Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

tylko trzeba dodac odpowiednie "jesli"; jesli maja podobne mozliwosci fizyczne (chudzinka i po 5 latach bjj moze miec problemy z super-wyrobionym bokserem po 5 latach) i jesli zasady walki sa mma (co jest oczywiste, ale.. :wink: )

Wiesz bylem pare razy na treningu zapasnikow.Na jednym moze 50 parokilowa dziewczyna sparowala z ponad 80 kilowym gosciem (cwiczacym zapasy od 1991 roku ).Dosc niezle sobie radzila mimo iz byl znacznie ciezszy ,chociaz momentami miala problemy ale mysle ze spowodowane byly tym ,ze on tez cwiczyl zapasy.Mysle ze boksera latwiej byloby zaskoczyc wejsciem w nogi (dobrze wycwiczone trwa jakas sekunde), bo on przyzwyczajony jest do walki w stojce gdzie uderzenia zadaje sie na korpus i glowe.Wiadomo na glebie juz dzwigienka czy duszonko i bokser odplywa.

w 13 UFC walczyl Randy Couture (ok 100 kg) z zawodowym bokserem Tony'm Halme (o ile dobrze pamietam 116 kg). Walka zakonczyla sie w 56 sek. zwyciestwem Randy'ego.
w 1 ufc royce gracie tez wygral dosc szybko z jakims bokserem.
Raczej nie mialy tu duzego znaczenia warunki fizyczne a bardziej nieznajomosc walki w parterze przez uderzaczy i obrony przed sprowadzeniami do parteru.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

w 13 UFC walczyl Randy Couture (ok 100 kg) z zawodowym bokserem Tony'm Halme (o ile dobrze pamietam 116 kg). Walka zakonczyla sie w 56 sek. zwyciestwem Randy'ego.
w 1 ufc royce gracie tez wygral dosc szybko z jakims bokserem.
Raczej nie mialy tu duzego znaczenia warunki fizyczne a bardziej nieznajomosc walki w parterze przez uderzaczy i obrony przed sprowadzeniami do parteru.

jasne, ale tu jest mowa o zawodowcach w parterze. ja sie tylko czepialem tych 2 i 20 lat, bo moim zdaniem to przesada. sam bym sie przychylal do czegos typu 1/2 stazu, czyli gosc po 1 roku bjj poradzi sobie z bokserem po 2, bjj po 5 wygra z 10 boksu. bo zaraz my dojdziemy do tworzenia mitow z bjj, "gosciu po roku pokonal karateke po 10 nie sprowadzajac go nawet do parteru" :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Kiedys czytalem taka wypowiedz (chyba Roya Harrisa ale nie jestem pewny) ze osoba z 2 letnim stazem w bjj moze bez wiekszych problemow pokonac uderzacza z 20 letnim stazem.


ja tez lubie duzo czytac
Sapek jest dobry :lol:

a tak powaznie to chcialbym zobaczyc przecietnego grapplera po 2 latach treningu walczacego np. z Waldasem Nogalskim w sile wieku
nie badz smieszny

Mysle ze boksera latwiej byloby zaskoczyc wejsciem w nogi (dobrze wycwiczone trwa jakas sekunde)


jesli wg Ciebie dobrze wycwiczone wejscie w nogo trwa sekunde to... :lol:
czlowieku dobrze wycwiczone wejscie w nogi to akcja rzedu 0,2 - 0,3 sekundy
jesli u Ciebie trwa sekunde to nie startuj z zadnym dobrym uderzaczem :wink:
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Cisnienie skoczylo i trzeba sobie na kim pouzywac?
Po pierwsze nie trenuje zapasow ,wiec moje wejscie w nogi moze trwac o wiele dluzej niz sekunde.Pisalem tak na oko ile trwalo wykonywane przez tamta dziewczyne.Czy trwalo sekunde czy mniej nie wiem.Nie siedzialem ze stoperem i nie mierzylem.

Po drugie.Gdzies w necie kraza filmy z walk karatekow z ludzmi od bjj.Na jednym o ile dobrze pamietam gosc ktory mial niebieski pas w bjj poddal w pare sekund ktoregos tam dana w karate.Mysle ze z Waldemarem Nogalskim byloby podobnie.Zreszta temat walk uderzacz vs chwytacz byl juz walkowany wiele razy na tym forum,wiec zapraszam do czytania.

A odnosnie Sapka... no to juz wiemy skad te Twoje opowiesci rodem z ksiazek fantasy.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Sapkowski rządzi w polskiej fantastyce :) Taki polski Tolkien ;)
Jeśli ktoś lubi dobrą zabawę przy fantastyce polecam "Sherwood" Tomasza Pacyńskiego - nie mogłem się od niej oderwać zanim nie przeczytałem :) :) :)

Wejście w nogi może trwać 0,3 sekundy?? Sorry, tego nawet w Pride nie widziałem. 0,5 s trwa rzut (czynność) zawodowego miotacza w baseballu. Trudno uwierzyć w taką prędkość w przypadku ruchu całego ciała :? Może "parterowcy" się wypowiedzą?
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Ejj- Ziomy :-) Do kibelka też chodzicie ze stoperami?? Czy te dziesiąte sekund mieżycie na oko??
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
dobre kizami zuki trwa 0,05 sekundy
piszac o wejsciu w nogi mialem na mysli czas od rozpoczecia akcji do momentu chwycenia za nogi a nie do momentu przewrocenia przeciwnika bo de facto to jest rzeczywisty czas jaki przeciwnik ma na reakcje zwlaszcza jesli chodzi o kontre uderzeniem
czas ten oczywicie w duzej mierze zalezy od dystansu jak dzieli przeciwnikow ale samo poprawne zejscie i chwyt u dobrego grapplera to napewno akcja rzedu 0,3 sekundy
to tak IMHO jesli rasowi chwytacze wypowiedza sie inaczej przyznam sie do bledu

pozdro 8)
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Głupie gadanie z tymi dziesiątymi czy setnymi 8O sekundami. Co to ma za znaczenie czy wejdziesz w nogi w pół czy sekunde. Ważne, żeby było w miarę szybkie i z zaskoczenia. A według mnie najlepiej to robić po prostym, wtedy gościa zamracza na tyle, że nie wybroni się przed tym po większym czasie i technika jest wykonana z jeszcze większym zaskoczeniem. Itosu- Odpowiedz mi jeśli możesz, jakie ma znaczenie czy wejdziesz, wykonasz jakąś technikę w 20 setnych czy pół sekundy?? Może są jakieś zawody pod tym kątem??Chętnie dowiem się jaki jest sens tego co piszesz??
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
timing to jedno a szybkosc wykonania techniki to drugie
wiadomo ze bez odpowiedniego timingu nie moze byc mowy o sukcesie...
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Uważasz, że w zastosowaniu mają znaczenie dziesiątki czy setne sekundy?? Najważniejsze jest zaskoczenie i skuteczność, a nie to w ile coś wykonasz. Nikt Ci nie będzie stał ze stoperem i mieżył czasu. To prawda, że szybkość jest ważna, ale nie przeginaj pały z tymi czasami. W jakim celu mieży się techniki co do setnych sekundy?? Bo Twoja odpowiedź nic nie mówi... Tak jak te "czasy"
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

dobre kizami zuki trwa 0,05 sekundy


... czyli w ciągu sekundy dobry uderzacz wykona 20 takich ciosów?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
... i bedzie zapierdalał łapkami jak koliber skrzydełkami, wow!!! to i latac będzie mógł... :D

a ja myślałem, że dawni mistrzowie "lewitowali" a wytłumaczenie jest jakże przyziemne oni kizami-tsuki ćwiczyli :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Adam plisss nie badz ignorantem
oczywiscie ze nie...
0,05 sek to czas od momentu rozpoczecia ruchu do trafienia
nie uwzglednia drogi powrotnej
jesli wezmiesz pod uwage ze przy seryjnym uderzaniu jeszcze trzeba wyhamowac przy powrocie aby rozpoczac nowe uderzenie oraz ze juz po drugim ciosie okres wyladowan elektrycznych w miesniach znaczaco sie zwieksza spowalniajac kazde kolejne uderzenie (przy seryjnym robieniu na czas) to wyjdzie Ci nie wiecej jak 5 (moze max 6 ale watpie) na sekunde

poza tym te 0,05 sekundy dotyczy bardzo krotkiego kizami zuki i trudno tu mowic o mozliwosci seryjnego powtarzania takiego wyniku

BTW Romanowicz nie pisz pierdow jak sie nie znasz
podobne babole trzaskales piszac o kata kanku dopoki Dan nie wylal Ci kubla zimnej wody na ta Twoja argumentacje o wloskiej szkole wykonywania kata przez francozow :lol:

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

...dobrze wycwiczone wejscie w nogi to akcja rzedu 0,2 - 0,3 sekundy

Daję głowę, że nikt tego nigdy nie zmierzył...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

BTW Romanowicz nie pisz pierdow jak sie nie znasz
podobne babole trzaskales piszac o kata kanku dopoki Dan nie wylal Ci kubla zimnej wody na ta Twoja argumentacje o wloskiej szkole wykonywania kata przez francozow :lol:


Ale przyznałem się do błędów.
A tak ogólnie to OK, nie znam się, bo mojego karate nie uczyły mnie kolibry.
Na szczęście ja poprawiam i weryfikuję swoje umiejętności na treningach a tutaj ostatnio jest taki folkor, że inaczej jak tylko z humorem to gadac się nie da.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Itusurulez :) Jesteś naprawdę przeAsem, ilekroć Cię czytam płakać mi się chce ze śmiechu :lol: :lol: :) Wiesz... Jesteś naprawde dobry w tym co robisz, proponuje Ci rozpoczęcie pisania książek, o ile już tego nie robisz. Oczywiście mowa o bajkach dla dzieci do lat 5 oraz książkach fantazy do lat 12. Jestem pewien, że zyskałbyś ogromną sławę i nikt nie mógłby się z Tobą równać. Tymczasem bardzo proszę o niezaszczycanie nas swoimi fantastycznymi "pierdami" na forum. Z góry dziękuję i również pozdrawiam :wink:


...ave szychan Andrzej Drewniak...
uuups znowu pierda walnalem :lol:

...dobrze wycwiczone wejscie w nogi to akcja rzedu 0,2 - 0,3 sekundy

Daję głowę, że nikt tego nigdy nie zmierzył...


mozesz miec racje ale skoro da sie mierzyc co do setnej sekundy sprint na 100m to dlaczego nie mialoby sie dac tego zmierzyc
nie widze przeszkod
zreszta i tak wazniejszy jest timing...
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Masz racje. Znowu się spierdziałeś i jak zwykle nie raz i bardzo śmierdząco!!
Ale do czego miał być ten twój pierd : "ave szychan Andrzej Drewniak"?? Bo nie zrozumiałem ?? Może mi wytłumaczysz?? I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie.
Czy w każdym poście musisz napisać coś głupiego?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
koncze bo zaczynamy sie nawzajem obrazac a to do niczego nie prowadzi...
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Zmerzyli ,gości z kung fu ,stylu Ving Tsun 8 uderzeń na sekunde,w Taekwondo jest natomiast 5 mawashi(dolyo chagi) w przeskokowkach na sekunde. :D Pozdrawiam
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Zmerzyli ,gości z kung fu ,stylu Ving Tsun 8 uderzeń na sekunde,w Taekwondo jest natomiast 5 mawashi(dolyo chagi) w przeskokowkach na sekunde. :D Pozdrawiam


A w z jakeigo źródła są to informacje?
Bo jeszcze w 8 uderzeń rękami na sekunde jestem w stanie uwierzyć to w 5 mawashi na sekunde nie bardzo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024