Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ - JUDO.......


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

BJJ - JUDO.......
Wiele lat temu kiedy nikt nie słyszał o BJJ biłem się na matach w różnych miejscach. Stosowałem te same techniki o których dzisiaj mówi się "techniki BJJ...". Dlaczego dźwignia na łokieć którą stosowano już setki lat temu nazywa się "balacha", przecież ma to swoją pierwotną nazwę.
Do czego zmierzam...BJJ zyskało wielką popularność, ale warto przypomnieć że to przecież nie co innego jak judo. Oczywiście doszła cała oprawa - obcisłe koszulki, wybrani producenci...itd. trening przy raperskich kawałkach
Jakoś do mnie to nie przemawia.....
Oczywiście nie umniejszam nikomu umiejętności żeby była jasność, chłopaki z BJJ to twardziele (najczęściej) sprawni jak cholera... ale czy to trochę nie tak, że odgrzewamy stare kluski w nowym sosie...a może jestem laikiem...czy ktoś mi wyjaśni różnicę pomiędzy JUDO a BJJ, please....
Pozdrawiam
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
jestes laikiem. Parter w judo jest traktowany po macoszemu, nie ma dzwigni na nogi, praktycznie nie ma(lub jest szczatkowa) walki garda, na zawodach judo w parterze mozna przebywac tylko kilka sekund wiec trening parteru jest duzo krotszy i nikt nie przyklada do tego wagi. Poza tym parter judocki jest silowy, mniej techniczny - w bjj jest odwrotnie.
W telegraficznym skrocie.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Spróbuj wniknąć nieco głębiej w temat a zobaczysz, jak bardzo się mylisz. Polecam opcję "szukaj" oraz google

pozdrawiam

Piotr

btw. nazwa "balacha" to twór judoków, chyba zmęczonych mówieniem ude-cośtam-cośtam-gatame ;O)
  • 0

budo_chinaman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Wiesz moim zdaniem nie masz w zupełności racji, w Judo wiekszosć czasu poświęca się rzutom, a minimalną walce w parterze, natomiast w BJJ jest odwrotnie. Judo jest bliźniacze do Bjj, ale to nie to samo, może dla przykładu stanowić dobre uzupełnienie BJJ. Nigdy do tej pory nie było tak rozwiniętej walki w parterze jak jest teraz, więc nie można powiedzieć że kiedyś tak już było i że cos odgrzewamy.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Użyj "szukaj" na tym forum (i nie tylko jak przypuszczam) ten temat był już wielokrotnie poruszany.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
nawet kosen judo gdzie robi sie 90% newaza rozni sie od bjj.

1. trzymanie 30 sek konczy walke tak jak submission unlike bjj
2. nie ma dzwigni na nogi
3. na treningach cwiczy sie bardzo bardzo duzo rzutow
4. czarne pasy z kosen judo po treningu biora ksiazke bjj i kombinuja jak przeciwdzialac pewnym technikom ktore w kosen judo sa nieznane.

oprocz roznic sa niewatpliwie podobienstwa jak najbardziej.

wiesz karate shotokan wywodzi sie z shorin czy jakichs innych styli ale twierdzenie ze shorin i shotokan to to samo jest bledne.

jednak istnieje cala otoczka biznesowo- show'owo - ciuchowa wokol bjj ktora moze sprawiac wrazenie ze bjj nie ma nic wspolnego z judo (gdzie nie uzywa sie zoltych i rozowych gi) podczas gdy jest wiele podobienstw miedzy stylami. Ale to jest "wina" roznicy pomiedzy japonska estetyka judo i brazylijska estetyka bjj.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Chłopaki bez urazy...oczywiście że jestem laikiem, poprostu widząc treningi BJJ widziałem dokładnie to samo co w moich treningach judo.
Rozumiem, że walka w parterze w BJJ jest poszerzona o dźwignie na nogi...itd, OK. To jest jakaś nowa wiedza.
Co do "balachy", oczywiście że japończycy to tak nazwali, bo japończyk nie mogąc propagować w Brazylii judo zmienił nazwy i już... - oczywiście poźniej się to rozwinęło ( zdaję sobie z tego sprawę) - ale balacha to nic innego jak "jugi gatame"....pokażcie mi różnicę....jeśli jest.
Acha.....dzięki za instrukcję obsługi Googli, nie wpadłbym na to.... :)
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Ja do treningu wolę HardCore a nie Hip Hop 8)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
marcin, czy Ty nie czytasz co sie do Ciebie pisze? Walka w parterze w bjj jest zupelnie inna niz w judo. To ze niektore techniki sa podobne lub takie same - no sa i co z tego? Prawego prostego masz zarowno w boksie jak i w Muay Thai. O niczym to nie swiadczy. Owszem bjj ma swoje korzenie miedzy innymi w judo, ale to wszystko. Nie wiem w zasadzie o co Ci chodzi i co chcesz nam powiedziec. Ze bjj=judo? Nie, nie rowna.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
nazwa "balacha" pochodzi zza Buga, mam wrażenie, że kiedyś była o tym dyskusja

Wszystkie techniki judo są dopuszczalne i stosowane w bjj, natomiast tylko część technik bjj jest dopuszczalna i stosowana w judo.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
jako osoba nie ćwicząca BJJ a ćwicząca dawniej judo poprostu zauważyłem te podobieństwa,nic nikomu nie chcę przez to powiedzieć...a już tym bardziej rozpoczynać dyskusji o tym co jest dobre a co złe. Podoba mi sie to co ćwiczycie, i widzę podobieństwa do mojego dawnego treningu....nic poza tym.
To że w judo ćwiczy sie często rzuty to oczywiste rzut może zakończyć walkę przed czasem takie są reguły....nie wiem jak jest w BJJ ?
Co do czasu poświęcanego na parter, bez przesady powiem, że u nas było to 50/50, tak na oko.
Porównanie koniugacji pomiędzy shotokan a muai tai - oraz judo i BJJ jest nieadekwatne.
Shotokan i muai tai są podobne ale jako takie powstawały ( te SW) osobno, w zupełnie innych zakątkach świata, natomiast BJJ WYWODZI SIĘ z judo - ijeszvcze raz podkreślam nie udowadniam tu "wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Swiętami Wielkanocy"
pozdrawiam
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

nazwa "balacha" pochodzi zza Buga, mam wrażenie, że kiedyś była o tym dyskusja

Wszystkie techniki judo są dopuszczalne i stosowane w bjj, natomiast tylko część technik bjj jest dopuszczalna i stosowana w judo.


owszem , z czego jasno wynika co z czego się wywodzi....i tyle
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Jeżeli widziałeś trening BJJ, który niczym nie różnił się od judo, to chyba jakaś cienizna była :roll:
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

Jeżeli widziałeś trening BJJ, który niczym nie różnił się od judo, to chyba jakaś cienizna była :roll:


eeeeee, pewnie ziomale z teamu by się obrazili :D , ja tam nie wiem...ale to widziałem
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
marcin wszyscy tutaj wiemy co z czego sie wzielo.zresszta zarowno jedna jak i druga sztuka walki caly czas ewoluuje ale raczej w swoim kierunku.nie rozumiem twoich postow caly czas brzniesz z teza ze bjj wzielo sie z judo co jest prawda i wszyscy sie tu z toba zgadzamy ale co chcesz przez to powiedziec?
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

marcin wszyscy tutaj wiemy co z czego sie wzielo.zresszta zarowno jedna jak i druga sztuka walki caly czas ewoluuje ale raczej w swoim kierunku.nie rozumiem twoich postow caly czas brzniesz z teza ze bjj wzielo sie z judo co jest prawda i wszyscy sie tu z toba zgadzamy ale co chcesz przez to powiedziec?


nie zmierzam do niczego poprostu wymieniam tzw. "wolne" myśli w temacie,
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
trenowałem judo 3 lata - zasady walki w judo ( np wygranie przez trzymanie) powodują, że zawodnicy walczą w zupełnie inny sposób
zresztą powalcz to zobaczysz
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Muszę Ci powiedzieć, że zdarzało mi się "powalczyć" dosyć sporo, jaka jest różnica pomiedzy "ucieczką" z trzymania w judo i bjj?
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

Shotokan i muai tai są podobne


Z całym szacunkiem - takimi stwierdzeniami udowadniasz, że nie znasz się i mało wiesz na temat sportów walki. Więcej pokory, przekop forum, net, pooglądaj materiały video (o to teraz nietrudno), doznaj olśnienia i wróć w worze pokutnym, bo takie dyskusje jak ta były przerabiane milion razy na setkach for na całym świecie.

pozdrawiam i bez urazy

Piotr
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
A walczyles z bjjtowcami na zasadach bjj? Bo o tym mowil dar.
Odpowiedz mi na pytanie: prosciej wymowic ude hishigi juji gatame czy balacha?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024