Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno miecza do tameshigiri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kupno miecza do tameshigiri
Czy da rade do 1500 zł kupić jakiś przyzwoity miecz do tameshigiri ? Zastanawiam sie na tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tylko nie wiem co jest warty.

Blink
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Jesli zaczynasz to kup sobie Practical Katana hanwei'a. Dosc badziewiasty, ale cos tam tnie.Jak uszkodzisz to przynajmniej nie stracisz duzo. Do kupienia juz od 300 us$.

Przyzwoite miecze nie mieszcza sie w podanym przez ciebie przedziale cenowym.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
szczepnie przeciez "normalna cena 3000" :?
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri

szczepnie przeciez "normalna cena 3000" :?


Longquan czy Ty przypadkiem na Allegro nie sprzedajesz mieczy. Moze masz cos co mógłyś mi polecic. ?
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
sprzedaje,
wszystko zalezy od tego ile tak naprawde chcesz wydac
ja bym polecal dolozenie tak do 2000pln i kupienie czegos prostego ale za to sprawdzonego
tak jak radzil Szczepan - wszystkie masowki typu Hanwei są ok dla początkujących, na forum jest też parę osób które w polsce wykuwają miecze - też IMO warto sprawdzić bo to pasjonaci i z pewnością się na tym znają
no i ew. mogę polecić swoje produkty od Zhou Zheng Wu - bardzo dobre miecze, niestety drogie (zapraszam na moja strone)
Tanie miecze z allegro mają to do siebie, że są tanie i gorzej wykonane (linie ostrza, rowki itp.) Te droższe miecze mają niemal idealny profil a te tańsze są bardziej krzywe (widać gołym okiem, ze nie jest to linia idealna). Tych tanich tez troche sprzedaje ale to tylko ze wzgledu na to, ze jest na nie zbyt (bo są dostępne dla osób które chcą ćwiczyć a nie mają gotówki lub dla tych którzy chcą mieć po prostu wykuty miecz -np na ściane). Jednak osobiscie zachecam do kupowania lepszych ponieważ tak naprawdę jakość rośnie nieadekwatnie do ceny (2xdrożej = 4x lepsza jakość)
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Nie moge w tej chwili kupic miecza drozszego niz za 1500 zł. Za rok bede jechal do Japonii na kontrakt i bede tam okolo 2 lat. Wtedy mam zamiar zarobic na porządny miecz. Obecnie potrzebuje cos czym bede mógł potrenowac. Chodzi mi o taki miecz ktory nie bedzie wyglądał jakby był kupiony w Cepeli i jednoczesnie nie rozpadnie sie po przecieciu 3 plastikowych butelek. Miecz bedzie używany sporadycznie do nauki cieć. Do Iaito mam w miare dobry miecz kupiony 5 lat temu w Japonii za okolo 2500 zł. Oglądałem miecz z tej aukcji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wyglada bardzo przywoicie jak na tą cene. Jest w miare dokładnie wykonany, ma naturalny Hamon a nie robiony szlifierka. Gość który kupił ten miecz nie ma zielonego pojęcia o cieciu i jak narazie to tnie wszystko co mu wpadnie w łapy i mimo to miecz nadal nie nosi sladów uszkodzeń wiec jest chyba w miare wytrzymały. Jeszcze sie pare dni zastanowie i jak nie znajde nic lepszego to zaryzykuje i kupie ten miecz
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
jedna uwaga, rozmawialem z tym sprzedającym i powiedzial, ze te miecze są z jego prywatnej kolekcji, tzn nie są nowe

i jeszcze jedno:
spojrz na to wszystko z innego punktu widzenia:

- miecz kosztuje na aukcji 1179zl
- czas oczekiwania 10-19 dni roboczych, czyli wychodzi na to, ze gosc miecze ściąga pocztą lotniczą z chin (to wiem bo rozpoznaje po jego mieczach i oprawach kto je wykonał ;)
- koszt wysylki jednego miecza z opakowaniem to ok. 60usd (180pln)
- zrozumiale jest, ze chce on na mieczu zarobic conajmniej 30%, odejmując cenę miecza i koszt wysylki daje jakies 700pln, po odjęciu cła i vatu jakieś 550zł - tyle ten miecz kosztuje
a w rzeczywistosci kosztują jeszcze mniej :) bo CHENESS KANBAI od producenta kosztuje 75usd co daje 225zl, a reszte którą zapłacisz to koszty "manipulacyjne" tak więc tak naprawde masz towar który jest wart te 225zł za nie 1179

teraz zastanow sie jeszcze raz nad kupnem miecza wykuwanego w kraju, tutaj przynajmniej 70% ceny placisz za jakosc , poza tym ludzie wykuwający u nas są bardzo dobre i przynajmniej zyskujesz dobry kontakt na przyszlosc

i nie sugeruj sie tanimi mieczami na allegro : tam wyrzuca się najtańszy towar bo ludzie sobie sortują miecze po cenach i na tej podstawie kupują
pożądny miecz wykuwa się imo na zamówienie
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Blink moja rada brzmi tak:
Kup coś najtańszego w stylu hanawei czy inny miecz tak jak pisał Lonqquan. Tak naprawdę to wszystko jest mniej więcej to samo, zapłacisz około 1000zł a resztę przeznacz na poprawienie szlifu, Wtedy miecz będzie lepiej ciął.

druga opcja ale droższa, zakup samego ostrza i dorobienie do niego porządnej oprawy u nas w kraju.

Trzecia opcja cały porządny miecz ale to w grę nie wchodzi i jak sam napisałeś z czasem.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
a zobacz tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mam iaito od Arka i bardzo sobie je chwalę
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri

a zobacz tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mam iaito od Arka i bardzo sobie je chwalę


a jaka cena ?
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
zamówilem taki miecz. W testach wychodzi ze jest OK. Najwyzej bede mial fajny wisiorek na sciane :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojowniczka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Faktycznie za te cene to wisiorek,miejmy nadzieje ze Ci sie jednak nie rozleci po kilku treningach :) moim zdaniem tracic kase na miecz zabawke,to jednak wyrzucanie pieniędzy w błoto,ale to moja opinia bez zlosliwosci :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Z tanimi mieczami trzeba bardzo uważać.

Ostatnio czytałem na Swordforum international. Przypadek gdy pewien sensei pojechał dać parę prywatnych lekcji osobie chcącej nauczyć się ciąć. Osoba ta uparła się by przecinać bambus ale jej to nie szło i uderzała bardzo siłowo (Wina senseia że nie poszedł do domu gdy jego uczeń zamiast słuchać się jego upierał się przy czymś) W każdym razie efekt był taki iż miecz pękł i trafił rzeczonego sensei. Tak nieszczęśliwie iż wylądował on w szpitalu z przebitym płucem i innymi obrażeniami.


To taka przestroga odnośnie samowolnego robienia co się podoba z mieczem i kupowaniu tanich mieczy i ufaniu im bezgranicznie.
  • 0

budo_wojowniczka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Zgadzam sie z poprzednikiem w przypadku zakupu taniego miecza jego jakosc moze byc watpliwa a przeciez tu chodzi o twoje zdrowie :!:
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Miecz KAZE Cheness Cutlery ktory zamowilem nie jest az tak badziewiasty. Poczytalem o nim sporo na amerykanskich i europejskich forach i naprawde ma bardzo dobra opinie. Jest bardzo wytrzymaly, dobrze wykonany i ma prawdziwy hamon. Jest to jeden z najlepszych mieczy w tej kategorii cenowej. Jest dużo lepszy od Practical Katana hanwei'a. Zamowilem samą klinge. Reszte czyli tsuba,saya,mekugi,kashira,fuchi itp zostala dodatkowo zamowiona dużo lepszej jakosci niz to co oferuje Cheness Cutlery. Pod tym linkiem jest test tego miecza i sa tam tez filmiki pokazujace ten miecz w akcji. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
takimi stronami bym sie nie sugerowal poniewaz w 95% naleza do jednego z producentów
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Blink, nie komentuję twojego zakupu bo miecza na oczy nie widziałem, stwierdzam jedynie iż trzeba uważać i nie robić głupot bo test w internecie wykonany przez jakiegoś gościa to żadna gwarancja (patrząc w dodatku na umiejętności tego człowieka). A nigdy nie wiadomo czy dany przedmiot nie ma jakiś wad ukrytych, nawet japońskiemu mistrzowi z tytułem "Żyjącego skarbu Japonii" zdarza się źle zahartować ostrze. Dlatego rozsądek przede wszystkim.
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri

takimi stronami bym sie nie sugerowal poniewaz w 95% naleza do jednego z producentów


To jest tylko jeden z linkow jaki znalazlem. Rozmawialem z wieloma osobami ktore sie znaja na mieczach. Oglądałem równiez miecz firmy Longquan kupiony na Allegro prawdopodobnie od Ciebie ale to była jakaś pomyłka jakościowa. Kaze ten ktory zamówiłem przed odbiorem został sprawdzony przez goscia ktory ma o tym pojęcie i został oceniony bardzo wysoko jak na miecz za te pieniądze. Wiadomo ze takiego miecza nie mozna porównywac z mieczem wykutym w Japonii za 10 000$ ale nie kazdego stac na taki zakup
  • 0

budo_blink
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri

Blink, nie komentuję twojego zakupu bo miecza na oczy nie widziałem, stwierdzam jedynie iż trzeba uważać i nie robić głupot bo test w internecie wykonany przez jakiegoś gościa to żadna gwarancja (patrząc w dodatku na umiejętności tego człowieka). A nigdy nie wiadomo czy dany przedmiot nie ma jakiś wad ukrytych, nawet japońskiemu mistrzowi z tytułem "Żyjącego skarbu Japonii" zdarza się źle zahartować ostrze. Dlatego rozsądek przede wszystkim.


Nie mam zamiaru iść na wojne z tym mieczem wieć biore pod uwage takie ryzyko. Miecz został sprawdzony pod względem jakościowym przez człowieka który ma o tym pojęcie. Zawsze istnieje ryzyko ze ma jakies wady ale tego nikt nie sprawdzi. Wszystko wyjdzie w praniu.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno miecza do tameshigiri
Ale pamiętaj że wciąż jest to masówka - pomijając kwestie "moralne" to takich mieczy się nie robi indywidualnie - tj. zawsze możesz trafic na lipe.

A do testów dostarcza się miecze sprawdzone.

A kwestia porównania do mojego miecza - porównujesz miecze cenowo podobne czy 1500zl Kaze do 400zł moj najtanszy ? :) Bo jedynie takie na allegro sprzedaje jako pseudo masówki =]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024