Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka o KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Nowa książka o KM
Niedawno sie ukazała książka Darrena Levine Complete Krav Maga: The Ultimate Guide to Over 200 Self-defense and Combative Techniques. Czy ktoś ją posiada, jaka jest wasza opinia o niej?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
Zamierzam ją kupić gdy tylko ukaze się w Amazonie (28 listopda), gdy ją przeczytam na pewno cos naskrobię :) .
Dzisiaj kupiłem książkę Douieba: "Krav- maga: samobrona" (wyd. Budo-sport, 110 stron, cena 30 PLN). Pokazane w niej są podstawowe ciosy, kopniecia, obrony przed uderzeniem pięścią, kopnięciami, duszeniami, obchwytami, oraz atakami nożem. Człowiek niezwiazany z Kravką może dzięki niej uzyskać przeglad technik Krav maga, początkujacy Kraver uzyska bryk pozwalający łatwiej przypomnieć sobie jaka technike stosowac w jakich okolicznościach, zaawansowany i tak to wszystko juz wie :) . Każda technika jest pokazana przy pomocy przeważnie 3-5 zdjęć. Jakość tłumaczenia gorsza niz fatalna, kwiatki w stylu:"Konieczność obrony swojego życia podyktowana jest biologicznym nakazem prawnym każdego uczciwego człowieka" można znaleźć niemal na kazdej stronie.
Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
W sumie to ta książka była potrzebna 6 lat temu i wtedy byłby to hit.

Co do błędów to zgadzam się zespół redaktorski nie przyłożył się do roboty
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM

"Konieczność obrony swojego życia podyktowana jest biologicznym nakazem prawnym każdego uczciwego człowieka"

8O :lol: REWELA! :lol:
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
wole "kazdego uczciwego czlowieka".

..to ma ktos to w pdfie? ;]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
Nareszcie dostałem :)

Miała sie ukazać w listopadzie 2006, wyszła w lipcu 2007, ale warto było czekać. Można by ja nazwać encyklopedią technik Krav maga. Na 324 stronach opisano i zilustrowano wszystkie techniki KM na poziomach od żółtego do brązowego pasa (wg nomenklatury Krav Maga Worldwide). Każda technika jest szczegółowo opisana (zawiera opis ruchu, oraz osobno wskazówki) oraz 2-6 zdjęć ilustrujących jej wykonanie. Osobiście wolałbym, żeby zdjęcia były większe, ale jest to cena jaka trzeba zapłacić za umieszczenie tylu technik w książce o tej objętości. Instrukcje sa jasne i klarowne, przydałoby się dodatkowe wypunktowanie punktów kluczowych (chociaż nie wiem czy w KMWW używa się tej koncepcji). W pierwszych rozdziałach jest fajnie przedstawiona różnica między sztukami walki,a KM jako systemem nastawionym na rozwiązywanie problemów. Pobieżnie są tez opisane metody treningowe KM i nacisk kładziony na naukę technik w warunkach stresowych. Od 20 strony lecą opisy poszczególnych technik .

Reasumując- książka bardzo dobra, najlepsza ze znanych mi o KM. Książka Eyala i Imiego ograniczała sie do technik obron przed bronią. Książka Davida Kahna nie zawierała zdjęć, tylko nieliczne rysunki.W Krav Maga Notebook były lepsze zdjęcia, natomiast znacznie gorsze opisy. Książka Douieba jest znacznie uboższa, zarówno jeśli chodzi o ilość technik, jak i o jakość ich opisu (o jakości tłumaczenia nie wspomnę :) ). IMO każdy kraver powinien ją mieć w swojej bibliotece.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
A jakim sposobem można nabyć tę książkę?
Może w necie jakieś jej fragmenty można zamieścić?
Ciekawe jak się do tej publikacji ustosunkuje pan Krzysztof Sawicki,który rozgłaśnia że oprócz "jego" najoryginajniejszej israeli krav magi,każda inna krav maga jest wypaczona i pełna błędów:)
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
Cokolwiek powie pan Sawicki jego wypowiedz nie zmieni zawartosci ksiazki, ktora musi byc dobra sadzac po opini Thufira, chociaz zgodze sie ze komentarz Sawickiego moze byc smieszny :wink: . Równiez prosze o jakis namiar chociaz na fragment ksiazki w necie bo mam trudnosc ze znalezieniem w ksiegarniach :( .
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
Książka jest (na razie) dostępna w języku angielskim, swoją ściągnąłem przez Amazon books [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_qaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
już jest polska wersja:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
Dzięki za informację,
już pędzę do księgarni
  • 0

budo_wibers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
jesli chodzi o najnowszy podrecznik darren levina to plecam sporo technik ataku obrony przejzyscie napisany sa fotografie tekscik tez jest wiekszosc technik od stopnia p1 do stopnia p5 pozdrawiam krzychu
  • 0

budo_wibers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
mam do ws pytanie odnosnie tego podrecznika ktory jest napisany przez eyala yanilova czy ten podrecznik jest napisany po angielsku czy po polsku i ogolnie co jest zawarte w ksiazce jesli ktos posiada ten podrecznik prosze o konsultacje pozdrawiam
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM

jesli chodzi o najnowszy podrecznik darren levina to plecam sporo technik ataku obrony przejzyscie napisany sa fotografie tekscik tez jest wiekszosc technik od stopnia p1 do stopnia p5 pozdrawiam krzychu


sugerujesz ,że Complete Krav Maga zawierający "kompletne" techniki krav maga od żółtego do brązowego pasa to stopnie od p1 do p2?
  • 0

budo_wibers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
czesc to ja morze zaprezentuje co jest w spisie w najnowszej ksiazce
pas zolty techniki walki bloki techniki samoobrony techniki miekkie walka w parterze
pas pomaranczowybloki tech samoobrony pady walka w parterze
pas zielonybloki pady i przewroty tech samoobronywalka w parteze
pas niebieskibloki obrona przed kijem przed nozem przed szantazem broniapistolet dzwignie wejscia w nogi
pas brazowy techniki walki rzuty techniki samoobrony obrona przed atakiem nozem obrona przed santazem strzelba karabinem pistoletem maszynowym obrona przed szantazem bronia
zwierzu wejdz sobie teraz na poszczegolne stopnie i zobacz czy cos pominełem mysle ze ta ksiazka jest swietnie napisana i polecam ja wszystkim kravista pozdrawiam
dowiem sie od kogos bo mam ochote nabyc ksiazke imiego lichtenfelda co w niej jest zawarte wiem ze jest dosyc droga ale cena niegra roli pozro krzychu
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM
tak w nieco szmpanskim nastroju: zauwazyliscie ze podczas tlumaczenia ilosc technik wzrosla z 200 do 230? :D
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o KM

jesli chodzi o najnowszy podrecznik darren levina to plecam sporo technik ataku obrony przejzyscie napisany sa fotografie tekscik tez jest wiekszosc technik od stopnia p1 do stopnia p5 pozdrawiam krzychu


No właśnie mówmy po ludzku... nie jakies tam p10 p729 p21 tylko tak jak na całym cywilizowanym świecie od żółtego pasa do brązowego.
posługiwanie się dziwacznymi stopniami których nikt poza twórcami tychże nie rozumie jest nielogiczne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024