Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

A teraz dziękuję za odpowiedź, że Waszą wersję Kanku Dai i interpretację mogę zobaczyć jedynie na treningach. Ciekawe tylko dlaczego nie chcecie się nią pochwalić...


Bo kosztowała nas dużo, pod kazdym względem
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Bo kosztowała nas dużo, pod kazdym względem


... i dlatego nie chcecie jej propagować ....?
W ludzkiej naturze jest chęć pochwalenia się swoimi osiągnięciami, a skoro opanowanie tego kata i bunkai kosztowało Was dużo pod kazdym względem to należy uznać to za osiągnięcie, czyż nie?

Sam pisałeś, że z internetu nie można się nauczyć i ja się z tym zgadzam. Ale zachęcić do nauki przez pokazanie dobrego kata wraz z interpretacją można.
A może ta niechęć oznacza to że Wy jednak nie macie się czym chwalić ... ?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
No to zapraszamy Ciebie na szkolenie grupy przygotowującej się do egzaminów na stopnie mistrzowskie które odbędzie się jutro w Wałczu. Informacje znajdziesz tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w programie jest Kanku-dai a więc będziesz mógł zobaczyć to czego tak bardzo się domagasz no i przy okazji może się czegoś nauczysz /przynajmniej o szkole mistrza Shirai/...
Jako, że padło z Twoich ust dużo słów o naszym savoir vivre więc zapraszamy Kolegę nieodpłatnie. Dobrze wychowani ludzie nie odmawiają zaproszenia...

PS. Ostatniego postu trochę nie zrozumiałeś, przecież to kopia Twojego wcześniejszej wypowiedzi i jej zamieszczenie miało ci coś uświadmomić, ale jak widać nie uświadomiło...

PS.2 W naturze ludzkiej nie leży chwalenie się, ponieważ do dnia dzisiejszego w świecie nauki trwają spory o tzw. "naturę ludzką". Socjologowie wogóle zaprzeczają istnieniu czegoś takiego. No ale potrafię się zgodzić z poglądem, że są osoby, które lubią się chwalić. Może właśnie Ty należysz do takich osób. Jednak nie wolno Ci przypisywać swoich cech innym osobom. Taka estymacja jest zbyt daleko idąca.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
A może Kolega własnie po to ćwiczy by poszpanować przed młódkami, że mimo swoich lat jeszcze może... :) Więc nie krepuj się pokaż co potrafisz, zamieść w internecie, zawsze możesz liczyc na konstruktywną krytykę :)

A tak poza wszystkim, to jest jeszcze takie cos jak lojalnośc wobec nauczyciela. Skoro nie dali pozwolenia na tego typu aktywności to sam rozumiesz... No chyba, że senseiostwo dojdzie do wniosku, że trzeba podszkolic internetowych karacistów.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Odpuść już dan, nie mam ochoty na wywołanie kłótni wśród synów stylowych Funakoshiego.
Do niczego to nie prowadzi. Ja przyznałem się do błędu i zamknijmy tą część.
A co do Wałcza to... nie odmawiam. Być może zostanę przekonany i bedę chciał dołączyć do WSI jezeli wy bedziecie mnie chcieli.
I to nie jest sarkazm. Jest nas kilku identyfikujących się z z KT obecnie bez przynalezności związkowej. A z tego co cztałem o Was to macie dość przejżyste intentcje, więc kto wie... po weryfikacji. Ponieważ mam bana na pisanie postów prywatnych po d wymianie uprzejmości z adminem może wymienilibyśmy uwagi na ten temat via GG (mój numer 4239782) lub Skype (user AnRoWO, dostępny wieczorami) lub email [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
OK !
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Risk, jeżeli uważasz że ich technika nie jest świetna [...]

Sprawa jest dość prosta: obie panie są sprawne fizycznie. I tylko tyle. Wykonują ruchy podobne do technik karate. Niestety ich jakość nie jest dobra ponieważ nie wynikają z ruchu środka ciężkości (biodra nieruchome), nie mają oparcia w podłożu (tylna noga prosta), wreszcie timing techniki, dystans itd są po prostu złe. Tak już jest. A zawiści we mnie nie ma. Popatrzyłem, skomentowałem i tyle. Jest wiele ważnych rzeczy w technice karate i bynajmniej nie jest to ich wygląd. Swoje kata nagrałem, mam gdzieś, a publikować ich nie ma po co.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Risk, jeżeli uważasz że ich technika nie jest świetna [...]

Sprawa jest dość prosta: obie panie są sprawne fizycznie. I tylko tyle. Wykonują ruchy podobne do technik karate. Niestety ich jakość nie jest dobra ponieważ nie wynikają z ruchu środka ciężkości (biodra nieruchome), nie mają oparcia w podłożu (tylna noga prosta), wreszcie timing techniki, dystans itd są po prostu złe. Tak już jest. A zawiści we mnie nie ma. Popatrzyłem, skomentowałem i tyle. Jest wiele ważnych rzeczy w technice karate i bynajmniej nie jest to ich wygląd. Swoje kata nagrałem, mam gdzieś, a publikować ich nie ma po co.


Chciałem cos napisać ale już nie muszę :) zgadzam sie.

ale to o czym kolega pisze ostatnio bardzo często widzę w kata jak je ludki wykonuja na różnych pokazach i zawodach rróżnych styli.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

ale to o czym kolega pisze ostatnio bardzo często widzę w kata ...

Cóż powiedzieć, nie wszyscy wszystko rozumieją... Pewne zasady są niezmienne tylko trzeba je poznać. Ech...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

co takiego osiągnął, że rości sobie prawo do ferowania takich lekceważących opinii :?:

I widzisz, nie trzeba brać udziału w turnieju, żeby niektóre rzeczy widzieć i wiedzieć. Bo wady tych pań są widoczne także przez pryzmat biomechaniki. Mistrzyni Świata w kata nie robi jednak na mnie wrażenia. Ale nie lekceważę ich osiągnięć wcale ...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
bo zawody w kata są bezsensem.

to znaczy jako widowisko, tak jak i kata przy muzyce, lubie pooglądac, ale to nie jest kata prawdziwe. To jest nastawione na wygląd, nie zastosowanie.

Tka naprawde każdy jest troszkę inny, i inaczej wykonuje techniki, nei znaczy to iż źle...
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Zapoznałem się z twoją opinią risk. Pozostanę jednak przy swojej opinii. Giro: dla twojej wiadomości: nie trenuję WKF. Do riska, giro, lasera: tak, jesteście maestrami shotokanu. Niech tak pozostanie. Koniec dyskusji na ten temat. Amen.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
????

Ale co masz do mnie. Ja tylko uważam, że uderzanie bez biodra to błąd neizależnie od stylu, i to nawet nei karate tylko jakiegokolwiek.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
A ja obawiam się , że nie jeden z Was nawet tak tego nie zrobi.
Dla mnie bomba z jednym mankamentem ------nogawki w porciętach za krótkie :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

nogawki w porciętach za krótkie

Tak po prostu jest wygodniej... A w ogóle to dlaczego mam chwalić coś co nie jest dobre. Umieszczenie filmu tutaj było zachętą do wymiany poglądów i przedstawiłem mój. Wspomnianych pań nie obraziłem. Tego nikt nie zmieni, niezależnie czy się na shotokanie znam, czy nie. Trochę jednak poćwiczyłem i coś niecoś potestowałem.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

A ja obawiam się , że nie jeden z Was nawet tak tego nie zrobi.

Ale to nie do końca musi oznaczać, ze ktoś się nie zna.
Muzyka to moja kolejna pasja. "Trochę" się już nasłuchałem i nie muszę umieć grać na każdym instrumencie żeby stwierdzić, że np. perkusja gra nierówno, gitarzysta może i szybki ale nie porywa poza tym się nie nadaje - mimo, że grają zapewne dużo lepiej ode mnie.

Tak samo z kata, jeżeli ktoś się na tym zna - nie musi umieć tego az tak dobrze wykonywać. Moze być z innego stylu lub specjalizować się w czymś innym...

Ja nie zrobię tego tak ładnie - ale zgadzam, się że uderzanie i kopniecie bez użycia bioder to błąd w sztuce(każdej jak któryś z przedmówców raczył zauważyć)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
[quote name="Hellfire"][


Tak samo z kata, jeżeli ktoś się na tym zna - nie musi umieć tego az tak dobrze wykonywać. Moze być z innego stylu lub specjalizować się w czymś innym...


Typowe. Sam nie zrobię ale się znam .
Śpiewać każdy może .

Kanku w KK robi się inaczej , przynajmniej inaczej wygląda.
Na Shotokan się nie znam więc nie oceniam .
Bunkai robią logicznie i z sensem.
Takie jest moje zdanie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

[


Tak samo z kata, jeżeli ktoś się na tym zna - nie musi umieć tego az tak dobrze wykonywać. Moze być z innego stylu lub specjalizować się w czymś innym...


Typowe. Sam nie zrobię ale się znam .
Śpiewać każdy może .

.


Twoje podejście jest typowe właśnie.

Moze się zdziwią co poniektórzy ale żadko dobry trener jest tez dobrym "zawodnikiem".

Te rzeczy wymagają innych umiejętności.
  • 0

budo_marna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Moze się zdziwią co poniektórzy ale żadko dobry trener jest tez dobrym "zawodnikiem".

Te rzeczy wymagają innych umiejętności.


I tu potwierdza się stara życiowa prawda: mało który wyskoiej klasy zawodnik będzie dobrym trenerem, a najczęściej przeciętny zawodnik jest bardzo dobrym/wybitnym trenerem (z własnego doświadczenia: mój były Trener od LA jako zawodnik nie osiągnął nic szczególnego, ot tak sobie trenował, jako trener dochował się kilku medalistów MP juniorów, medalistów ME młodzieżowców, został trenerem kadry jakiejś grupy wiekowej(już nie trenuję LA i do końca nie wiem której))
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Typowe. Sam nie zrobię ale się znam .
Śpiewać każdy może .

Zrozumiałeś przykład z gitarą? Podobnie jest ze śpiewem - jeżeli masz słuch muzyczny to ocenisz czy ktoś śpiewa czysto, z odp. artykulacją, zghodnei z rytmem itp, ale ten słuch nie oznacza że sam potrafisz śpiewać w 3 oktawach. Wybitna nauczycielka śpiewu znana z Idola Elżbieta Zapendowska wypuściła wiele talentów, sama nie potrafiąc zaśpiewać "Wlazł kotek na płotek".
Jeżeli ktoś jest na wózku i ogląda kata przez całe dnie to tez wie, które wykonanie jest lepsze a które gorsze...

Kanku w KK robi się inaczej , przynajmniej inaczej wygląda.
Na Shotokan się nie znam więc nie oceniam .
Bunkai robią logicznie i z sensem.

Ale biodro jest wymagane podejrzewam wszędzie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024