Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.

panowie - byla juz o tym mowa - ze w broni palnej (ktora stosuje sie do samoobrony) liczy sie przede wszystkim sila obalajaca - a takiej wiatrowki nie maja.. co z tego ze mozesz komus srutem nabic siniaka? to nie zatrzyma zadnego bandyty a jedynie moze go tylko jeszcze bardziej rozwscieczyc.. pomijam tu zupelnie techniczne kwestie noszenia wiatrowki o ktorych wspominal kolega wyzej - czyli brak mozliwosci szybkiego uzycia takiej broni (koniecznosc nabicia pocisku z CO2) co juz na wstepie ja dyskwalfikuje..


przeciez nie wychwalam pneumatykow jako o broni do samobrony, wrecz przeciwnie... odnosilem sie tylko do tego... napisales tez ze pcp to tylko karabiny...

ranchero jest chyba semi-auto i ma 8-mio strzalowy magazynek, ale pewnie malutki tez nie jest co nie znaczy ze nie ma wielostrzalowych facow pistoli tylko to napewno nie beda barnes-y :roll: dalem to jako ciekawostke poprostu :D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.
a to luzik.. :)

ja kiedys strzelalem z takiego fajnego PCP ktore walilo olowianymi kulami.. to byla moc - z 50m przestrzeliwalem na wylot metalowa rurke.. :twisted:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.

najkrotszy jaki znalazlem na tej stronie to byl:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i jest nadal DUZO za duzy zeby realnie mowic o nim jako o sprzecie noszonym codziennie przy sobie.. rozmiar, obsluga, szybkostrzelnosc itd - to wszystko dyskwalfikuje takie rozwiazania..

Coś takiego tylko pod długim prochowcem :)
  • 0

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.

Z tego co mi wiadomo, można legalnie posiadać taką broń, jeżeli energia pocisku nie przekracza 17J.


Mozna posiadać i legalnie wiatrówke której energia pocisku przekracza 17 J,jednak trzeba ją zarejestrować. Aby zarejestrować taką wiatrówkę musimy się udać do Komendy Policji z zaświadczeniem z sądu potwierdzającym że osoba chcąca zarejestrować taką wiatrówkę nie była skazana prawomocnym wyrokiem sadu czyli jest osobą niekaraną,dodatkowo należy załączyć opinie psychologa oraz dowód osobisty.



Czy strzał z bliskiej odległości, np. w nogi, zniechęci agresora do ataku? Czy śrut przebije ubranie i wejdzie w ciało?


Co do pierwszego pytania to nie mozna jednoznacznie na nie odpowiedzieć poniewaz zbyt wiele czynników się na to składa.

Jezeli chodzi o to czy śrut przebije ubranie i wbije się w ciało to zalęzy od :

- energi wystrzelonego śrutu
- prędkości początkowej wystrzelonego śrutu
- materiału z którego srut jest wykonany ( ołów, stal itp)
- cięzaru śruciny
- grubości ubrania które chcemy przebić
- odległości między wiatrówką a celem

Pistolety wiatrówki zwykle strzelają lekkim śrutem a prędkość początkowa śruciny mieści się w przedziale 140 - 180 m/s, o wiele lepsze jeśli chodzi o siłę strzału są wiatrówki strzelby gdzie prędkość poczatkowa dochodzi nawet do 300 m/s w dodatku mozna z nich strzelać z róznego rodzaju srutu, taką wiatrówką strzelając z dobrego srutu można bez problemu tłuc butelki po piwie z odległości 15 metrów. Bardzo dużo zalezy tez od śrutu, strzelając stalowym tłukłem grube szkło z 10 metrów natomiast strzelając tą samą wiatrówką ze śrutu ołowianego nie mogłem rozbić słoika po majonezie z odległości pół metra.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.
Witam, wypowiem się co do tematu. Rok temu w Maju leżałem w szpitalu dziecięcym i były 2 ofiary nieumyślnego użycia wiatrówki. Jedną osobą była 15 letnia dziewczyna, której jakaś smarkula groziła, że ją postrzeli (tak nawiasem mówiąc co za debil daje dzieciom broń!!) i to zrobiła. Sama opowiadała, że w pierwszym momencie NIC! nie poczuła, a została trafiona w udo, dopiero później ją zniosło. Była też 5 letnia dziewczynka również postrzelona wiatrówką, ale w policzek. Jej matka opowiedziała, że zeznanie dziecka to, huk i nagle krew z policzka, ale żadnego bólu... dopiero później, a więc ja również uważam to za głupi pomysł. Jeśli 5 letniej dziewczynki nie zastopowało, to powodzenia przy użyciu na zrytych drecholach :roll: .

Pozdrawiam

Pogromca
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.
mam 2 pistolety w tym maga-95 9para energia takiego pocisku to 450-500J przy standardowej amuicji przy podsypanych wynalazkach +p lub +p+ do 700J a zalecają żeby strzelać dubletami więc sobie przeliczcie nawet te 17J z dobrego karabinka pistolety na co2 nie przekraczają 7J :) :) :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.
wiatrowki w linku ktry podalem maja wiecej J i cal. 50, ale to chyba nie licytacja.... bo przy nawet niewielkim kalibrze i 50 - 100J jestes w stanie podziurawic na 10-20m stad limit 17J ktory starcza do celnego strzelania do tarczy na ok 50m, bo do Tego sa pneumatyki u nas, do zabawy, z drugiej strony trzeba przypominac ze to niezupelnie zabawka, niewolno z nich mierzyc do ludzi - od tego mamy ASG
  • 0

budo_macko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie wiatrówki do samoobrony.

Witam,

Na forum nie znalazłem żadnego wątku na temat wiatrówek, więc postanowiłem założyć własny.

Proszę o opinie: Czy pistolet-wiatrówka to dobry pomysł na samoobronę na ulicy? Z tego co mi wiadomo, można legalnie posiadać taką broń, jeżeli energia pocisku nie przekracza 17J. Czy strzał z bliskiej odległości, np. w nogi, zniechęci agresora do ataku? Czy śrut przebije ubranie i wejdzie w ciało?


:o prędzej rozwścieczy :lol: kup sobie GAZ :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024