Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowa bron - Biandan. Klip.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Nietypowa bron - Biandan. Klip.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Biandan to tyle co nosidla, czy koromyslo do noszenia wody, czy innych ciezarow.
Ponoc to na filmiku, to poludniowo-shaolinskie koromyslo jest. Ciekawostka :-)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowa bron - Biandan. Klip.
Fajne! Dzięki!
A tak na marginesie to się zastanawiam kto poza Tobą, mną i może paroma innymi starszymi użytkownikami wie co to są nosidła lub koromysł i chociaż to kiedyś widział na filmie... :) O tych co to widzieli na własne oczy na wsi a zwłaszcza używali tego, to już w ogóle nie wspominam, to chyba już tylko ja... ;)
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowa bron - Biandan. Klip.
Dolicz jeszcze mnie jako kombatanta... kilka lat musiałem przenieść kilkanaście wiader wody na odległość ok 150 metrów... razem z gospodarzem wyszperaliśmy z jego stodoły takie urządzenie o to podobno jeszcze jego babcia za caratu używała... nosiło się fajnie ładnie mi leżało na barkach. Nawet chciałem antyk odkupić ale gość się zorientował że to coś jest warte, pomalował srebną farbą i powiesił nad dźwiami do stodoły.

ale wracając do tematu... czy jest jakakolwiek różnica w użyciu nosidła i np krótkiego kija... bo jeśli nie to jaki to ma sens... równie dobrze można by wziąść jakikolwiek przedmiot z grubsza przypominający kij...

a. W tym nosidle z któym ja miałem kontakt to jeszcze takie pręty metalowe były do zaczepiania wiader. Dość długie. Wykorzystanie tego mogłoby być ciekawe...
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowa bron - Biandan. Klip.
Nie godzien jestem stac miedzy Wami ;-)
Prawde powiedziawszy jak zobaczylem ten klip i chcialem go tu wrzucic, to stukajac temat uswiadomilem sobie, ze nie wiem jak te nosidla nazwac. Musialem do kumpla zadzwonic po konsultacje.. :D


A co do uzycia, KO, to pewnie mozna by z kijem podobne rzeczy zrobic biorac poprawke na pare parametrow pewnie, tylko ze po co nosic kij dodatkowo, skoro masz koromyslo na barkach (zakladam, ze to obmyslili ludzie co z tym pracowali). :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024