Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ośrodki Muay Thai w Tajlandii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Cześć

Chciałbym się wybrac do Tajlandii i jakiś czas tam poćwiczyć, w związku z czym chcę zapytać, czy znacie może godne polecenia ośrodki? Jakieś porady praktyczne? Jeśłi ktos był, to będę rad jeśli podzieli się informacja na temat kosztów utrzymania sie.

Godne polecenia ośrodki, to dla mnie takie, gdzie nie zbija się jedynie kasy na bladych twarzach. Nie poszukuję ośodka wypoczynkowego z wanną i wszytskimi wygodami. Szukam przede wszytskim miejsca, gdzie mogę rzetelnie poćwiczyć. Fajnie by było, gdyby dany camp miał mozliwosc jednoczesnego zakwaterowania. Informacje o kosztach miesięcznego przeżycia i trenowania będą mile widziane.

Wszelkie doświadczenia i uwagi praktyczne zamieszczac prosze jak najbardziej.

Poguglowalem troszke. Campy sa, ceny podane sa ... mnie intersuja doswiadczenia osob, ktore tam sa lub byly. Praktyka.

pozdrawiam

Marcin
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
zadzwoń do Rafała Szlachty, albo Witka Michalskiego. Trenowali w kilku Gymach w ostatnim okresie czasu więc coś ci podpowiedzą. namiary na nr. telefonów znajdziesz na stronach :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Rafał Simonides siedzi obecnie chyba w Lamai Gym. Fotki i filmik mozna zasiorbać z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
w
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
W miejscowości Pattaya
Tony's Muay Thai Academy ceny im dłużej tym taniej 200bathów za jeden trening i 2800 za cały miesiac masz swojego trenera i możesz cwiczyć cały dzień prze 6 dni w tygodniu od poniedziałku do soboty od 14 do 20:30
Ale pamietaj dobrzy faceci ida do nieba ci źli trafiają do Pattaya kto był w tajlandi to wie o czym mowa :P
  • 0

budo_kakashi hatake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii

200bathów za jeden trening i 2800 za cały miesiac

O ile dobrze pamiętam rto wychodzi 20 zł za jeden i 280 za miesiąc ;].
Btw. jak byłem troche młodszy to byłem w Pattaya (konkretnie hotel garden sea view
) i jakoś nie widziałem nigdy ośrodków MT oO A pamioętam ze wtedy się intersowałem już SW i mni. mt.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Z Tajlandii wróciłem wczoraj mieszkałem 15 min od Pattaya w Mabprachan Lake przez 2 miesiące. A do Tony's Muay Thai Academy chodziłem niemal codziennie wiec to nie jest pomyłka. Poza tym jest jeszcze osrodek Kombat pare metrów dalej od akademii ceny za trening 500 a za miesiac 5000 wliczajac w to siłownie ile treningów i co dokładnie to nie wiem. Adres Akademi to
Tony's Gym & Muaythai Academy
340/6 Pattaya 3rd Road
Pattaya, Chonburi
Tel: +038-414058-9 Fax: 038-422535 email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
A co do kosztów to 280zł na miesiąc tak około bo 10 bathów to około 0,8 zł jest za zajęcia indywidualne z instruktorem nie ma innych ćwiczących pod jego opieką tylko ty. Cwiczysz aż nie padniesz za 3300Bth masz dodatkowo w cenie siłownie bez ograniczeń zaraz przy sali treningowej duża nowoczesna klimatyzowana sala również z instruktorem do twojej dyspozycji i masażem Japońskim w dużym budynnku nie wiem jak tam ten masaż wygląda interesowały mnie tylko treningi MT :P
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
chyba z masażem tajskim z racji tego, że w Tajlandii ;) .
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Z Japońskim bo z masażem tajskim masz gabinety na każdej ulicy a tu taka perełka i masaż Japoński
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
za ten masaż i siłownię dodatkowe koszty?
jakie polaczenia lotnicze wychodza najtaniej?
czy drogie jest takie miesięczne utrzymanie (wyzywienie itp)
I inne wskazówki - na wakacje sie tam palnuje wybrać:)
Z gory dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
odpisze ktoś?
  • 0

budo_bulder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
witam, nikt sie nie garnie do pisania, to moze ja dam ci kilka informacji.
z tajlandii wrocilem jakis tydzien temu wiec mam nowiutkie dane.
przelot ( z wszystkimi oplatami) 2300 zł z niemiec do bangkoku ( i powrot oczywiscie) linie emiratow arabskich - przez dubai.
jednakze ceny przelotow sa zalezne od tak wielu czynnikow ze musisz poszukac na konkretny termin.
jesli wychaczysz cos ponizej 2500 zł to ja bym brał ( pamietaj, ze ceny podane przez przewoznikow nie zawsze zawieraja cene podatkow, oplat lotniskowyc itd)
Zycie w samej tajlandii jest stosunkowo tanie, zalezy gdzie jesz, gdzie spisz itd.
najtansze hostele znajdziesz za ok 500 bht za dwójkę cen za jedynke nie znam ale na pewno sa nizsze o ok 30%.
ja za dwojke z klima i oknem placilem przecietnie 600 700 bht.
jedzenie na ulicy, calkiem dobre znajdziesz za ok 50 bht/osobe, w knajpkach zancznie drozej.
piwo - butelka 0,65 litra ( chyba, dokladnie pojemnosci nie ustalilem- ale na pewno duzo wieksza niz 0,5l) w knajpie ok 80 - 100 bht w sklepie 40 bht.
to chyba ci wystarczy,
w treningach nie uczestniczylem ( bylem z moja najdroższa), ale ogladalem niezle walki na stadionie Rajdamnoen polecam bilet od 300 - 1000 bht.
pozdrawiam
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Ceny za bilet lotniczy nie znam płaciła firma w której pracuję :P jednak jego cena zalezy od okresu jaki panuje w tajlandii. Ponieważ okres naszej jesieni gdzieś od połowy października do końca stycznia jest okresem największego nalotu turystów ze względu na trochę niższe temteratury ok 35-40 (jest to okres zimny w tajlandii ) ceny biletów rosną podobnie jest z cenami za hotele pokoje napoje i ceny na bazarach oczywiście tanieje też dolar jego średni kurs waha się miedzy 3500-3800Bathów za 100$. Piwo w sklepie jak pisał poprzednik kosztuje ok 35-40bth za 0,6l (polecam Singha) w lokalach dostaniesz za 60-120 bth 0.3l w większości lokali duzego piwa nie ma. Ceny jedzenia coż to zalezy od gustu bo i owszem można zjeszć tanio do 50bth kupując jedzenie na ulicy ale wydając np 80-100bth można tajskie jedzenie jesć w restauracji. Jedzenie europejskie to z reguły wydatek minimum 200bth i jest go mniej niż tajskiego. Kuchnia tajska oferuje bogaty wybór potraw z owoców morza i ryb dobre są też potrawy z kurczaka i wieprzowinki ale uwaga czesto jest bardzo pikantne. Napoje gazowane pepsi coca-cola i inne to wydatek ok 10bath za butelkę 0,4l w lokalach ok 40bth. Ceny za pokoje od 100bth do kilku tysięcy (w hotelach). Wynajem skutera to wydatek ok 3000bth za miesiąc motora 5000 co do samochodu to zalezy gdzie i u kogo i na jak długo ale ok 10000bth. Na bazarach mandarynki kupisz za 20 -40 bth za kg, smoczy owoc za 40bth, banany, kokosy jabłka w podobnych cenach jak za mandarynki. Za niewielkie pieniądze na bazarach kupisz też jedzenie ryz gotowany kurczak przyprawy kawałki kapusty i bazylia tajska to wydatek 20- 40bth. W marketach można dostać wszystko jak i w polsce i ceny też są podobne. Jeżeli chcesz kupic ciuchy na targowiskach to się targuj albo lepiej niech zakupy robi ci jakis zaprzyjaźniony taj bedzie taniej (np cena dla tajów 100bth dla innych 400) podobnie z wycieczkami np wycieczka łodzią w bangkoku trwająca 1,5h kosztuje nie taja ok 1600bth a dla tajów 900bth gdy wycieczkę załatwia taj będziesz płacił wg stawki tajskiej.Jadac do tajlandi musisz się przyzwyczaić do specyficznego zapachu jedzenia pomieszanego z kanalizacją. Kibelki w miejscach publicznych i restauracjach są "na małysza" kto był ten wie :P w hotelach i ekskluzywnych restauracjach standardowe muszle dla turystów.Na ulacach jest masa pubów, barów itp pełnych dziewczyn do towarzystwa które chętnie zapraszają do danego baru oferując swoje towarzystwo i coś więcej i to też specyfika tajlandii. Jezeli będziesz lądował w Bangkoku to uważaj na naganiaczy i zwróc uwagę na lotnisko (kilka pięter)

Co do masaży i siłowni to w Tony's Academy za miesąc tylko MT płacisz 2800bth za MT + siłownia 3100bth a za MT=Siłownia+masaż 3300Bth

I jeszcze jedna uwaga gdy wracasz do kraju to na lotnisku obowiązuje cię opłata podatkowa w wysokości 500Bth bez niej nie wpuszczą cię na odprawę.
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
wielkie dzięki za wyczerpujace odpowiedzi - naprawde jestem pod wrażeniem:)
Jeszcze tylko jedno - odnosnie noclegów - czy te tanie noclegi sa bezpieczne? Czy to jakies "meliny" i lepiej rzeczy (dokumenty, pieniądze) mieć w jakieś bankowej skrytce?
Czy może takie campy oferuja również noclegi u siebie, jelsi tak - to czy cenba u nich jest zblizona do tych tanszych noclegów w mieście i jak tam wyglada sprawa z bezpiecznym noclegiem i kradzieżami.
Pozdrawiam
  • 0

budo_bulder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
witam.
odnosnie bezpieczenstawa, to ZAWSZE obowiazuje zasada ograniczonego zaufania, wszedzie na swiecie zdarzaja sie kradzieze, wlamania itd., jednakze pod tym wzgledem tajlandia jest chyba jednym z bezpieczniejszych miejsc w azji. zwlaszcza przy meksyku czy rpa, gdzie mialem okazje przebywac to istna sielanka
w kazdym z hosteli w ktorym bylem w tajlandi dysponowali sejfem ale nie korzystalem, pieniaze ipaszport nosiłem ze soba a reszte zostawialem w pokoju. przez prawie miesiac nikt mnie nie zaczepil ( a kecilem sie tu i uwdzie i nie slyszalem o kradziezach turystów)
dobra rada - pare razy spotkalem sie ze drzwi do pokoju oprocz normalnego zamka mialy mozliwosc zamniecia dodatkowa klodka wiec mozesz zabrac ze soba lub kupic na miejscu na targu.
generalnie tanie noclegi w azji ( w tym w tajlandii) dla przcietnego europejczyka wygladaja niezbyt milo ale to nie oznacza ze sa to meliny, i od razu cie okradna, po prostu inne warunki klimatyczne, przyzwyczajenia sanitarne itd.
konczac, uwazac trzeba wszedzie ale tajlandia nie nalezy do kategorii krajow niebezpiecznych, jak zachowasz podstawy zdrowegon rozsadku bedzie ok.
wyczerpujace info znajdziesz w przewodniku The Rough Guide to Tailand, albo troszke mnie w polskim Pascalu.
zycze milych wakacji i duzo wrazen na treningach
  • 0

budo_witeekk
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
decyduje sie ktoś jechać do tej Tajlandi ?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Odgrzeje kolteta, ale ze mam zamiar tam jechac w tym, lubb przyszlym roku, to potrzebne mi info.

W internecie mozna znalezc informacje o tych najbardziej komercyjnych szkolach, na ktorych mi kompletnie nie zalezy. Chce pojechac na miesiac, (marze mi sie to od bardzo dawna), poczuc, doswiadczyc, zobaczyc-i moze mam mylne wrazenie, ale wydaje mi sie ze w pieknej, odnowionej i wypcuowanej szkole/osrodku boksu tajskiego tego mi sie nie uda osiagnac.
Czy poporstu pojechac tam i sprobowac na miejscu znalezc? Moze ktos jednak ma jakies namiary (mail) do sekcji mniej "komercyjnej" (pewnie najlepiej w bangkoku)

Nie wiem co myslec o tych "ubiznesowionych" sekcjach. Bo np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Plaski tv w pokoju, lodowka wszystko super cool elegancko, nie wiem keidy ostatnio w takim hotelu mieszkalem-jakikolwiek klimat ..ZERO. Ale z drugiej strony patrzac sie na trenerow, to sa naprawde zajebisci (przynajmniej po osiagnieciach). Z jeszcze innej strony na wstepie strony jest reklama pt. "wanna lose weight?", ktora poprostu mnie odrzuca na wstepie...

Jakies rady?
  • 0

budo_pablito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Na każdej wyspie w Tajlandii są szkoły muay thai, Ja osobiście byłem miesiąc temu na Phukecie, nie trenowałem, bo byłem typowo na wakacjach ale widziałem ich treningi. Napewno w każdej szkole nauczysz sie wiecej niz w Polsce. Do tego codziennie były walki. Na jednych z nich walczył Polak jakiś o pas. Ja płaciłem za przelot 479 euro z Dusseldorfu do Bankoku, a potem na Phuket. Jeżeli chodzi o ludzi to chyba najbardziej przyjazny naród świata. Jak wypadną ci pieniadze i nie będziesz o tym wiedział, to podniosą je i ci oddadzą.
Najważniejsza sprawa to targowanie się z nimi, wszystko zbijasz conajmniej o połowę. Jeep na dobę kosztuje 800 batów czyli na Polskie 64 zł, motor 250 batów(20 pln), skuter wodny 700 batów za pół godz. Dla mnie najlepsze i najtańsze piwo to "chang". Można bardzo tanio żyć, ale też można dużo wydać . Ja byłem w bardzo dodrym Hotelu Merlin Beach Resort i za pokój dwo osobowy na parterze z dostępem do basenu, czyli tkzw pool access room płaciłem 36 euro za dobę, co i tak na polskie pieniądze nie jest tak dużo za taki pokój.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
dzieki za odpowiedz..A moze ktos sie orientuje do jakich gymow jezdza Polacy? np Rafal Simonides? Zawsze to lepiej pojechac gdzies, gdzie jest cos sprawdzonego..
BYlbym niezwykle wdzieczny za jakies informacje..Moze ewentualnie jakies kontakty.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii

Napewno w każdej szkole nauczysz sie wiecej niz w Polsce. Do tego codziennie były walki. Na jednych z nich walczył Polak jakiś o pas

Niech zgadnę, to było w okolicach sierpnia-września zeszłego roku? :)
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodki Muay Thai w Tajlandii
Simi trenuje na campie WMC na Koh Samui. Kontakt: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024