Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akildo vs MT Filmik....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

mylisz się : połowa trenowanych elementów z partnerem jest w zwarciu ( trzymanie partnera)

Nie chcę się kłócić... ćwiczyłeś aikido? Gdzie i jak długo?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Dołączona grafika
To uważasz za zwarcie?
Dołączona grafikaTO jest zwarcie.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Dobrze, że niektórzy zauważyli, że to Aikibudo, a nie Aikido. Raczej to nie był sparing na full, ale raczej na miękko. Z tego co mi wiadomo, ten sparing, miał za zadanie wypromować zarówno Muay Thay, jak i Aikibudo( taka była umowa ). Aikibudo od Aikido, różni się znacznie. W Akibudo, techniki są bardziej brutalne, nastawione na jak najszybszą i jak najskuteczniejszą destrukcję przeciwnika. W polsce Aikibudo od kilkudziesięciu lat zajmuję się Paweł Kliglich, niedługo mają pojawić się nowe filmy na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] więc warto zerknąć i zobaczyć, jaka jest różnica między Aikido i Aikibudo.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

W Akibudo, techniki są bardziej brutalne, nastawione na jak najszybszą i jak najskuteczniejszą destrukcję przeciwnika.

To jest zwykla legenda. Albo marketing.
Aikibudo(choc sa rozne federacje) w ogolnosci zawiera 3 rodzaje treningu: aikido, judo i karate. Jak to zwykle bywa z mixtami, specjalista z kazdej z tych dziedzin opanuje swoje techniki duzo dokladniej w krotszym okresie czasu.

Aikibudo do walki nadaje sie zupelnie tak samo jak Aikido. Co udowodnil wielki mag Aikibudo A. Floquet ktory poszedl walczyc z boxerami niezwykle pewny siebie. Dostal becki czyli KO (i sa na to swiatkowie) ale nie jestem pewien ze go to wyleczylo. Osobiscie mysle ze niestety nie.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
No dobra może skuteczniejsze od Aikido nie jest :D , ale przyznasz rację, że brutalniejsze jest np. wykończenie technik, jak również odmienne nastawienie do atakującego, w Aikibudo unieszkodliwić, w Aikido pokochać go :D . Korzenie Aikido jak i Aikibudo są wspólne, każdy idzie drogą Aiki, na swój sposób. Co do sparingu senseia Floqueta, którego nie wiem dlaczego w sposób ironiczny nazwałeś Magiem z bokserami, to pierwsze słyszę, ale spytam senseia na treningu. Jeżeli to prawda, że przegrał to chyba normalne w sparingach, przegrać ludzka rzecz.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Przeciez tu nie ma sie nad czym zastanawiac przeciez widac ze walka jest pokazowa pewnie chcieli zapropomowac te style badz tez w oogle MA zreszta po jakiemu to jest ZSRR? Jesli zna ktos ten jezyk to moze podslucha i przetlumaczy komentarze itd to sie wyjasni...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

No dobra może skuteczniejsze od Aikido nie jest :D , ale przyznasz rację, że brutalniejsze jest np. wykończenie technik, jak również odmienne nastawienie do atakującego, w Aikibudo unieszkodliwić, w Aikido pokochać go :D . Korzenie Aikido jak i Aikibudo są wspólne, każdy idzie drogą Aiki, na swój sposób. Co do sparingu senseia Floqueta, którego nie wiem dlaczego w sposób ironiczny nazwałeś Magiem z bokserami, to pierwsze słyszę, ale spytam senseia na treningu. Jeżeli to prawda, że przegrał to chyba normalne w sparingach, przegrać ludzka rzecz.

Co do nastawienia to nie wiem jakie macie, powaznie na treningach unieszkodliwiacie brutalnymi wykonczeniami? :lol: To chyba za kazdym razem musisz miec nowego, nieuzywanego uke? A moze to taka brutalnosc na niby? I unieszkodliwianie na niby?

Ja tez moge zrobic brutalne wykonczenie, myslisz ze nagle zamieni sie to w Aikibudo? Poza tym, to zadna sztuka jak uke sie podklada :cry: Patrzac na te video to wyglada ze robicie dokladnie jak my -- znaczy atakujacy w pelni wspolpracuje. Caly ten refren o superskutecznosci to marketing, nic wiecej.

Co do p.Floqueta to nie chodzi o to ze to byl sparring, ten czlowiek jest powaznie doglebnie przekonany o tym ze aikibudo jest smiercionosne i jeszcze najskuteczniejsze na swiecie. Chyba pobyt w Japonii mu tak zrobil, gdzie wycwiczyl 3 dana w Daito ryu Aikibudo w 2 tygodnie :roll: :lol:
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Pisząc o nastawieniu miałem na myśli, postawę psychologiczną, że jeśli ktoś nas atakuje, to nie ma dobrych intencji i należy bronić się w możliwie skuteczny sposób. Z tego co się orientuję ideałem w Aikido jest nie zrobienie atakującemu większej krzywdy. To moim zdaniem generuje inne nastawienie do obrony. Uważam, że ideały Aikido są wspaniałe, ale przecietnemu trenującemu, mogą one bardziej zaszkodzić, niż pomóc, takie nastawienie do walki, może w realnym starciu zaowocować, jako nieskuteczny "program". Moim zdaniem aby w pełni zrozumieć i zastosowć ideały przekazane przez Ueshiba Morihei, należy być na jego poziomie( lub blisko niego ) duchowym jak i treningowym, inaczej te ideały, przestają być pomocne a wrecz mogą zaszkodzić.

Nie rozumiemy się, mówiąc o wykończeniach miałem na myśli, zakończenie techniki, przytrzymanie uke kolanem i na sposób z Daito Ryu wbicie, oczywiście symboliczne tanto w kark, to tyle i aż tyle, w Aikido tego nie ma, chyba, że się mylę.

Nie wiem o jakim podkładaniu i współpracy uke piszesz, nie wiem jak jest w Aikido, u nas uke trzyma, blokuje, zastawia się itp, do tej pory, w której tori nie zrobi techniki, jeżeli tori nie zrobi techniki, uke "oporuje", "przeszkadza", "nie daje zrobić techniki", po prostu pokazuje, że dzwignia nie działa, mógłby zadać atemi, kontrola jest za słaba itp. wydaje mi się, że to normalne, po prostu uke nie podkłada się, jeśli technika nie działa.

Nie wiem gdzie słyszałeś, że Aikibudo jest super skuteczne, moim zdaniem jest tak samo skuteczne jak Aikido, zależy to tylko od osób praktykujących te sztuki walki, no i oczywiście od senseia, który przekazuje wiedzę.

Co do podejścia do Aikibudo senseia Floqueta, to nie słyszałem, aby jakoś, specialnie
wywyższał Aikibudo, ponad inne style, ale chyba normalne jest, że jest przekonany o tym, że Aikibudo jest dobrą szkołą, wiem, że szkoli francuską policję, a chyba tam nie mógłby wciskać kitu. Co do stwierdzenia przez ciebie faktu, że sensei Floquet w 2 tygodnie, zdobył 3 dan w Daito Ryu, nie chce mi się w to wierzyć, w końcu dostał je od syna Sokaku Takedy, senseia Takedy Tokimune. Nie wiem skąd masz takie informacje, podałbyś żródło jestem bardzo ciekawy tych informacji.

Co do filmu, to nie ma co nim się sugerować, to czysta praca reżyserska.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
Piotr Z Akido uprawiałem ponad rok jako uzupełnienie. AMOże wytłumaczysz co to jest zwarcie. Pokazujesz zdjecie trzymajacych się za reke a ptem przytulonych. Mnie uczyli : dystans, półdystans, zwarcie. Ale to nie znaczy ze zawodnik ma sie tulic do siebie. zwrcie jest wtedy gdy wykonanie technik uderzanych jest utrudnione. I tak trzymanie dwoma przeciwnika nawet nie przytulonym to juz jest zwarcie.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....

Piotr Z Akido uprawiałem ponad rok jako uzupełnienie. AMOże wytłumaczysz co to jest zwarcie. Pokazujesz zdjecie trzymajacych się za reke a ptem przytulonych. Mnie uczyli : dystans, półdystans, zwarcie. Ale to nie znaczy ze zawodnik ma sie tulic do siebie. zwrcie jest wtedy gdy wykonanie technik uderzanych jest utrudnione. I tak trzymanie dwoma przeciwnika nawet nie przytulonym to juz jest zwarcie.

W zwarciu występuje stykanie się powierzchniami ciała. Po angielsku zwarcie to "clinch" - brzmi chyba znajomo. Nie słyszałem o innym angielskim słowie na określenie zwarcia.

Pewnie o słówka możemy wykłócać się bez końca, ale nie w tym rzecz. Punktem wyjścia było twoje stwierdzenie, że aikido jest skuteczne przy skróceniu dystansu. Jednak jeżeli ktoś skraca dystans, to robi to po coś.

Na treningach aikido (które ćwiczyłem dłużej niż rok, o czym już w tym wątku napisałem) tak się wprawdzie ćwiczy, ale w rzeczywistości nikt nie złapie cię za nadgarstek żeby czekać, co dalej. To będzie tylko element przejściowy, do tego żeby przejść w klincz, wywrócić cię itp. Aikido nie zawiera obrony np. przed chwytami opasującymi. Na dodatek techniki aikido wymagają od wykonującego kontaktu obu stóp z ziemią (dobrej równowagi).

Nawet ćwiczone jako atak duszenie (najczęściej ushiro kubishime, czyli z tyłu) ma jako swą odpowiedź techniki, które w założeniu powinny zostać wyprowadzona, zanim to duszenie zostanie zamknięte - zanim napastnik przegnie broniącego się do tyłu.

Uwzględniając wspomniany już fakt, że dystans zawsze łatwo skrócić (dojść do przeciwnika) a dużo trudniej go wydłużyć (odejść, wyrwać się, jeśli jesteśmy wciągani w bliski kontakt), uważam że receptą na pokonanie człowieka stosującego aikido jest - odwrotnie niż mówisz - jak najszybsze skrócenie dystansu, wejście "bykiem", w nogi, chwyt "za klapę" z jednoczesnym wyprowadzaniem ciosów itp.

To odbiera aikidoce jego główne atuty - ćwiczone godzinami zejścia, przejścia, kontrolowanie dystansu. Nie pozwala mu "rozciągnąć" napastnika. Znacznie utrudnia mu użycie siły ataku przeciwko napastnikowi.

Czyli krótko mówiąc, rzuca go na nieznaną wodę. Natomiast krążenie wokół niego jak ćma wokół lampy pozostawia mu dużo większe szanse skutecznej obrony; właśnie ze względu na specyfikę tego stylu.

Aikido ćwiczyłem, jak już w tym wątku napisałem, 7 czy 8 lat - co oczywiście nie znaczy że nie mogę się mylić. Pozdrawiam
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akildo vs MT Filmik....
ups! dwa razy napisałem to samo. ale nie ma edycji postów. nieważne :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024