty i tak nic nie trenujesz --> to po co się tu rzucasz jeszcze...


W przeciwieństwie do Ciebie próbuję wciąż dyskutować na temat i dowiedzieć się czegoś o sparringach w FMA. Dalej nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego uważasz, że ochraniacze są zbędne. Jedyna odpowiedź na jaką Cię na razie było stać, to:

BOoO tTtAAAAaaaKKKK !!!!!!!!!!!111oneone

:wink:
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
Jawohl! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hay, przyjaciele FMA - chcecie materiał oglądaniowy?
Zresztą no niech to któś oceni:

DżIIIIIIISSSES! A co to za maczugi macie :) :D na sticksy się walczy: zobaczcie tutaj:
http://budo.net.pl/v...7#954947.......

napisałam to z dwoma uśmiechami, 5 wyrazów, 1 link - a wy się zachowujecie jak jakieś :( - płaczecie już o tym od 30 postów, jak bym wam kogoś śmiechem zabiła..... Skoro jesteście tacy do tego przekonani - Panowie!!! Te dwa słowa krytyki od jakiejś gówniary, która nie ma i tak pojęcia --> to powinniśie chyba wytrzymać :) A nie ścigacie mnie już od dwóch dni, lamentujecie, że wam krzywdę zrobiłam (czym :D ?), obraziłam (czym 8O maczugą?) i że uważam że FMA jest The Best (nie wiem tylko gdzie tak uważam, ale to szczegół!) i że jestem za te filmy tam winna - "bo oni tam biednym dzieciom balety za ciężkie pieniądze wciskają" :) i nagle muszę wysłuchiwać : "A techniki FMA na ulicy wydają mi się prawie tak niepraktyczne jak aikido" idt, itp...BOAH! EY! Po ile wy mace w ogóle lat wszyscy 8O ??? Przecież to śmiechu jest wszystko warte, co wy tu za cyrki wyprawiacie..... :) wyluzujcie ludzie.... , stójcie za tym co robicie - nie musicie się tego wstydźić i burzy z byle g.... w szklance robić :) oh my gosh ey!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024