Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Witam wszytkich.
Chciałem zapytać kiedy się odbywają? i czy w ogóle odbywają ? się zawody w BJJ o randze np Mistrzostw Polski .
- Gdzie można by pojechac i np zobaczyć jak Mariusz "Gold" Linka broni po raz "enty" tytułu Mistrza Polski w BJJ jak i samemu w takich Mistrzostwach wystartować.

Chyba jest jakaś oficjalna organizacja zrzeszająca Bjj w Polsce i organizująca tego typu zawody ?

Przyznaje szczerze , że od dułszego czasu poszukuje jakiegoś Oficjalnego Kalendarza Imprez BJJ i jak na razie bez powodzenia. Byc może nie wiem gdzie szukać :oops:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Nie ma takiej organizacji w Polsce.
Zawody odbywaja sie w dwoch formulach, BJJ (w gi) i Submission Fighting (bez gi).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sa to zawody ogolnopolskie, takze Puchar Polski i Mistrzostwa Polski.
Co do Mistrzostw Polski to w Submission Fighting beda 28 kwietnia w Szczecinie. W BJJ jeszcze nie jest podane, ale tradycyjnie odbywaja sie w okolicach listopada.
Mariusz Linke nie bedzie bronil tytulu Mistrza Polski, bo on raczej nie startuje ostatnio w Polsce. Startuje za to drugi czarny pas czyli Bagi :)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
jest jescze grappling ( w gi) w ramach Grand Prix Polski w walce wręcz Kobyłka 21 kwietnia 2007 w Kobyłce

zawodnicy z Linke Gold Team też startują
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Czyli jedyny znaczący start wBJJ to Puchar Polski w Koninie 19 maja
Nie zawiele tych startów w BJJ Oj nie za wiele :?


A chciałem zapytać jak to jest z tymi pasami( kategoriami ze względu na staż )

Jak ktoś np. nie trenuje BJJ w ogóle a czuje sie na tyle na siłach to czy może wystartować w kategori zawansowanych i zmierzyć się (jak nań trafi) z takim np drugim Bagi czarnym psem ? czy nie ?
  • 0

budo_belfort
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

Gdzie można by pojechac i np zobaczyć jak Mariusz "Gold" Linka broni po raz "enty" tytułu Mistrza Polski w BJJ jak i samemu w takich Mistrzostwach wystartować


z taką "znajomością" to póki co bardziej proponuje golić agrest i sprzedawać jako winogrona.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Nie karmcie trola
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

z takim np drugim Bagi czarnym psem ? czy nie ?

a to Ci dopiero:) hehe nie no mega:) 8O
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Nie no Panowie przepraszam za chochlik drukarski. Zjadłem "A" miało byc "PASEM"
Jeszcze raz szczerze pszepraszam nie chciałem nikgo urazić.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

Gdzie można by pojechac i np zobaczyć jak Mariusz "Gold" Linka broni po raz "enty" tytułu Mistrza Polski w BJJ jak i samemu w takich Mistrzostwach wystartować


z taką "znajomością" to póki co bardziej proponuje golić agrest i sprzedawać jako winogrona.


No przepraszam bardzo ale nie jest to mój guru(bez urazy) i stąd jeśli coś przekręciłem w ksywie to mnie popraw.

A co do golenia agrestu to zgodzisz się chyba, że moja ograniczona wiedza na temat tego czy ktoś ma pseudonim Silver czy Mauricio nie ma chyba wpływu na moje umiejętności czy możliwości startowe w tego typu zawodach.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

Nie karmcie trola


Panie moderatorze daj Pan spokój.
Moja wiedza na temat zasad i organizacji zawodów Bjj jest mizerna. Z racji zaś tego, że chciałbym w takich zawodach wystartować - stąd grzecznie pytam o to co mnie interesuje.

To chyba nie jest jakiś temat TABU ? 8O
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Opróczy wyżej wymienionych zawodów wcześniej jest jeszcze LIGA BJJ są to co roku naprawde duże zawody skupiające zarówno początkujacych jak i najlepszych zawodników w Polsce.
Napewno bez żadnych przeszkód mozesz wystartować w dywizji białych pasów. Co do walki w dywizjach kolorowych, gdzie miałbyś szanse odklepać jakiś czarny pasek z bjj :wink: to zapewne zależy to od organizatorów.
Myślę jednak, że najpierw wystarczy jak zmielisz jakieś białe paski 8) i... w końcu wystartujesz na jakichkolwiek zawodach zamiast tylko o tym pisać na necie :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

Opróczy wyżej wymienionych zawodów wcześniej jest jeszcze LIGA BJJ są to co roku naprawde duże zawody skupiające zarówno początkujacych jak i najlepszych zawodników w Polsce.
......Myślę jednak, że najpierw wystarczy jak zmielisz jakieś białe paski 8) i... w końcu wystartujesz na jakichkolwiek zawodach zamiast tylko o tym pisać na necie :)



Drogi Barth Powiem szczerze, że wybieramy się na te zawody ale.....

Ponieważ nie wiem czy zwróciłeś uwage ale jakaś tajemnicza siła układa wszytkie większe imprezy MA w tym samym terminie. Rok rocznie historia się powtarza Mistrzostwa Polski w Full kontakcie i w tym samym treminie eliminacje do ME w Semi kontakcie w tym samym terminie eliminacje MP w Judo i puchar polski w BJj no i tym samym czasie całe mnówstwo ciekawych Staży i tak dalej i tak dalej.

...i Ponieważ w dniu następnym są Mistrzostwa Polski w JJ niestety jak będziemy to tylko popatrzeć.


......Myślę jednak, że najpierw wystarczy jak zmielisz jakieś białe paski :)


No dobra, ale jak przyjedzie np taki gość który Bjj nie trenuje a za to w Judo i w JJ ma dłuuuuuugą listę medali tytułów - sukcesów na arenie Poslkiej i Międzynarodowej..i 4DAN .

To ! czy może walczyć z zawansowanymi BJJ-owcami czy musi najpierw pokonać całą hordę gości trenujących BJJ po pół roku żeby przepchnąć się w rankingu ...albo coś.
Bo jechać np do Konina żeby się na miejscu okazało, że można sie poturlać z gościami co trenują BJJ od wczoraj to... atrakcyjność wzięcia udziału dla doświadczonego zawodnika w takim turnieju ..delikatnie mówiac.. maleje
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
mowimy o zawodach bjj a nie judo czy jj, i nikogo tu nie obchodzi ktory masz dan karate styl uciekajacego zajaca.w bjj jestes bialym pasem wiec startujesz w bialych, i nie martw sie, nie jest tak latwo jak myslisz.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Czyli jeśli nie masz kolorwego pasa w BJJ i nie zaczniesz trenowac BJJ to pomimo możliwości wygrania nie masz szans zmierzyć się z najlepszymi bo cię nie dopuszczą.

Hm.. Bardzo.... sprytne :? Taki wentyl bezpieczeństwa.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Na zawodach subbmision fighting nie ma takiego problemu więc może na takie się wybierzecie.


P.S. Jestem przekonany o tym że organizatorzy przynajmniej niektórych zawodów nie będą mieli nic przeciwko twojemu/waszym startom w zaawansowanych (znaczy kolorowych paskach).
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

Na zawodach subbmision fighting nie ma takiego problemu więc może na takie się wybierzecie.


Na zawodach subbmision fighting startuje się bez szmaty co sprawia, że są to całkiem inne zawody niż w BJJ i całkiem inna walka.

Nie owijając w bawełne Ja osobiście powiem, że muszę najpierw poćwiczyć w rash guardzie (bo te śliskie ręce.. nie ma za co targać.. inna metodyka walki) i nie czyje być gotów gdyż zwyczajnie sie obawiam, że jeszcze mógłbym przegrać :oops: a tego byśmy przecież nie chcieli :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

No dobra, ale jak przyjedzie np taki gość który Bjj nie trenuje a za to w Judo i w JJ ma dłuuuuuugą listę medali tytułów - sukcesów na arenie Poslkiej i Międzynarodowej..i 4DAN .

Bogumil, nie doceniałem Cię. :oops:

To ! czy może walczyć z zawansowanymi BJJ-owcami...

Może.

mowimy o zawodach bjj a nie judo czy jj, i nikogo tu nie obchodzi ktory masz dan karate styl uciekajacego zajaca.w bjj jestes bialym pasem wiec startujesz w bialych...

michal_m, nie przesadzaj. Drugi rok trenuję BJJ. Mam biały pas. I... nigdy nie startowałem w dywizji białych. Trener się nie zgodził - wcześniej trenowałem judo 8 lat. Niestety bez długiej listy medali, tytułów, sukcesów na arenie polskie i międzynarodowej oraz bez wysokich stopni uczniowskich o innym nie wspominając. :oops:

Czyli jeśli nie masz kolorwego pasa w BJJ i nie zaczniesz trenowac BJJ to pomimo możliwości wygrania nie masz szans zmierzyć się z najlepszymi bo cię nie dopuszczą.

Jeżeli Kraków będzie coś organizował, to stanę na uszach (jedno mam złamane) żeby dopuścili Ciebie do dywizji kolorowych.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

nie ma za co targać..


:) :) srrt nie mogłem sie powstrzymac :) :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.

(...)

Na zawodach subbmision fighting startuje się bez szmaty co sprawia, że są to całkiem inne zawody niż w BJJ i całkiem inna walka.

Nie owijając w bawełne Ja osobiście powiem, że muszę najpierw poćwiczyć w rash guardzie (bo te śliskie ręce.. nie ma za co targać.. inna metodyka walki) i nie czyje być gotów gdyż zwyczajnie sie obawiam, że jeszcze mógłbym przegrać :oops: a tego byśmy przecież nie chcieli :wink:


Nikt nie chce przegrywać ale bez tego nie ma rozwoju. :)

Pozdrawiam i przyjedź do nas do Warszawy czerwcu na zawody jerz
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najważniejesze Polskie Zawody BJJ 2007 roku + pytań kilka.
Ostatnio na Copie mozna bylo startowac w wyzszych pasach, wszystko zalezy od organizacji,ale w Polsce raczej nikt nie bedzie robil problemow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024