Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP Shinkyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Pozdrawiam ciebie Pawel. Gdzie jest teraz prawdziwy Kyokushin -tylko na wschod od polski. U nas jest tylko polityka . Prawdziwy styl Oyamy to wielka sztuka. Wielu by tak chcialo . Prawdziwe problemy cwiczacych w Polsce to wojny na gorze, brak tanich szkolen, zamkniete zawody itd. Oczywiste sprawy zamyka sie w podzielonych organizacjach. Prywatne interesy przewazaja nad sednem sprawy. JEDEN turniej w roku i niech walczy kto chce ,Juzek z podworka tez. To jest weryfikacja jesli chodzi o sam sport. Reszte instruktorow zweryfikuje czas. Odchodza od nas bo jestesmy mali i oprucz treningu nic nie mozemy zaoferowac, chyba ze jekis wielki laskawie sie zgodzi ale na treningi czasem przychodza - PO CO? no po co?. Pozdrawiam i zycze szczescia na drodze BUDO kazdemu Artur Marchewka
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Od kogo się uczymy ano od każdego, Jesteśmy obecni u Zapaśników, Bjj, Karate każdej maści, Aikido , Ju jitsu, Judo.


Czyli to wszystko idzie trochę w kierunku MMA.

Zapas jeśli możesz to odpowiedz jeszcze na kilka pytań.

Wymagania na poszczególne stopnie czytałem, i teraz mam pytanie.
Zakres technik w przypadku czerpania z tak wielu źródeł jest piekielnie szeroki.
Kto Was weryfikuje technicznie? Z kogo składa sie komisja egzaminacyjna? Jaki jest w Polsce najwyższy stopień?

Na Waszej stronie jest przykładowe kata PINAN KATA SONO ICHI wystepujące z drobnymi różnicami w bardzo wielu stylach. Kto go wykonuje? I czy z punktu widzenia Waszego stylu to kata jest wykonywane poprawnie technicznie?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Gdzie jest teraz prawdziwy Kyokushin -tylko na wschod od polski.

Rozumiem, że masz na mysli Japonię. :D
Chociaż wiem, że Rosyjski Kyokushin jest mocny.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
witam kazde nasze eminaria sa zawsze otwarte.
Co do konkretow to to termin 17-18 marca 2007 miejsce Kraków ul. F. Bujaka 15 (gimnazjum nr.28 sala 26D) wejscie do szkoly bokiem przy bierzni.
Koszt 30 zl od osoby w cenie jest 9 godzin treningu (Shin ai do karate, Jukado Kempo,Iaido, Ju jitsu, Zapasy, Teakwondo. Co do noclegow to popytam o ceny jedna po ostatnichproblemach noclegowych wole zeby kazdy we wlasnym zakresie. Jednak jak cos to bedzie info o tanich noclegach niedaleko szkoly dokladne info wrzuce na forum pod koniec stycznia kiedy wszystko bedzie dograne. Z instruktorami i beda harmonogramy co , kto i jak prowadzi. Zapraszam
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Witaj Artur jestem teraz w U.K. trenuje sobie Thai Boxing i przymierzam sie do otwarcia dojo Oyama Karate na wyspach mam kilka fajnych zaproszen na turnieje w Holandii ( Tazuka Group Kyokushin) i do Belgii (Ashihara Karate) turnieje w styczniu i lutym. Mozna wystartowac i sie sprawdzic. Pusc mi e-maila z telefonem to jak bede w Polsce na poczatku przyszlego roku to sie moze stykniemy. A co do turnieju jednego w roku wszystkich organizacji na zasadzie knock-down i Jozkiem z podworka jestem za tylko co by powiedzieli wodzowie wielkich organizacji i ich mistrzowie gdyby final odbyl sie miedzy Jozkiem z naszego podworka i Bolkiem z Pcimia Dolnego?????
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Zapas bardziej interesuje mnie Giżycko. Mało prawdopodobne żebym wybrał się do Krakowa.
Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Ok Kwiat jak bedzie cos dograne to wszystko dam znac.Mysle ze bedzie to poczatek kwietnia
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Hej zapas, a na moje pytania z tego postu nie odpowiesz?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Przepraszam komisja egzaminacyjna sklada sie z ludzi od karate, ju jitsu, jukado kempo,zapasów.
Kta na stronce jest tylko schematem wykonuje je sensei Artur Marchewka.
Najwyrzszy stopien w polsce 3 dan.
wszystkie pytania prosze kierowac do Sensei Artura Marchewki ktu zabral glos w tej dyskusji.
Pozdrawiam i zapraszam na treningi jak i na seminaria.
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Przepraszam komisja egzaminacyjna sklada sie z ludzi od karate, ju jitsu, jukado kempo,zapasów.
Kta na stronce jest tylko schematem wykonuje je sensei Artur Marchewka.
Najwyrzszy stopien w polsce 3 dan.
wszystkie pytania prosze kierowac do Sensei Artura Marchewki ktu zabral glos w tej dyskusji.
Pozdrawiam i zapraszam na treningi jak i na seminaria.


czyzby danomania zagoscila 3dan ? a kto go ma, Artur mial 1dana i na 2 na pewno nie zdawal
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Zapas , w tym krótkim temaciku 7 / siedem / razy użyłeś zwrotu " zapraszam ".
Stajesz się namolny :)
No ale dobrze już dobrze . Przyjdziemy na te wasze treningi i seminaria żebyście z Marchewką nie byli sami. :lol:
A reszta to zwykłe ... itd, itd.
Sorry Zapas , ale nie mogłem sie powstrzymać a tak ogólnie to róbcie to co lubicie.
OSU !
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Kta na stronce jest tylko schematem wykonuje je sensei Artur Marchewka.


Sensor, czy nie uważasz, że na stronie powinno zagoscić jakieś flagowe wykonanie kata, żeby pokazac technikę.

Oglądając inne strony gdzie sa linki do kata to są to wykonania świetnie dopracowane.

W necie pokazanie kata to najlepsza forma reklamy klubu/stylu/szkoły. Tam widać technikę. To jak tą technikę wykorzystujesz skutecznie czy też nie to już inna sprawa.

Z punktu widzenia zarówno Kyokushin jak Shotokan dopatrzyłam sie tam bardzo wielu niedociągnięć. A 3 Dan chyba odruchowo powinien wykonywac podstawowe kata nie jako schemat ale jako kata(!!!), nieprawdaż?
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Norbert Andrzejewski teraz jest gwiazdą Oyama Karate na tym forum jest obecny

hmmm w pewien sposób sobie wypraszam ( bez urazy Zapas )
tytułem wstępu N.A. to ja , początki swojego Karate zawdzieczam Sensei Artur Marchewka, jak to Ktoś kiedyś powiedział " ...możemy mówić o czymś , jeżeli tego doświadczyliśmy..." - kto z Was na początku swojej drogi trafił do Sensei Artura? ( śmiało piszcie , to jest pytanie numer 1 )
Długotrwałe stanie w szeregach przy kihon gdzie Sensei indywidualnie podchodzi do każdego ucznia, siłówki bez cieżarków - momenty gdy pompki kończyły sie śmiesznymi ruchami ledwo co przypominajacymi....pompki; gdy człek dostawał pasem po plecach za to że nie mógł robic wiecej brzuchów - nie mógł , albo nikt nie wbił mu do łba, że rzeczywiscie może robić ich wiele bez względu na ból, inne wysiłkowe ćwiczenia. Wszystko to hartuje młodego cżłowieka i w pewien sposób kształtuje jego podejście do Karate, z czasem to wciąga człowieka i Karate zmienia sie w Karate-Do.
Moje odejście ? jakie było ?.....nasze życie ulega zmianą, każdy z nas ma problemy, wybieramy rózne drogi , jedno trzeba podkreslić , moje odejscie nie miało nic wspólnego z niezadowoleniem technicznym u Sensei Artura , było bardziej związane z problemami osobistymi......ja musiałem iść by nieprzerwanie ćwiczyć, powiedziałem Trawa ( taka ksywa Artura ) gdzie ? .....albo Kyokushin u Drewniaka albo Oyama u Dyducha , Ty wybierasz , dłużej siedzisz w tym temacie , wiesz lepiej............. i tak padło na Oyama. Chcę podkreslić kolejną rzecz , Sensei Artur wiedząc jaka jest sytuacja nie utrudniał mi przejscia do innej sekcji ( tak rzadko spotykane - najczęsciej u Sensei , najrzadziej u czarnych pasów ).
Myśle, że 5-6 lat początkowego karate spędzonego na sekcji Shin-ai-do Karate prowadzonego przez Sensei Artura Marchewke ( wtedy 5 razy w tygodniu po 1,5 h) dało mi niesamowite silne podstawy do sukcesów odnoszonych dzisiaj na arenie sportowej Oyama
Karate.
W sumie w swoim życiu napotkałem na 2 Sensei zwiazanch z karate kontaktowym , drugim ( był / jest ) Sensei Józef Pietras - włąsciwie Shihan aczkolwiek to co jest oczywiste , nie do końca jeat takie oczywiste. Pisząc o Sensei Pietrasie przypomina mi sie jedna wypowiedź polskiego iluzjonisty odnośnie Davida Coperfilda : " ...przeskoczył On nas iluzjonistów o taki sam poziom jaki My przeskoczyliśmy ludzi którzy nie mają nic wspólnego z iluzją ...". Sensei Pietras kiedyś mi powiedział jedną rzecz : "...że jest taka prawidłowość wśród nauczycieli Karate-Do , że ćwicząc u jednego 5 lat stoimy w miescu, przychodząc do Mistrza wystarzczy pół roku by zrobić niesamowite postępy..." Nauki te maja niesamowity wpływ na moje Karate - Do........................sport jest gdzieś po drodze
Jeżeli chodzi "danomanie" to wolę to pozostawić bez komentarza......wystarczy mi tyle, że podczas swojej 14 letniej praktyki spotkałem 4 Sensei ( kontaktowe karate , Shotokan , Ryu Te ).....to przykre , ale jest to rzeczywistość w której sie poruszamy
Wiem jedno nauki Karate-Do otrzymałem od powyższych Sensei a nie od Masutatsu Oyamy czy Shigeru Oyamy, trza dążyć do tego by mieć kontakt ze źródłem ( tak to nazywam )
Osu
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

http://www.australiankyokushin.com/lineage.shtml .....1981 Shigeru Oyama (?/10)- World Oyama Karate

jak dla mnie słabo wiarygodne źródło skoro nie wiedzą nawet z jakim stopniem IKO opuścił Shigeru Oyama.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

.. Moje odejście ? jakie było ?.....nasze życie ulega zmianą, każdy z nas ma problemy, wybieramy rózne drogi , jedno trzeba podkreslić , moje odejscie nie miało nic wspólnego z niezadowoleniem technicznym u Sensei Artura , było bardziej związane z problemami osobistymi......ja musiałem iść by nieprzerwanie ćwiczyć, powiedziałem Trawa ( taka ksywa Artura ) gdzie ? .....albo Kyokushin u Drewniaka albo Oyama u Dyducha , Ty wybierasz , dłużej siedzisz w tym temacie , wiesz lepiej............. i tak padło na Oyama. Chcę podkreslić kolejną rzecz , Sensei Artur wiedząc jaka jest sytuacja nie utrudniał mi przejscia do innej sekcji ( tak rzadko spotykane - najczęsciej u Sensei , najrzadziej u czarnych pasów ).
Myśle, że 5-6 lat początkowego karate spędzonego na sekcji Shin-ai-do Karate prowadzonego przez Sensei Artura Marchewke ( wtedy 5 razy w tygodniu po 1,5 h) dało mi niesamowite silne podstawy do sukcesów odnoszonych dzisiaj na arenie sportowej Oyama
Karate.
...Osu


Nie bardzo rozumiem zwrot "odejście". Shin-ai do... nie jest stylem jako takim. Jak jest na ich stronie napisane, styl jest nie ważny. Więc skoro to styl bez stylu to od czego tu odchodzić? Chyba raczej przybranie barw jakieś bardziej znaczącej organizacji byłoby lepszym zwrotem.
I jeszcze jedna watpliwość na koniec, w której organizacji jest lub była w momencie gdy wybierałeś barwy stylowe, wieksza konkurencja na arenie sportowej? Gdzie jest/było łatwiej zabłysnąć? W nowej organizacji czy w starej?
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Norbert Andrzejewski teraz jest gwiazdą Oyama Karate na tym forum jest obecny

Osu


Norbert gwoli uscislenia, nigdy nie pisalem ze sensei Artur jest zlym instruktorem, wrecz przeciwnie uwazam go za bardzo dobrego technika i prowadzacego, tu nawet zapas moze poprzec mnie, ze zawsze zachwalalem senseia, problem jest w tym ze nie rozumiem dlaczego sie trzymacie tego bialoruskiego karate, a co wiecej propagujecie go wsrod maluczkich,
nie dziw sie wiec ze przekaz wilekiego karate od mistrza spod Minska Bialoruskiego dziwi troche innych cwiczacych, ktorzy korzenie swojego karate maja u skosnego luda,
Leszek nie mam zamiaru chodzic do was na seminaria tak jak do wielu innych styli i organizacji ktore powstaly po 89 roku, jest ich setki i jakbym chcial sie z nimi wszystkimi zapoznawac nie starczyloby mni czasu na moje kyokushin
osu
pozdrowienia dla Sensora ;-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
A na moje pytanie odpowiedzi nie ma... więc to chyba juz jest odpowiedź
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
@Romanowicz organizacja mająca 15 lat nie jest taka znowu młoda, tymbardziej że tworzą ją ludzie którzy tworzyli też tą "starą", więc to chyba jednak wcale nie taka wielka różnica...
pozatym Oyama organizuje zawody wraz z kilkoma organizacjami Kyokushin i nie tylko, w przeciwieństwie do niektórych organizacji. Naprawdę myślisz że różnica poziomu na zawodach jest tak wyraźna?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin
Romanowicz mam wrażenie, że się uprzedziłeś do shin-ai do karate. Piszesz, że nie bardzo rozumiesz zwrot odejście bo według Ciebie Shin-ai do nie jest stylem. A nie widzisz fajnej relacji mistrz-uczeń? Zmiana klubu i trenera nie jest według Ciebie odejściem?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MP Shinkyokushin

Romanowicz mam wrażenie, że się uprzedziłeś do shin-ai do karate. Piszesz, że nie bardzo rozumiesz zwrot odejście bo według Ciebie Shin-ai do nie jest stylem. A nie widzisz fajnej relacji mistrz-uczeń? Zmiana klubu i trenera nie jest według Ciebie odejściem?


No fajna relacja skoro są odejścia, zmiany klubu czy jak to tam nazwać....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024