Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Witam, jestem nowa na forum.
Tzn. czytuje forum od czasu do czasu ale teraz potrzbuje rady więc piszę.
Jakiś czas temu zaczełam swoja przygode ze sportami walki i nadal szukam swojego miejsca w tej dziedzinie. Teraz chce spróbować swich sił w krav maga.
Może poleci mi ktoś jakąś sekcje w Warszawie.
Najważniejszy jest dla mnie profesjonalizm trenera (to co dało sie przeczytac w internecie o trenerach na oficjalnych stonach - to mam przeczytane). Prosze o wasze opinie. Zdaję sobie sprawe ze beda one subiektywne ale zaryzykuję.
z góry dziekuje z info
  • 0

budo_krizan
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Z czystym sumieniem polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pełny profesjonalizm. Chodze tam juz dłuższy czas i nigdy nie miałem zastrzeżeń. po prostu 100% satysfakcji.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
W Warszawie są przedstawiciele chyba z CZTERECH związków,federacji,stowarzyszeń czy jakby tego tam nie zwał.wszyscy twierdzą lub sugerują w swych reklamach,że mają wyłączność na nauczanie krav maga i że to oni własnie "troszczą się" o nieskazitelność i oryginalność systemu krav maga.BUJDY NA RESORACH! system krav maga jest obecnie jednym z najbardziej komercyjnych "przedsięwzięć" w sztukach walki w Polsce i poszczególne organizacje rozbudowują SWOJĄ krav magę DOWOLNIE ,dokładając co się da do trenigów - aby uatrakcyjnić program treningowy i na dłużej zatrzymać klientów w swoich sekcjach! jakiś czas temu techniki w parterze były żenująco prymitywne ,a obecnie przestawiciele krav maga w szerokim już zakresie korzystają z technik brazylijskiego jiu-jitsu i walk vale tudo (zapewne wnikliwie studiując filmy szkoleniowe na kasetach video) .dla przykladu-instruktorzy ze Stowarzyszenia Krav Maga trenują w parterze głównie brazylijski system Luta Livre + techniki zapaśnicze,a na treningach krav maga pokazują to samo ale uzupełnione uderzeniami,ale twierdzą ze dbają o oryginalność IZRAELSKIEJ KRAV MAGA.Instrutor Krzysztof Sawicki twierdzi,że to czego on uczy JEST najorginalniejszym systemem krav maga,jakiego w Polsce jeszcze nie widziano ,a na fotkach na swojej stronie pokazuje techniki zaczerpnięte żywcem z brazylijskiego jiu-jitsu (i jeszcze z podpisem Israeli Krav-Maga!).W Instytucie Krav Maga powstały "specjalizacje" w krav maga- tzw. kravmaga militarna JUŻ dzieli się na wojskową i policyjną! występują też jakieś bliżej nieokreślone tajemnicze odmiany-instruktor city extreme ,instruktor HSRT/endurance ,SWAT instruktor,ETI instruktor.....CUDA-WIANKI! trzeba mieć rozbudowaną istrukcję ABY SIĘ W TYM WSZYSTKIM ROZEZNAĆ!.....a całe to BICIE PIANY po to ,żeby przyciągać klientelę.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Krav maga jest zlepkiem technik z roznych systemow wiec jasne ze staraja sie czerpac z jak najlepszych wzorow jezeli bjj jest dobre w parterze to czemu nie zaadaptowac kilku technik. A to ze Kravka jest teraz inna niz kiedys to jasne dla kazdego bo styl ewoluuje (jak wiele innych stylow np. bjj obecnie tez rozni sie od tego sprzed 10 lat).
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
A co do pytania raczej wszyscy maja wystarczajace umiejetnosci (na pewno wystarczajace dla poczatkujacych), rownie wazna jest atmosfera itd itp wiec najlepiej przejdz sie pierwsze treningi sa za free.
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?

Krav maga jest zlepkiem technik z roznych systemow wiec jasne ze staraja sie czerpac z jak najlepszych wzorow jezeli bjj jest dobre w parterze to czemu nie zaadaptowac kilku technik. A to ze Kravka jest teraz inna niz kiedys to jasne dla kazdego bo styl ewoluuje (jak wiele innych stylow np. bjj obecnie tez rozni sie od tego sprzed 10 lat).

...........a zatem gdzie tu miejsce na "ORYGINALNOŚĆ"?! jeśli cos ewoluuje to jak się ma do tego oryginalosc?
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?

Z czystym sumieniem polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pełny profesjonalizm. Chodze tam juz dłuższy czas i nigdy nie miałem zastrzeżeń. po prostu 100% satysfakcji.

uwaga!:) tylko trenując najoryginalniejszą israeli krav magę osiągniesz 100%satysfakcji!:))))))
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Ewoluowanie chyba nie jest zaprzeczeniem oryginalności. "Combaty" ewoluują, bo zagrożenia ewoluują, więc ciągle trzeba szukać nowych dróg i nowych rozwiązań. Przypuszczam, że dzisiejsza KM różni się od tej, którą tworzył Imi i bardzo dobrze. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech idzie na kurs władania mieczem.
Inną sprawą jest to, że jedni "liderzy" mają rozwiązania bardziej wiarygodne, a inni raczej naciągane. Tak na prawdę trzeba by było mieć bardzo duże doświadczenie, żeby zdemaskować ściemniaczy, a myślę, że mało jest osób, którym na tym zależy. Większość chodzi do danej sekcji, bo gdzie indziej terminy nie pasują i to tyle z poszukiwania oryginalności.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?

Ewoluowanie chyba nie jest zaprzeczeniem oryginalności. "Combaty" ewoluują, bo zagrożenia ewoluują, więc ciągle trzeba szukać nowych dróg i nowych rozwiązań. Przypuszczam, że dzisiejsza KM różni się od tej, którą tworzył Imi i bardzo dobrze. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech idzie na kurs władania mieczem.
Inną sprawą jest to, że jedni "liderzy" mają rozwiązania bardziej wiarygodne, a inni raczej naciągane. Tak na prawdę trzeba by było mieć bardzo duże doświadczenie, żeby zdemaskować ściemniaczy, a myślę, że mało jest osób, którym na tym zależy. Większość chodzi do danej sekcji, bo gdzie indziej terminy nie pasują i to tyle z poszukiwania oryginalności.

jeśli osoby przewodzące takim organizacjom krav maga jak Instytut Krav Maga,Stowarzyszenie Krav Maga czy od niedawna Israeli Krav Maga prześcigają się w zapewnieniach o "oryginalności" i wyjątkowości swojej krav magi (mimo,że krav maga "ewoluuje"i zmienia się w szybkim tempie ) oznacza to ,że przescigają się tak naprawdę w naciągactwie marketingowym obliczonym jedynie na zwabienie jak największej ilości niezorientowanych klientów do swoich sekcji,a podpierając sie różnymi "autorytetami" jak Duieb ,Yanilow czy Gideon po prostu z ich błogosławieństwem sprawiają,że interes się kręci:).....a propo ewoluowania zagrożeń....to sądzić należy ,że jedyne zagrożenia to...........konkurencja w biznesie:))))))))
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Chyba nie warto dopatrywać się w tym wszystkim jakiejś spiskowej teorii dziejów.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
Eeee chodzi glownie o kase. Zadnych spiskow w tym nie ma.........
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?
dzięki za wszelkie informacje
wydaje mi się ze znalazłam juz swoje miejsce, przynajmnmiej na troche
A odnosząc sie do waszych wypowiedzi powiem tyle. Mi nie zależy na oryginalności tego co ćwiczę, ale raczej na skuteczności, skuteczności zwłaszcza na ulicy. Wiadomo ekspertem nie bede bo i latka juz nie te zeby można było myśleć profesjonalnie o angażowaniu sie w combat lub jakąś inna sztukę walki.
W każdym razie dzięki za wypowiedzi
  • 0

MikolajPe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga w Warszawie - ktora sekcja jest godna polecenia?

Fajnie poszukać sobie na tej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024