Skocz do zawartości


Zdjęcie

Robię prezentację - Izraelska sztuka walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiedźminka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Hej!
Muszę zrobić prezentację na dowolnie wybrany temat luźno związany z Izraelem bądź Żydami. Wybrałam Krav Magę i szukam informacji.
Przejrzałam już sporo stron i mam trochę o historii i trochę wogóle, ale potrzebne materiały podkreślające izraelskie korzenie tej SW (historia KM w Izraelu, rola w izraelskim szkoleniu wojskowym itd), oraz ewentualne powiązania z kultura żydowską (jeśli takie są).
Przydałyby mi się też jakieś filmiki, ciekawostki, oraz wszystko co może ubarwić moją prezentację.
Jeśli znacie jakies strony, książki, czasopisma gdzie mogłabym coś takiego znaleźć to napiszcie.
Z góry dzięki.
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Jeśli chodzi o filmiki to sporo tego znajdziesz na:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wpisując w wyszukiwaniu hasło "krav maga", ale pewnie już to źródło przeszukałaś :wink:
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wiedźminka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Coś mi mowi, że nie za duży ruch w tym dziale! :?: :wink:
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Chyba niestety tak :? :wink: Sugeruję powtórkę w dziale Combat - odzew powinien być większy :D .
Pozdrawiam
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
z kulturą żydowską to wydaje mi sie, że jedynym powiązaniem bylo to żeby żydów przed faszystami bronić. z kulturą jakąkolwiek nie ma to nic wspólnego, masz się obronić w jak najszybszy i jak najskuteczniejszy sposób - to jest chyba jedyna filozofia jaka występuje w tym systemie.

pozdrawiam
  • 0

budo_wiedźminka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki

z kulturą żydowską to wydaje mi sie, że jedynym powiązaniem bylo to żeby żydów przed faszystami bronić.
pozdrawiam


No właśnie. Może z tą kultuą to się nieprecyzyjnie wyraziłam, chodziło mi raczej o znaczenie dla Żydów, w historii żydowskiej itd.

Zion, chyba masz rację, spróbuję na Combacie. Albo na Cross-budo.
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Otwiera się ciekawa dyskusja... Niegdyś pan Passent, w jednym z błyskotliwych felitonów próbował zdefiniować kulturę. Jedno z dobitniejszych zapamiętałem - wszystko wynikłe w toku działalności człowieka jest kulturą ( tu akurat autor wyśmniał tę definicję, stwierdzając, iż również kupa :oops: człowieka jest wytowrem kultury :D ) - wg tej definicji również krav maga jest jak najbardziej wytworem kultury (bez żadnych porównań do kupy :D ). Z tego co wiem, dla niektórych Izraelitów ma dość duże znaczenie jako ... źródło niezłego utrzymania. Rodzima marka wśród specyficznego rynku usług, jakim są sztuki walki. Ale w dobie kształtownania się państwa Izrael i zmiany mentalności zwykle biernych w konfliktach ludzi (Edelman: liczyło się tylko to,że ma się broń w ręku, że się strzela, że nie idzie się jak barany na rzeź...) odegrało swoją rolę, budując tożsamość i poczucie wspólnoty rozsypanych w bardzo długiej diasporze po całym świecie Żydów. Hostoria twórcy Krav maga bardzo dobrze ukazuje ten proces wędrówki z terenów środkowej Eurpy na tereny dzissiejszego Izraela i zmagań w trakcie zdobywania i ksztąłtowania państwowości. Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_-=sara=-
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
Szczerze mówiąc to w Izraelu nie patrzymy na KravMaga jakoś bardzo szczególnie i nie zachwycamy sie tym niesamowicie. :) Jest i sie to trenuje i tyle. A pobudek ideologicznych prawie nie ma :)
Wiec mysle ze skup sie poprostu na historii systemu, technikach i tyle bo nic wiecej tu nie wymyslisz.
;]
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię prezentację - Izraelska sztuka walki
:oops: to był pan Stomma, nie Passent
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024