Skocz do zawartości


Zdjęcie

28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko

>Seminarium Koryu
Muso Jikiden Eishin Ryu Iaido


Henry Schubert
5 Dan Iaido, 4 Dan Jodo


kiedy: 28-30 grudzień 2006
gdzie: sala KKS Koryukan, ul. Kościuszki 24, Kraków

Opłaty:
całość: 80 zł
1 dzień: 40 zł (czwartek, piątek), 30 zł (sobota)

Kontakt email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tel.: +48 600 387 496 (Łukasz), +48 605 212 913 (Michał)

info do druku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (100k pdf)
noclegi w Krakowie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (104k pdf) + kontakt z Michałem

Treningi

Czwartek, Piątek
I trening 10.00 - 12.30
II trening 12.30 - 13.30
III trening 15.00 - 17.00
IV trening 17.00 - 19.00

Sobota
I trening 9.00 - 10.30
II trening 10.30 - 12.00


>Dodatkowy (darmowy) trening noworoczny!
Shinnen Keiko

* Kiedy: 1 stycznia 2007
* Gdzie: na końcu świata :) = Rokitno Szlacheckie k. Łaz, k. Zawiercia
* startujemy o 11.00
* program: Seitei Iaido, Muso Jikiden Einshin Ryu (może też i Jodo), ale ręki sobie nie dam uciąć, wszystko zależy od Henrego Schuberta ;)
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Witam wszystkich,

Mamy taką prośbę: wiemy o części osób, które się do nas wybierają na staż ale część to jak zwykle niespodzianka :) - jest jakaś szansa na zmniejszenie grupy niespodziankowej i zapowiadanie swojego przyjazdu np tutaj albo telefonicznie pod numerami podanymi na stronie internetowej?
Będziemy bardzo zobowiazani.

z góry dzięki,

Michał N.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Już tydzień minął jak skończyło się seminarium, ale dużo się działo i nie było za dużo czasu żeby napisać jak było. No ale w końcu się udało. No to po kolei...

>Seminarium Muso Jikiden Eishin Ryu, Kraków 28-30.12.2006
Dołączona grafika

Sensei Henry Schubert wraz z Nicole przylecieli nie bez przygód (bo z Monachium do Balic zamiast do Pyrzowic i Lufthansa a nie LOTem) w środę lekko po 23, ale już o 0.30 siedliśmy w domku przy piwku i pogadaliśmy chwilkę do jakiejś 3ciej. Niby nic, ale już o 7 czekała nas pobudka żeby zdążyć na 10.00 na pierwszy trening do Krakowa.

W czwartek, w pierwszy dzień treningu rozpoczęliśmy jedną z rozgrzewek Henrego. Rozgrzewka sama w sobie była potrzebna dość mocno bo na sali KKS-u było nieco rześko :) No ale w zimę musi być zimno. Naprawdę cieszyliśmy się że tym razem podczas wizyty Henrego nie jest -20 na dworze a +5 bo w sali byśmy mieli chyba z -10... Jak to zwykle bywa ktoś tam zapomniał dowieźć oleju i na sali przez pierwsze półtora dnia było całe 8 stopni Celsjusza. A że na dworze było słoneczko to i w przerwie pomiędzy treningami jak się na nie wyszło to było przyjemnie cieplutko.

Termometr
Dołączona grafika

W czasie porannego treningu przećwiczyliśmy Shoden Waza (czy jak kto woli Seiza No Bu lub Omori Ryu). W zasadzie nie skupialiśmy się za bardzo na szczegółach technik, podkreślone zostały za to generalne różnice pomiędzy Seitei Iai i MJER w odmianie jakiej nauczał przed śmiercią Haruna Sensei, bezpośredni nauczyciel Henrego. Henry mówił za każdym razem o dużych cięciach, prostej sylwetce czy nie opadaniu kissaki poniżej poziomu.

Tsuke Komi (Henry Schubert)
Dołączona grafika

Po przerwie na chińszczyznę (kto był na stażu w Koryukanie to wie o czym mowa) po rozgrzewce powtórzyliśmy techniki Omori i skupiliśmy się na Tachi Uchi No Kurai. W MJER te formalne ćwiczenia w parach (bokken kontra bokken) poznaje się równolegle z technikami Shoden Waza, dlatego tak a nie inaczej zaplanowane zostało seminarium.
Do końca treningu zdążyliśmy przećwiczyć pierwsze 5 form, toteż następnego dnia (po rozgrzewce) zaczęiśmy od powtórki tychże form i poznaliśmy 5 ostatnich form tachi uchi.

Seria Tachi-Uchi No Kurai
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Podczas popołudniowego treningu poznaliśmy Chuden Waza czy tam Tatehiza No Bu względnie Eishin Ryu. Jak to bywa z Chuden zawsze sprawia wiele radości, a zwłaszcza formy tupu Ukigumo :) I tak do końca dnia męczyliśmy się z obrotami na jednej nodze, przytupami i takimi innymi :) Wieczorkiem wyszliśmy prawie całą grupą (a nie było nas wiele) do Morskiego Oka na jedzonko i pifko.

Dołączona grafika

Sobota upłynęła na powtórce Shoden, Chuden i Tachi-uchi, a w czasie ostatniej godziny Henry pokazał nam jeszcze (tak na zachętę) techniki Okuden Iai.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Seminarium samo w sobie było bardzo owocne, przynajmniej dla mnie bo miałem okazję powtórzyć sobie to co kiedyś uczyłem się trenując w Augsburgu u Henrego w dojo. Nie wiem jak inni – może też co napiszą, aż tak wielu nas nie było ;) W zasadzie na treningach był Kraków (+ ja) i Grzesiek z Poznania.

>
Shinnen Keiko
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(jedna kreska = zestaw 12 form Seitei Iaido)


To by było na tyle jeżeli chodzi o treningi w Krakowie, ale został nam jeszcze trening noworoczny... Po spokojnym sylwestrze, pierwszego stycznia 2007 o godzinie 11.00 trójka najwytrwalszych iaidoków :) rozpoczęła tradycyjne Shinnen Keiko. Jak to rzekł nam Henry u jednego z nauczycieli MJER Oshity Sensei taki trening zawiera min. 500 form Seitei Iaido. Tak że my szybko licząc na kalkuatorze postanowiliśmy przemachać w nowy rok 42 razy zestaw Seitei Iaido, co daje 504 formy :) I muszę sie przyznać że... nie udało się... Zrobiliśmy 505 form :) Bom się raz machnął i po 10 wyrzekłem formę 12, no i musieliśmy się wrócić do 11 i zrobić ponownie 12stą. Takim sposobem uzyskaliśmy piękną okrągłą liczbę 505 form a zajęło nam to 4.5h bez przerwy oraz ustanowiliśmy nową świecką tradycję – od tej pory co roku u mnie na końcu świata na sali w SP będzie odbywał się trening noworoczny, na który już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
LM
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Pasjonujaca relacja! A jeszcze opowiedz cos o tej formie ze sznurkiem w zebach :wink: :lol: Pierwszy raz w zyciu to widze :?
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Wiele do Twoje relacji dodać się nie da. Może tylko, że super było po dłuższej przerwie znowu wrócić do Koryu. Pomimo, że przekaz Haruna Sensei różni się pewnymi szczegółami od tego co tej pory się uczyliśmy czyli przekazu wg Iwata Sensei trening dał nam wiele satysfakcji. W jego trakcie okazało się, że różnice nie są znowu tak wielkie i dotyczą pewnych szczegółów a nie ogólnego kształtu i interpretacji kata więc w sumie można je było pominąć i wszyscy trenowaliśmy według wskazówek Sensei Schuberta.
Jako organizator przepraszam wszystkich za temperaturę na sali. Postaram się by kolejne staże w Krakowie odbyły się na cieplejszej sali bo o cieplejszą atmosferę to będzie trudno :)
Tak na marginesie to powiem, że nie sądziłem, że można się spocić w 8 stopniach Celsjusza - a jednak można i to mocno!
Co do tego kata z sageo w zębach to o ile pamiętam to Sensei Schubert pokazał kilka kata "spoza oficjalnego programu MJER" pokazane mu przez Oshita sensei. To są kata jak to Sensei określił naprawdę stare, żadko pokazywane i uczone. Między innymi kata zestawu Bangai No Bu. Pokazał nam o ile dobrze pamiętam Rai Den. Niestety nie wiem jak się nazywało to kata ani z jakiego pochodziło zestawu ale pokazane zostało w kontekscie Shino Bu, trochę chyba jako jedna z wariacji tego kata ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich a szczególnie tych co byli na stażu,
Michal N.
  • 0

budo_mariuszs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Eeeeeee, nie było tak źle z tą temperaturą. Tabi, polarek i podszyte futerkiem hakama załatwiły wszystko :-) . Najważniejsze że zaczęliśmy ćwiczyć koryu na poważnie. Oby Henry nam odmarzł do przyszłego roku i zechciał przyjechać.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko

A jeszcze opowiedz cos o tej formie ze sznurkiem w zebach :wink: :lol: Pierwszy raz w zyciu to widze :?


Właśnie dlatego wrzuciłem to a nie inne zdjęcie :)
To jest jedna z wersji Shinobu jak pisał Michał :)

Wyobraź sobie że jesteś samurai, siedzisz wieczorkiem i piszesz przy świeczce haiku... Nagle słyszysz niepokojący dzwięk i twoja samurajowska intuicja mówi ci że to na pewno jakiś bandzior a nie twoja żona wracająca ze słodyczami z lodówki... Zdmuchujesz świeczkę i orientujesz się że jest kompletnie ciemno, bo na dworze pada i nie odsłoniłeś okna (czyli zwyczajowa wersja shinobu odpada). No to co robisz - z saja i miecza budujesz sobie "czujkę", wtykasz sageo miedzy zęby i idziesz zupełnie jak na zdjęciu i sądujesz pokój... Nagle dotykasz końcem saya bandziora (względnie żonę, córkę, syna, brata...); szybkim ruchem do tyłu uwalniasz miecz z saya i robisz tsuki a następnie ciach (jak potrzeba). Sageo w zębach chroni twoją cenną saya przed upadkiem na podłogę (pod warunkiem że zęby masz i to zdrowe). No, teraz już możesz zaświecić świeczke żeby się przekonac czy zabiłeś ninja czy przeciąłeś swojego sługę na pół :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
ozesz ty w morde jeza, jaki kapitalny scenariusz, jak do jakiegos samurajskiego filmu! :)
  • 0

budo_rumun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Pierwszy raz z tą techniką spotkałem się czytając książkę "Ninja: niewidzialni zabójcy" Andrew Adamsa. Zdjecie z książki można zobaczyć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
A żeby było śmieszniej to w tym wypadku shinobi (ninja) bada teren za pomocą saya :)
Podpis pod zdjęciami: "Ninja przystępujący do ostrożnego badania przestrzeni w mrocznym wnętrzu, zawieszał pochwę miecza na sztychu, a sznur służący do jej mocowania chwytał między zęby. Gdy wpół rozbudzony lekkim dotknięciem wartownik podrywał się z posłania, ninja otwierał usta, wypuszczał sznur przytrzymujący pochwę i atakował szybkim pchnięciem miecza."
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
ALE JAJA!!!
trzeba to koniecznie Henremu, znaczy Senseiowi Schubertowi podesłać :) tylko koniecznie razem z pampersem bo ja się mało co nie polałem ze śmiechu jak sobie wyobraziłem jego minę jak to obejrzy :)

Michal >n.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: 28-30.12.2006 Kraków Muso Jikiden Eishin Ryu + Shinnen Keiko
Jak kogos jeszcze interesuje to zdjęcia z seminarium i treningu noworocznego leżą tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024