Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawy filmik na temat KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
chrystianek,ja odebrałem tem film inaczej niż ty i uważam ,że miał na celu celową dyskredytację systemów combatowych co niekoniecznie dowodzi naiwności twórców tego filmu ,a raczej ich przebiegłości i manipulacji- aby tak przedstawić rzeczywistość jak się założyło(pomieszanie prawdy i fałszu) i jak powinni to odebrać manipulowani odbiorcy aby wyrobić w sobie negatywny obraz.....takie manipulatorstwo jest stare jak świat
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

Jeśli chodzi o KM panowie róbmy swoje, jak to się mówi każdy niech się bawi w swojej piaskownicy swoimi zabawkami. Recepta na sukces jest prosta: trening, trening, trening....

Tak jest :!: ...niestety wielu na tym forum usilnie próbuje udowodnić, że "moja piaskownica" i "moje zabawki" są najlepsze :evil: , a inne są be :D co do niczego nie prowadzi...tylko ręce opadają :wink: :lol:
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
niektórzy próbują udowadniać i wmawiać innym ze ich "piaskownica" jest lepsza pokazując na swoich stronkach jakieś xero-kwitki z pieczątkami i izraelskimi napisami których nikt nie jest w stanie przeczytać i zrozumieć :)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Krav Maga coraz częściej wychodzi z cienia i coraz lepsze zbiera opinie. Dzieje się tak dlatego, że instruktorzy nabywają coraz więcej umiejętności i prezentują coraz wyższy poziom. Krav Maga tylko na początku jest trenowana jako samoobrona, po pewnym czasie przechodzi się na wyższy poziom i trening w rzeczywistości niewiele różni się od sportowego (mam na myśli metodykę, nie techniki). Uczy się metodami sportowymi, treningi na tarczach, stacje, sparingi. Jedynie ogranicza się (przynajmniej w mojej sekcji) kopnięcia na głowę do minimum, za to dużo trenuje się lowkicków , front kicków, kopnięć w krocze i bardzo bardzo bardzo dużo treningów bokserskich (mój trener wychodzi z założenia, że najważniejsze jest dobrzey przywalić z piąchy i skopać po jajach).
Trenerzy w Stowarzyszeniu KM w Łodzi to najczęściej maniacy ostro trenujący również sport (boks , brazylijskie jiu jitsu).

Imi Lichtenfeld uczył się kopnięć od pewnego pana nazwiskiem Andre Zeitoun.

Zagadka, jaki styl ów pan reprezentował ???
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
no,to już już gruba przesada z tym ,że Lichtenfeld uczył się od Andre Zeitouna!....a na prima aprilis trochę za wcześnie :wink:
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Wcale nie Prima Aprilis:


"Na przykład, w latach 80. XX wieku francuski imigrant wyznania mojżeszowego André Zeitun wprowadził do szkolenia wojskowego boks tajski, przez co wpłynął na kopnięcia używane dziś w systemie. Podstawowe założenia krav magi Imi Lichtenfeld i Eyal Yanilov (kontynuator pracy Lichtenfelda po jego śmierci) ujęli w książce "Jak obronić się przed uzbrojonym napastnikiem".


źródło:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Hmmm......a zatem być może i rzeczywiście.Ale byłbym ostrożny z opieraniem się na informacjach zawartych w Wikipedii bo jest tam w różnych tematach tyle przekłamań i nierzetelnych informacji że głowa boli!
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
kreiten:
[/quote]Na przykład, w latach 80. XX wieku francuski imigrant wyznania mojżeszowego André Zeitun wprowadził do szkolenia wojskowego boks tajski[quote]
gdzie tu wzmianka o udzielaniu lekcji dla Imi?
poza tym w tej samej wikipedii jest napisane:
[/quote]Imi Lichtenfeld, hebr. Imi Sde-Or (1910 w Budapeszcie - 9 stycznia 1998)[quote]
a wiec Imi uczyl sie kopniec tajskich w wieku 70 lat. troche trudno mi w to uwierzyc.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
przepraszam za ten balagan w poscie powyzej.
mialo byc tak:

kreiten:

Na przykład, w latach 80. XX wieku francuski imigrant wyznania mojżeszowego André Zeitun wprowadził do szkolenia wojskowego boks tajski

gdzie tu wzmianka o udzielaniu lekcji dla Imi?
poza tym w tej samej wikipedii jest napisane:

Imi Lichtenfeld, hebr. Imi Sde-Or (1910 w Budapeszcie - 9 stycznia 1998)

a wiec Imi uczyl sie kopniec tajskich w wieku 70 lat. troche trudno mi w to uwierzyc.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

a wiec Imi uczyl sie kopniec tajskich w wieku 70 lat. troche trudno mi w to uwierzyc.


He he he,
no cóż przy odrobinie wyobraźni można we wszystko uwierzyć.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Nie chodzi o to czy Imi uczył się kopnięć czy nie.(może źle to w poprzednim poście ująłem) Chodzi o to że wiedział co to jest muay thai, i postanowił włączyć techniki tego sportu do KM. Możliwe, że dopiero jego uczniowie uczyli się w ten sposób kopać, ale nie zmienia to faktu, że w KM techniki z MT są (głównie low kick, kopnięcia kolanem, uderzenia łokciem) czyli wszystko co dobre i skuteczne.
W kwestii podobieństw KM do MT (tylko, żeby zaraz nie wybuchła pyskówka na temat co jest lepsze i skuteczniejsze) warto wymienić kopnięcia w krocze (zabronione w MT dopiero na początku XX wieku), oraz uderzenia głową (również obecnie zabronione w MT). Te elementy występują i są trenowane w Krav Maga. Ja widzę całkiem sporo podobieństw KM do MT oraz boksu. Kiedy kończą się patenty, przychodzi walka i nie ma co wymyślać niestworzonych technik, trzeba użyć tego co proste, skuteczne i sprawdzone.
U nas w Stowarzyszeniu tak jest (nie wiem jak jest w innych federacjach), stąd przywiązuje się dużą wagę do umiejętności poprawnego poruszania się w walce, trzymania gardy, zadawania uderzeń. Wzór idzie od R.Douieba, ex zawodnika kickboxingu, świetnego fightera. Ponadto Stowarzyszenie od pewnego czasu zaczęło organizować tzw. Fight cluby czyli spotykamy się i sparujemy (tak jak na zawodach), i stwierdzam, że nie odbiegamy umiejętnościami od innych sekcji sztuk walki.


Pozdrawiam
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

Kiedy kończą się patenty, przychodzi walka i nie ma co wymyślać niestworzonych technik, trzeba użyć tego co proste, skuteczne i sprawdzone.

Zgadza się. Samoobrona to te kilka początkowych sekund na "patenty" i jak coś nie wyjdzie to zaczyna się walka i trzeba się umieć "ogarnąć". Mam wrażenie, że KM ewoluuje w tym właśnie kierunku tj. coraz większego nacisku na walkę.

U nas w Stowarzyszeniu tak jest (nie wiem jak jest w innych federacjach), stąd przywiązuje się dużą wagę do umiejętności poprawnego poruszania się w walce, trzymania gardy, zadawania uderzeń.

W innych "federacjach" też :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
no ,ale taki jeden wyraźnie sugeruje ,że to tylko jego "patenty"są najlepsze :wink: i najoryginalniejsze.......a inni robią tylko swoje interpretacje i "wypaczają"oryginalność potwierdzoną u niego ostemplowanymi kwitami :wink:
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Ja to chrzanie, kto tu jest oryginalny.
Robie to co robie i jeżeli dzieki temu uda mi sie wyjsc cało z opresji to dla mnie jest to najoryginalniejsze i najlepsze.Spotkałem dobrych instruktorów w Stow. Krav Maga Łódź i u nich trenuje a czy oni są oryginalni to dla mnie sprawa trzeciorzędna.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

Nie chodzi o to czy Imi uczył się kopnięć czy nie.(może źle to w poprzednim poście ująłem)

wybacz ze zle zrozumielismy ale napisales wyraznie:

Imi Lichtenfeld uczył się kopnięć od pewnego pana nazwiskiem Andre Zeitoun.

Ponadto Stowarzyszenie od pewnego czasu zaczęło organizować tzw. Fight cluby czyli spotykamy się i sparujemy (tak jak na zawodach), i stwierdzam, że nie odbiegamy umiejętnościami od innych sekcji sztuk walki.

to moze wystartujcie w jakichs zawodach? to ucieloby spekulacje na temat "kravka to slaby system bo w MMA kraverzy dostaja baty".
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Zawody nie są naszym celem, ale jeśli ktoś chce się sprawdzić to najbliższy fight club 10 lutego w Łodzi i serdecznie zapraszamy stójkowców, po seminarium z panem Pniewskim(12 razy mistrz Polski w kickboxingu, 2 razy mistrz świata) można powalczyć. Koszt całej imprezy 30 zł.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

Zawody nie są naszym celem

skoro nie bierzecie w nich udzialu trodno mowic:

nie odbiegamy umiejętnościami od innych sekcji sztuk walki.


eśli ktoś chce się sprawdzić to najbliższy fight club 10 lutego w Łodzi i serdecznie zapraszamy stójkowców, po seminarium z panem Pniewskim(12 razy mistrz Polski w kickboxingu, 2 razy mistrz świata) można powalczyć. Koszt całej imprezy 30 zł.

kusisz Kreiten.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Nie kusze tylko zapraszam.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

Nie kusze tylko zapraszam

ale to bardzo kuszace zaproszenie. niestety zdrowie i szkola stoja mi na przeszkodzie (i troche odleglosc).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024