Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o wasze opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o wasze opinie.
Witam

Chciałbym prosić wszystkich obeznanych w temacie o wypowiedzenie się na temat katan ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Warte są swojej ceny? Nadają się do treningów i cięcia mat(tameshigiri) ?
Wiem że za tą cenę nie kupię nic specjalnego, ale chce kupić możliwie jak najlepszy mieczyk w tym przedziale cenowym. Z chęcią też rozwarze kupno katany z innej strony. Patrzyłem też na stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale jestem nowy w tym temacie wiec proszę wziąć to pod uwagę :wink:
Czekam na wasze opinie na ten temat i ewentualne propozycje.

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
A co ćwiczysz?? Lepiej kup na początek iaito, nie zrobisz sobie krzywdy.

Z goodsa dobrymi mieczami do cięcia są practical katana i tsunami katana firmy hanwei.

Mieczy z agru nie znam, ale to chyba tylko iaito.
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Co do mieczy droższych występujących na tej stronie -znajdziesz je taniej na stronie prowik.pl , tym sposobem zaoszczędzisz choćby na zestaw do czyszczenia.
Natomiast co do mieczy tańszych -mają w sobie coś co przywołuje mi na myśl "miecze bazarowe" i widywane po cepeliach :wink: Poza tym już sama cena jest podejrzana, jak na miecz który ma robić za shinkena :-)
Pozdrawiam
Grey Fox
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.

Natomiast co do mieczy tańszych -mają w sobie coś co przywołuje mi na myśl "miecze bazarowe" i widywane po cepeliach :wink:


No wybacz ale nie każdy ma dwa domy, trzy samochody w garażu i złotą kartę kredytową żeby mógł pozwolić sobie na zakup pierwszego miecza za 5tys. złotych wzwyż.

Z goodsa dobrymi mieczami do cięcia są practical katana i tsunami katana firmy hanwei.


Na Practical Katana i Practical Plus Katana mogę sobie pozwolić, natomiast Tsunami Katana to już za dużo jak na moją kieszeń.

Co do ćwiczeń zawsze od dziecka fascynowała mnie sztuka walki mieczem(kataną), ale nie zawsze miałem czas i mogłem sobie pozwolić na treningi i przyrządy do ćwiczeń jak boken, iaito a w końcu ostra katana. Czasy się zmieniły wiec stąd moje poszukiwania dobrej szkoły jak i w miarę dobrego miecza na początek.

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Może zacznij lepiej od znalezienia szkoły, bo od tego wiele zależy w doborze miecza. Przedewszystkim na iaido czy kendo shinken raczej nie będzie ci potrzebny.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Zgadzam sie z opinia zeby od razu nie kupowac ostrego miecza. Pocwicz iaito przez pare lat, a potem bedziesz mogl racjonalnie cos wybrac. Nic nie zastapi dobrej jakosci iaito na poczatek. A o tamashigiri nie masz co marzyc na razie, wiec po ci ostry miecz?
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.

No wybacz ale nie każdy ma dwa domy, trzy samochody w garażu i złotą kartę kredytową żeby mógł pozwolić sobie na zakup pierwszego miecza za 5tys. złotych wzwyż.


Miecz jest bronią -bronią, która źle dobrana (zobacz na kąt umiejscowienia tsuka w stosunku do reszty miecza -mi przywołuje na myśl miecze w których miast nakago jest śruba... Uwierz mi, nie chciałbyś aby w trakcie cięcia ostrze wyleciało z rękojeści...) i źle obsługiwana może zrobić krzywdę osobom postronnym. Dlatego sam nie szarpię się od razu na shinkena, gdyż wiem że nie kupię "bezpiecznej" broni poniżej pewnego przedziału. A że, co tu dużo mówić, na shinkena mnie nie stać i prawdopodobnie -chociaż trenuję "drogę miecza" -zarżnąłbym się przy ćwiczeniu, więc na razie shinkena sobie daruję. Nic na siłę.

Pozdrawiam
Grey Fox
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Ostatnio znalazłem w Lublinie sekcje Tenshin Shoden Katori Shinto-ryu. Przyznam, że bardzo mnie zainteresowała i bardzo poważnie rozważam zaczęcie tam treningów. Źle wyraziłem się na początku mojego postu, nie kupuje tego miecza aby nim trenować, oczywiste że z kompletnym brakiem skill'a moja przygoda z "drogą miecza" zakończyła by się już na pierwszym treningu.

Chcę kupić ten miecz dla samego siebie, dla spełnienia mojego marzenia przynajmniej w takim stopniu na ile pozwala mi mój budżet. Chcę mieć świadomość posiadania tego miecza, raz na jakiś czas od święta przeciąć sobie ze dwie maty ryżowe, w między czasie ćwicząc na bokkenie lub iaito w zależności od tego na czym będę trenował na treningach.

Czyli dla podsumowania napisze, że ten miecz będzie bardziej moim osobistym skarbem niż narzędziem treningowym. Mimo to za kilka lat jak już będę gotowy być może zacznę używać go do treningów stąd też moje rozważania nad funkcjonalnością miecza.
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Twój wybór, jednak ja doradzałbym Ci na początek kupienie iaito. A kiedy już trochę się z mieczem zaznajomisz -i będziesz wiedział jakiego miecza szukać -szarpnąć się na wymarzonego shinkena :wink:
Pozdrawiam
Grey Fox
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.

i będziesz wiedział jakiego miecza szukać


Może moje pytanie zabrzmi idiotycznie, ale czym różni się że tak powiem "katana od katany"?
Nie rozumiem troszkę twojej wypowiedzi. Mógłbyś mi to jaśniej wytłumaczyć?
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Kupując miecz, dobierasz pewne rzeczy wg preferencji -na przykład czy miecz ma posiadać zbrocze, jaka ma być długość ostrza (ba, nawet rękojeści... :wink: ).
Zależy to chociażby od: budowy fizycznej ćwiczącego, jego preferencji, a także szkoły jaką ćwiczy...
Pozdrawiam
Grey Fox
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Czyli mówiąc krótko, nie ma sensu po prostu zamawiać Practical Plus Katana bo nawet nie wiadomo czy będzie mi odpowiadało? heh z tego wychodzi że jednak będę musiał albo jakimś cudem znaleźć odpowiedni dla mnie miecz albo zlecić wykonanie go dla mnie :cry: A co za tym idzie zapłacić za to majątek.

Dzięki za info :wink: Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, spostrzeżenia, opinie będę wdzięczny za zabranie głosu w tej sprawie, ponieważ jest to dla mnie naprawdę ważna decyzja.

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Na poczatek iaito. Zreszta jak sam napisales nie wiesz jeszcze czym rozni sie katana od katany a to najleprzy dowod ze to jescze nie czas na ostry miecz.
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
OK,
Jeśli już mam wybrać iaito to jakie? jaka cena? Przydałaby się taka która by mi się nie rozpadła. Nie musi być piękna, aby służyła mi przynajmniej do czasu aż nie przejdę na ostrą katane(czytaj: jakieś 2-3 lata lub więcej). Mam 186cm wzrostu, czytałem na waszym forum ze długość ostrza powinna zależeć od wzrostu wiec pisze dla jasności.

Podoba mi się sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] więc jeśli możecie doradźcie mi jakieś iaito stamtąd, ewentualnie z innego polskiego sklepu, nie będę się bawił żaden import.

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.

więc jeśli możecie doradźcie mi jakieś iaito stamtąd, ewentualnie z innego polskiego sklepu, nie będę się bawił żaden import.

Hi Kembi,
Zerknij [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z nimi śmiało możesz się bawić w import.
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Przy iaito nie ma co przesadzac z cena, bo to wszystko jest podobne, najleprzy sklep to Tozando. Za 1500zl mozna miec naprawde dobre iaito od nich. Iaito typu hanawei szczerze nie polecam sa bardzo zle wykonanej jak wiekszosc chonczykow. Jesli kupowac miecz to z japoni.
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Po dłuższych przemyśleniach zrobię to w takiej kolejności:

1. Zapisze się do sekcji i zacznę trenować bokkenem
2. Z czasem zacznę trenować iaito
3. Jak już nauczę się w wystarczającym stopniu władać iaito przerzucę się na ostry miecz

Jeśli tylko możecie powiedźcie mi czy wiecie coś na temat Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu. Mam na myśli własne doświadczenia, to co widzieliście na seminariach itp. bo w google już sam sie naczytałem :)

Dzięki wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie wiem czy to strona klubu do którego chcesz się zapisać, ale jest tam troche informacji i fajne filmiki :)

A co do iaito- ja jednak polecam hanwei, bo widziałem jak ostrze miecza ze stopu złamało się przy rękojeści i poleciało na drugi koniec sali. Co do hanwei- są całkiem przyjemne i dobrze wyważone ale zdarzają im sioę różne cuda jak puszczanie oplotu czy farby na sayi (czy co am na niej jest)
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.
Już byłem na tej stronie, jak już napisałem szukałem w necie, czytałem, oglądałem filmiki na youtube, google video i na innych stronach. Zależy mi na relacji ludzi którzy widzieli to na własne oczy, mieli okazje to trenować lub wiedzą coś z życia wziętego na ten temat.

Co do iaito to już kompletnie mi namieszaliście najpierw czytam że hanwei jest zły a później że jednak dobry, już sam nie wiem co myśleć. A co do ceny to troszkę bolał by mnie zakup tępego miecza(iaito) za ponad 1000zł. Czy jest sens wydawać aż tyle kasy na iaito ?

Pozdrawiam
Kembi
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o wasze opinie.

(...) ponad 1000zł. Czy jest sens wydawać aż tyle kasy na iaito ?


jest

Za 1k nie kupisz dobrego shinkena, a hebla co nadaje się co najwyżej do cięcia mat, w zasadzie do mat cięcia nadawac się będzie w zupełności, szczególnie na mało zaawansowanym poziomie.
Natomiast kupisz dobre iaito, którym nauczysz sie ciąć (w powietrze), nauczysz się BEZPIECZNIE pożądnego noto i nie rozwalisz łokcia. Po iluśtam treningach (pare miesięcy, lat - zależy od intensywności treningu i nauczyciela) możesz kupic sobie byle shinken i zacząć ciąć maty. Po dobrych (nastu) latach możesz kupić sobie pożądny shinken i zacząć z nim ćwiczyć. Tak że czasu na uskładanie tych kilku tysięcy na miecz masz...

a na razie kolejność

1. Zapisze się do sekcji i zacznę trenować bokkenem
2. Z czasem zacznę trenować iaito
3. Jak już nauczę się w wystarczającym stopniu władać iaito przerzucę się na ostry miecz

jest optymalna... wszyscy tak zaczynają :) Może to śmieszne ale najważniejsza jest pierwsza połowa punktu 1.

pozdro
LM
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024