Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ - JUDO.......


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

Muszę Ci powiedzieć, że zdarzało mi się "powalczyć" dosyć sporo, jaka jest różnica pomiedzy "ucieczką" z trzymania w judo i bjj?

Różnica polega na tym że w bjj samo trzymanie niewiele ci daje i prędzej czy później jeśli trzymasz przeciwnika i nic poza tym nie robisz dostaniesz upomnienie za pasywność. Poza tym walka w trakcie trzymania w judo jest przerywana w związku z tym zawodnik judo ma naprawdę mało czasu na uwolnienie się z tego trzymania a przez to jego technika zazwyczaj bazuje na dynamice i sile a nie kombinowaniu i jak by to ująć przechytrzeniu przeciwnika.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
walczyłem kiedyś z 120 kg Bjj-owcem i on mnie ugryzł w udo tylko dlatego że nie dałem mu szansy na jakiekolwiek dźwignie :D ( bez jaj...tak było)
Panowie oczywiście jeszcze raz powtorzę - nie jestem fachowcem w dziedzinie BJJ więc wcale się z Wami nie kłócę.
Shotokan - muai tai......? Nie widać że są to SW kopano uderzane...? o takie podobieństwo mi chodziło nie o niuanse techniczne.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......

Muszę Ci powiedzieć, że zdarzało mi się "powalczyć" dosyć sporo, jaka jest różnica pomiedzy "ucieczką" z trzymania w judo i bjj?

Różnica polega na tym że w bjj samo trzymanie niewiele ci daje i prędzej czy później jeśli trzymasz przeciwnika i nic poza tym nie robisz dostaniesz upomnienie za pasywność. Poza tym walka w trakcie trzymania w judo jest przerywana w związku z tym zawodnik judo ma naprawdę mało czasu na uwolnienie się z tego trzymania a przez to jego technika zazwyczaj bazuje na dynamice i sile a nie kombinowaniu i jak by to ująć przechytrzeniu przeciwnika.


20-30 sekund to nie tak mało na wyjście jeśli ma się na to kilka pomysłów.
Kara za posywność to właśnie różnica o którą pytałem, czyli poprostu są inne zasady rywalizacji, pomysły na rozwiązanie sytuacji mogą być te same i w judi i w BJJ...
tak mi się wydaje
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - JUDO.......
Dobra zamykam temat jak będziesz miał coś nowego do powiedzenia (po poczytaniu oglądaniu generalnie wykorzystaniu rady Brat Pit napisz priva jak jeszcze będziesz chciał coś napisać)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024