Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelające łokcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Strzelające łokcie
Może śmieszny temat, ale mnie to zastanowiło. "Strzelają" mi łokcie przy pompkach.
1. Czy ćwiczenie w ten sposób nadweręża stawy, czy nie warto się tym przejmować?
2. Jeśli nie wolno tego zignorować, to co można na to poradzić?

dziękuję
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
A kiedy? przy prostej ręce czy w trakcie zginania/prostowania?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
W zgięciu - "na dole" pompki.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Moje stawy strzelają jak chcą i kiedy chcą, głównie łokcie i kolana, ale również nadgarstki i kostki stóp. Przy pompkach jest to dosyć częste zjawisko, zwłaszcza kiedy jestem niedogrzany. Od kiedy regularnie trenuję i łykam glukozaminę jest nieco lepiej, ale wszyscy lekarze, których o to pykanie pytałem zgodnie twierdzą, że w sumie niewiele można zrobić i właściwie należałoby się przyzwyczaić. Co innego, że ja strzelam sobie stawami już od wielu lat, a do tego najprawdopodobniej jest to częściowo genetyczne (mam strzelających członków rodziny). Czy u ciebie pojawiło się to nagle, czy po prostu teraz zacząłeś się przejmować?
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Myślę że kuracja glukozaminą powinna rozwiązać problem.
Jak dla mnie to z przeciążenia stawów.
Glukozaminę możesz nabyć bez recepty w aptece. Jest dostępna w cenie ok 40 zł, różnych producentów.
Najlepiej przy okazji zapytać lekarza - bo mogę się oczywiście mylić.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Dzięki za rady

Glukozaminę możesz nabyć bez recepty w aptece. Jest dostępna w cenie ok 40 zł, różnych producentów.

Nie płacę w złotych :-) Glucosamine sulphate, to musi być to chyba?
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Mi kostki strzelaja, jak po nocach do domu wracam i musze po schodach do pokoju wejść.
Dlaczego tylko wtedy, to juz nie wiem... :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie

Glucosamine sulphate, to musi być to chyba?


To to. Jak masz możliwość to porównaj kilka różnych ile jest zawartości w tabletce/kapsułce, bo można w cholere przepłacić.
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Również mam problem ze stawami, szczególnie kolanami. Dostałem niedawno Odnovit z Polfy. Nie wiem nawet czy to dobre, ale od lekarza więc raczej :wink: Od jutra zaczne "kuracje".
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie

W aptekach pojawił się właśnie Odnovit - nowy preparat odżywiający i wzmacniający chrząstkę stawową, produkowany przez Polfę Kutno SA, firmę należącą do grupy IVAX. Substancje wchodzące w skład Odnovitu, przy przyjmowaniu preparatu dwa razy dziennie, mają potwierdzone działanie w zapobieganiu i spowalnianiu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów kolanowych oraz biodrowych.

Substancje zawarte w Odnovicie pomagają regenerować chrząstkę stawową, a jednocześnie zmniejszają ból i usprawniają ruch oraz chronią stawy przed powstawaniem zmian zwyrodnieniowych. Preparat może być stosowany profilaktycznie przez osoby intensywnie obciążające swoje stawy - aktywnie wypoczywające, uprawiające sport, a także przez osoby starsze i osoby z nadwagą lub otyłością.

Skład Odnovitu oparty jest na dwóch substancjach: glukozaminie i witaminie C - niezbędnych w procesie odbudowy tkanki chrzęstnej. Glukozamina regeneruje tkanki chrzęstne - ważny budulec stawów. Jako naturalnie występujący w naszym organizmie cukier, glukozamina wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej. Z kolei zawarta w Odnovicie witamina C, jako czynnik antyutleniający i przeciwzapalny, chroni chrząstkę przed zmianami zwyrodnieniowymi. Witamina C (kwas askorbinowy) jest niezbędna podczas syntezy kolagenu - jednego ze składników tkanki łącznej chrząstek, wiązadeł i ścięgien.

Odnovit jest dostępny w formie proszku w saszetkach, który rozpuszcza się w wodzie. Dzięki takiej formie preparat jest łatwiej niż tabletki przyswajany przez żołądek.

Dodatkowym atutem Odnovitu jest jego cena - opakowanie zawierające 20 saszetek kosztuje ok. 12 złotych.

Bóle stawów w przebiegu zmian zwyrodnieniowych to najczęstsza dolegliwość, z jaką chorzy zgłaszają się do lekarzy specjalistów. Częstość zachorowań można porównać jedynie z chorobami układu krążenia. Na chorobę zwyrodnieniową cierpi już co dziesiąta osoba na świecie. Do grupy największego ryzyka należą osoby intensywnie uprawiające sport obciążający stawy (jogging, fitness, step), kobiety w wieku menopauzalnym, ludzie z dużą nadwagą oraz osoby starsze. Jak wynika z badań, aż cztery miliony Polaków odczuwa dolegliwości reumatyczne, a dwa miliony z nas ma zmiany zwyrodnieniowe.




Najczęstszym powodem bólu stawów jest choroba zwyrodnieniowa, zapalenie stawów oraz przeciążenie w trakcie wykonywania prac fizycznych i uprawiania sportu. Niestety, wciąż zbyt mało osób ma świadomość, że nawet przy okresowym pojawianiu się bólu stawów bardzo ważnym elementem walki z tak uciążliwą w codziennym życiu dolegliwością powinno być przyjmowanie preparatów wzmacniających chrząstkę.


  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Mi tam sprzelajom wszystkie stawy poza kolanowymi mam tak odkond pamientam i jakos mi to w niczym nieprzeszkadza hociaż caszemidenerwuje mnie to "chrupanie"
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Mi tez strzelaly ale nie lokcie a kolana. Bylem z tym u ortopedy i powiedzial ze coś w nich o coś sie ociera (juz nie pamietam co) i stad to strzelanie. Jako osoba ktora ma problem z glowy zalecam przerwe w treningach i glukozamine ktorej nie odstawiac po powrocie do treningow. Po powrocie polecam smarowac bengayem stawy przed treningami.
Zycze zdrowia.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
Ale którym bengayem :?: :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
dla sportowcow 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające łokcie
mi też strzelały kolana, a potem się jedno zepsuło.Teraz jem ten animal flex - co drugi dzień (przez pare dni kręciło mi się po tym w głowie ale teraz przeszło i czuje że pomaga).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024