Skocz do zawartości


Zdjęcie

L2T kontra L2D CE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Hmm do magica nie zakladalem, ale do tych malych to bez problemu, swiatlo nie traci parametrow, wyglada identycznie i specjalnie nic nie trzeba kabinowac.
Wlasciwie to cree z wiekszosca kolimatorkow swieci dobrze, tylko jeden z tych co spr wypadl fatalnie , fraen 35mm 4,5*


mar3 - masz jakieś pomiary siły światła z kolimatora z LuxIII i po zmianie na cree?

Sprawdziłem 3 różne kolimatory do Luxeona - 6 stopni, 15 i 25. Średnica dziury na diodę jest w granicach 5,88 do 6,45 mm. Cree ma pierścień o średnicy 6,88 mm. Dlaczego piszesz, że nie trzeba kombinować? Jak nie włożę tego pierścienia do środka, to światło cree jest kiepściutkie i niezogniskowane. Nie mam pewności, czy po włożeniu uzyskam jakiś porządniejszy efekt. Nie mam też (teraz) pomysłu na centryczne rozwiercenie kolimatora, by nie uszkodzić najważniejszej jego części, czyli wklęsłej kopułki wewnątrz tej dziury. Jak Ty to robisz? Czary jakieś, czy co...

A może masz na myśli kolimatory do Cree? Rozwiń temat, bom ciekawy.

-- M.

  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Moze zaczne od ims,ow 20mm, pierwsze co robie to powiekszam dziure na 7,2mm a nastepnie w tokarce zbieram okolo 1mm, wlasciwie robie to tak dlugo az zogniskuje sie do pozadanego efektu, po takim zabiegu spodnia czesc reflektorka jest plaska i ladnie lezy nie kiwa sie na boki itp, spot przypomina takiego jak daje ims27mm z luxeonem, powstaje tylko ta "ciemna dziura" dookola spota, ale jest widoczna na bialej scianie tylko praktycznie....

Co do kolimatorow, hmm sa to dedykowane do luxeonow, robilem tez proby na takich wiesz.... z allegro za kilka zl hehe ale nawet nawet daja rade i to o dziwo dobrze, mam tez jakiegos specjalnie pod cree lumiledsa chyba, ale szkoda gadac jak to swieci... ma 25mm i podobno 6*, jest z nim tak jak piszesz, az sie prosi zeby dioda weszla glebiej a jest to typowo do xre !?!?!?
Napisalem ze nie trzeba specjalnie kabinowac, bo wlasciwie moj kolimator z led lensera swiecil od razy dobrze, jedynie co to troszke zebralem go od dolu ale ledwo co, swieci naprawed jak na luxeonie tylko jasniej i bielej, mimo prob z TWOK i TWAH swiatlo jest duzo bielsze. niektore poprostu rozwiercam zeby pierscien xre wszedl glebiej, kusi mnie 35mm fraen ale poki co nie ryzykuje

Niestety nie posiadam zadnego sprzetu do pomiarow sily swiatla , jedynie co to moge zrobic zdjecia dla porownania, ale to jutro bo na dzisiaj mam dosyc pracy
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
zrobilem kilka zdjec

xre i luxeon na ims 20mm( xre pierwsza od gory)

[img][img]http://img58.imageshack.us/img58/2007/pict6577ww4.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img243.imageshack.us/img243/3617/pict6578rn9.th.jpg[/img][/img]

to samo ale na reflektorku MCR 20mm orange pill

[img][img]http://img243.imageshack.us/img243/5061/pict6579eb4.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img226.imageshack.us/img226/6660/pict6580xf7.th.jpg[/img][/img]

kolimatorek z led lensera

[img][img]http://img412.imageshack.us/img412/9008/pict6581nw4.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img208.imageshack.us/img208/611/pict6582pc5.th.jpg[/img][/img]

tani kolimatorek z allegro, podobno 10 stopni

[img][img]http://img208.imageshack.us/img208/3265/pict6583lh1.th.jpg[/img][/img]


[img][img]http://img208.imageshack.us/img208/3265/pict6584rb2.th.jpg[/img][/img]

jakis kolimator 15 stopni, nie pamietam jakiej firmy

[img][img]http://img59.imageshack.us/img59/8074/pict6585pc2.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img204.imageshack.us/img204/8536/pict6586ys2.th.jpg[/img][/img]

glowica podobna do latarki inova z soczewka

[img][img]http://img216.imageshack.us/img216/4388/pict6589it7.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img226.imageshack.us/img226/5449/pict6590wd2.th.jpg[/img][/img]

a teraz same diody

[img][img]http://img216.imageshack.us/img216/2475/pict6587hp1.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img206.imageshack.us/img206/1631/pict6588ot5.th.jpg[/img][/img]

cree swieci na 1A a luxeon na 0,8A
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

zrobilem kilka zdjec ...


Super, wielkie dzięki. Rzeczywiście, delikatnie skrobnięty na tokarce kolimatorek wpuści cree do środka i wtedy zaczyna się jazda.
-- M.

  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Właśnie się czaję na Sanyo Eneloop tylko chcę się potargować :)
Zwykłe Ni-MH szybko tracą prąd ... 1...3% dziennie !!!
Więc te 2000 Eneloop AA kontra 2700 zwykły to i tak może się po 2 tygodniach okazać, że dłużej Ci latarka pochodzi na tych o mniejszej pojemności bo przez okres leżakowania straci tylko ciutkę.

Ktoś z Wawy chciałby zamówić na spółę Eneloopy ? Transport wyszedłby taniej a może i coś utarguję :) A może ktoś ma dostęp taniej w Wawie ???
Teraz wychodzi 40 zeta za 4 sztuki AA 2000mAh lub AAA 800mAh + transport.
Biorę też litowe Energizery L91(AA) i L92(AAA) po 15 złotych za 2 sztuki.
Wrzucam też propozycję na bazar
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

(...)

Zatem prawdopodobne jest, że jak załatwię z Melem sprawę Huntlighta, Pogadamy na temat Magica.
Może jeszcze znajdzie się ktoś do przeróbki V2 w wersji "policyjnej", ale ostatniego nie jestem pewien.
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Cassini- policyjniej ? czyli tej z wklesla soczewka? zrobilem taka koledze mich123 , zapytaj jego o efekt jezeli nie jestes przekonany do konca czy robic czy zostawic
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Cassini- policyjniej ? czyli tej z wklesla soczewka? zrobilem taka koledze mich123 , zapytaj jego o efekt jezeli nie jestes przekonany do konca czy robic czy zostawic

To nie ja muszę się przekonać, tylko mój kumpel z roboty. :)
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
aaaa to co innego..... :D
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Cassini:
jak chcesz sie pobawić to proponuję passaround (czy jak to tam się zwie) :)

wyślę Ci mojego LL z Cree, porównasz ze swoim/kolegi, porobisz foty itp :)

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Ok.
Jeśli chodzi o mój sprzęt, to w zasadzie i tak zaryzykuję, tyle, że skali porównawczej w fotkach nie będzie, natomiast fotki dwóch identycznych poza diodą lampek, zrobione równolegle powinny rozjaśnić sprawę. :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Wczoraj przyszla L2DCE. Oooo. Poniewaz dostalem ja do pracy, wiec wzialem paluszki Varty MaxTech i polecialem do piwnicy potestowac. I wrazenia:
Wykonanie:
Prawie nie ma sie czego doczepic. Czarna, dobrze lezy w dloni, dzieki roznej srdnicy obudowy nie wypada z lapek, nawet naoliwionych :) . Jedyne zauwazalne wady to lekko latajace na boki baterie w srodku (mala gumesie zalatwia sprawe) i reflektor, ktory niezbyt scisle i niezbyt rowno przylega do kolnierza otaczajacego diode. No ale w koncu to chinszczyzna :wink: :) Jak ktos zauwazyl wczesniej przy L2T - na gwintach glowicy i dupki jest troche pylu aluminiowego, ktory wystarczy zetrzec, aby pozbyc sie nieprzyjemnego chrobotania, a po przesmarowaniu smarem silikonowym wszystko chodzilepiej niz idealnie. Przychodzi w cool pudelesiu z holsterkiem, paskiem na rasie i dodatkowym o-ringiem oraz gumka do wlacznika. Instrukcja obslugi jest maksymalnie uproszczona i ograniczy sie do rysunku i 3-zdaniowego opisu pod nim. I tu byl moj 3-minutowy problem, gdyz jest tam napisane, ze nalezy wlaczyc latare i przekrecic bezel, alby wybrac tryb turbo lub general. Bezel finalnie oznacza cala glowice, a ja myslalem, ze to ktoras z moletowanych czesci i troche sie zmieszalem.
Operowanie:
Wykrecamy dupke, wrzucamy baterie, schodzimy do piwnicy i zaczynamy zabawe. Klik i... testujacy moc kolega odzyskal wzrok po jakichs 5-ciu minutach. No tak - przy full zakreconej glowicy mamy Turbo mode. Nacisk i... latarka zgasla. A gdzie zapowiadany SOS? Chwila zabawy i juz wiem. Do zmiany poziomu swiecenia wlacznik nalezy rzeczywiscie naciskac bardzo delikatnie. I wszystko dziala. Przekrecenie glowicy o 5 - 10 stopni i mamy General mode: cztery stopnie jasnosci + "dyskoteka". Czy mozna sie przyczepic? Jak dla mnie tak (ale ja upierdliwy i wymagajacy jestem :twisted: ). Tryb SOS jest zdecydowanie za wolny - ktos, kto czyta i nadaje Morse'm nadalby latarka caly ten sygnal w czasie, w ktorym na L2D przeznaczone sa 3 krotkie "kreski". Ale to malo wazny detal - sygnal, mimo iz zdziebko rozwleczony, jest czytelny.
Drugie to tryb strobo - jest ciut niedokladny. Jesli ma on spelniac taktyczne wymogi, czyli dezorientowac przeciwnika, to nie robi tego, gdyz owszem miga, ale w taki sposob, ze nie ma tego efektu jak przy strobo na np. techno party, gdzie widziany obraz stanowi jakby kolejne stop-klatki filmu. Wydaje mi sie, ze strumien swiatla oferowany przez L2D w tym trybie jest zbyt dlugi, a przerwa zbyt krotka, co nie daje pozadanego efektu, szczegolnie w pomieszczeniach zamknietych, gdzie glownie bedzie wykorzystywany.
Trzecie - wlacznik. Kilkalem sobie jeszcze wieczorem, testujac tryby i mialem problemy z wylaczeniem latarki. Jak na razie nie wiem, czy byl to problem braku wprawy z mojej strony, czy to kwestia delikatnosci wlacznika, ktory w niedalekiej przyszlosci bedzie mial tendencje do wyrabiania sie i niedokladnego dzialania, bo mimo problemow z wylaczeniem, wlaczenie i zmiana poziomow swiecenia w trybach nie stanowila zadnego problemu.
Swiatlo (tudziez moc):
Tryb General. Pierwszy poziom (9lm) spokojnie wystarcza do zastosowan indoor, czyli czarny jak dusza czekisty garaz, mieszkanie, piwnica, kanal i inne otoczone scianami. Nie razi w galki i mozna bezproblemowo wyhaczyc z mroku co sie chce.
Dla osob z wada wzroku +/- 21 D i jaskra 8) kolejny poziom (40lm) pozwoli w w/w warunkach zobaczyc wszystko, lacznie ze szpilka lezaca w zakurzonym kacie piwnicy. W pokoju robi sie zauwazalnie jasniej. Poziom 3 (80lm) robi w pokoju widno, normalny uzytkownik latarki widzi wszystko wokol siebie (pokoj 5x6m), a Batman ma problemy z poruszaniem sie ze wzgledu na podraznienie nerwow wzrokowych. Poziomy 2 i 3 (i 1) w zupelnosci wystarczaja kazdemu uzytkownikowi L2D CE aby pokryc jego zapotrzebowanie na uniwersalne swiatelko outdoor. Poziomy testowane w warunkach kompletnej ciemnosci na zadrzewionej drodze poza miastem maja sie nastepujaco (odleglosci moga byc ciut zanizone):
poziom 1 - cool do swiecenia pod nogi na spacerze z wyprzedzeniem do 5-7m. Kobieta trzymana pod reka bedzie czula sie bezpiecznie :)
poziom 2 - mozna spokojnie uzywac jako oswietlenie do roweru, nawet jak ktos uwielbia szybka jazde po ciemku w ciezkich warunkach. Bezproblemowa widocznosc do 12-15m. Napastnicy zza drzew nie maja szans cie zaskoczyc.
poziom 3 - mozesz uprawiac downhill w ciemnym lesie. Widocznosc do 17-20m. Ktos wyskakujacy zza drzewa celem zrobienia ci kuku, potraktowany tym trybem po oczach robi kupe w majtki dalac ci tym samym cenny czas na cokolwiek.
Tryb SOS - nie ma sensu opisywac, ale sygnal swietlny jest dosc mocny.
Tryb Turbo. Wlaczamy i "staje sie jasnosc". We wspomnianym wyzej pokoju jest jasno - moze nie poczytasz dlugo przy tym swietle, ale czcionke 12 widac bezproblemowo nawet w najwiekszym oddaleniu od latary i mozna ja czytac. Do szukania czegos w czterech scianach tryb ten jest niezbyt przydatny, chyba ze idzie sie dluuuuugim korytarzem. Na ciemnej drodze (p.wyzej) jak ci siadzie swiatelko w skuterze to mozesz uzyc L2D. Skuteczna widocznosc na 25-30m.
Co uwazam za skuteczna widocznosc? Jak w jednolicie ubarwionym otoczeniu jestem w stanie wyroznic przedmioty wielkosci piesci bez wiekszego wytezania wzroku.
Tryb strobo - nie ma sensu opisywac, aczkolwiek sygnal jest mocny i bez wiekszych problemow moze oslepic.
Skupienie wiazki:
Szczerze mowiac marne dla osob szukajacych typowego, mocnego szperacza. W mojej ocenie wiazka jest skupiona bardzo ladnie jak dla latarki o outdoorowym lub EDC przeznaczeniu i jako dla takiej nie ma sie do czego przypiac. Dla swiatelek "taktycznych" i szperaczy jest zdecydowanie za szeroka.
Na bliskich odleglosciach widac wyrazna, jasna wiazke centralna z szeroka wiazka wtorna. W miare zwiekszania odleglosci granice pomiedza wiazkami zlewaja sie, a wiazka centralna rozszerza sie mocno, a wtorna zanika od zewnetrznych krawedzi do wewnatrz. Przy trybie turbo zdecydowanie brakuje czegos, co skoncentruje wiazkena dlugi, prosty, mocny snop swiatla i wydluzy dystans kosztem mniejszego rozproszenia. Jakkolwiek jestem niesamowicie zadowolony z latarki i tego co oferuje, to brak mozliwosci wiekszej koncentracji wiazki uwazam za minus, ktory firma powinna podciagnac. Wydaje mi sie, tez ze skutkiem braku mocniej skoncentrowanej optyki spada tez dystans skutecznej widocznosci, co wyraznie widac przy lekko zamglonym powietrzu. Ale jak wspomnialem - mankamenty wiazki wychodza przy ocenie "taktycznosci". Dla takich "taktykow" jak my, swiatlo z L2D CE jest wszystkim i az nadto, co potrzebujemy i co mozemy wykorzystac.
Ocena koncowa:
W 10 stopniowej skali ocen za wykonanie, mozliwosci i parametry wiazki w klasie outdoor i EDC dostaje ode mnie 10/10/10 (a nawet 12/12/12) na 10 mozliwych punktow. W klasie taktycznosci propunuje oceny 10/9/8 na 10 mozliwych.
Mozna polemizowac.

Pechowo - zdjec chyba nie bedzie, a jesli juz to za jakis tydzien.


P.S.: Czy wie ktos jak mozna byloby bardziej skupic wiazke, bez przerabiania glowicy?
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
witam, do mnie dzisiaj przyszła L1D CE i juz świateł trochę miałem....ale to maleństwo naprawdę zrobiło na mnie duże wrażenie....miałem dylemat L1D czy L2D..wybrałem najpierw L1D i powiem że nie zawiodłem się...latarka jest dobrze chwytna , cała dłonią...a głównie chodzi mi o użycie jej w chwycie z pistoletem....czy ktoś może wie gdzie można dokupić i czy można dokupić body na 2 paluszki do tego światła?chodzi o samo body jak to było w komplecie z l1t i l2t...polecam światło......
  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] juz jest, jeszcze gorąca.

Przy trybie turbo zdecydowanie brakuje czegos, co skoncentruje wiazkena dlugi, prosty, mocny snop swiatla i wydluzy dystans kosztem mniejszego rozproszenia. Jakkolwiek jestem niesamowicie zadowolony z latarki i tego co oferuje, to brak mozliwosci wiekszej koncentracji wiazki uwazam za minus, ktory firma powinna podciagnac.


No właśnie, to maleństwo ma throw maks. 2980 co bije SF KL-3 (2860), ogolna ilość światła Fenixa jest 4xwieksza. Nie ma chyba co narzekać na zasięg chyba.

Stosunek wartosci Throw do Overall:
w klasycznym flood jakim jest SF L4: 512:5800
w klasycznym thrower Inova T3: 2100:2800 (dla KL 3 jest to 2860:2150!)
F L2D CE turbo: 2980:8800
F L2T high: 1000:3150

Więc to jeszcze nie klasyczny flood mimo to bije klasyków w obu tematach:)

Oparte na danych z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jakby ktoś miał opinię nt. skupienia HuntLight FT01X XR-E SE Special Edition CREE X-Lamp to poproszę.
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

poziom 2 - mozna spokojnie uzywac jako oswietlenie do roweru, nawet jak ktos uwielbia szybka jazde po ciemku w ciezkich warunkach. Bezproblemowa widocznosc do 12-15m. Napastnicy zza drzew nie maja szans cie zaskoczyc.
poziom 3 - mozesz uprawiac downhill w ciemnym lesie. Widocznosc do 17-20m. Ktos wyskakujacy zza drzewa celem zrobienia ci kuku, potraktowany tym trybem po oczach robi kupe w majtki dalac ci tym samym cenny czas na cokolwiek.


Nie podzielam entuzjazmu kol bionicka w kwestii szybkiego dowhillu z użyciem L2D :) Ma po prostu zbyt punktowy strumień światła. Przez ostatnie 2 tyg przeszły przez moje łapki wszystkie dostepne obecnie latary na cree i muszę przyznać że fenix nie ma czym się popisywać -jedyną jego zaletą jest to że zasila się go wymierającym gatunkiem baterii -AA ;)

na dzień dzisiejszy moim faworytem jest taniutka venture.

tu małe porównanko:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

venture ver L2D 2m

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

venture ver L2D 50m

obie na pełnej mocy

Jak widać venture straszliwie dokopuje fenixowi nie tylko w kat jasności, ale przede wszystkim szerokości i intensywności strumienia światła. na dodatek jest i połowę od fenixa tańsza.
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
tu porównanko wyglądu i wymiarów L2D i Venture.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

... Przez ostatnie 2 tyg przeszły przez moje łapki wszystkie dostepne obecnie latary na cree


Eeee...

.... i muszę przyznać że fenix nie ma czym się popisywać -jedyną jego zaletą jest to że zasila się go wymierającym gatunkiem baterii -AA ;)


A ja się nie zgodzę z tym, że AA wymiera. Też tak uważałem, ale wystarczy przejechać się po sklepach czy stacjach benzynowych w chorwackich/włoskich/słoweńskich/czeskich/słowackich/węgierskich/bułgarskich wsiach i wyleczysz się z litówek. Nawet AAA do czołówki Petzla nie znalazłem.

-- M.

  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE
Co do dostępności to racja, litówek nie ma czasem nawet w dużych sklepach , ja jednak upieram się przy swoim, choć proces ten pewnie parę dobrych lat potrwa, przy obecnym spadku cen litówki są skazane na sukces.
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Co do dostępności to racja, litówek nie ma czasem nawet w dużych sklepach , ja jednak upieram się przy swoim, choć proces ten pewnie parę dobrych lat potrwa, przy obecnym spadku cen litówki są skazane na sukces.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Wypisz-wymaluj moje poglądy.

-- M.

  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: L2T kontra L2D CE

Co do dostępności to racja, litówek nie ma czasem nawet w dużych sklepach , ja jednak upieram się przy swoim, choć proces ten pewnie parę dobrych lat potrwa, przy obecnym spadku cen litówki są skazane na sukces.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Wypisz-wymaluj moje poglądy.

-- M.


To coś jak dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024