Skocz do zawartości


Zdjęcie

mistycyzm vs realizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

mistycyzm vs realizm
W knajpie ukazal sie fajny filmik na temat obalania mitow i mitomanow, nie kazdy ma wstep do knajpy, a filmik jest puczajacy wiec postanowilem go zamiescic tutaj takze.
Powod jest taki , ze wielu mlodych ludzi takze w aikido ulega iluzji mistrzow ktorzy czasem tylko nabijaja kabze lub maja problemy z ego.
:)
W gornym oknie mistrz przedstawia mozliwosci szkoly, w dolnym spotyka sie ze zwyklym gosciem.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Pio... :oops:

mistycyzm (Wilga)
rz. mnż I, D. -u, blm ‘prąd religijno-filozoficzny uznający możliwość jednoczenia się duszy człowieka z absolutem lub bóstwem, zwłaszcza poprzez intuicję i objawienie, uznawane za najwyższe formy poznania’

(słownik języka polskiego)
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Ja myśle, że ten brutal nie wyczuł subtelenej pracy mistrza :) .
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Szkoda, że nie umówili się, że karateka założy napięstniki bo tak to dziadek już raczej może zapomnieć o swoim uzębieniu. Nie bardzo rozumiem czemu do tego działu to dałeś ale ok.

Ps.
jak już jesteśmy przy bezsensownej walce na gołe pięści coś tam vs coś tam:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

... Nie bardzo rozumiem czemu do tego działu to dałeś ale ok.


Otoz na pierwszym filmiku pokazane jest randori mistrza, ludzaco przypominajace randori ktore obserwowalem w wielu dojo aikido.

Jezyk...:) Ja mysle ,ze wlasnie chodzi o mistycyzm tego mistrza...:)))))
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Otoz na pierwszym filmiku pokazane jest randori mistrza, ludzaco przypominajace randori ktore obserwowalem w wielu dojo aikido.


Np. w dojo O-senseia Morihei Ueshiba w jego wykonaniu własnie :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

W gornym oknie mistrz przedstawia mozliwosci szkoly, w dolnym spotyka sie ze zwyklym gosciem.

Dżizzz…
Śmieszne to i smutne zarazem. :roll:
Zwróćcie jednak uwagę na atak od którego zaczął fajter drugie starcie! Toż to bezużyteczne, nierealne i w ogóle nie stosowane w walce katate tori! :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
pierwszy filmik żenujący
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
:)

W cywilizowanym świecie do rozstrzygania czy dana SW jest skut...na mamy fora internetowe. Barbażyńcy muszą się pojedynkować :lol:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Zwróćcie jednak uwagę na atak od którego zaczął fajter drugie starcie! Toż to bezużyteczne, nierealne i w ogóle nie stosowane w walce katate tori! :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k


No, aż strach pomysleć co by się działo gdyby go zaatakował serią smiercionośnych shiomenów i yokomenów i zakończył to wszystko ushiro ryote dori oczywiście wykonanym od przodu (bo od tyłu podobno bezsensu :) )

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Jeszcze wrócę na chwilę do tego pierwszego filmiku.
Na stronie Dżordżiego jest info o zasadach pojedynku z mistrzem.

You need to pay 500,000 yen to fight with him, but if you defeat him, he will pay you 1,000,000 yen.

Ciekawa forma zniechęcania rządnych konfrontacji, chociaż właściwie jak to biznesie, jak chcesz zarobić, musisz najpierw zainwestować.
Wg piątkowego kursu enbepowskiego, żeby podjąć walkę należało wyłożyć 12.344,- zł, wygrana gwarantowała zwrot dwukrotnej kwoty.
Nie dość, że starszy pan dostał w tubę, to jeszcze musiał za to zapłacić. :roll:

Zastanawiam się tylko po co cała ta ekipa z czarnymi paskami odgrywała ten cyrk… jaja sobie z dziadka robili, czy wręcz przeciwnie, nie chcieli mu przykrości robić i się poniewierali "rażeni gromem"… A ten koleś, który taki zdalny łomot dostaje w pierwszym filmiku zasługuje na oskara. :?
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
"mistycyzm vs realizm"
co do realizmu( co by nie było, że to offtop :wink: ) to kurcze aż sie wierzyć nie chce, że ktoś taaaaaakie ukemi robi 8O
jak słomki na wietrze 8O
  • 0

budo_ushimita-katana
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zadupia

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Widziałem juz kiedyś kilka filmików z USA, gdzie jest poważny "wysyp" takich Dawidów Coperfieldów i innych Hudinich.
Dziwi mnie jednak coś innego - po jaką cholere taki miszczunio wychodzi na mate do realnego boju, skoro wie, że odstawia "gusła"? Wiem, że "morda nie szklanka", ale wszak do stracenia, poza gładkę facjatą, ma aż nazbyt dużo. Dzieki Internetowi zobaczą to tysiące ludzi i chyba "oleją" jego dojo i cała tą maskaradę, szczególnie, że nie poległ po strasznej walce tylko dostał dwa razy w pysk i po sprawie. Dziwny koleś !

No i jeszcze dopłaca do tego interesu - a to w USA wrózy mu krótką kariere. :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Mysle ze ten filmik doskonale ilustruje dlaczego my cwiczymy tak jak cwiczymy. 8) :lol:

To tylko potwierdza moje przekonanie, ze wszelkiego rodzaju tresowanie uke typu: 'musisz sie przewrocic bo cie uderze' albo ' uke musi sie ustawic w takiej pozycji gdzie nie bylby narazony na akcje ze strony nage'czy temu podobne 'wyjasnienia' stoja w przerazacej sprzecznosci z duchem aikido nauczanym przez Dziadka.

Albo trzeba za kazdym razem uderzac naprawde tak zeby atakujacy padl, albo przyjac opcje zeby nie uderzac. Wszelkiego rodzaju udawane/zatrzymywane uderzenia przynosza jako skutek tylko straszliwe zludzenia.

Jesli przyjmiemy opcje zeby nie uderzac, to techniki musza byc zaaplikowane tek, zeby atakujacy musial sie przewrocic, chce czy nie.

Oczywiscie wszystko w ramach treningu aikido, a nie bijatyki czy sparingu.

W USA jest tysiace takich miszczow-oszolomow, zerujacych na naiwnych -- a tych naiwnych sa tam miliony.Jedyna rzecza ktora powstrzymuje odkrycie prawdy przez sparringi jest system prawny, po prostu potem gosciu cie moze scigac po sadach przez cale zycie. Wiec nikomu sie nie chce podejmowac ryzyka.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
Hm...

Z Aikido w Polsce nie jest jeszcze tek źle ..
"Mistrzowie" tej Sztuki Walki nie mają jeszcze na tyle zrtych beretów żeby doprowadzić do takiej konfontacji. Tak jak ten biedny bezzębny już MIstrz KI. Ja już od lat szukam Mistrza który to mi udowodni że zrobi na mnie technkę Aikido w jakims małym sparingu.

Niestety :( bezskutecznie - bestie są za cwane.


I teraz nauczają że nie o to chodzi w Aikido tylko o postrzeganie otaczającego nas świata.
A z drugiej strony na plakatach piszą Aikido - samoobrona dla każdego.
Swoim ucznią mówią na trenigach że .....jak tak to zrobisz to co najwyżej złamiesz napastnikowi palec ...ALE JAK TAAAK :!: to zrobisz to nie ma znaczenia czy jest od ciebie dwarazy silniejszy i większy i choćby by był niewiadomo jakim zawodnikiem to jest twój...


Na słowa krytyki sami zaś uczniowie oburzają się niemiłośiernie często nie podejmując nawet dyskusji tłumacząc tylko że z racji iż są na wyższym poziomie zarówno intelktualnym jak i duchowym niebędą się zniżać do tego poziomu krytykanta który jest z pewnością bezmózgim ogrem który nic nie rozumie tylko bierze sterydy, od których mu się miesza w głowie i teraz chodzi i pewnie bije ludzi i zabiera im telefony i w ogóle mu współczują. ( to są wasze słowa drodzy koledzy)

Jak im powiesz że 17latni junior z niebieskim pasem trenujący Judo sprał by ich Mistrza z 5 danem na kwaśne jabłko to eksplodują śmiechem i że jestes nie normalny i że chyba nigdy nie widziałeś jakie w Aikido są techniki i samym atemi już by Judoke powalił byle rok ćwiczący.

TAk żeby być skutecznym trzeba ćwiczć co najmniej 54 lata. Np voivod ćwiczy juz 13-czy 14 i absolunie nie zgadza się z poglądem że Aikido jednak nie służy do walki. Jest trudne ale trzeba więcej czasu a wtedy stanie się oświeconym mistrzem którego legion karateków nie pokona.
Z ich wypowiedzi bije niesamowita pewość i niebywała wiara w to co robiąi do czego to służy tu cytat Wielkiego Myśliciela i Obieżyświata

powolujac sie na Miyazawa sensei, powinno byc tak: Ok, zatakowales, to byl blad, ale masz szanse prztrwac. Jesli z niej nie skorzystasz, drugiej nie bedzie... To jest budo.



Tylko nie mówie żebyś testował swoje techniki w odpowiedzi na serie prostych i sierpów. Czy choćby na Mawashi Geri. Tylko poproś kolege z poza żeby ci zaoporował i zrób na nim np Shihonage.

No, znowu mi opadlo. Bogumil, czy ty nie jestes aby z szafy Lesiaka, prowokacja jakas? Shiho na oporujacym? Z przyjemnoscia, im bardziej zaoporuje, tym bardziej zawyje! A jak sie calkiem zaprze, to lokiec straci! Ty sie uczyles aikido? A kto ci shiho tlumaczyl, facet z thaiboxu? Albo sobie jaja robisz, albo albo nie warto z toba dyskutowac, bo nie wiesz o czym mowisz. No, chyba ze uczyl cie ktos niekompetentny calkowicie. Albo moze nauczyciel byl kompetentny, tylko uczen niekoniecznie? Nie wiem, szkoda klawiatury :twisted: :twisted: :twisted:




Są tak zaślepieni, że tak jak już wcześniej pisałem noszą w życiu prywatnym swoim MISZCZOM z 2dan toboły jak MISZCZ idzie przez miasto a ma torbe wziać.
Jak napisał mój kolega
"....Nie ma wątpliwości co do tego, że Aikido, jak żadna inna dyscyplina kreuje miszczów, przekonanych o swojej wielkości i których w rodzimym dojo traktuje się jak święte krowy..."

Dla tego też uważam że zamieszczony materiał filmowy jest jak najbardziej trafnie zamieszczony :D


Dziwi mnie jednak coś innego - po jaką cholere taki miszczunio wychodzi na mate do realnego boju, skoro wie, że odstawia "gusła"?


Dla tego że nie wie że je odprawia. Święcie wieżył że jest Mistrzem tak jak cała nacja Aikidoków więży w swoje umijętnośći i bitewne umiejętności swoich Mistrzów.

Wiem, że "morda nie szklanka", ale wszak do stracenia, poza gładkę facjatą, ma aż nazbyt dużo. Dzieki Internetowi zobaczą to tysiące ludzi i chyba "oleją" jego dojo i cała tą maskaradę, szczególnie, że nie poległ po strasznej walce tylko dostał dwa razy w pysk i po sprawie. Dziwny koleś !


I właśnie z tego względu żaden Mistrz Aikido nigdy takiego wyzwania nie podejmie. Pisałem na początku. Chociaż będzie to tłumaczył że w Aikido nie o to chodzi i jescze tak nisko nie upadł i że nic nie musi sobie ani nikomu udawadniać bo jest zbyt wielkim Mistrzem i tylko wileki mistrz jego pokroju może się z nim zmierzyć a nie np 70kg 17latni Judoka z niebieskim pasaem. (od którego dostał by dwa razy w pysk i po sprawie. :P )

Zastanawiam się tylko czy Ueshiba ze swym Aikido jako SW został by też tak bezwzględnie zweryfikowany.
Może został ...
Jest takie jedno zdjęcie jak Ueshiba się uśmiecha -Być może To wiele mówi
:wink:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

Mysle ze ten filmik doskonale ilustruje dlaczego my cwiczymy tak jak cwiczymy. 8) :lol:

To tylko potwierdza moje przekonanie, ze wszelkiego rodzaju tresowanie uke typu: 'musisz sie przewrocic bo cie uderze' albo ' uke musi sie ustawic w takiej pozycji gdzie nie bylby narazony na akcje ze strony nage'czy temu podobne 'wyjasnienia' stoja w przerazacej sprzecznosci z duchem aikido nauczanym przez Dziadka.

Albo trzeba za kazdym razem uderzac naprawde tak zeby atakujacy padl, albo przyjac opcje zeby nie uderzac. Wszelkiego rodzaju udawane/zatrzymywane uderzenia przynosza jako skutek tylko straszliwe zludzenia.

Jesli przyjmiemy opcje zeby nie uderzac, to techniki musza byc zaaplikowane tek, zeby atakujacy musial sie przewrocic, chce czy nie.

Oczywiscie wszystko w ramach treningu aikido, a nie bijatyki czy sparingu.
...........


No i za tak wykonane techniki dostałem OPR że jestem brutal i wogóle, że uke nie szanuję itp.
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm

...


:lol:

Masz w tej krucjacie jakiś cel?

Myślę że większość ćwiczących Aikido zgodzi się ze w obecnej formie daleko tej SW do zakazanego słowa na S, co więcej większość z nas już na tym forum nie raz o tym czytała.

Czy Judo jest zatem skutecz..? A taki Nastula przecież nie jest 17 latkiem z niebieskim pasem a w Pride jakoś nie wygrywa raz za razem....Znaczy się są szkoły jeszcze bardziej skut... .
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
TAk mam cel.

Tępienie miszczow-oszolomow, zerujacych na naiwnych :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: mistycyzm vs realizm
mod on
Petrus i Bogumil :twisted: :twisted:
zero dyskusji o skutecznosci, bardzo prosze :twisted:
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024