Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_sonic_x_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Witam pisze poniewaz kolega nie ma konta a chce sie zapisac na bjj . trenowal judo i ma judoge w szafie . Czym sie rozni gi do bjj od judogi do judo ?? Czy na treningi bjj moze nosic judoge ?? pozdrawiam
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Moze nosic judoge, wiele osob tak robi.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

Czym sie rozni gi do bjj od judogi do judo ??

Krojem. Możliwymi kolorami. Kolorowymi napisami i naszywkami. :)

Czy na treningi bjj moze nosic judoge ?? pozdrawiam

Moze nosic judoge, wiele osob tak robi.

Ja bym nawet zaryzykował pogląd, że - szczególnie wśród początkujących - więcej osób tak robi, niż posiada typowe gi do BJJ. ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Niech weźmie troche naklejek z chrupków i poobkleja się, to nikt różnicy nie zauważy :)
A tak na serio to jakie są różnice?
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Judoga do judo ma szersze rekawy. Pewnie sa jeszcze inne roznice, ale nie znam ich :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

A tak na serio to jakie są różnice?

No przecież napisałem. Krój (gi do bjj są bardziej dopasowane do ciała, mają węższe rękawy, do tego są krótsze - tak, aby jak najmniej wystawało spod pasa), dostępne kolory (w judo mamy biały i niebieski, tutaj wiele do wyboru, w tym czarne i nawet różowe), napisy i naszywki (wiele gi ma firmowo napisy np. 'jiu-jitsu' czy 'Gracie Barra' czy co tam jeszcze, różne logo itd.) Widziałem też gi Atama, które miało bardzo dziwną fakturę, nie jak typowa plecionka - była jakby w kratkę, z tym, że linie tej kratki trochę wystawały. Czyli dochodzą też różnice w strukturze.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Z tego co wiem gi do BJJ bardziej przylega do ciala co ulatwia walke w parterze
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Dokladnie gi do bjj jest bardziej dopasowane, ma dluzsze i wezsze rekawy i nogawki, krotsza plecionke (do judo to czasami sa niemal sukienki hehe). Wedlug mnie gi do bjj jest duzo wygodniejsze. Do tego jak zaznaczono kolory nie tylko bialy i niebieski, ale i czerwony, rozowy :wink: i moj ulubiony czarny :)
Kolejna roznica to naszywki, ale to nie jest norma, sa gi do bjj bez naszywek, z tym ze w bjj mozna sobie ponaszywac co sie chce, logo klubu, firmy, sponsora, jakies wzorki, flagi itp.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
i po tym się poznaje bidżejdżeja od dżudoki: po bezliku pstrokatych naszywek, które czesto kojarzą się z chrupkami (jak ktoś celnie ujał) albo power rangersami :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

i po tym się poznaje bidżejdżeja od dżudoki: po bezliku pstrokatych naszywek, które czesto kojarzą się z chrupkami (jak ktoś celnie ujał) albo power rangersami :)


naszywki dodaja sily, szybkosci i zwinnosci wiem o czym mowie mam dwa gi i jedno ma malo naszywek a drugie duzo i chyba nie musze mowic w ktorym czesciej wygrywam... judoga, przy gi do bjj jest jak sweter kononowicza przy zajebistej bluzie pretorian model k.o.zak...

a na powaznie to gi do bjj same w sobie tez sie roznia waskascia spodni itp. np. dla mnie keiko raca ma nieco za waskie nogawki i uciska w siusiaka jak mnie ktos wiaze na supel...nie zebym mial niestandardowe rozmiary nog itp. mieszcze sie w normie.

roznia sie gruboscia/sztywnoscia kolnieza i plecionka. jest single wave double wave golden wave i pare modeli letnich jak np. vulcan ktore notabene bardzo polecam bo tanie, wygodne i wbrew pozorom naprawde mocne.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Ja ćwiczę w judogi i choć nie jest to model typu spódnica, to jednak trochę pod tym pasem wisi, a i tak czasem wyłazi na wierzch. Tymczasem w typowym gi do bjj wystarczy jedno mocne szarpnięcie poły i już. Nie przeszkadza wam to ciągłe wyjeżdżanie gi spod pasa?
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

. Nie przeszkadza wam to ciągłe wyjeżdżanie gi spod pasa?



a czym chcesz dusic 8)
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

i po tym się poznaje bidżejdżeja od dżudoki: po bezliku pstrokatych naszywek, które czesto kojarzą się z chrupkami (jak ktoś celnie ujał) albo power rangersami :)


naszywki dodaja sily, szybkosci i zwinnosci wiem o czym mowie mam dwa gi i jedno ma malo naszywek a drugie duzo i chyba nie musze mowic w ktorym czesciej wygrywam... judoga, przy gi do bjj jest jak sweter kononowicza przy zajebistej bluzie pretorian model k.o.zak...

a na powaznie to gi do bjj same w sobie tez sie roznia waskascia spodni itp. np. dla mnie keiko raca ma nieco za waskie nogawki i uciska w siusiaka jak mnie ktos wiaze na supel...nie zebym mial niestandardowe rozmiary nog itp. mieszcze sie w normie.

roznia sie gruboscia/sztywnoscia kolnieza i plecionka. jest single wave double wave golden wave i pare modeli letnich jak np. vulcan ktore notabene bardzo polecam bo tanie, wygodne i wbrew pozorom naprawde mocne.


ja tez ma keiko i mnie w siusiaka nie uciska :twisted: :twisted: :)
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
może od wielkości susiaka a nie nogi to zależy

ja cwicze w gi od judo i wkurza mnie ze jest dluga
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

Ja ćwiczę w judogi i choć nie jest to model typu spódnica, to jednak trochę pod tym pasem wisi, a i tak czasem wyłazi na wierzch. Tymczasem w typowym gi do bjj wystarczy jedno mocne szarpnięcie poły i już. Nie przeszkadza wam to ciągłe wyjeżdżanie gi spod pasa?

Ja mam teraz Atame i faktycznie wyjezdza spod pasa ale za to bez problemu sie spowrotem wklada, nie trzeba odwiazywac pasa w przeciwienstwie do judogi. Do tego jak chce np wykonac jakas technike z wykorzystaniem swojego gi to latwiej mi je wydobyc :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo

Ja mam teraz Atame i faktycznie wyjezdza spod pasa ale za to bez problemu sie spowrotem wklada, nie trzeba odwiazywac pasa w przeciwienstwie do judogi. Do tego jak chce np wykonac jakas technike z wykorzystaniem swojego gi to latwiej mi je wydobyc :)

Ja nie odwiązuję pasa, kiedy wkładam judogi z powrotem. Po prostu wciągam brzuch. A że trochę go jest, to nie ma problemu. :)
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
rzeczywiscie poły w gi do bjj sa chyba zbyt krótkie jak na mój gust....a moze to przyzwyczajenie, bo wiele lat trenowałem judo,mam dragao arm lock A2 a i tak czuje sie w nim nieco "skrępowany"ze sie tak wyraze :) , dodam jeszcze ze mam niespełna 169 ok 65 kg, tym bardziej nie rozumie dla kogo mam byc A1 skoro nawet na mnie jest za małe 8O , poza tym wkurwia mnie troche ta brazylijska rozmiarówka :) , gi są przednie ale jak człowiek ma cos wybrać dla siebie np za 5 czy 5 stówek to zaczyna mocno dumać czy warto ryzyko ponosić...choc pewnie predzej czy później jakąś Atame albo Korala sobie sprawie..ale to po dokładnym wywiadzie :) ....póki co czesciej trenuje w swoim judockim DAXie niz DRAGAO ale moze sie jeszce do tych brazylisjskich fasonów przyzwyczaje :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
a ja swoją judoge chce skrócić u krawca. robił ktoś tak?
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
Samemu skróciłem i jest ok.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym sie rozni gi do bjj a czym judoga do judo
normalnie nożyczkami obciąłeś i koniec?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024