Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się można naciąć w UK.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_esox
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wieluń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
Cassini pięknie ująłeś o co mnie i Tobie chodzi. Aha czy Ty nie mozesz spać, pisać o takiej godzinie to ... słów mi brak :) .
Surval przeczytaj "Rok 1984" Orwela to zrozumiesz o co chodzi mnie i Cassiniemu.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

Nie lubię, jak spoczywa na mnie "czujne" oko systemu, tym bardziej, że system taki ZAWSZE ma skłonności do nadużywania swoich uprawnień, więc im mniej mu się ich przyznaje TYM lepiej

ja tez nie lubie jak mnie kontoroluja ale jeszcze mniej lubialem jak mi ostatnio zajebali rower - okazalo sie ze zle postawilem bo jakbym postawil tam gdzie jest CCTV nikt by nie ukradl.

Nawet wtedy, kiedy romansujesz z żoną swojego szefa, którego inny "lojalny" podwładny widząc Cię wychodzącego z nią z lokalu usłużnie powiadamia?

W Anglii policja i sluzby maja hopla na punkcie prywatnosci, nawet jesliby cie zlapali z kochanka na miejscu przestepstwa to sie posraja zeby ci, ktorych znasz nie dowiedzieli sie o tym jesli nie chcesz.

Uważam, że państwo powinno kontrolować wyłącznie NIEZBĘDNE do jego prawidłowego funkcjonowania minimum,

Z cala odpowiedzialnosci moge powiedziec ze w takiej Anglii mimo kamer kontroluje sie mniej (zreszta we Wroclawiu odkad pojawily sie kamery na rynku to jest to inne miejsce), moge ci wymienic ile razy w roku w polsce na osiedlu musialem pokazywac chlopakom niebieskim co tez tam mam w plecaku - roznica byla taka ze w polsce to bylo takie "z dobrej woli" a w uk jak mnie raz skontrolowali - to dostalem podziekowania i sprawozdanie z kontroli z data i paragrafem. Zreszta prosty przyklad pojezdzij po anglii i zobacz ze tam chlopcow radarowcow w krzakach jak na lekarstwo.

A co do nozy - powiedzcie szczerze ilu ludzi nosi noz bo ma takie hobby, 1 promil? A ilu z tych bedzie sie wycinac z pasow? Kolejny 1 promil? A teraz pomyslcie o ile jest latwiej policji jak wpada na disco i zwija kazdego z nozem.
Zreszta bez spiec powiedzcie gdzie jest granica logiczna? Jak noz to miecz tez? Albo pistolet, potem maszynowy a potem moze dac kazdemu wyrzutnie rakiet, czemu nie?
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
Myslę że człowiek który nosi fixeda np fallknifen A1 na codzien jest podejrzany, tak samo ten ze sprezynowcem. To lekki dyskomfort wiedzac ze jakis gosciu moze cie dzgnac kosą zanim sie obejrzysz bo nie ma ograniczen. Dla mnie legalnym nozem moze byc scyzoryk albo zwykły skladak o użytkowym wygladzie, a nie coś typu spyderco civilian. Zwykły składany noz np jakis model roboczy spyderco może byc, ale koles z navaja jest juz na podejrzany. W Polsce nie ma az tak rozwinietej przestepczosci, terrorystów wiec prawdopodobienstwo ze jakis psychol kogos dzgnie sztyletem jest bardzo male. Ale juz w Niemczech gdzie 1/3 kraju to smagłe araby, turcy i cyganie bym sie obawiał....
  • 0

budo_cheeba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
No nie wiem ... swojego czasu przed przeprowadzka z miejsca urodzenia w lodzi to noze w awanturach i ustawkach pojawialy sie czesto ... i nie zadne tam ochy achy ale zwykle kuchenniaki ... zabojcze ano TAK!

Ogolnie to co w UK rulez to KULTURA!! nikt cie nie wrzuci na sciane za ostrzyzone wlosy itp itd no ale na to trzeba czasu
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

ja tez nie lubie jak mnie kontoroluja ale jeszcze mniej lubialem jak mi ostatnio zajebali rower - okazalo sie ze zle postawilem bo jakbym postawil tam gdzie jest CCTV nikt by nie ukradl.

Mam inne zdanie na ten temat. Nie lubie być podglądany na każdym kroku i NAWET jeśli zmniejsza to w jakimś stopniu moje ryzyko, to nie chcę tego u nas widzieć.

W Anglii policja i sluzby maja hopla na punkcie prywatnosci, nawet jesliby cie zlapali z kochanka na miejscu przestepstwa to sie posraja zeby ci, ktorych znasz nie dowiedzieli sie o tym jesli nie chcesz.

Odpowiedź nie była do Ciebie i nie tyczyła miejsca przestępstwa. Wiedz jednak, że ludzie, którzy zajmują się badaniami systemów polityczno prawnych twierdzą, że państwo jako twór ZAWSZE stara się mieć w jak największym stopniu kontrolę nad tym, co robią jego obywatele. W pewnym punkcie zaczyna być to zjawiskiem wielce negatywnym.

Z cala odpowiedzialnosci moge powiedziec ze w takiej Anglii mimo kamer kontroluje sie mniej (zreszta we Wroclawiu odkad pojawily sie kamery na rynku to jest to inne miejsce), moge ci wymienic ile razy w roku w polsce na osiedlu musialem pokazywac chlopakom niebieskim co tez tam mam w plecaku - roznica byla taka ze w polsce to bylo takie "z dobrej woli" a w uk jak mnie raz skontrolowali - to dostalem podziekowania i sprawozdanie z kontroli z data i paragrafem. Zreszta prosty przyklad pojezdzij po anglii i zobacz ze tam chlopcow radarowcow w krzakach jak na lekarstwo.

Pojeździłem i nie licząc kamer poinstalowanych co każdy krok, które czujnie śledzą kierowców (a że są informował mnie pisk antyradaru w aucie) doochodzą jeszcze takie kawałki, jak patrol stojący na mostku nad autostradą, z którego też ktoś czasem sprawdza Cię suszarką.

A co do nozy - powiedzcie szczerze ilu ludzi nosi noz bo ma takie hobby, 1 promil? A ilu z tych bedzie sie wycinac z pasow? Kolejny 1 promil? A teraz pomyslcie o ile jest latwiej policji jak wpada na disco i zwija kazdego z nozem.
Zreszta bez spiec powiedzcie gdzie jest granica logiczna? Jak noz to miecz tez? Albo pistolet, potem maszynowy a potem moze dac kazdemu wyrzutnie rakiet, czemu nie?

Nie interesuje mnie, czy jest to jeden promil, czy diesięć procent. Zdziwiłbyś się czasem, bo jakbyś wszystkich harcerzy policzył, to pewnie wyszło by ci więcej. Tego typu zakazy, to czysto lewicowa brednia, która niczego nie załatwia, tyle tylko, że poprawia samopoczucie społeczeństwu. Statystyczne badania przeprowadzone w USA jasno dowiodły, że w stanach lewicowych, gdzie dostęp do broni jest utrudniony jest więcej przestępstw z jej użyciem niż w prawicowych, gdzie dostęp do broni jest łatwy (oczywiście prasa lewicowa dopuszcza się tu manipulacji, podając wyniki z całych stanów, lub też pomijając rożnice, które między nimi występują. Podobnie z tego co czytałem, wprowadzenie zakazu noszenia noży w UK nie spowodowało spadku przestępstw z ich użyciem. Takie zabiegi nagłaśniane przez przychylną określonej opcji politycznej prasę, mają głównie na celu zwiększenie popularności określonej partii politycznej. Jeśli chodzi o konkretne linki, to poszukaj w tym dziale, bo jak sobie przypominam, były tu przytaczane kiedyś do odpowiednich statystyk.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

Wiedz jednak, że ludzie, którzy zajmują się badaniami systemów polityczno prawnych twierdzą, że państwo jako twór ZAWSZE stara się mieć w jak największym stopniu kontrolę nad tym, co robią jego obywatele.

no coz, a ja moge powiedziec ze przestepcy jako grupa wewnatrz panstwa zawsze chca zeby panstwo mialo ta kontorle jak najmniejsza.

Co do reszty - z checia poczytam te badania jesli wpadniesz na link, podziel sie. Nie raz juz weryfikowalem swoje poglady po przeczytaniu badan (m.in. na temat adopcji dzieci przez homoseksualistow) z checia zmienie poglad i tym razem.
To co ja znam to o ile pamietam, wszystkie tragedie w szkolach dzialy sie w polodniowych stanach, praktycznie zawsze przy uzyciu legalnie kupionej bronii.

Co do Anglii, ja mieszkam w najbezpieczniejszym miescie w hrabstwie yorkshire - i naprawde w pewnym wieku wolisz byc kamerowany w knajpie niz szarpac sie z jakims bucem tak jak wolisz byc pstrykanym na autostradzie niz wyskoczyc na czolo idioty z naprzeciwka wyprzedzajacego na 3. Zreszta w niemczech kamer i fotoradarow jest w huj przekroj dawal ostatnio badania nad smiertelnoscia i wypadkami u nich i u nas.
Zreszta trzeba rozrozniac kontorle w miejscu publicznym a kontorle w domu i szanowanie prywatnosci - i z tym tu jest duzo lepiej.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

To co ja znam to o ile pamietam, wszystkie tragedie w szkolach dzialy sie w polodniowych stanach, praktycznie zawsze przy uzyciu legalnie kupionej bronii.

Manipulacja. Chodzi o to, że na takiej medialnej tragedii, której sprawcą jest świr robi się odpowiednią prasę, pomijając ilość napadów z bronią w ręku (ze skutkiem śmiertelnym) w stanach, gdzie dostęp do broni jest utrudniony. Licząc wszystko razem wychodzi jednak, że jest inaczej niż przedstawiają media.

Co do Anglii, ja mieszkam w najbezpieczniejszym miescie w hrabstwie yorkshire - i naprawde w pewnym wieku wolisz byc kamerowany w knajpie niz szarpac sie z jakims bucem tak jak wolisz byc pstrykanym na autostradzie niz wyskoczyc na czolo idioty z naprzeciwka wyprzedzajacego na 3.

Powtarzam, mnie irytuje cos takiego. Zbyt wielka kontrola ze strony państwa prędzej czy później musi doprowadzić do takiego świata, jaki przedstawiał Orwell.

Zreszta trzeba rozrozniac kontorle w miejscu publicznym a kontorle w domu i szanowanie prywatnosci - i z tym tu jest duzo lepiej.

Weź sobie jakiś podręcznik z teorii administracji i zobacz co to jest instytucja, jakie ma cele i przemyśl to. Być może wyciągniesz odpowiednie wnioski i nie będziesz już tak przychylnym okiem patrzył na kamery, rejestratory rozmów i tym podobne. Taka sytuacja prędzej, czy później doprowadzi do tego, że każde państwo zacznie wtrącać się w sprawy czysto prywatne. Po prostu inaczej nie może być.
No ale dość tego OT. do takich tematów jest knajpa.
Jeśli chodzi o zakazy noszenia noży, to kilka miesięcy temu w tym dziale był link do tekstu, który opisywał projekt przepisu (złożonego przez całkiem poważnych ludzi), który zabraniał w UK posiadania noży kuchennych z ostrym czubkiem w domu. Motywowano to tym, że na terenie UK ileś tam przestępstw polega na dźgnięciu członka rodziny takim narzędziem. Gdyby projekt przeszedł, to następny tyczyłby pewnie szklanych butelek. Do tego właśnie prowadzi przyzwolenie społeczne na wprowadzanie takich zakazów.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
Mowiac szczerze nie sadze zeby taki projekt jak opisales przeszedl. Z powodu jaki juz nadmienilem hopla na punkcie prywatnosci w UK. Zreszta nie widze tu sytuacji jaka w Polsce jest czesta ze policjant wlazi ci do domu zeby cie pouspokajac.
Co do samego monitorowania - co to za kontrola polegajaca na tym ze jak bedziesz jezdzil za szybko to ci cyknie fote? Jesli nie lamiesz prawa w zadnym stopniu to cie nie ogranicza.
Ludzie zreszta naczytali sie orwella i sie boja tych kamer jak ognia, a jakos olewaja ze w takiej Anglii w przeciwienstwie do Polski, nie ma obowiazku posiadania dowodu osobistego, nikt cie nie wylegitymuje, nie musisz sie meldowac, nawet nie jestes karany kiedy nie masz przy sobie prawa jazdy jadac fura, nie wyobrazam sobie zeby cie policjant wylegitymowal prewencyjnie, zreszta nawet za jakies drobne wykroczenia nikt cie nie zatrzyma - mozesz np smialo lazic po pasach na czerwonym na pustej ulicy a obok bedzie stala policja - robilem tak kilkukrotnie,ni9gdzie nie snuja sie smutni straznicy miejscy legitymujacy babcie z cebula, i to co wymienilem to sa dla mnie, dotykajace mnie ograniczenia wolnosci - kazdy kto musial prowadzic dyskusje z panami w stylu "i co mam z panem teraz zrobic" wie o co chodzi, natomaist nie wiem jak cie fizycznie ogranicza to ze ktos patrzy czy ci na rynku nikt wpierdolu nie spusci.
Zreszta pojedz do Rosji tam nie ma ani jednej kamery ale za to patrol stoi w Moskwiem na kazdym rogu - a potem pojedz do UK i powiesz mi gdzie sie czules bardziej wolny.

co do bronii, sprawa nie jest taka rozowa jakbys chcial, opinii jest wiele, i zadna nie jest jednoznaczna, to duzy temat na wiki o tym:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
Wejdź na jakiś nasz portal strzelecki, albo zapoznaj się z czeskimi doświadczeniami w tym zakresie ( u nich jak jesteś normalny, nie jesteś przestępcą oraz zdasz stosowny egzamin NIE można odmówić wydania Ci pozwolenia na broń, co więcej na jedno pozwolenie możesz kupić sobie kilka jednostek i nikt nie zapyta się po co, bo jest to tylko i wyłącznie TWOJA sprawa. Mimo tak liberalnych przepisów jakoś NIC złego się tam nie dzieje). Wiki jest jeszcze mniej miarodajna niż media. Tam każdy może napisać sobie co chce, darowałbym ją sobie. :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

Wiki jest jeszcze mniej miarodajna niż media. Tam każdy może napisać sobie co chce, darowałbym ją sobie.

wiesz to co robi wiki to daje np. odnosniki do prac naukowych. Ostatnio troche siedzialem na wiki redagujac teksty z innej dziedziny i musze powiedziec ze mechnaizm NPOV swietnie sie sprawdza szczegolnie kiedy temat jest istotny dla wielu ludzi i mozna uzyskac dosyc zbalansowany i niezalezny rezultat.

Co do broni to bylbym sie w stanie intuicyjnie zgodzic - jak dasz Czechom noze to za wiele zlego sie nie stanie, ale z Albancami bym juz uwazal :D

Jak ogladales "zabawy z bronia" bodajze, to tam jest jedna dobra scena - caly film jest zmanipulowanym gownem - ale jest scena kiedy pytaja kolesia co spi z bronia pod poduszka na co powinna byc zgoda, i koles tak sie zapedza we wlasnej logice ze przyznaje ze wlasciwie kazdy powinien miec wyrzutnie rakiet.

Co do nozy to ja nie mialbym nic przeciwko, pod warunkiem ze ludzie noszacy noze podlegaja takim samym obostrzeniom jak ludzie noszacy bron palna - bo skutecznosc jest porownywalna.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.

Co do broni to bylbym sie w stanie intuicyjnie zgodzic - jak dasz Czechom noze to za wiele zlego sie nie stanie, ale z Albancami bym juz uwazal :D

Kiedy pono w Albanii sporo tego "dobra" na lewo jest. :wink:

ak ogladales "zabawy z bronia" bodajze, to tam jest jedna dobra scena - caly film jest zmanipulowanym gownem - ale jest scena kiedy pytaja kolesia co spi z bronia pod poduszka na co powinna byc zgoda, i koles tak sie zapedza we wlasnej logice ze przyznaje ze wlasciwie kazdy powinien miec wyrzutnie rakiet.

Co do filmu racja. Jeśli chodzi o resztę, to nie jestem zwolennikiem niekontrolowanego dostępu do broni. Uważam, że powinien mieć prawo otrzymć na nią pozwolenie każdy uczciwy i normalny psychicznie obywatel, jeśli chce sobie ją kupić. Oczywiście po zdaniu stosownego egzaminu. Wszelka uznaniowość ze strony jakiegokolwiek organu powinna być tu wykluczona, gdyż ZAWSZE dzieją się w takim wypadku cyrki.

Co do nozy to ja nie mialbym nic przeciwko, pod warunkiem ze ludzie noszacy noze podlegaja takim samym obostrzeniom jak ludzie noszacy bron palna - bo skutecznosc jest porownywalna.

Po pierwsze przesadzasz ze skutecznością, po drugie pozwolenie na noszenie noża to trochę przegięcie. Odpowiadać się powinno za popełnienie PRZESRTĘPSTWA z użyciem noża (i to surowo). Nie irytuje Cię, że ktoś wydając taki zakaz widzi we wszystkich (w tym i w Tobie) potencjalnych bandytów? :?
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się można naciąć w UK.
sorry ale polecę totalnym offtopem :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zabijcie mnie ale musiałem, spodobało mi sie strasznie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024