Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
CCTV 5 - chinski kanal sportowy wymyslij turniej walk stylow tradycyjnych, zasady sa ze nie mozna uderzac ani lapac glowy i szyi, jest bardzo ograniczony czas walki w clinchu i nie mozna lapac w pol obiema rekami, startujacy maja ochraniacze na piszczele i pancerzyk na klatke pod tymi ubrankami,
jest 5 odcinkow na styl w kazdej 5 odcinkowej czesci walcza reprezentanci innych styli, tutaj jest styl poludniowy Wuzuquan - piesc 5 przodkow
startuje 16 zawodnikow - 4 na odcinek, zwyciescy kazdego odcinka walcza miedzy soba w 5 odcinku kto jest zwyciesca stylu, wqiem ze planowane sa JUZ NASTEPNE NAGRANIA: BAJI QUAN I BAGUAZHANG



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Uprzejmie proszę o następne jakby były...podoba mi się jak rzadko ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

Uprzejmie proszę o następne jakby były...podoba mi się jak rzadko ;)


anstepne beda jakos w przyszlym tygodniu, te sa z tego tygodnia. ja uwazam ze to ciekawa inicjatywa ale sami walki juz mnie sie nie podobaja, regulamin o nie uderzeniach na twarz powoduje ze te walki sa idiotyczne choc musze przyznac ze to ulatwia sprawe tradycyjnym chinczykom bo oni tak wlasnie ( z mojego doswiadczenia) sie bija, nie chroniac w ogole twarzy i sa bardzo zdziwieni jak w nia dostana
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Nie mam za bardzo czasu i zdażylem obejżeć tylko pierwszy. Ciężko ocenić.

Pomysł bardzo, zasady już gorzej (niechby już hełmki mieli jakieś, ale się prali po głowach), kostiumy jakieś takie idiotyczne - tak jakby się wstydzili, że mają ochraniacze pod spodem :)

Same walki niby fajne, stosują ciekawe techniki czasem ale... momentami strasznie pod publikę i mam wrażenie, że pro-wrestling oglądam, jakos nie chce mi się wierzyć w niektóre akcje, ale moge sie mylic.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

(ciach) momentami strasznie pod publikę i mam wrażenie, że pro-wrestling oglądam, jakos nie chce mi się wierzyć w niektóre akcje, ale moge sie mylic.


Mam takie samo wrażenie, jakby amerykański wrestling, a z drugiej strony widać, że się trochę szarpią. Zasady bezsensowne, no i sprawia to wrażenie jakiegoś medialnego show bardziej niż realnej walki.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
dokladnie, widac jakby te walki byly rezyserowane
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
jak to dobrze , że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie :D
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
jesli chodzi o moje zdanie:
pierwszy link wyrezyserwany mizernie
drugi - calkiem dobrze
trzeci tez calkiem niezle
nadaja sie do filmow:)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Ktoś w komentach napisał:

they encourage the fighters to cooperate


może o to chodzi. Nie są reżyserowane, ale panowie sobie wzajemnie nie przeszkadzają, jak któryś jakąś fikuśną technikę chce zrobić, żeby lepiej wyglądało... milej się ogląda niż znowu jakieś formy, ale turniej walki z tego żaden :?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Hmm... obejrzałem drugi i wygląda prawie jak forma 2 osobowa...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
widzicie poniewaz moj nauczyciel byl przy kreceniu tego materialu to moge powiedziec ze nie sa to walki rezyserowane :!:
one tak wygladaja dlatego ze startujacy sa tak ciency ze nic prawie nie umieja z walki i dla niektorych z nich to byl drugi a moze i pierwszy sparing w zyciu.... oni sobie nie przeszkadzaja bo nie wiedza jak, robia jakies tam te chniki ale nie maja zadnych reakcji osob ktore czesto walcza, po prostu skacza do siebie i robia fragmenty form jako ze cwicza ten sam styl to przeciwnik pewnie czasem i zareaguje frahmentem z formy podwojnej :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
jaka paranoja :lol:

a wiesz czy będą tam jacyś konkretni fighterzy?
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

dla niektorych z nich to byl drugi a moze i pierwszy sparing w zyciu....

to takich biora do telewizji? bez wczesniejszych eliminacji i testow? 8O
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Chiny dziwny kraj. O przepraszam - ChRL. Chiny to sa na Tajwanie :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

dla niektorych z nich to byl drugi a moze i pierwszy sparing w zyciu....

to takich biora do telewizji? bez wczesniejszych eliminacji i testow? 8O


wystawili ich nauczyciele u ktorych cwicza i to byl caly test... problem z stylami tradycjnymi jest ze 99% z nich nie walczy albo jak walczy to wlasnie tak jak na tych clipach
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

Chiny dziwny kraj. O przepraszam - ChRL. Chiny to sa na Tajwanie :)


wiesz nie chce cie martwic ale mimo tzw propagandy jak to cudownie jest na Twianie to wclae tam poziom gongfu nie wyzszy, powiedzialbym z wlasnych doswiadczen ze wrecz fatalnie nizszy
  • 0

budo_redakcja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

dla niektorych z nich to byl drugi a moze i pierwszy sparing w zyciu....

to takich biora do telewizji? bez wczesniejszych eliminacji i testow? 8O


A kogo mają brać, skoro w większości szkół tradycyjnych mało kto sparuje.
A do telewizji to w sam raz. Pewnie twórcy programu są bardzo zadowoleni. Chodziło, żeby pokazać coś innego od sportowej sandy, co będzie wyglądało bardziej "tradycyjnie". I powiodło się. Przecież to już jest bliskie wyobrażeniom o walce laików, którzy wyrobili je sobie oglądając filmy z Hongkongu. Więc jak rzuciłem okiem na jedno chińskie forum, to większość komentarzy jest w stylu: "no nareszcie nie przypomina to sandy, tylko tradycyjne kung-fu". Chociaż niektórym było za mało i komentowali, że to "wygląda jak zwykłe naparzanie na ulicy, a nie prawdziwe tradycyjne kung-fu". :)

Ale czego można się spodziewać, gdy tradycyjne kung-fu było w Chinach przez lata tępione. Od 1957 roku do końca lat 70. w ogóle w Chinach obowiązywała wykładnia, że "wushu (przy czym rozumiano przez to także style tradycyjne), nie ma i nigdy nie miało nic wspólnego z walką" :) (czyli propaganda twierdziła, że np. Hung gar, Wing Chun, czy inne systemy, nigdy nie służyły nauce walki ,a były tylko walkopodobną gimnastyką).

W pierwszej połowie XX wieku niektórzy zaczęli sobie zdawać sprawę, że bez regularnej praktyki walki nie da się rozwijać umiejętności walki. Pojedynki z bokserami dały niektórym dużo do myślenia. Miłośnicy kung-fu lubią powtarzać historie jak to niepokonany chiński mistrz dawał łupnia bokserom. No zdarzało się. Ale to były wyjątkowe wyjątki :) Generalnie jednak reguła była taka, że bokserzy rozwalali większość Chińczyków, którzy zdecydowali się walczyć. Więc niektórzy wyciągnęli wnioski, zaczęli wprowadzać ochraniacze i regularny trening sparingowy. Nie wszyscy jednak. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat wiele jednak mogłoby się zmienić, gdyby nie ograniczenie możliwości rozwoju tradycyjnych systemów i okres 20 lat całkowitego tępienia treningu walki. Na Zachodzie nie było lepiej. Gdy większość kungfuteków nie uczyła się walki, tylko form i technik, wierząc, że to wystarczy, że w tym jest "odwieczna mądrość chińskich mistrzów", i że dzięki temu za 20 lat będą walczyć super skutecznie i stylowo jak w filmach z Hongkongu :) Jedynym powiewem zmian było kilka turniejów wolnej walki Azji Południowo-Wschodniej na przełomie lat 70. i 80.

Więc tradycyjni zwykle jeszcze wierzą, że to co ćwiczą jest super nadzwyczajne, że trening podstawowy, formy podwójne, i ewentualnie jakieś półswobodne układy dają uświęconą tradycją superskuteczność, i ciągle mało kto tam docenia znaczenie regularnych sparingów.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
Inicjatywa napewno interesująca, ale ten "super" poziom sprawi że znowu będzie głośno o tym jakie to kung-fu jest do d...y.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli

Miłośnicy kung-fu lubią powtarzać historie jak to niepokonany chiński mistrz dawał łupnia bokserom. No zdarzało się. Ale to były wyjątkowe wyjątki :)


Zresztą chyba tylko nie liczne jest udokumentowane :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy turniej walki w Chinach dla tradycyjnych styli
mnie zawsze bawi jak grupy z roznych styli opowiadaja jak to ich styl "krolowal" w pekinie pod koniec XIX wieku - na ten sam termin, jak tez bycie conajmniej instruktorem cesarskich bodyguardow w tym wlasnie czasiepowoluje sie chyba z okolo 10 styli... :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024