Skocz do zawartości


Zdjęcie

mistycyzm vs realizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

a więc zgodnie z tematem kolejne ciekawostki:
cz.1
cz.2 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cz.3 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Najlepsze rodzynki są w 1 i 3 części. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z reakcjami na początku 3 części? Bo ja ni panimaju :roll:

Co w tym dziwnego? Człowiek skłania Cię do złapania za chabety, co więcej zmusza Cię do mocnego wrócenia uwagi na uchwyt. A potem macha Ci ostrym mieczem pare centymetrów od brzucha. Moim zdaniem brzuch reaguje prawidłowo. :D
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
No choćby to, że sie krzywią jakby coś im "stseliło w ksyzu" a drugi łapie sie za jajka jakby w nie dostał :) Nie wiem, może po prost nie jestem przyzwyczajony do tych dziwnych japońskich reakcji, które w głupawych show'ach można zobaczyć.

A co sądzicie o kopnięciu w poduchy? Dla mnie widać, że ten co stał ostatni był aktorem :) Dziwne, że żadnemu z prowadzących nie dał stanąć na końcu.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Gdybym miał w kieszeni nóż, toby mi się otworzył już podczas oglądania pierwszego z tych trzech filmików.
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
filmik jest typowym przedstawicielem japońskiego nurtu dokumentalnego... ;) :)

z tego co zrozumiałem gość wszedł na drogę budo żeby rozwinąć siłę potrzebną do grania na perkusji w jazz bandzie (choć wczesniej miał jakieś osiągnięcia w gimnastyce sportowej, więc może coś źle pojąłem...) i po ok. 10 latach ćwiczeń w wieku 30 lat otworzył własne dojo (a wszystko się działo w Osace)

co do miecza to wydaje mi się, że osoba nie mająca nigdy ostrza w ręku i bliższego z nim kontaktu reaguje właśnie w ten sposób (a chwytanie się za jajka to taki przesadzony, telewizyjny gest, żeby było śmieszniej, bardziej widowiskowo itp... a może popuścił? :) )

(pamiętam, jak kiedyś ćwiczyliśmy zejście przed shomen uchi wykonywane bokkenem i sensei wziął katanę bo drewnianych zabrakło... ZUPEŁNIE inaczej reagowałem 8) :) )
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Filmik numer jeden - jakbyw widział Kanetsuka sensei.

P.S
A tu scena , która zaczęła ten temat, ale z innej kamery
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
cóż za piękne ujęcie :) :) :)
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm


Pozdro 8)
  • 0

budo_dioboł
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm



Pozdro 8)



Najwyraźniej chodziło Karate Sensei o atak Shomen-uchi a nie o realny :rofl:
Cała metodyka prowadzenia treningu jak i manieryzm zaczerpnięte chyba z Aikido ? :twisted:
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Już się z tego nabijaliśmy: http://www.forum-kul...showtopic=81095 , choć ten fragment jest nieco dłuższy.
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Na tym filmiku - pierwszym z trzech, to sensei pokazywał dimmak, tylko, że nie na cegle jak w "Krwawym sporcie" a na żywym materiale :)
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Odnośnie głównego motywu tego tematu... porażka :shock: Trudno uwierzyć, że ktoś może robić taką lipę, wciskać ją innym i w dodatku być tak pewnym s.... tego co robi... Delikatnie mówiąc, czuję się zdegustowany...


a więc zgodnie z tematem kolejne ciekawostki:
cz.1
cz.2 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cz.3 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Najlepsze rodzynki są w 1 i 3 części. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z reakcjami na początku 3 części? Bo ja ni panimaju :roll:

Na początku 3 części nie chodzi chyba raczej o reakcję na miecz. Kolo wyraźnie zaznacza, że chodzi mu o ruch szarpnięcia biodrem, a co za tym idzie, całym ciałem - w tym lewym ramieniem. Tych ludzi raczej zabolały (lub udawali, że tak było...) palce u dłoni trzymającej za szmaty. Dlatego kolo pewnie wkłada ręce między nogi, chociaż to też raczej podpada pod "telewizyjny" efekcik :P (kojarzy mi się bardziej z Benny Hill Show... :lol: ) To jedyny kawałek z tych filmów, gdzie jestem skłonny uwierzyć, że coś tam się mogło dziać... Chociaż równie dobrze mogli udawać, jeśli nie zadziałało tak jak trzeba. Ale sam wiem jak bolą wyszarpnięte palce wplątane w szmaty podczas uchwytu. Zresztą, wszystkie te filmiki mogą posłużyć jedynie jako materiał rozrywkowy, nic poza tym... :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
dla mnie główny filmik tego tematu może posłużyć jako instruktarzówka: Nauka gyaku z piekła rodem :twisted:
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Germanos, Maciek wie, że bardzo szanuję jego wysoki poziom techniczny i doświadczenie, natomiast wie też, co myślę o traktowaniu przez niego jego ,,klientów''. Nie muszę mu tego mówić - z jego powodu od jakiegoś czasu nie rozmawiamy ze sobą. Tak samo nie muszę pytać go (bo też to wiem), co on opowiada o innych instruktorach, w tym jak publicznie ubliża takze i mnie - najwyraźniej prezentujemy różne poziomy kultury słowa. Wierz mi, mimo że fajter, nie chciałbym u niego ćwiczyć. Wolę takich nauczycieli, którzy szanują innych ludzi. Poza tym wcale nie uważam się za lepszego od niego, a słowa cienias w aikido nie używam do nikogo, więc nie sugeruj mi czegoś, czego nie napisałem ani nie miałem na myśli . A skoro ludzie z jego sekcji w Dębnie i Kostrzynie uciekają do innych sekcji (także moich), to chyba mam prawo zabrać w tej sprawie głos. Nie pisałem nazwisk, aby nie robić Maćkowi złej prasy, ale skoro już wyciągasz jego dane - Twoja sprawa. W tym, co napisałem, nie ma żadnego przekłamania i podtrzymuję to. A do mojego rodzinnego Gorzowa nie musisz mnie wysyłać, bo tam mieszkam i też tam od czasu do czasu ćwiczę.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Najlepsze rodzynki są w 1 i 3 części. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z reakcjami na początku 3 części? Bo ja ni panimaju :roll:

Mi to się kojarzy z taką zabaweczką:
Dołączona grafika
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
nie żebym się czepiał ale te kuleczki ni jak się mają do wyciągania miecza :P bardziej do I części pasuje :wink: choć reakcja uke i tak zdeka przesadzona
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Dokładnie z tymi samymi kulkami, co Garremu skojarzyły mi się owe uderzania i kopniaki.
Bardzo mi się też podoba jak pan błyskawicznie wyciąga miecz. Nie tak dawno długo dyskutowaliśmy z przyjacielem, u niego na chacie, na temat szybkiego dobywania miecza, przy jednoczesnym skręcie bioder i „ściągnięciu” saya lewą ręką. Próbowaliśmy też tej sztuki w przedpokoju. Zważywszy na fakt, że dyskusja i praktyka połączone były z degustacją, aż dziw, że sobie har nie porozpruwaliśmy, nie mówiąc o paltach i żyrandolach. :wink:
Ponadto podoba mi się na filmach ta… pani :oops: :-)
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

nie żebym się czepiał ale te kuleczki ni jak się mają do wyciągania miecza :P bardziej do I części pasuje :wink: choć reakcja uke i tak zdeka przesadzona

Jeśli chodzi o miecz to interpretuje to jako reakcje (niestety tez przesadzoną - choć kto wie) na ostrze w pobliżu krocza. Dodatkowo uchwyt mune-dori (ściągnięcie?) potęguje wrażenie błyskawicznego dobycia ostrza. Podejrzewam ze w tej krótkiej chwili mocno skacze adrenalinka. Zwróćcie uwage że ostrze jest skierowane w kierunku uke. Do tego efektu trzeba wykorzystać element zaskoczenia (byc może po to właśnie mune-dori, odwrócenie uwagi od miecza). Panowie każdy z nas ma instynkt samozachowawczy. I w tej technice sensei tego instyktu 'dotyka'.
Dla tych którzy tego nigdy nie doświadczyli proponuje sobie przypomnieć własne reakcje gdy eksploduje wam w rękach wstrząchnięta woda gazowana. Zobaczycie dokłądnie to samo. A darcie japy jest typowe dla japończyków. Stąd tak to wygląda a nie inaczej.

Przyznam że po obejrzeniu filmików, zaciekawiło mnie to co zobaczyłem. Dlatego postanowiłem jeszcze raz obejrzeć pierwszy filmik. Co niestety troche zepsuło ten efekt.
Ale generalnie oceniam tego pana dość pozytywnie (przymykam oko, przez wzgląd ze to materiał filmowy do tv). W tym filmiku zademonstrował pracę w taimingu, wywieranie presji.
Zaciekawiło mnie też wychodzenie z dzwigni i uchwytów. Generalnie myślę że nie słusznie ten materiał w tym topiku.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Mi to się kojarzy z taką zabaweczką:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

te kuleczki to bryly sztywne wiec nie nadaja sie na modele ludzi

zawies kuleczki wykonane z plasteliny w ten sam sposob a nastepnie szturchajac
poczatkowa spraw, ze koncowa odskoczy od pozostalych

pozwodzenia 8)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Mi to się kojarzy z taką zabaweczką:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

te kuleczki to bryly sztywne wiec nie nadaja sie na modele ludzi

zawies kuleczki wykonane z plasteliny w ten sam sposob a nastepnie szturchajac
poczatkowa spraw, ze koncowa odskoczy od pozostalych

pozwodzenia 8)


A wcale, że nie. Klata jest sprężysta. Poćwicz sobie wejście z byka na yokomen, to się przekonasz. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024