Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stłuczenie okostnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Stłuczenie okostnej
osu!
maly offtopic: stluczenie okostne na piszczelu... macie pomysl jak szybko pozbyc sie problemu? na ostatnim treningu kolega zblokowal mnie tak, ze trafilem piszczelem na jego kolano przy lowkicku :( . az se siadlem (mimo ochraniacza) na glebe z bolu. pierwszy raz taka glupia kontuzja - niby nic a boli jak przy peknieciu. w poniedzialek nastepny trening a nie wiem jak cwiczyc - male testy w parku na drzewach pokazaly mi dzisiaj, ze niespecjalnie moge wyprowadzac ciosy ta noga i malo tego przy obrotach i skretach na tej nodze tez mnie potwornie rwie :( . sensei mnie nastraszyl, ze miesiac bedzie rwalo jak nic a przejdzie 100% po dwoch. ale ja bym wolal jednak szybciej, zeby sie nie musiec oszczedzac na treningu.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
Okłady z wyciągu z arniki, albo arcalen, to drugie w większej ilości. Niestety i tak dość długo się to będzie goić.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
wlasnie juz wcieram naproxen - troszke pomaga doraznie - nie usuwa skutku bolu. ale poprobuje - dzieki za info.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
Naproxen działa na ścięgna i na mięśnie.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
u nas tego typu kontuzja to jest prawdziwa plaga, ochraniacze niewiele pomagaja gdy leci mocny lowkick na dobra obrone albo co gorzej wlasnie na kolano - z reguly potem struktura golenia przypomina grzebien:)

polecilbym Ci dorazne stosowanie "sztucznego lodu" na miejsce kontuzji zaraz przed walka jezeli juz koniecznie nie chcesz sie oszczedzac
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
wytargalem z czelusci szafy arcalen i twarde bandaze - suchy lod jest na treningu zawsze pod reka wiec jakos dam rade - do tego najwyzej podwojne ochraniacze. wlozylem duzo sily w uderzenie i jak widac skutki sa okrutne :) - na zawodach pewnie adrenalinka by mi pozwolila walczyc ale na treningu inaczej wiec musze sobie cos zadzialac.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
Nightwolf
Oczywiście lód jest dobrym rozwiązaniem, ale zaraz po kontuzji, Później jego stosowanie mija się z celem. Utrudnia gojenie się. Co prawda przynosi chwilową ulgę, ale nic ponadto.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
ale jak w trakcie treningu bol bedzie za duzy to pomoze. moge spokojnie robic cwiczenia silowe i wszystko co nie angazuje prawej nogi - aczkolwiek majgerasa i mawaszke moge zadzialac.
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
Na mnie naproksen działa słabo, raczej sprawdza się ibuprom i pochodne. Suchy lód działa chwilowo w trakcie walki, na dłużej raczej coś na arnice np. arcalen. Ale to trwa. I raczej nie da się skrócić czasu, a zbyt wczesne ponowne podjęcie treningów z pewnością będzie niekorzystne. Lepiej poczekać tydzień czy dwa.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
ja juz zalozylem, ze na treningu zrobie sile i rece a reszte odpuszcze - lepiej tydzien odpuszcze niz pozniej miesiac nie bede mogl isc
  • 0

budo_constans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
karatecy to twardzi ludzie więc najchętniej się leczą w domu. A jeśli masz pękniętą kość? Robiłeś prześwietlenie. Może lekarz by ci coś mądrego podpowiedział- w końcu studiował po to żeby pomagać cierpiącym
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
a moze jakbym mial peknieta kosc to bym nie byl w stanie ustac na tej nodze i moze niekoniecznie jest to zlamanie. nie bylem na przeswietleniu i nie sadze by wszyscy "twardziele" z kazdym siniakiem biegali do lekarza bo spedzali by tam polowe zycia - don't you think? skoro zyje i zaczelo mi przechodzic od arcalenu i masazy zony - jest rehabilitantem.
  • 0

budo_constans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
no, podobnie jak Ty mało kto umiera od takiej kontuzji. Złamanie i pęknięcie to nie to samo. Mam nadzieję że ręce żony pomogą Ci do końca- skoro to tylko siniak...
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie okostnej
jak sie okazalo juz prawie po klopocie... jak sie czasami uderze to czuje bol. zakladam, ze pewnie jeszcze 2 tygodnie na treningach trzeba sie oszczedzac do calkowitego zagojenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024