Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam miecza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_lares
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szukam miecza
Poszukuje miecza samurajskiego, długość około 90 cm w klindze. Żeby był ostry, bardzo ostry. I w miare tani około 300 zł. Nie chodzi mi o jakiś super profesjonalny miecz ale taki zeby można nim coś uciąć :) nie wiem gdzie możan takie miecze kupić w miare tanio
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
Nie ma takich tanich mieczy które byłyby i ostre i dobre.... BTW po co ci taki miecz ?
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
8O
1. Czymś takim SOBIE można zrobić POWAŻNĄ krzydę nie mówiąc już o innych.
2. Miecz to nie zabawka którą można sobie coś "pociąć".
3. Gdyby, nie daj Boże, każdy mógłby kupić taki "superowy" ostry miecz o długości klingi 90 cm (czyli dla człowieka o wzroście tak 210-220 cm) to bym nie wychodził na ulicę.
4. Takiego miecza nigdzie nie dostaniesz. No i całe szczęście :/

Z góry przepraszam za defetystyczny wydźwięk posta, ale blady strach mnie oblatuje jak słyszę o takich pomysłach 8O
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza

Miecz to nie zabawka którą można sobie coś "pociąć".

Gwoli ścisłości Lares napisał "uciąć". Wiesz, może miał na myśli swoje ucho, albo palce, nie mówiąc o swpomnianym przez Szczepana samooskalpowaniu :wink: :lol: :lol:
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_lares
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
chodzi mi o miecz taki to treningu w miare dobry, poprostu żeby nie był taki tępy jak zabawka

Ps a co wy myśliliście że chce wyjśc na ulice z taką bronią i wymachwać nią czy co??
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
1. Nie dostaniesz treningowego miecza za 300 zł, ani tym bardziej takiego którym można coś ciąć.
2. Jaki styl trenujesz?* (pytam, gdyż w naszym kraju znam tylko jeden styl w którym używa się takich nodachi dla ludzi którzy nie mają powyżej 2 metrów... Ale oni raczej by nie zadali tego pytania... :wink: )
*jeśli coś trenujesz to powinieneś znać odpowiedź na następujące pytanie. A jeśli nic nie trenujesz to daj sobie spokój z kupowaniem ostrego miecza. Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę posiadania czegoś egzotycznego w domu to kup sobie "wieszak" na ścianę -ceny właśnie około 300 zł. Przy drobnym wydatku paru złotych kupisz sobie do tego osełkę i naostrzysz. Jeśli czujesz potrzebę ścinania Bogu ducha winnych drzewek to kup sobie siekierę /maczetę. A jeśli chcesz coś trenować to zainwestuj w bokken i poszukaj jakiegoś dojo w okolicy...
No chyba że jesteś początkującym kolekcjonerem -w takim razie przy takiej kwocie -zapomnij :wink:
Pozdrawiam
Grey Fox

PS Modzie szanowny, może by dodać coś na ten temat do FAQ? Ostatnio pojawiło się parę tego typu pytań...
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
jest kilku płatnerzy. Jeden chyba w okolicach Gliwic. Ale wybulisz conajmniej 1 tys. złotych. Miecz na całe życie i nawet pokolenia.
Tylko po cholerę?

Imho miecze europejskie są lepsze od katan. . . ale co ja tam wiem. Mnie jara jian :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
za 300 zl kup sobie tepa stalowa zabawke i sobie naostrz
taki gosc co noze nozyczki ostrzy pod blokiem za 3 dyszki ci wyszlifuje na cacy :D

heheh - to sa jaja :)
  • 0

budo_krzysztofor3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza

chodzi mi o miecz taki to treningu w miare dobry, poprostu żeby nie był taki tępy jak zabawka

Ps a co wy myśliliście że chce wyjśc na ulice z taką bronią i wymachwać nią czy co??

Cześć. taki miecz możesz kupić na sławnym Allegro lub na straganie w Krakowie na rynku.Tylko niewiem czy będziesz zadowolony.
  • 0

budo_k.shinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza

8O
1. Czymś takim SOBIE można zrobić POWAŻNĄ krzydę nie mówiąc już o innych.
2. Miecz to nie zabawka którą można sobie coś "pociąć".
3. Gdyby, nie daj Boże, każdy mógłby kupić taki "superowy" ostry miecz o długości klingi 90 cm (czyli dla człowieka o wzroście tak 210-220 cm) to bym nie wychodził na ulicę.
4. Takiego miecza nigdzie nie dostaniesz. No i całe szczęście :/

Z góry przepraszam za defetystyczny wydźwięk posta, ale blady strach mnie oblatuje jak słyszę o takich pomysłach 8O


takiego miecza nie dostaniesz? :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oj a ja myśle że dostanie :P
  • 0

budo_k.shinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
a to jest bardziej wtwoim przedziale cenowym.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale zgadzam się z przedmówcą. miecz tej jakości juz zagraża życiu twojemu i ludzi dookoła.
  • 0

budo_hollnar
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam miecza
Żadna propozycja nie odpowiada ... "zapotrzebowaniu". Dlatego napisałem, że takiego nie dostanie :]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024