Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoły Kung Fu w Krakowie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_oktus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szkoły Kung Fu w Krakowie.
Witam,
moze ktos z Was wie, czy ktorakolwiek krakowska szkola Kung Fu prowadzi zajecia weekendowe. Konkretnie interesuja mnie treningi pomiedzy piatkiem, a niedziela. Pomiedzy poniedzialkiem, a czwartkiem studiuje i pracuje, wiec nie dam rady. Bede wdziczny za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

Witam,
moze ktos z Was wie, czy ktorakolwiek krakowska szkola Kung Fu prowadzi zajecia weekendowe. Konkretnie interesuja mnie treningi pomiedzy piatkiem, a niedziela. Pomiedzy poniedzialkiem, a czwartkiem studiuje i pracuje, wiec nie dam rady. Bede wdziczny za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.


Mamy treningi w piątek wieczorem (19.00 - 21.00) i raz - dwa razy w miesiącu również w soboty.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.
Z tego co się orientuję w soboty regularnie ćwiczą na Grodzkiej (Wing Tsun).

U nas są zajęcia m.in. w piątki wieczorem (od 19:30) i czasami w weekendy (na seminarich).
  • 0

budo_oktus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.
belor masz moze jakis namiar na szkole na Grodzkiej, jakos nie moge znalezc nic w internecie. Rozumiem ze Ty trenujesz Wing Chun (i ze jest to co torche innego od Wing Tsun). Ja sie dopiero zabieram za ten temat, ale czytalem, ze Wing Tsun nastawiony jest na walke z lepiej wyszkolonym, wiekszym przeciwnikiem. Ja nie dysponuje rewelacyjnymi warunkami, wiec jeli rzeczywiscie sa tam treningi w sobote, to chetnie bym sprobowal. Z gory dzieki :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

belor masz moze jakis namiar na szkole na Grodzkiej, jakos nie moge znalezc nic w internecie. Rozumiem ze Ty trenujesz Wing Chun (i ze jest to co torche innego od Wing Tsun). Ja sie dopiero zabieram za ten temat, ale czytalem, ze Wing Tsun nastawiony jest na walke z lepiej wyszkolonym, wiekszym przeciwnikiem. Ja nie dysponuje rewelacyjnymi warunkami, wiec jeli rzeczywiscie sa tam treningi w sobote, to chetnie bym sprobowal. Z gory dzieki :)


Numeru nie pamiętam, ale nazwa to klub fitnrss "Maśka", idąc od Rynku bez problemu znajdziesz. Tak, trenuje WC, generalnie trochę różni się to od WT (głównie w przekazie, WC jest bardziej "klasyczne").
WC/WT/VT ogólnie w/g legendy system ten był rozpropagowany przez kobietę i miał umożliwiać walkę z większym i silniejszym przeciwnikiem. Ja osobiście tez nie mam rewelacyjnych "gabarytów" (165cm/65kb), i mogę stwierdzić ze jak dla mnie to WC sprawuje się świetnie (no przynajmniej w ćwiczeniach, bo do walki nie czuję się gotowy po paru miesiącach ćwiczeń, ale za 2-3 lata będzie już dużo lepiej:).
Polecam spróbować, powodzenia!
  • 0

budo_oktus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.
Dzieki za wyjasnienie :) Udalo mi sie znalezc namiar na ta szkole :) Mam jeszcze jedno - mam nadzieje, ze ostatnie pytanie. Chodzi mi o to, ze w sumie zawsze Kung Fu kojarzylo mi sie z niezwykla sprawnoscia fizyczna, genialnymi ruchami i swietna kontrola nad cialem. Poogladalem troche filmikow o WC/WT w internecie i to troche wyglada na takie urposzczone Kung Fu (oczywiscie moge sie mylic ;) ). Wiem, ze ponizszy link to tylko pokaz, ale bardziej z czyms takim mi sie zawsze Kung Fu kojarzylo:



Na starcie tego klipu napsiane jest Wushu. Na stronie polskiego zwiazku Wu Shu ich przedstawicielem w Krakowie jest szkola Choy Lee Fut, ktora tez mi odpisala, ze ma treningi w piatki i soboty. Czy wiesz moze jaka jest skutecznosc CLF w stosunku do WT? Czy CLF, to nie bardziej sztuka, a WT walka? To wazne dla mnie, bo chcialbym umiec takie 'klasyczne' (nie wiem czy to dobre slowo, moze lepsze bedzie 'filmowe') Kung Fu, ale sama umiejetnosc walki jest dla mnie rowniez bardzo wazna. Pozwole sobie zacytowac z Wikipedii:

Choy Li Fut Kung Fu (spotyka się pisownie Choy Lee Fut, Choy Lay Fut, itp.) jest to jeden z najlepiej poznanych systemów walki na świecie, słynący z wielkiej skuteczności w walce.

Sorki, ze tak mecze, ale chcialbym wiedziec w co sie pcham :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

Wiem, ze ponizszy link to tylko pokaz, ale bardziej z czyms takim mi sie zawsze Kung Fu kojarzylo:



Na starcie tego klipu napsiane jest Wushu.


Link, który podałeś najlepiej opisuje nazwa klipu :)
A ciut poważniej - to jest kung-fu sportowe, czyli wu-shu. Nastawione jest ono bardziej na sportową rywalizację niż realną walkę (choć kontakt występuje w różnych odmianach od light po full i sande). Jeśli chcesz uzyskać dobrą formę fizyczną, być skocznym i rywalizować na zawodach, to jest to coś dla ciebie.
WC/WT nie jest uproszczonym kung-fu - wprost przeciwnie :) Wierz mi, że to co wydaje się proste i łatwe do zrobienia w praktyce jest trudne i wymaga wielu ćwiczeń i powtarzania. Różnica pomiędzy obiema drogami jest taka, że WC jest nastawiony bardziej na realną walkę i pod tym kątem się ćwiczy - w praktyce oznacza to, że nie ma akrobatyki, popisowych wyskoków, itp. elementów, które wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale nie mają żadnego zastosowania w walce. Za to sądzę , że oznacza się dużą skutecznością. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym systemie to zajrzyj do obecnego na forum działu z klipami o WC.
Co do CLF to jest to również bardzo ciekawy styl, jest w nim więcej "zamaszystych" ciosów, akcji obrotowych itp (w WC/WT częściej ciosy proste, szybkie akcje kombinacyjne, kopnięcia głównie low kick i prosty w różnych odmianach + łokcie).
Na kalwaryjskiej masz szkołę CLF warto iść zobaczyć i to ci polecam, gdyż w ten sposób najlepiej się przekonasz co ci odpowiada. Bardzo trudno jest opisać (zwizualizować) dany styl.
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

Na kalwaryjskiej masz szkołę CLF warto iść zobaczyć i to ci polecam, gdyż w ten sposób najlepiej się przekonasz co ci odpowiada. Bardzo trudno jest opisać (zwizualizować) dany styl.


Może się mylę ale raczej na Królewskiej. Poniżej jest link do klipu z technikami clf-u (był już na forum):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na filmie widać zresztą niektórych instruktorów z Krakowa.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

Na kalwaryjskiej masz szkołę CLF warto iść zobaczyć i to ci polecam, gdyż w ten sposób najlepiej się przekonasz co ci odpowiada. Bardzo trudno jest opisać (zwizualizować) dany styl.


Może się mylę ale raczej na Królewskiej. Poniżej jest link do klipu z technikami clf-u (był już na forum):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na filmie widać zresztą niektórych instruktorów z Krakowa.


No pewnie, że na Królewskiej :) mój błąd
  • 0

budo_acmichal
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.
mam prosbe , czy moglibyscie mi napisac adresy wszystich znanych wam szkol kung fu w krakowie ( moga byc tylko nazwy ulic ) ? chodzi o to ze szukam jakiejs w miare blisko mnie. z gory dzieki
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] powie ci prawdę :wink:
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

mam prosbe , czy moglibyscie mi napisac adresy wszystich znanych wam szkol kung fu w krakowie ( moga byc tylko nazwy ulic ) ? chodzi o to ze szukam jakiejs w miare blisko mnie. z gory dzieki


Nasza: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest położona przy ul. Konopnickiej 84 (tuż obok Ronda Matecznego), na I piętrze.
  • 0

budo_ratar
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Kung Fu w Krakowie.

mam prosbe , czy moglibyscie mi napisac adresy wszystich znanych wam szkol kung fu w krakowie ( moga byc tylko nazwy ulic ) ? chodzi o to ze szukam jakiejs w miare blisko mnie. z gory dzieki


Dokladny adres szkoly na krolewskiej to krolewska 51. Jest miedzy blokami na przeciwko biprostalu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024