Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
wszedzie chca efektywnosci w sportach walki, treningu kombinacji, KT daje nam wielosc kata, ale brak realnego kumite, kto jeszcze chodzi na te treningi ? grupa cwiczacych kurczy sie z roku na rok, czy naprawde jeszcze warto ?
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
ja, choć sam nie wiem co mnie jeszcze tam trzyma :) chyba to zeby kiedys pobawić sie w instruktora... :wink:
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

wszedzie chca efektywnosci w sportach walki, treningu kombinacji, KT daje nam wielosc kata, ale brak realnego kumite, kto jeszcze chodzi na te treningi ? grupa cwiczacych kurczy sie z roku na rok, czy naprawde jeszcze warto ?


przeciez nei trenujesz KT? to po kij zakladasz taki temat. zapisz sie na kick albo valetudo i nie rob glupich prowokacji bo tylko p oto zalzyles ten temat.mam racje prawda?
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

ja, choć sam nie wiem co mnie jeszcze tam trzyma :) chyba to zeby kiedys pobawić sie w instruktora... :wink:


to zart prawda?
  • 0

budo_dagger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
Jasne, że jest potrzebne! Nie wszyscy lubią pełny kontakt i nie wszyscy chcą wymiatać na ulicy. Po prostu każdemu pasuje co innego. Chodź co do jednego to się zgadzam, coraz mniej osób chodzi na karate :( . Niektórzy traktują karate jako wstęp (jak ja) przed innymi sztukami walki. A jak trochę doświadczenia nabiorą to idą na coś twardszego (z full kontaktem). I jeszcze jedno apropo skuteczności. Na ulicy nic się może nie sprawdzić.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
a czemu sądzisz ze to zart :?:
no moze jeszcze dlatego zostałem ze robie to już z przyzwyczajenia... a pozatym coś ostatnio ciągnie mnie do fudokanu...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

a czemu sądzisz ze to zart :?:


a mozna byc dobrym instruktorem jesli uczy sie czegos czego sie nie lubi :?:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
W temacie jest pytanie: czy KT jest jeszcze komuś potrzebne?
Zgadzam się z Wojtas25, że takie postawienie tematu to tylko granie na emocjach, żeby ludzie pisali. Ale co tam, odpowiem. Bez emocji.
Jest. Mnie jest potrzebne i tysiącom ćwiczących. Przy tym trzeba pamiętać, że KT to nie tylko "tradycyjne japońskie" (np. PZKT, Fudokan itp) ale również "tradycyjne okinawskie".
W Warszawie, w dojo, w którym trenuję, nie widzę, żeby w ciągu ostatnich 6-7 lat mniej osób chodziło. Do sekcji początkującej od 2 lat przychodzi więcej dzieci, niż kiedyś. W Atenach, gdzie również trenuję (część roku tam spędzam) również nie ubywa trenujących, a przybywa (jest to klub przy wyższej uczelni). Zainteresowanie studentów nie maleje.
Dlatego moje obserwacje są inne - nie widzę, aby KT "kurczyło się".
A może ktoś ma dostęp do jakiś danych statystycznych na temat ilości trenujących różne style w Polsce czy w Europie w poszczególnych latach? To by pokazało tendencje.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
nie to ze sie nie lubi, tyle ze widzi sie kilka żeczy które nie są zbyt logiczne... oraz politykę PZKT... :?
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

a czemu sądzisz ze to zart :?:
no moze jeszcze dlatego zostałem ze robie to już z przyzwyczajenia... a pozatym coś ostatnio ciągnie mnie do fudokanu...


Swietne podejscie robic cos z przywyczajenia musisz byc w tym zajebisty ;) a fudokan jako czlonek ITKF to nie tradycyjne?w sumie to pewnie nie wiesz do czego cie ciagnie,chce wierzyc ze ne ijetes instruktorem
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

nie to ze sie nie lubi, tyle ze widzi sie kilka żeczy które nie są zbyt logiczne... oraz politykę PZKT... :?


jak zmenisz podejscie moze bedzie z Ciebie dobry instruktor czego Ci zycze jesli nie to sorki ale nie chcialbym byc Twoim uczniem
trzeba kochac to co sie robi...

jesli chodzi o polityke w calym srodowisku polskiego karate to nie ruszajmy tematu bo jak znam zycie znowu sie poklocimy na forum a na koncu kazdy i tak zostanie ze swoimi argumentami

pozdro 8)
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
wojtas25 wyraznie napisałem zeby KIEDYS MOZE BYC INSTRUKTOREM
a fudokan ma teraz własną federacje... WTSFKF :wink:
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
Fudokan nigdy jako organizacja międzynarodowa nie był w ITKF-ie, podczas jednej ze swoich wypowiedzi o stylach karate tradycyjnego H.Nishiyama zaliczył go do tzw. styli rozwijających się i na tej podstawie zaliczano go w Polsce do styli tradycyjnych.

Inaczej ma się sprawa w narodowymi organizacjami Fudokanu. Tutaj panuje juz pełna dowolność. W Rumunii np. całe karate tradycyjne to karate fudokan, które jako organizacja Fudokan należy do ITKF. W Polsce było podobnie. Federacja Karate Tradycyjnego Fudokan w Polsce należała do ITKF-u, ale później po przekształceniu jej w Polską Federację Karate Tradycyjnego a następnie w Polski Związek Karate Tradycyjnego zerwała kontakty z Fudokanem wyłącznie na rzecz ITKF /nieliczne starty polskich karateków na zawodach Fudokanu w tamtym przejściowym okresie miały dać I.Jordze iluzję, że w Polsce Fudokan nadal działa/. Rzeczywistośc była jednak taka, że od 1993 roku organizacyjnie i formalno-prawnie Fudokan w Polsce nie działał.

Fudokan w Polsce reaktywowany został w 1999 roku. Rozwijał się dynamicznie do 2001 roku. Wtedy pewien sympatycznego pan podący sie za biznesmena chciał pokazać wszystkim, że on potrafi lepiej. Niestety mylił się i to bardzo. Obecnie w 2006 roku próbę reaktywacji Fudokanu w Polsce podjął się D.Bajkowski i M.Grubski, którzy odeszli z PZKT.
Niestety wszelkie znaki na niebie /a przede wszystkim w ministerstwie sportu/ pokazują, że to się nie może udać. Nie będzie 3-ego Polskiego Związku w karate...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
Byłbym zapomniał !
Na pytanie zawarte w tytule topicu nie odpowiem ponieważ sam fakt, iż są osoby zajmujące się takim karate stanowi wystarczającą odpowiedź.
Dla mnie lassensei zakładając ten topic zachowałeś się jak flamer... :wink:

PS. Za błędy stylistyczne w poprzednim poście.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
a niektóre to i fudokan i tradycyjne... np litwa...
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
A już myślałem, że pisząc o Karate Tradycyjnym będzie na uwadze Karate z Okinawy...
Znowu pomyłka, bo tu przecież Fudokan i podobne...
Czyli dla określenia Tradycyjnych styli Karate z Okinawy trzeba użyć określenia OKINAWA KARATE.
A czy są potrzebne? Pewnie, trzeba je tylko mądrze ćwiczyć.
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

Byłbym zapomniał !
Na pytanie zawarte w tytule topicu nie odpowiem ponieważ sam fakt, iż są osoby zajmujące się takim karate stanowi wystarczającą odpowiedź.
Dla mnie lassensei zakładając ten topic zachowałeś się jak flamer... :wink:

PS. Za błędy stylistyczne w poprzednim poście.


mialem nadzieje ze ktos odpowie ze adepci Karate Tradycyjnego sa pozywka dla cwiczacych style kontaktowe, no ale nikt sie oczywistych rzeczy nie podjal wyartykuowac
osu
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
mialem nadzieje ze ktos odpowie ze adepci Karate Tradycyjnego sa pozywka dla cwiczacych style kontaktowe, no ale nikt sie oczywistych rzeczy nie podjal wyartykuowac
osu[/quote]


i pewnei sie posikales z radosci jak to dogryzles tradycyjnym tym postem,zakompleksiony cwok :lol:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?

mialem nadzieje ze ktos odpowie ze adepci Karate Tradycyjnego sa pozywka dla cwiczacych style kontaktowe, no ale nikt sie oczywistych rzeczy nie podjal wyartykuowac
osu


ech podpuszczas tradycyjnych lassensei :?:
zwroc uwage ze tradycyjne sztuki walki przyciagaja zazwyczaj ludzi ktorzy chca sie poruszac dla zdrowia a kontaktowe fighterow, wysportowanych, dobrze zbudowanych mlodych ludzi
przejdz sie po sekcjach tradyjnych sztuk walki
ze swieczka szukac tam wojownikow
to sa zazwyczaj ludzie ktorzy w karate-do klada duzy nacisk na do
nie mozesz stawiac ich na ringu obok dwudziestokilkuletnich thai fighterow
inne cele i inne wyniki
ni kazdy musi cwiczyc po to zeby byc killerem
to po pierwsze

a po drugie
pomysl na chklopski rozum
sztuki walki takie jak okinawa karate czy kung-fu sluzyly do obrony zycia przez setki lat
nie przetrwalyby one gdyby nie byly skuteczne
to ze ich przedstawiciele dzisiaj przegrywaja z mixed martial artistami wynika z tego ze zmienily sie realia
kiedys w czasach kiedy dominowala bron biala sztuki walki wrecz byly z nia bardzo spokrewnione
nawet muay thai wygladalo wtedy jak szermierka bo napastnicy mieli na piesciach chad kuek
dzisiaj dominuje gladiatoryzm bo w czasach odzywek bialkowych i sterydow nie sposob najlepszym tradycjonalista trenujacym w zgodzi i harmonii z natura dorownac przerosnietym gladiatorom ktorzy de facto maja wspolczynniki niemal przekraczajace ludzkie granice

poza tym w przypadku samoobrony przed nozem swietny specjalista ma wieksze (choc i tak nieiwelkie) szanse niz mma'owiec

na koniec zapytaj sam siebie gdzie sa przedstawiciele mma w wieku lat np. 60 :?:
tego jeszcze nie widac ale te formuly tak wyniszczaja ze np. taikyoku kubota zrobilby mielone z kazdego pride'owca w wieku lat 60

sztuka walki ma sluzyc Twojemu zyciu a nie Ty masz poswiecac wlasne zdrowie dla dobrowolnej walki
kazdy ma swj cel i swoja droge i ja to szanuje

uff ale sie rozpisalem

pozdro 8)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy karate tradycyjne jest jeszcze komus potrzebne ?
Jeżeli poprzez TRADYCYJNE karate rozumiemy nie tylko wyidealizowany ruch, czy "poszukiwanie" DO, ale także :
- odpowiednie zahartowanie ciała do wykonywania technik Karate
- tradycyjny trening na sunatawara i makiwara
- Kata w ujęciu tradycyjnym czyli dużo, dużo rozmaitego Bunkai
- nie obwarowane przepisami, ale bardzo przyjacielskie Dojo Kumite
to czy taki "tradycyjny" będzie tylko i wyłącznie mięsem dla kogoś tam?
A tradycyjne Karate to nie tylko uderzenia i kopnięcia ale także duszenia, rzuty, dźwignie i wcale nie takie rzadkie "brudne techniki" jak chociażby "z Zidana".
A że ktoś nie lubi napier.... się dla pucharków, dyplomów czy medalików?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024