Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc
Mam 16 lat, 175 cm wzrostu, ważę 68 kg. Obwód w pasie 78 cm, w klatce piersiowej 93 cm, w bicepsie 32 cm. Jako dziecko miałem dużą nadwagę, w wieku około 12 lat zacząłem ćwiczyć min. skakanka , biegi , jazda na rowerze , pompki, brzuszki , rozciąganie sprężyny itp. Nigdy nie byłem bardzo zwinny, ani za szybki za dość silny. W wolałem starcie w parterze, duszenie. Teraz chciałbym poćwiczyć uderzanie, na razie znajomy pokazał mi kilka podstawowych ciosów bokserskich. Chodzi mi o to jakie powinienem uprawiać ćwiczenia, żeby mieć dobrą kondycję, poprawić szybkość i zwinność. Moim głównym celem jest to żebym sobie poradził gdyby ktoś zaatakował mnie na ulicy itp. Jaką powinienem mieć wagę i mniej więcej wymiary ( biceps, klatka, pas). Proszę o pomoc.
  • 0

budo_zbynu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
moim zdaniem nie ma tutaj ile powinienes wazyc ani ile wzrostu bo najwazniejsze sa umiejetnosci a co do kondycji no to najlepiej zapisac sie na jakies SW i tam poprawisz kondycje technike szybkosc sile itp. pamietaj ze najwazniejsze sa umiejetnosci a nie wymiary
  • 0

budo_kord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Stary, nie w wymiarach rzecz.
Rozeznaj się, gdzie w twoim mieście są jakieś kluby sztuk walki i wybierz się na kilka treningów. Znajdziesz coś dla siebie, zaczniesz ćwiczyć i będzie ok.
Wymiary nie świadczą o skuteczności, zapewniam.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

...
Wymiary nie świadczą o skuteczności, zapewniam.


Bo jak mawiają panie, nie liczy sie długość, ale technika :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
jak sie ma mikropenisa to nawet supertechnika nie pomoze...no sa moze wyjatki ale te potwierdzaja regule... :twisted: :twisted:
  • 0

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Tylko właśnie to jest problem, u mnie w mieście jest tylko klub karate. A akurat jestem nastawiony bardzo negatywnie do karate.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

Tylko właśnie to jest problem, u mnie w mieście jest tylko klub karate. A akurat jestem nastawiony bardzo negatywnie do karate.


widze dwie mozliwosci:

1. Idz do psychiatry

2. Przeprowadz sie do innego miasta
  • 0

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Z tym karate to chodzi o to, że mój kuzyn trenował karate około 10 lat. Miał czarny pas, jeździł na zawody i odnosił jakieś sukcesy. Może nie był jakimś mistrzem Polski no ale miał dobrą technikę, siłę itd. I co mu to dało... dostał po ryju jak się do niego rzucił jakiś cygan...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
a wiesz, ze cyganie (przynajmniej Yeriego spytaj jak sie pokaze) to wcale kiepscy nie sa? to tak poza wszystkim. poza tym i 10 lat karate ci nie pomoze jak sie jakis "street fighter" na ciebie rzuci, a ty nigdy nie biles sie na ulicy.
  • 0

budo_atos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Ja osobiście polecam tajski boks, kick-boksing, boks z uderzanych a z chwytanych judo, jiu-jitsu,brazylijskie jiu-jitsu ( to są moje osobiste przemyślenia ). Jeśli nie ma nic innego to może ćwicz z kolegami ale takimi co się znają na rzeczy zeby nie popełniać karygodnych błędów bo daleko nie zajdziesz a raczej się cofniesz. Aha dobre jest jeszcze MMA
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

Bo jak mawiają panie, nie liczy sie długość, ale technika Smile


to chyba raczej panowie na uciszenie niepokoju wewnętrznego tak mówią :P
  • 0

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Chyba tylko zostaje mi wzorowanie się na filmikach instruktażowych i kolegach.
PS: wiem,że cyganie się nieźle biją, a jak ktoś ćwiczy tylko na macie to nie ma doświadczenia na ulicy no ale mi właśnie chodzi tylko o walki na ulicy - żebym mógł się bronić. wracając do tematu rozmiarów... to niech ktoś oceni te wymiary które podałem i powie czy nie jestem za gruby...
  • 0

budo_kord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Matzub, nawet jeśli jesteś, to ćwicząc zrzucisz nadmiar tłuszczu. :P
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
matzub, moze powiesz jakie karate masz w miescie? bo ja moge Ci pokazac takie karate gdzie tluka sie na fula zarowno w parterze jak i w stojce, i takie w ktorym nawet sie nie dotykaja konczynami -
  • 0

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Nie wiem jaki to rodzaj karate. Wiem, że nie ma za dużo prawdziwej walki, ale nie można powiedzieć, że wogóle się nie dotykają. Bylem na kilku treningach i widziałem, że sensej stawia głównie na rozciąganie. Rozgrzewka trwa około 35 min, sam trening technik 25. Tego typu rozgrzewkę to robię sobie w domu, a do tego jeszcze pompki , rozciąganie sprężyny. Zależy mi jednak na poprawie szybkości, wydaje mi się ze to jest mój problem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Jeśli u ciebie w mieście jest tylko karate, to słabo (zakładając, że chcesz ćwiczyć samoobronę). Zawsze możesz zwołać kumpli i poćwiczyć przy instruktażówkach :roll: . Lepsze to, niż nic.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

Nie wiem jaki to rodzaj karate. Wiem, że nie ma za dużo prawdziwej walki, ale nie można powiedzieć, że wogóle się nie dotykają. Bylem na kilku treningach i widziałem, że sensej stawia głównie na rozciąganie. Rozgrzewka trwa około 35 min, sam trening technik 25. Tego typu rozgrzewkę to robię sobie w domu, a do tego jeszcze pompki , rozciąganie sprężyny. Zależy mi jednak na poprawie szybkości, wydaje mi się ze to jest mój problem.


poprwae szybkosci...hmmm...sprobuj walczyc z cieniem...sprobuj byc szybszy od niego. jak ci sie to uda mozesz nadac sobie zolty pas.
  • 0

budo_matzub
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
właśnie ćwiczę coś w rodzaju walki z cieniem, ale tu mnie trochę postraszyli :D , że jak się samemu trenuje to można sobie złe nawyki wyrobić
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

Jeśli u ciebie w mieście jest tylko karate, to słabo (zakładając, że chcesz ćwiczyć samoobronę). Zawsze możesz zwołać kumpli i poćwiczyć przy instruktażówkach . Lepsze to, niż nic.


wielki zabojco, moze najpierw zanim cos napiszesz, rozszerzysz swoja wiedze?

mowienie ze "u mnie w miescie jest tylko karate" to tak jakby powiedziec " u mnie w miescie jest tylko jedna sztuka walki" W takim wypadku pytamy jaka, tak samo pytamy jakie karate bo np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

wielki zabojco, moze najpierw zanim cos napiszesz, rozszerzysz swoja wiedze?

Uspokój się. Ten sarkazm jest tutaj zbędny, mistrzu ciętej roiposty :? .

Nie napisałem, że karate nie nadaje się do samoobrony, tylko że szkoda, że taki mały wybór w mieście. Zdaje sobie sprawę, że jest wiele odmian karate. Podałem tylko inną mozliwość, jaką ma do wyboru.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024