Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja własna forumowa szkółka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
A więc czas na następny film, nie myślcie sobie, że już mi się znudzilo :wink: , sam osobiście sądze, że znowu kiepsko mi poszło, często miałem nie do końca wyprostowaną nogę przy ap chagi ( froncie ), a dollyo chagi ( round house ) to już porażka ( hehe tak, tak staram się używąć prawidłowych koreańskich nazw :wink: ) no ale jak zwykle to wy jesteście tu od oceniania, więc oto link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tym razem film troszku sporo zajmuje, aż 30 mega, a i to po spakowaniu, sam wrzucałem go na serwer ok. 10 min., a mam łącze 512, myśle, że nikomu niezajmie ściągnięcie tego więcej niż 20 min, aha jeszcze jedno, miło widziane by było, jakby ktoś porównał ten filmik z poprzednim, (jeśli go zachował oczywiście, bo na serwerze go już niema), a więc oceniajcie, i jak zwykle możecie być bezlitośni :wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

jak zwykle możecie być bezlitośni


bez przesady, początkujący jesteś.
Ap chagi:
robisz podbijające kopnięcie, tzn. podnosisz kolano a powierzchnia ap kumchi stopy (to coś co jest pod palcami) nie "biegnie" prosto do celu, ale uderzasz łukiem, tak jakbyś chciał kopnąć w krocze. Zdaje się, że jest takie kopnięcie, ale na pewno nie jest to ap chagi.

Rada:
1, podnoś jak najwyżej kolano;
2. wyprowadzaj prawidłową technikę na wysokość kolana.

Masz niestabilną pozycję (chwiejesz się przy kopnięciu), ale równowaga przyjdzie z czasem.

Odnoszę wrażenie, że przy kopnięciu jesteś zbyt odchylony do tyłu.

Ale to wszystko błędy każdego początkującego, wiec jest ok.

Co do porównania. Mam wrażenie, że za pierwszym razem bardziej się przykładałeś do tego kopnięcia. Próbuj też, po kopnięciu zatrzymać wyprostowaną nogę na 3 sekundy w powietrzu.

Gdy stoisz w tej luźnej pozycji do kopnięć, stopa przedniej nogi jest skręcona do wewnątrz. Nie wiem po co, ale to tylko przeszkadza ;) .

Dollyo chagi:
Mówiłeś, że chcesz ćwiczyć WTF, więc poczekaj na opinię kolegów z WTF.

pozdrowienia, wytrwałości życzę :)
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Noga kopiąca przy doliaczu jak i przy wszystkich innych ..blisko nogi podporowej..skręcasz się na stopie podporowej ..skręcasz nogę kopiącą dopiero gdy masz kolano w powietrzu bo inczej tracisz szybkość... wzrok na punkcie w który uderzasz bo leeeeecisz...:D Ściagnij sobie Revolution of kicking part 1..tam masz ćwiczenia na dollyo...i biodra do przodu!!
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
No dobra, skoro chcesz WTF(ja ćwiczę ogólem TKD a nie pod kątem federacji, ale walczę na zawodach WTF) to po pierwsze, nie odchylaj się tak bardzo do tyłu przy doliaku, bo ktoś zrobi unik, wejdzie do przodu i sprzeda Ci swojego doliaka na głowę, po drugie jesli już WTF to najpierw PROSTO do góry kolano(jak przy apchagi) później dopiero skręt nogi, na której stoisz i machnięcie szybkie końcówki przy czym noga wraca do kolana, nie wracasz na ziemie nogą wyprostowana tylko zginasz spowrotem szybko noge....to wszystko jets po to, zeby zwiększyć szybkość, bo w WTF-ie ona własnie jest bardzo ważna....(dlatego ja osobiście ćwicze troche tak, ale gdy chcę silniej kopnąć to wyprowadzam mocniej biodro do przodu i robię minimalnie większy łuk nogą aby zyskać na sile...)
Moją najlepszą radą jaką Ci mogę dać, to jest to żebyś postarał się gdzieś do sekcji zapisać i tam trenował-wtedy będzie najlepiej....a i dodam jeszcze, że nie jest tak źle jak na początkującego :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Po pierwsze Dzięki wszystkim za komentarze, po drógie, ile wy płacicie w swoich klubach taekwondo :?: , aha chodzi mi sczególnie o ITF, bo niestety jak tak szperam po necie, to we wrocławiu nie ma klubów WTF, więc chyba się zapisze na ITF, i chciałbym wiedzieć jakiego rzędu wydatek mnie czeka.
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
150 ZŁ!!! :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
OMG 150 za miesiąc, mam nadzieje, że ten uśmieszek na końcu ma oznaczać, że to był sarkazm..., bo inaczej to ja chyba zbankrutuje
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
moja ocena filmiku ? zenada i tylko zenada , ciagla utrata rownowagi , te dziwne przeciaganie ruchu , jakies dragania po kopnieciu .... daj sobie spokoj z samodzielnym treningiem tylko uciekaj do sekcji tam chociaz naucza cie czegos bo samemu to tylko bledow sie nauczysz , to dollyo to ja niewiem czy mialo byc przelotowe czy jak ? kopiesz je , nagle tracisz rownowage , zginasz sie w pol xD moim zdaniem jest kiepsko , [ biore pod uwage to ze trenujesz sam w domu ] aczkolwiek nie ma tu za grosz poprawnej techniki , chociaz probowania robienia dobrze ,
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
150 zł polskich?? ja dobrze widzę?? hahahahaha, nie no sorry, ale chyba Cie ktoś nieźle w konia robi.....bynajmniej dla mnie jest to suma wysoka zbytnio.....no, chyba ze Twoja sekcja liczy dwie osoby, Ciebie i trenera :) ja płacę zdecydowanie mniej.....nie powiem ile, bo sobie pomyślicie, ze mój klub to patałachy-gdzie jest wręcz na odwrót....ale nazwiskami nie będę sypał :)

P.S. Nie no 150 zł.....to już bym wolał trenowac w domu jak założyciel tematu :twisted:
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Te Venom...kolega kalgon miał racje...to jest sarkazm :D :D..A ty już na poważnie..wyluuuzuj stary;]
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Co do filmiku - przy apie stern napisał ci IMO dokładnie co robisz źle. Przy okazji - dobry pomysł z kopaniem nad łóżkiem, tylko większy sens miałoby to chyba gdybyś kopał nogą wykroczną, ewentualnie stojąc równolegle - coś jak narani sogi. Wtedy bardziej wymusza to podciągnięcie kolana do góry, a jak kopiesz zakroczną to nawet robiąc taki łuk jak robisz to "wyrobisz się" i nie zawadzisz nogą o przeszkodę. Przy dollyo niepotrzebnie przekręcasz barki za nogą - postaraj się przy końcówce przekręcać tłów przeciwlegle do ruchu nogą, nie będziesz tak tracił równowagi.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Moja rada jest taka żebyś nie starał się kopać wysoko.Jak powtarza mój trener wysokość przyjdzie z czasem najpierw naucz się techniki i poprawnego wyprowadzania kopnięcia.Jeżeli dollyo ma być techniczne to staraj się szerzej ciągnąć kolano a nie wąsko jak to robisz(mówie o ITF nie wiem jak jest w WTF).Po kopnięciu pięta wraca do pośladka i odstawiasz spokojnie noge do tyłu.Jeżeli chcesz kopać dollyo pod walkę to jest minimalny skręt na nodze podporowej i kolano idzie już nie tak szeroko prawde mówiąc ciężko jest tak wytłumaczyć przez komputer. No i pamiętaj o gardzie i nie trzymaj jej tak nisko jak trzymasz przy cyckach tylko łokcie wąsko osłaniają żebra a pięsci osłaniają twarz wiem że z początku jest trudniej zachować równowage z gardą ale jak już ćwiczysz to ćwicz pożądnie.No i pamiętaj o rozciąganiu i o dobrej rozgrzewce przed kopaniem!!Pozdrawiam.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

Te Venom...kolega kalgon miał racje...to jest sarkazm :D :D..A ty już na poważnie..wyluuuzuj stary;]


Hmmm, nie znamy się, dlatego rozumiem, ze pomyślałeś, ze w to uwierzyłem....na poważnie to nie starałbym się śmiać ztakiej sumy, tylko powiedziałbym, że postradałeś rozum :D
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
no, musze się pochwalić, że już zaczyna mi wychodzić dollyo z prawej nogi ( lewa jeszcze kiepsko ), tylko mam jeden problem, po wykopie gdy cofam nogę do pozycji wyjściowej, to jest ona nieznacznie niżej, niż była, mam nadzieje, że wiecie o co chodzi, wydaje mi się, że utrzymanie tej nogi przyjdzie z czasem, ale może macie na to jakąś radę.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

może macie na to jakąś radę.


trzymaj nogę
kop pooooooooooooowoooooooooooooooli ;)
trzymaj nogę
kop samą końcówkę

w tkd mamy szereg tortur, khem metod treningowych, na tę przypadłość.

zapisałbyś się lepiej do jakiejs sekcji.

BTW: jeśli nie wiesz ile kosztują treningi, to skad wiesz, że cie nie stać? :twisted:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
heh to było pytanie poniżej pasa, ale odpowiem - wiem to z domysłów, tak się domyślam po cenach karate, ale właśnie może mi ktoś odpowie wreszcie serio, ile kosztują go te treningi, tak prawde mówiąc, to jeśli płacił bym mniej niż 40 zł to mógł bym się zapisać, inaczej nie, ale za rok, jak już dom stanie, to myśle, że spokojnie 80 zł będe mógł płacić, może nqawet więcej, a w sumie to może poprostu zadzwonię do jakiejś sekcji i się zapytam ile to u nich kosztuje... chyba jak będe miał czas i ochote to tak zrobię
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Telefon to sprawa 2 minut jeżeli nie masz czasu na telefon z kąd będziesz miał na trening tak samo z chęciami nie masz chęci żeby dowiedzieć sie o koszty to chyba ci w ogóle nie zależy na treningach z takim podejściem daleko nie zajdziesz.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
A pewnie, że mi zależy, i pewnie jutro zadzwonię, dzisiaj już muszę siedzieć przy ksiązkach, ale jutro po szkole zadzwonię, tylko sądze, że to nie wypali, wątpie abym znalazł klub który kosztuje mniej niż 40 zł za miesiąć, a nawet bardzo wątpie...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...

A pewnie, że mi zależy, i pewnie jutro zadzwonię, dzisiaj już muszę siedzieć przy ksiązkach, ale jutro po szkole zadzwonię, tylko sądze, że to nie wypali, wątpie abym znalazł klub który kosztuje mniej niż 40 zł za miesiąć, a nawet bardzo wątpie...

kwestia priorytetow, tego co jestes w stanie odmowic sobie zeby trenowac. ta kwote <40 chyba wymysliles sobie zeby sie usprawiedliwic ze nie podejmiesz treningow. ale skoro sie uparles- pogadaj z trenerem, powiedz ze masz krytycznie ciezka sytuacje finansowa a bardzo chcesz trenowac, bycmoze wymysli ci cos czym zrekompensujesz brakujaca czesc skladki, plakaty rowiesisz czy cos. po prostu zrob cos!
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja własna forumowa szkółka...
Ja płace 35 zł.....można myśleć co się chce, ale mój klub ma dotacje za osiągnięcia od Urzędu Miasta itp. dlatego choć są to małe pieniądze to nie znaczy to, ze klub jest zły :) Moro ma racje, zagadaj z trenerem i nie powinno być jakichś większych problemów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024