Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baton znowu piszcie proszę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

Te mityczne przepisy to nic innego jak ustawa o bronii i amunicji.

nie zapominaj Gambit ze mowimy tu o imporcie wiec ja bym tu nie byl taki przekonany czy chodzi tylko o ustawe o broni i amunicji czy o inne przepisy dotyczace legalnego obrotu bronia na terenie EU.. ale pewnie i o jedno i o drugie :)

Policjanci to mają na razie tylko w papierach, bo nie ma przepisów wykonawczych ani dopuszczalnych wzorów czy modeli. Nie mówiąc już o tym żeby były powszechnie dostępne w policyjnych magazynach.

jak zawsze teoria sobie a praktyka sobie.. od czasu kiedy sie pojawila ta wzmianka o batonach policjanci kupuja je za wlasne pieniadze i nosza ze soba na sluzbie.. tak samo jak za wlasne pieniadze kupuja dlugopisy, papier do xero, kamizelki taktyczne, czy rekawiczki z kevlaru.. jedni szefowie sie czepiaja o to - inni nie, wiedzac ze ich podwladnym moze to pomoc podczas interwencji.. a ze kupione za pieniadze prywatne to czemu mieli by sie czepiac? do niedawna na komendach staly prywatne komputery bo nie bylo na czym pisac - wiec czemu mieliby sie dowalac do mniejszych rzeczy? zreszta biegales kiedys za kims z dyndajaca tonfa na pasku? zapewniam cie ze z batonem jest duzo wygodniej - a jedno i drugie daje podobny efekt..

Nie zgadzam się po pierwsze gliniarze dostają dodatki zwanem potocznie ,,mundurówkami'' czy jakos tak.Są to pieniadze na takie rzeczy jak kabury,pałki,kamizelki,pasy taktyczne itp.Więc nieprawdą jest że kupują je za ,,własne pieniądze''


zreszta biegales kiedys za kims z dyndajaca tonfa na pasku? zapewniam cie ze z batonem jest duzo wygodniej - a jedno i drugie daje podobny efekt..


Pozwole zauważyć że tonfa ma większy wachlaż możliwosci niż baton,po drugie rolą policjanta nie jest łamanie kości a unieruchomienie bandziora.Po drugie każdy policjant zanim dostanie tonfe musi przejśc przez spaecjalne szkolenie,więc podobnie powinno być w przypadku batona.Ponieważ ten drugi daje mniej opcji niż tonfa i jest znacznie bardziej niebezpieczny.







a tak OT - mowiac szczerze wolalbym oberwac batonem niz bojowa tonfa.. :)

Szczeże mówiąc to niebardzo rozumiem co masz na mysli pisząc ,,bojową tonfe''.Są tonfy z metalowymi wkładkami,ale z nich nie mogą korzystać nawet policjanci.

Ustawa o bronii i amunicji, nigdzie expresis verbis nie stwierdza że pałka teleskopowa jest bronią. ...
Czytałem temat o tym iż sąd uznał że pałka nie jest bronią.
Dodatkowo mamy jeszcze ekspertyzę z CLK. Wprawdzie na temat konkretnego modelu, ale faktycznie cechy odróżniające jeden model od drugiego niemal zawsze nie są tymi wymienionymi w ustawie.

odpowiedzialem ci w tamtym watku
- ekspertyza zostala zrobiona na zlecenie prywatnej firmy (i dotyczy ich produktu a nie kazdego batona) a nie sadu w konkretnej sprawie wiec ta linia obrony odpada (poza tym ze jest jasno napisane ze jest wazna w orginale a orginalu nikt na oczy nie widzial bo to tylko kserowka ktora ja moge ci stworzyc w 5min w PhotoShopie..)
- sad orzekl w konkretnej sprawie majac konkretna palke na mysli, nie jest to odgorna interpretacja ustawy dotyczaca kazdego batona wiec nie mozesz sie powolac na tamta sprawe (nie jest to USA gdzie istnieja "precedensy" na ktore sie mozesz powolac)
- w ustawie o broni i amunicji ani w zadnej nowelizacji nie jest tez jasno napisane ze te batony nie sa bronia, co niestety zostawia duze pole do popisy jesli chodzi o interpretacje, najpierw funkcjonariusza policji ktory cie zatrzyma, a potem ewentualnie sedziego.. a znajac prewencyjne nastawienie obu, raczej nie bardzo wierzylbym w ich chec obdarowania spoleczenstwa narzedziami ktore sluza tylko i wylacznie biciu innych - niezaleznie czy w samoobronie czy w napadzie..



Hm wiesz to jest pisanie o niczym sorry ,bo w Polsce analizujac kodeks karny nadal występuje zasada znajdzie mi człowieka a prokurator znajdzie na niego paragraf.Mimo to uważam że posiadanie pałki teleskopowej jest w Polsce legalne,inaczej nie było by do nich takiego dostepu np: przez online,allegro,zwykłe sklepy z militariami i co najważniejsze nikogo nie skazali za posiadanie batona.Natomiast to jak zwykły krawężnik interpretuje prawo ;) to już inny temat.

Moim zd
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
maxpaster

poczytaj regulamin, pisz bez piętrowych cytatów (chociaż teraz pewnie nie przeczytasz jak Ci powiedzialem)
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
no sorry ;) wytłumacz mi związek między przeczytaniem regulaminu a błędem w skrypcie forum.Chcialem zquantowac 2 wypowiedzi :/,ale nie było po cytatach śladu(znaczu quante) i wyszło tak jak wyszło.Nastepnym razem zrobie podgląd.Po drugie nie rób off topów ;) i również przeczytaj regulamin ;)
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Chodzi mi o to żeby nie schodzic na temat odsyłania do regulaminu czy też pedantycznego zwracania uwagi na błędy ponieważ to to zazwyczaj powoduje naturalną smierc tematu.To że popełniłem bład podczas cytowania tekstu to niestety widzi każdy ze mną na czele :/,niestety nie moge go poprawic.Z twojej strony to raczej zwykłe nabijanie postów i pisanie nie na temat to również podchodzi pod regulamin ;) btw gratuluje spostrzegawczości
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
jak to napisal jeden z modow:
"gdzie konczy sie prawo tam zaczynam sie ja"
wiec proponuje bardziej uwazac na to co piszesz - szczegolnie do moderatora ktory jest od tego zeby pomagac ale rowniez i mowic co robisz zle zebys nie robil tego wiecej (vide pietrowe cytaty)..

zamiast wstawiac taki dlugi cytat mogles go wykropkowac albo dac tylko najwazniejsze stwierdzenia - a tak zeby przeczytac twoja 5 zdaniowa odp na mojego posta trzeba przewijac 1,5x ekranu w dol.. a mozliwosc poprawienia posta masz przez 10 minut od jego napisania wiec bez demagogii..

co do glownego tematu - mozesz sobie twierdzic ze baton jest legalny ale odmienne zdanie moze na ten temat miec patrol policji ktory cie obszuka jak rowniez sedzia w sadzie grodzkim.. co do "nikt nie zostal skazany" - alez zostal i to nie jeden.. ale jak mowilem - chodzi glownie o grzywny pieniezne a o czyms takim w radiu i telewizji nie uslyszysz..
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
oj dzey dzey ,podkreślam jeszcze raz nie mam możliwosci zedytowania swoich postów i nie jest to uzależione od ustawień przeglądarki.Po drugie ty bardziej pasujesz na demagoga z tymi swoimi teoriami negującymi wszysko i wszyskich.Począwszy od sciagniecia pałki ze Stanów ,skończywszy na zatrzymaniu przez policje podczas spaceru i kare pieniężną za posiadanie batona w sądzie grockim.Z całym szacunkiem ale jesteś w błedzie,wielkokrotnie byłem spisywany w Gdyni i Katowicach i nigdy nie miałem problemów z samego faktu posiadania batonaCo innego gdybym dla zabawy go otworzył w centrum miasta i markował uderzenia(takich ludzi czasami spotykam).To wtedy takie zachowanie podchodzi po stosowny paragraf,ale nie sam fakt posiadania pałki do samobrony nie kończy się w sądzie grockim i karą ..... to jest bzdura.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
demagogia? ja mowie o swoich doswiadczeniach - ty o swoich.. w twoich ci sie udalo kilka (??) razy byc spisanym (a obszukanym tez? bo jesli nie to twoj post ma sie nijak do tematu) i zatrzymac sprzet.. z moich wiem co sie dzialo z ludzmi ktorzy mieli przy sobie batony - konczylo sie to albo zabraniem palki przez policje albo skierowaniem sprawy do grodzkiego gdzie zazwyczaj konczylo sie na grzywnie.. i tak samo jak nie masz prawa tego negowac - tak ja nie mam prawa zaprzeczyc ze czasami policja jest bardziej wyrozumiala dla obywateli i nie robi problemow komus kto nosi batona..

OT - jesli byles wielokrotnie spisywany to znaczy ze dajesz do tego podstawy - co juz jest dosc zastanawiajace.. a w polaczeniu z posiadaniem batona kwalfikuje cie to do bycia jedna z pierwszych osob podejrzanych w przypadku gdyby w okolicy twojego przebywania zdarzylo sie cos zlego..
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
"gdzie konczy sie prawo tam zaczynam sie ja"

Wiesz możesz sobie przypiąć gwiazdke szeryfa,skoro masz jakies kompleks i banowac tych którzy ci nie pasują,ale zawsze będziesz tylko modem na forum i nic pozatym.Gdybym miał możliwosć edycji swojego posta,to zrobiłbym to 2sekundy po jego zapisaniu,dlatego troche mnie wkurza odwoływanie się do regualminu i wzniosłych haseł mimo że doskonale wiem ze się pomylilem bez żadnego przypominania i mi uwagi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

demagogia? ja mowie o swoich doswiadczeniach - ty o swoich.. w twoich ci sie udalo kilka (??) razy byc spisanym (a obszukanym tez? bo jesli nie to twoj post ma sie nijak do tematu) i zatrzymac sprzet.. z moich wiem co sie dzialo z ludzmi ktorzy mieli przy sobie batony - konczylo sie to albo zabraniem palki przez policje albo skierowaniem sprawy do grodzkiego gdzie zazwyczaj konczylo sie na grzywnie.. i tak samo jak nie masz prawa tego negowac - tak ja nie mam prawa zaprzeczyc ze czasami policja jest bardziej wyrozumiala dla obywateli i nie robi problemow komus kto nosi batona..

OT - jesli byles wielokrotnie spisywany to znaczy ze dajesz do tego podstawy - co juz jest dosc zastanawiajace.. a w polaczeniu z posiadaniem batona kwalfikuje cie to do bycia jedna z pierwszych osob podejrzanych w przypadku gdyby w okolicy twojego przebywania zdarzylo sie cos zlego..



Weź :/ my tu mówimy o podstawie prawnej czy doswiadczenia kolegów.Ja moge ci podac spokojnie 20 przykładów ludzi,przetrzepanych podczas picia piwa w parku u których znaleziono pałke czy gaz OC.Procedura był jasna,jeden gliniarz pilnował drugi sprawdzał czy zatrzymany nie jest poszukiwany.W przypadku kiedy był czysty i zachowywał się kulturalnie to jeszcze nie słyszałem żeby zarekwirowali pałke i skierowali spare do sądu grodzkiego.Natomiast z persektywy prawa baton nie stanowi broni,więc jakakolwiek dyskusja nie ma sensu,więc naprawde ciężko mi sobie wyobrażic zarekwirowanie pałki bez powodu i sprawe w sądzie grodzkim.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

Natomiast z persektywy prawa baton nie stanowi broni,więc jakakolwiek dyskusja nie ma sensu,więc naprawde ciężko mi sobie wyobrażic zarekwirowanie pałki bez powodu i sprawe w sądzie grodzkim.

ustawa o bronii i amunicji mowi ze zabronione jest posiadanie:
"- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
lub zawierających wkładki z takiego materiału"
* czy baton jest palka? jest
* czy metalowa kulka na koncu batona jest zakonczeniem z ciezk i twardego materialu? jest
* reasumujac => wiec wg ustawy baton jest bronia..

jak widzisz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..
a raczej od interpretacji przepisu ktory jest niejasny :(

co do "siedzenia i picia piwa" - sam mowisz ze dali wam spokoj po przetrzepaniu was.. a za samo picie piwa w miejscu publicznym powinniscie dostac 100zl od lebka.. wiec fajnie ze podales przyklad ale pokazal on tylko ze policjant tez jest czasem czlowiekiem i moze odstapic od wymierzenia mandatu karnego czy skierowania sprawy do rozpatrzenia przez sad..
  • 0

budo_agatamsk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Wałkujecie temat co jest bronią, a co nie jest od dobrych kilku lat na tym forum, licząc, że wyrwany fragment aktu prawnego odpowie Wam, czy coś wolno jest mieć i nosić, czy nie.
Chyba nadal do Was nie dociera, że oprócz mniej lub bardziej szczegółowej klasyfikacji danego przedmiotu pod uwagę brać należy czyn i jego okoliczności.
Policja ma za zadanie pilnowanie porządku publicznego i prewencję. Miejsca publiczne to nie poligon, a policjant nie musi wiedzieć, czy dana osoba ma przy sobie dany przedmiot do ataku, samoobrony, czy po prostu jest kolekcjonerem. Ocenia na podstawie posiadanych informacji, czy może dojść do zagrożenia życia lub zdrowia. Dlatego jednej osobie tenże przedmiot zarekwiruje, a innej nie.
Prawo nie jest zamkniętym zbiorem przepisów: kij bejsbolowy posiadać można było dopóki dopóty był używany do gry. Od chwili, gdy stwierdzono rosnącą liczbę przypadków grania ludzką głową i innymi częściami ciała, zaszła potrzeba dostosowania przepisów celem ograniczenia zagrożenia niesionego przez używanie tego przedmiotu niezgodnie z przeznaczeniem przez osoby, które z bejsbolem miały tyle wspólnego, co z grzebieniem.
Więc z całym szacunkiem, trochę upraszczając:
w jednej sytuacji patrol zobaczy Dzeya, szanowanego moderatora vortalu budo, w garniturze, który właśnie wychodzi ze sklepu z zapakowanym "przedmiotem", sprawdzi, że nie był notowany i pożyczy miłego dnia,
a w innej sytuacji ten sam patrol zobaczy Dzeya z podbitym okiem, w dresie czy dżinsach, ogolonego na łyso, z brzuchem wywalonym znad paska, który macha tym przedmiotem w parku między dziećmi i staruszkami, spisze go i zabierze tenże przedmiot, a moze nawet zatrzyma, bo okaze się, że zapomniał dowodu i legitymacji honorowego krwiodawcy.

No to miłej dyskusji.
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Własnie to stanowi największy paradkos tej ustawy i w pełni się z tobą zgadzam dzey :)
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Sorry za zdublowanie posta :/,ale kolega powyżej też ma sporo racji,to czy baton będzie będzie bronią czy zwykłym gumowym drążkiem to już zalezy od intencji własciciela.Natomiast sporo zalezy od okolicznosci,ja wiem ze noszenie batona jest na granicy polskiego prawa :/,ja wiem ze ustawa o broni stwierdza ze pałki z metalowym zakończeniem są uznawane za broń i mimo to nosze batona pomijając ze nie znajduje się na liscie broni białej jak np: nunchako będe go nosił dalej.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

Sorry za zdublowanie posta :/,ale kolega powyżej też ma sporo racji,to czy baton będzie będzie bronią czy zwykłym gumowym drążkiem to już zalezy od intencji własciciela.Natomiast sporo zalezy od okolicznosci,ja wiem ze noszenie batona jest na granicy polskiego prawa :/,ja wiem ze ustawa o broni stwierdza ze pałki z metalowym zakończeniem są uznawane za broń i mimo to nosze batona pomijając ze nie znajduje się na liscie broni białej jak np: nunchako będe go nosił dalej.


Bzdura.
Bronią jest to co zostało wymienione w ustawie o bronii i amunicji jako broń.
Pistolet jest bronią bez względu na to czy zostaje użyty przez bandytę do strzelania do policjanta, czy na odwrót.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
no to skoro sie wszyscy zgadzamy to temat mamy pozamiatany :)
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Ustawa o bronii i amunicji, nigdzie expresis verbis nie stwierdza że pałka teleskopowa jest bronią. Wymienia jedynie cechy użytkowe, po których spełnieniu, pałka może zostać uznana za broń.
___________________________________________________________


Bronią jest to co zostało wymienione w ustawie o bronii i amunicji jako broń.
Pistolet jest bronią bez względu na to czy zostaje użyty przez bandytę do strzelania do policjanta, czy na odwrót.


______________________________________________________________________

Przenalizuj sobie to co napiasałes na tle moich wypowiedzi i dopiero wtedy zastanów się kto pisze bzdury.W przypadku pałki teleskopowej dokońca niewiadomo czy jest bronią przynajmniej ustawa tego jasno nie okresla,natomiast broń palna jest jasno opisana w tej ustawie jako BROŃ A PAŁKA TELESKPOWA NIE i dlatego twoje porównanie jest nie na miejscu Verbis . Teraz jaka będzie reakcja policjanta,który ciebie trzepie i znajdzie pałke teleskopową to już zależy głównie od okolicznosci no i w jakims stopniu interpretacji ustawy.Dlatego pojawia się tyle rozbierzności miedzy moimi relacjami a tym co pisze dzey.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Jedno nie wyklucza drugiego. I wynika z łatwości definicji zapewne.
Łatwiej bowiem zdefiniować broń palną niż prostą pałkę.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę
Dzey napisal:
ustawa o bronii i amunicji mowi ze zabronione jest posiadanie:
"- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
lub zawierających wkładki z takiego materiału"

----------------------------------------------------------


Baton nie posiada wkladek z metalu bo jest w srodku pusta rurka. Nie posiada twardego zakonczenia bo ten ustep odnosi sie do broni typu: bulawa gdzie koncowka ciezsza jest niz trzonek.
Sa ekspertyzy uznajace baton za bron i sa takie ktore mowia ze bronia nie jest.
Wazne sa tez aspekty uzycia.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

Nie posiada twardego zakonczenia bo ten ustep odnosi sie do broni typu: bulawa gdzie koncowka ciezsza jest niz trzonek.

a gdzie Warhead masz zapis w ustawie ze chodzi o przedmioty ktore maja koncowke ciezsza niz trzonek? bo ja nigdzie nie znalazlem - wiec jest to znowu tylko kolejna interpretacja kolejnej osoby..? :wink:
a co do "twardego zakonczenia" - chyba nie ma watpliwosci ze stalowa kulka na koncu batona jest zakonczeniem z twardego materialu - no nie?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton znowu piszcie proszę

Gdybym miał możliwosć edycji swojego posta,to zrobiłbym to 2sekundy po jego zapisaniu,dlatego troche mnie wkurza odwoływanie się do regualminu i wzniosłych haseł mimo że doskonale wiem ze się pomylilem bez żadnego przypominania i mi uwagi.

musisz dopisac sie do grupy Uzytkownicy VB bo inaczej bedziesz mial nadal ograniczone mozliwosci dzialania na forum (jak sie dopisac do grupy masz w dziale Newbie)

Wiesz możesz sobie przypiąć gwiazdke szeryfa,skoro masz jakies kompleks i banowac tych którzy ci nie pasują,ale zawsze będziesz tylko modem na forum i nic pozatym

nikogo jeszcze na tym forum nie zabanowalem ale dobry pomysl :lol:
natomiast poki co pozwol ze skupie sie na swojej robocie i bede nadal pomagal zagubionym owieczkom (vide w/w dopisanie sie do grupy i twoj problem z edycja postow)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024