Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
Ćwiczyłeś kilka lat w dojo Birankai z kilkoma 5 i 6 danami i pytasz mnie?
Prawda jest taka, że uczyć sie można tylko wtedy kiedy chce sie słuchać. jeśli w dojo birankaiowym ćwiczysz aikido jamadowe to sie nie spodziewaj że zrozumiesz. zwłaszcza, że po kilku latach treningu mówisz o współcwiczących wciąż "oni" To twój wybór - ja ci tego przez internet nie wytłumacze. miałes lepszych ode mnie do tego :) :) :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
Jak to wszystko czytam, to aż strach mnie ogarnia na myśl, że mógłbym ewentualnie w przyszłości nie oznaczonej zareklamować jakiś staż/obóz/seminarium/szkołę letnią lubo zimową organizowaną u mnie i przeze mnie. Co drugi forumowicz wie lepiej od każdego możliwego nauczyciela i wyjdzie na to, że korzystam z wiedzy oszołoma, patałacha i w ogóle totalnego dna i zera. Doprawdy, fascynujący są aikidocy. :? :roll: :P
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
no ja ze łzami w oczach sie zastanawiam nad zamknięciem topiku.
zapytam sie inaczej:
kto sie wybiera do Wrocławia??
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

Jak to wszystko czytam, to aż strach mnie ogarnia ...

Szanowny Shawnee, pmasz reklamuje, czy też zachęca do udziału w obozie w innym temacie. Ten temat jest okazją by sobie porozmawiać o koncepcji "kontakt i żywy uke w sz", gdzie uke w coniektórych szkołach bywa, że jest "ledwo żywy". Ot, co. Nie należy wyciągać pochopnych wniosków, a na spotkanie mistrza zza Oceanu trzeba się po prostu wybrać. Chiba Sensei to fascynująca indywidualność i tylko odpukać, aby taka okazja w Polsce ponownie się wydarzyła.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

no ja ze łzami w oczach sie zastanawiam nad zamknięciem topiku.
zapytam sie inaczej:
kto sie wybiera do Wrocławia??


heheh, przeciez od razu ci pisalem, ze nikt spoza twojego dojo sie nie pojawi. A ty, Naiwny, wciaz czekasz na Gosci.... :lol:

Gosciu, mam nadzieje ze nie chociaz w tym topiku nie odbiegniesz od tematu, bardzo prosze?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
Smailu bedzie!!! ale on to rodzina to ise nie liczy... :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

Smailu bedzie!!! ale on to rodzina to ise nie liczy... :)


Ja się wybieram do Wrocławia. Przybęde zapewne na treningi 8 sierpnia i zostanę do soboty. Zastanawiam się jaką opcje opłat wybrać.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

Szanowny Shawnee, pmasz reklamuje, czy też zachęca do udziału w obozie w innym temacie. Ten temat jest okazją by sobie porozmawiać o koncepcji "kontakt i żywy uke w sz", gdzie uke w coniektórych szkołach bywa, że jest "ledwo żywy". Ot, co. Nie należy wyciągać pochopnych wniosków, a na spotkanie mistrza zza Oceanu trzeba się po prostu wybrać. Chiba Sensei to fascynująca indywidualność i tylko odpukać, aby taka okazja w Polsce ponownie się wydarzyła.

Drogi gościu, zgadza się - pmasz reklamuje swój obóz w innym temacie. Jednak ten temat ja raz nawiązuje do osoby prowadzącej pmaszową Szkołę. I to do pmasza wysuwane są tutaj pytania tudzież sugestie, że aikido Jego nauczyciela jest jakieś takie nie teges. No to teraz powiedz mi, proszę, po co ja mam jechać do Wrocławia na obóz, skoro koncepcja jest do bani i stawy zagrożone zginaniem w obie strony? Tylko dla nazwiska prowadzącego i wpisu do legitymacji? Trochę drogo. I w ten sposób można "obsobaczyć" każdego, zawsze znajdzie się ktoś z inną wersją wydarzeń. Taka drobna różnica "sensei Chiba nie ma racji" i "mam odmienne zdanie w tym temacie niż sensei Chiba". Niby tak samo, ale nie to samo.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

No to teraz powiedz mi, proszę, po co ja mam jechać do Wrocławia na obóz, skoro koncepcja jest do bani i stawy zagrożone zginaniem w obie strony? Tylko dla nazwiska prowadzącego i wpisu do legitymacji? Trochę drogo.

Szczepan, jak widzę, preferuje na tym forum raczej 'chat' niż merytoryczne dyskusje, zatem będę się skracał. Myślę, że dobrze wiedzieć, co inni myślą w określonym temacie. Możesz, ale nie musisz się tymi opiniami sugerować. Nie napisałem, że "sensei Chiba nie ma racji". To stwierdzenie jest zbyt ogólnikowe. Napisałem: "Uważam, że Chiba Sensei jest w błędzie, jeżeli chodzi o interpretację korzeni aikido, zaś jego droga nie wnosi nic dobrego w jego przyszłość." To opinia, którą potrafię uzasadnić. Nie mniej, zapewniam - spotkanie z mistrzem Chibą, jest warte każdego wydanego grosza.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

Nie mniej, zapewniam - spotkanie z mistrzem Chibą, jest warte każdego wydanego grosza.

Tego akurat nie neguję.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
Jeszcze może dla odmiany co nieco stricte w temacie wątka: Bardzo polecam artykul Yoshio Kuroiwa pt.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(Chętnie to kiedyś przetlumaczę, o ile, oczywiście, Szczepan mnie nie uprzedzil.)

Z tegoż wlaśnie artykulu pochodzą poniższe perelki...:

As the old saying goes, we must understand that we may lead a horse to water but it is for the horse to choose whether or not he drinks...

It is important in training to correctly understand the roles of "uke" and "tori". Uke's role is to adjust himself/herself to the movement of tori and tori learns his/her movement with the cooperation of uke. Failure to understand this will lead to the misunderstanding that uke was thrown or pinned because tori's technique was excellent. Uke absorbs the movement of tori with his body by taking a pure fall. In other words, uke is not thrown but rather is practicing a form in which his role is to be thrown. Thus, the central character in practice is uke...

i coś specjalnie dla gościa:

No theory can be separated from practical aspects. It is all over for you if your theory turns into idealism...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

Z tegoż wlaśnie artykulu pochodzą poniższe perelki...:
In other words, uke is not thrown but rather is practicing a form in which his role is to be thrown. Thus, the central character in practice is uke... [/b]

To nie ma chyba nic wspólnego z walką już, nieprawdaż?
Jeżeli rozpatrujemy ćwiczenie jako przygotowanie do walki, to taka koncepcja jest bzdurą.

No theory can be separated from practical aspects. It is all over for you if your theory turns into idealism...

No to się zdarza w 95% :twisted: większość moich wypowiedzi dąży do ukazania tego.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

To nie ma chyba nic wspólnego z walką już, nieprawdaż?
Jeżeli rozpatrujemy ćwiczenie jako przygotowanie do walki, to taka koncepcja jest bzdurą.

Polecam przeczytać calość...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz
nie mogłem sie powstrzymać - rozwaliło mnie zupełnie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja "kontaktu" i "żywego uke" w sz

WWW.MISZCZMARIAN.PL

The encoded file /home/wsaikido/ftp/miszczmarian/hoax/libs/auth.lib.php has expired.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024