Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akildo vs MT Filmik....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_leeonidas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Akildo vs MT Filmik....
No ja nie wiem za bardzo co myśleć trochę miesza to moim poukładanym światem że MT jest najlepszy a Aikodo jest dla dzieci i staruszków... nie chce nikogo obrazić ale właśnie taki obraz świata wyniosłem z tego forum..




Co o tym myślicie ?
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Nie zauwazyles, ze walka jest "ustawiona"??

Tyle o niej mysle...
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Ja o tym filmiku mysle ,ze ... jest ustawiany jak "byk" !!!!! NIe wiem dlaczego tam w rogu leci czas jakby to byla prawdziwa walka :roll: . Co do aikido , to moim zdaniem mam co do tej sztuki walki mieszane uczucia i wydaje mi sie ze na ulicy jest ona nie zbyt poreczna ...
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Aikibudo to chyba nie całkiem to samo, co aikido.

A że nie jest to "prawdziwa walka" tylko sparing przyjacielski, to chyba oczywiste, co z kolei nie jest równoznaczne z tym że został wyreżyserowany.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
ale przeciez to nie bylo aikido oO
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
ja mialem na zabawie sparing z gosciem z aikibudo (nie ze sie tluklismy, poznalismy sie 2 godziny wczesniej, wspolne zainteresowania itp to postanowilismy pojsc sobie na bok i tak na luzkak zobaczyc co i jak) no i powiem tyle ze mial szczescie ze to bylo na luzaka :-)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
A ilu z tych co głoszą iż aikido jest do rzyci kiedykolwiek spróbowało liznąć aikido???
Bo jakby spróbowali to zapewne by inaczej mówili, gdyż rozumieliby, ze zeby pojąć i zrozumieć aikido potrzeba lat lat i jeszcze raz lat :roll: O ile w MT czy KB można przez rok wyszkolić dobrego zawodnika (oczywiście przy jego chęciach, zapale, pracy na treningu etc) to na aikido rok to za mało by obczaić chocby część podstaw.. na to trzeba lat lat i jeszcze raz lat treningów 8O
Dlatego jak ktoś trenuje rok boks i ktos trenuje rok aikido to wówczas rzeczywiście aikido jest nieskuteczne 8O
A co do filmikiu... czysty kunszt reżyserski :wink:
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

A ilu z tych co głoszą iż aikido jest do rzyci kiedykolwiek spróbowało liznąć aikido???
Bo jakby spróbowali to zapewne by inaczej mówili, gdyż rozumieliby, ze zeby pojąć i zrozumieć aikido potrzeba lat lat i jeszcze raz lat :roll: O ile w MT czy KB można przez rok wyszkolić dobrego zawodnika (oczywiście przy jego chęciach, zapale, pracy na treningu etc) to na aikido rok to za mało by obczaić chocby część podstaw.. na to trzeba lat lat i jeszcze raz lat treningów 8O

"Zapewne" :) Ja "lizałem" aikido przez jakieś 7-8 lat - i te gadki, że trzeba lat, lat i jeszcze raz lat radzę traktować z przymrużeniem oka.

ja mialem na zabawie sparing z gosciem z aikibudo

W Polsce uczą gdzieś aikidobudo?
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
[quote name="budo_Kauelte"]ja mialem na zabawie sparing z gosciem z aikibudo[/quote]W Polsce uczą gdzieś aikidobudo?[/quote]

sory chodziło mi o aikido, z pospiechu
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Walka pozorowana w połowie akcji które zastosował facet z aikibudo powinno się kończyć wykłamaniem nadgarstka. Zawodnik mt musiał ćwicżyć wcześniej odpowiednie pady.:)


Aikido ma jedną wadę duży problem w walce w długim dystansie. By było skuteczne zawodnik zdecydowanie musi wejsć w niego. Dlatego w walce z aikidoką należy jak trzymać długi dystans i szybko chodzić na nogach. np LOw odejście. Gdyby zawodnik MT kopał low realnie jego przeciwnik dawno by nie stał. Kilkarazy przyjął na rozluźnioną nogę. Zawodnik pochyla się w przód a on trzyma sie go i kopie jedynie kolano. A gdzie łokieć od góry czy krótkie techniki ręczne. NIe widzę też klinczu a jakieś trzymanie za kimono przeciwnika. :D :D

Aikibudo jest jakimś tworem które może nie przypomina aikido a bardzie mma aczkolwiek tamten zawodnik nie jest rewelacyjny.

Ogólnie kicha, widziałem lepsze pokazy:)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
przeciez ten MT udaje łokcie..a kolanami celuje tak zeby go w twarz nie uderzyc..
przyjrzyjcie sie jak łokciem uderza w plecy (udając ze niby w potylice), a prawie na koncu niby na szczeke jednoczesnie asekurując cios przedramieniem tak zeby przeciwnikowi nie zrobic krzywdy :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
To sparing to juz nie zostawia watpliwosci ale teoretycznie w walce full contact taki przebieg wydarzeń bylby mozliwy bo tu widzialem tylko jedna czystą akcje z aikido - kote gaeshi i to byloby do zrobienia ale w mma byloby to tylko sprowadzenie do parteru :twisted: Moze jeszcze jedna z nich do aikido daloby sie zakwalifikowac...
Reszta akcji w ktorych aikibudoka obalał to normalne akcje po ktorych średni chwytacz może obalić urzerzacza który raz ze nie umie sie bronić przed obaleniem dwa ze za duzo kopie.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

Aikido ma jedną wadę duży problem w walce w długim dystansie. By było skuteczne zawodnik zdecydowanie musi wejsć w niego. Dlatego w walce z aikidoką należy jak trzymać długi dystans i szybko chodzić na nogach. np LOw odejście.

Aikido jest obliczone na półdystans i nie ma technik w zwarciu (m.in. klinczu).
Zwarcie jest dużo większym problemem dla aikidoki. Dystans zawsze można skrócić, wydłużyć go jak cię złapią - to już dużo trudniej.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
mylisz się : połowa trenowanych elementów z partnerem jest w zwarciu ( trzymanie partnera)
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Piękne to było. Tajski bokser odwalał takie kacje jak w Ong-Bak. :) Walka raczej nie była ustawiona, tylko nie uderzali z pełną siłą i nie kończyli dźwigni.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

... Dlatego jak ktoś trenuje rok boks i ktos trenuje rok aikido to wówczas rzeczywiście aikido jest nieskuteczne 8O

A jak ktoś trenuje 10 lat boks i ktoś trenuje 10 lat aikido to wówczas rzeczywiście aikido jest nieskuteczne :)
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Wyraznie widac,ze walka jest jest ustawiona w dodatku teatralna,przypomina kiepski film walki
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

... Dlatego jak ktoś trenuje rok boks i ktos trenuje rok aikido to wówczas rzeczywiście aikido jest nieskuteczne 8O

A jak ktoś trenuje 10 lat boks i ktoś trenuje 10 lat aikido to wówczas rzeczywiście aikido jest nieskuteczne :)

Jako światowej klasy trener powinienes wiedzieć, że to wszystko zależy od treningu, trenera i trenującego :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Bardzo dziękuję. Biorę to za duży komplement - "światowej klasy trener". Postaram się w najbliższym czasie spełnić pokładane we mnie nadzieje. :D
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Dużo pracy przed tobą ale będe trzymał kciuki :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024