Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu



znalazłem np taką notkę

With the great pleasure I would like to inform all our visitors that Mr Gordon Wallace from Scotland was promoted to 7th degree black belt during International Instructors Course held in Houston (USA), 13-15 Aprill 2007.

On Behalf of Mr Tadeusz Loboda and all AETF staff I would like to congratulate Master Wallace for his perseverance in TKD.

ale nie mówi ona wprost że to był egzamin na tym kursie instruktorskim, równie dobrze mógł się czymś zasłużyć wcześniej i dostał go akurat tam bo nadażyła się "okazja"

\

Z tej notki wynika bardziej ze zostal promowany "was promoted" a gdyby zdawal to mogło by być passed exam :)

Dla mnie nie jest to informacją czy zdał czy po prostu mu przyznano za zasługi :)
  • 0

budo_dr pytalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Nie jestem żądną szychą, wręcz nie rozumiem tego stwierdzenia, a wypowiedź moja do Ciebie nie była żadną kpiną. Poprostu na seminariach gdzie byli wymienieni panowie zadałem to pytanie i tyle. Nawet nie mam pojęcia czy oficjalnie jest to gdzieś zanotowane.
Jak ktoś taki jak Łoboda czy Jedut a zwłaszcz Wim Bos tak odpowiadają na pytanie uznaję to za pewnik.

Zającie 1 miejsca w jakimkolwiek plebiscycie nie świadczy ani o profesjonaliźmie trenera ani tym bardziej o jego uprawnieniach do prowadzenia zajęć.

Ani posiadany 6,7,8,9 dan czy jakikolwiek stopień mistrzowski. Np. Posiadacz 4 dana bez matury według prawa polskiego nigdy na terenir RP nie może zostać instruktorem ani prowadzić jakichkolwiek zająć. Takie wymagania Panowie i Panie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Np. Posiadacz 4 dana bez matury według prawa polskiego nigdy na terenir RP nie może zostać instruktorem ani prowadzić jakichkolwiek zająć. Takie wymagania Panowie i Panie.


O ile nic się w ostatnich miesiącach nie zmieniło, to do kursu instruktorskiego wymagane jest średnie wykształcenie, a nie matura.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
KURS INSTRUKTORÓW SPORTU

wymagania:
-min. średnie wykształcenie
- dokonanie zgłoszenia w określonym terminie

Gizmo nie mylisz się ale myślę, że koledze o to chodziło :)
  • 0

budo_dr pytalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Serdecznie przepraszam za pomyłkę. Mój błąd.
Jakoś sobie ostatnio utrwaliłem że średnie = matura.

:lol:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Jesli macie pretensje o kolesiostwo, to moze warto tutaj podyskutowac o tym, ze Tkd jest wyjatkowo podzielone


chciałaś chyba napisać, ze nie jest podzielone.
Porównaj sobie ilość większych organizacji TKD i karate czy kung fu.

i niewiele trzeba, zeby zalozyc sobie jakas unie czy federacje.


A to przepraszam dowód czego jest?
Podzielenia środowiska? Chyba sie waćpannie coś pomyliło.

BTW: Jeśli najpierw powstaje organizacja "The best Taekwon-Do ever", a 10 lat później działający w niej powołują "Even better Taekwon-Do Organisation", to kto wprowadza podziały? :lol:


uwazam to za małośc i głupote, ale tak to juz w Polsce jest.


faktycznie, jeśli osoba "A" ma V Dana i zdobyciu go poświęciła wiele lat zycia, a osoba "B" ma 53 Dana i zdobyciu ich poświęciła taką samą część życia, to pytanie tej pierwszej : "jakim cudem?" to małość i głupota.

Ciekawe podejście. ;)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

No nie znam się na TKD ,ale wlasnie dlatego spytalem. Bo nie chcialem dac sie zrobic w ch.....

Co do gibkosci, zalezy mi tylko na tym, zeby dobrze i mocno kopac na wysokosc glowy, nie mam ambicji , żeby robić szpagaty i inne ewolucje. Do tej pory nie interesowalem sie TKD , bo nawet za duzo bylo dla mnie w tym 'udawania helikoptera', no ale mimo wszystko w tkd jest sporo solidnych kopniec ,ktorych moglbym sie nauczyc i moglyby mi sie przydac.

No nic, dzieki za info o tym klubie , bo o to mi chodzilo.


Jeśli chcesz się uczyć tylko kopnięć, to TKD będzie do tego najlepsze i nie musisz głowić się nad tym czy GTF, czy ITF.
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
TKD to nie tylko kopniecia... Są jeszcze układy i walki ktore choc troche sie roznia w GTF i ITF. Jesli masz zamiar trenowac TKD musisz zaakceptowac je w calosci. Najwazniejszy jest trener, jego podejscie i sposob prowadzenia treningow.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Aha, bo Tadeuszu w WTFie to się już kopnięć nie ćwiczy :roll: .
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Jerzy Jedut VI Dan, Wim Bos VIII Dan, Adam Alenowicz V Dan, Trau Trieu Quan, chcesz jeszcze?


Pominąłeś Tadeusza Łobodę. Oj... chyba mu powiem.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Aha, bo Tadeuszu w WTFie to się już kopnięć nie ćwiczy :roll: .



A tak istotnie. Niedopatrzenie z mojej strony.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

Witam, od jakiegos czasu mysle nad tym , zeby sie zapisac na TKD. W sumie nie wiem czy nie jest juz za pozno,



Sorge nigdy nie jest za późno. Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie jaki stawiasz sobie cel. Jeśli rekreację to wybór klubu będzie sprawą drugorzędną. Radziłbym Ci wziąć pod uwagę lokalizację i opłaty, a trenera na samym końcu.

Piszesz, że jesteś z Wrocławia.

Wojciech Dolny - faktycznie te wszystkie dany Wojtka Dolnego wyglądają obciachowo. Pewnie ma też zdjęcie z Chuckiem Norrisem. Na zawodach nigdy go nie widziałem.

Oprócz WSKT i WAT jest jeszcze CTI - trener Zbigniew Semp.
Słyszałem o facecie pozytywne opinie, no i ma bogate doświadczenie trenerskie.
Jeździ na seminaria - uczy się. Czasami z jednym, dwoma zawodnikami pojawia się na zawodach. Porządna strona internetowa.

WAT - Andrzej Undro - Master Busines. Treningi drogie jak w Warszawie.
Na zawodach bywa rzadkim gościem. Dawniej jego zawodnicy (seniorzy też) dominowali na zawodach. Ma obiecujących małolatów. Jego klub to kamyk w bucie chyba wszystkich w Polsce. Sam mu zazdroszczę. Kurcze 300 trenujących... Jak on to robi. Chyba ma charyzmę facet. Pożądana cecha u trenera. Strona internetowa do bani.

WSKT - Adam Alenowicz. W kontaktach ze starszymi stopniem Pan "przepraszam". Ma sporo dobrych zawodników. Oglądałem go w "pracy trenerskiej" na zawodach. Stan emocjonalny pozostawia sporo do życzenia.
W głowie mi się nie mieści żeby obrażać się na swoich zawodników, po ich przegranej walce.
Ma kilku bardzo dobrych seniorów i juniorów. Strona internetowa: literówki i poślizg informacyjny. To też o czymś świadczy.

Słuchaj... może do Legnicy nie masz daleko. :)
Tam Łukasz Stawarz ma solidną ekipę. I ich szacunek.
Na stronie internetowej ład i porządek. To chyba zwierciadło jego wnętrza.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Bo strona internetowa jest bardzo istotna.. :roll:
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

znalazłem np taką notkę

With the great pleasure I would like to inform all our visitors that Mr Gordon Wallace from Scotland was promoted to 7th degree black belt during International Instructors Course held in Houston (USA), 13-15 Aprill 2007.

On Behalf of Mr Tadeusz Loboda and all AETF staff I would like to congratulate Master Wallace for his perseverance in TKD.

ale nie mówi ona wprost że to był egzamin na tym kursie instruktorskim, równie dobrze mógł się czymś zasłużyć wcześniej i dostał go akurat tam bo nadażyła się "okazja"


System promocji w tkd obejmuje egzaminy do VI DANA. Kolejne stopnie, czyli VII-IX DAN (Mistrzowie i Wielki Mistrz) nadawane są za tzw. "zasługi".

Pewien człowiek-legenda tkd w Polsce powiedział kiedyś, że ci wszyscy posiadacze wysokich danów to onaniści. Napawają się stopniami, które o niczym nie świadczą(nie wszystkie oczywiście) - nawet w PZTKD, a na wysokich szczeblach zwłaszcza. Pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

WAT - Andrzej Undro

moja przygode w sztukach walki zaczynalem chyba w wieku 15 lat wlasnie od tej sekcij. TKD nie bylo wprawdzie dla mnie wogole - ani nie odpowiadala mi ta dynamika ani sposob prowadzenia walki- ale bardzo dobrze wspomina pana Andrzeja Undro, rzeczywiscie ten czlowiek wierzyl w to co robil i wkladal w to serce, pamietam tez ze przez ta sekcie kiedy ja cwiczylem przewineli sie ludzie ktorzy np. bardzso dobrze sobie potem radzili w kicku.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
Czlowiek Legenda? Raczej bajkpopisarz i najwiekszy koloryzator i zarazem socjotechnik oraz zakochany w sobie narcyz:D:D , te jego bajki to ja czytam moim mlodszym braciom na dobranoc jak Indiana Jones juz robi sie nudny..
  • 0

budo_dr pytalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu



znalazłem np taką notkę

With the great pleasure I would like to inform all our visitors that Mr Gordon Wallace from Scotland was promoted to 7th degree black belt during International Instructors Course held in Houston (USA), 13-15 Aprill 2007.

On Behalf of Mr Tadeusz Loboda and all AETF staff I would like to congratulate Master Wallace for his perseverance in TKD.

ale nie mówi ona wprost że to był egzamin na tym kursie instruktorskim, równie dobrze mógł się czymś zasłużyć wcześniej i dostał go akurat tam bo nadażyła się "okazja"


System promocji w tkd obejmuje egzaminy do VI DANA. Kolejne stopnie, czyli VII-IX DAN (Mistrzowie i Wielki Mistrz) nadawane są za tzw. "zasługi".
kolego słabo jesteś zorientowany i nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz pojęcia. Dotyczy to egzaminów. W innych kwestiach to mi wisi.

Pewien człowiek-legenda tkd w Polsce powiedział kiedyś, że ci wszyscy posiadacze wysokich danów to onaniści. Napawają się stopniami, które o niczym nie świadczą(nie wszystkie oczywiście) - nawet w PZTKD, a na wysokich szczeblach zwłaszcza. Pozdrawiam


  • 0

budo_dr pytalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
upps coś zepsułem. powyższa wypowiedż to tylko cytat. chodzi o to że kolego nie jesteś zorientowany i się nie wypowiadaj. w wiedeńskim itf są egzaminy na 7 dan. i tyle. niewiesz o tym twój problem. ja wiem. a internet jest tylko uzupełnieniem wiedzy, a nie wyrocznią.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu

chodzi o to że kolego nie jesteś zorientowany i się nie wypowiadaj. w wiedeńskim itf są egzaminy na 7 dan. i tyle. niewiesz o tym twój problem. ja wiem. a internet jest tylko uzupełnieniem wiedzy, a nie wyrocznią.



A dlaczego ma się nie wypowiadać? To forum tylko dla dobrze zorientowanych takich jak ty?

Rażą mnie - jako nauczyciela - błędy ortograficzne jakie robisz w swoich odpowiedziach. W każdym masz przynajmniej jeden: niewiesz pisze się osobno czyli nie wiesz.

Kreujesz się tu na znawcę i młodzież czyta to co piszesz, więc zorientuj się na księgarnię i zakup słownik ortograficzny.
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o ocene tej sekcji TKD we WRoclawiu
E tam, zaraz księgarnię. Wystarczy ściągnąć firefoxa - podobno podkreśla.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024