Skocz do zawartości


Zdjęcie

L2T kontra L2D CE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Tak.
Chcesz prezentację w pdf ?


Niekoniecznie, zapodaj linka jakiegoś. Poza tym prezentacja to nie jest press release. Bo zapowiedzi owszem były, ale nic nie wskazywało na tak szybkie wprowadzenie nowych produktów. Ciekaw jestem, bo siedzę "w temacie" i nic nie wiem :(

-- M.

  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Żapomniałem - źródło to jedyny dystrybutor produktów Lumileds.


Hmmm, jedyny ale gdzie? W Hąkągu :P ?

-- M.

  • 0

budo_hipopotam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
No Mel tak "siedzisz" w temacie , a nie wiesz, .ze jedynym dystrybutorem Lumileds'a jest Future Electronic ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) :)
No to poczekajmy na oficjalne informacje w necie.
Future Electronic już urządza swoim klientom właśnie prezentacje produktu, aby zanęcić :)
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

No Mel tak "siedzisz" w temacie , a nie wiesz, .ze jedynym dystrybutorem Lumileds'a jest Future Electronic ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) :)
No to poczekajmy na oficjalne informacje w necie.
Future Electronic już urządza swoim klientom właśnie prezentacje produktu, aby zanęcić :)



Eeee, Hipcio, starasz się być zbyt enigmnatyczny. Albo ja ślepy jestem albo widzę tam dyrdymały typu "LUXEON V is the world's brightest solid-state light source delivering up to 120 lumens in white...", nie widzę natomiast żadnych informacji na temat tych super hiper ekstra nowości, o których tak entuzjastycznie piszesz. Pokaż mi je palcem (linkiem), proszę, bo mam gorączkę i nie mogę się skupić...
Swoją drogą dziwne by było, gdyby Lumileds nie zareagował na nowości Cree, Soul, czy Edisona, więc na pewno można się spodziewać czegoś ciekawego w najbliższym czasie.

-- M.

  • 0

budo_hipopotam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Przecież pisałem , że oficjalne info ma się dopiero ukazać , a nie że jest napisane :)
Informacje te podaje FUTURE na razie tylko swoim klientom w postaci prezentacji.FUTURE dysponuje również datasheet'em ( dane katalgowe) , ale ich nie może udostępniać - taka umowa z Lumileds :(
Powiedziano mi , że info o produkcie ma się ukazać na dniach - cokolwiek to znaczy trzeba poczekać na to czego tak się domagasz - press news.


Pozdrawiam
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Oczywiście dioda mniejsza , wydajniejsza. Trochę dziwny kształt
Ciekawe jak zareaguje rynek latarek ?:)

To błąd. Zareaguje wkładając Seoule P4 zamiast Luxeonów jak do tej pory bo świeca dużo lepiej i pasują w miejsce Luxeona. A jeśli nowy emiter jest mniejszy i ma inny kształt, to lipa.
Michał
  • 0

budo_hipopotam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
No cóż , pamiętaj, że latarki to bardzo marginalny fragment rynku. I to nie w niego celują producenci typu Lumileds Cree Osram. To problem prducentów latarek czy chcą wykorzystać jakąś diode. A już na pewno gigantów tych nie interesuje takie coś jak możliwość zamiany diody drugą w latarce.
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Latarki latarkami,ale kolimatory kolimatorami.Powinno im raczej zalezec na produkcji podobnych gabarytowo i "rozsylowo" diod,aby bez zbytniej wymiany optyki,mocowań,doprowadzeń pradu,chlodzenia mozna je bylo wrzucic do obudow/kolimatorow konkurencji :-) .Zawsze wielu kientow wiecej skusi sie na mocniejsze ledy,gdy wie,ze kombinacji przy wymianie nie bedzie zbyt wiele.
  • 0

budo_phantom-kk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

DSD jest do bani nie doładowuje akusów !! Ja miałem parę szt, z czego jedna wymagała poprawek, pozostałe były ok. ale to tania latareczka i nie wymagajmy od niej jakości choćby Ultrafire czy MTE. warto dołożyć te 10-15$ więcej i mieć sporo porządnieszy sprzęt. Choć z drugiej strony, nie ma w niej nic czego nie można by poprawić samemu.

Ja jednak polecam kupić na hosta Utrafire WF-502B(vel HUNTLIGHT) i do tego głowicę cree . razem z ładowarką dwukanałową i kpl 18650 mieścimy się w 50$.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nie uda się wyrobić w 50$. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 19,36$, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 14$, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 12,04$, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 8,04$. Razem 53,44$. Ceny są z dealextreme.com bo tam jest taniej (głowica Cree tylko tam jest). Świecić to może nie najgorzej (900mA, przy 700 Cree daje ponad 136lm, przy 1000 - 176, nie uwzględniając strat), średnio długo (max 2-2,5h). Jak się komuś chce bawić (przecież nie wszystko musi pasować...) niech kupuje i majsterkuje. Ale dla większości raczej wystarczy 95-100lm oddawane przez Venture 3 godziny, bez spadku jasności.
  • 0

budo_phantom-kk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
A do tego znalezienie reflektora na Cree o średnicy 26mm (do WF-502B) jest raczej niewykonalne. Ultrafire (i nie tylko) produkuje 27-mio milimetrowe. Piłować?
  • 0

budo_hipopotam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Cree zwiększa sew moce produkcyjne :)
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

A do tego znalezienie reflektora na Cree o średnicy 26mm (do WF-502B) jest raczej niewykonalne. Ultrafire (i nie tylko) produkuje 27-mio milimetrowe. Piłować?


Oczywiście piłować można, można też wrzucić bez piłowania bo moduł pasuje :D

Dołączona grafika
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductDetail.aspx?TranID=1255

tak starter kit ma to wszysto za $29.56

- Includes 1 x Ultrafire 2400mAh 18650 cell and 1 x DSD 18650/RCR123A Battery Charger (Starter Kit)

zaladowac i swiecic hehe :D


mam pytanie a mianowicie czy aku 18650 Ultrafire można ładowac pojedyńczo w powyższej ładowarce DSD? w zestawie z venturą jest jeden aku Ultrafire(18650) a drugi to jakaś bateria? bez oznaczeń?
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Raczej sie zaleca ladowac pojedynczo, bo DSD to jedno kanalowa ladowarka.
Tak w zestawie masz aku ultrafire, to ten co na zdjeciu jest
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Raczej sie zaleca ladowac pojedynczo, bo DSD to jedno kanalowa ladowarka.
Tak w zestawie masz aku ultrafire, to ten co na zdjeciu jest

tak tez pomyślałem, chociaż znalazłem w necie że to drugie ogniwo z tegoż zestawu to tez aku (takie jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) ale bez oznaczeń totalnie żadnych, nawet nie bardzo wiadomo gdzie "+" a gdzie "-"; czy do tej ładowarki można używać ładowarek od telefonu nokia- ktoś chyba tak ładował...wejście pasuje...w sklepie nie załączają przejściówki do naszej sieci elektrycznej..
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Ale w zestawie jest tylko jedno ogniwo. Starter kit - latarka , aku i DSD nic innego nie mialem, moja DSD padla po kilku ladowaniach, moze lepiej zamowic osobno latareczke, aku i lepsza ladowarke? pomysl o tym.

ps chwilowo z DSD zostal mi tylko pojemnik na aku, elektronike dalem od starego aku komorkowego, zasilacz chyba od ericsona z wtyczka od noki, dziala dobrze.
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
co rozumiesz przez"starter kit"? jedno ogniwo bez nazwy miałem włożone w latarkę a aku jest oddzielnie w zestawie...parametry przewód zasilający ma podobne do ładowarki do noki róznica jest że przy noki jest 5,7v i 800mA natomiast przy ładowarce jest 5,5v i 450mA... pytam dlatego bo trochę obawiam sie o korki w chacie no i ładowarkę...
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

co rozumiesz przez"starter kit"? jedno ogniwo bez nazwy miałem włożone w latarkę a aku jest oddzielnie w zestawie...parametry przewód zasilający ma podobne do ładowarki do noki róznica jest że przy noki jest 5,7v i 800mA natomiast przy ładowarce jest 5,5v i 450mA... pytam dlatego bo trochę obawiam sie o korki w chacie no i ładowarkę...


starter kit czyli -

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja taki zamowilem i byl tylko aku ultrafire - ale jak ci dali dwa to spoko, ja bym nie protestowal

wiem - nokia daje wiecej pradu, na jednej DSD to przerabialem tez - dzialala ok tylko ciepla sie robila bardziej, ale przejscie na normlne gniazdko mozna kupic tanio i bez problemu
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
kto powie czy to jest aku czy też nie?[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

kto powie czy to jest aku czy też nie?[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To jest akumulator a chemią LiIon, wymaga odpowiedniej ładowarki, podgrzany do 60 stopni może się efektownie zepsuć i okolicę też.

Zaskakująca jest cena, bo pojemność 2400 mAh, zabezpieczenie i wszystko za 6 dolców... Węszę tu jakiś podstęp w tych danych.

-- M.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024