Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu znowu chcą nas skłócic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czemu znowu chcą nas skłócic?
Jaki cel ma umieszczanie informacji na temat PZKB na stronie PZMT? Niestety potwierdza się, iż niektórym z Krakowa zależy by był konflikt. JA wiem, że życie szczególnie politycznie parszywieje. Ale czy należy brać z nich przykład
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
Mnie osobiście zastanawia co innego - dlaczego na stronie WAKO czytam o mistrzostwach w thai-kickboxing, a na stronie PZKB odnośnie tej samej imprezy o muay thai. Niby to samo, a nie do końca - i mnie to powiem szczerze bardzo razi, chociaż należymy do PZKB, a nie do PZMT. Mam bowiem nieodparte wrażenie, że ktoś tu ściemnia... zwłaszcza że w przepisach WAKO jest formuła walki thai-kickboxing, a nie muay thai. :wink:

Przyganiał kocioł garnkowi...

Gizmo
  • 0

budo_symbiot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
tak czy siak najbardziej na konfliktach cierpią zawodnicy , którzy zawsze będą dyskryminowani przez jedną ze stron ...... . A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o kase... :cry:
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
dokładnie Gizmo, dokładnie.strasznie mnie już denerwuje ta cała wojna na słowa i oszczerstwa. ja jestem w pzmt, ale nic nie mam do pzkb, chcę po prostu walczyć, a nie wysłuchiwać kłutni. wolę muay thai niż kick i dlatego jestem w pzmt, bo oni się tym zajmują.Pzkb ma kick i robi to dobrze, b poziom zawoników jest naprawde swiatowy, ale to jest kick i czy tak trudno zrozumieć że Mt to nie to samo low.to są całkiem różne style i nie można tego porównywać!! A DLACZEGO PZKb chce mieć muay thai - bo jest teraz bardzo popularne, szybko się rozwija, a co za tym idzie - PIENIĄDZE i chyba tylko o to tutaj chodzi, nic więcej. tak na marginesie podobno ( a wiem to z wiarygodnych zródeł ) PZKb ma zakaz urzywania nazwy MUAY THAI.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
na lidze muaythai nie zauwazylem dyskryminacji. ale na pewno chodzi o pieniadze
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
I pewnie to jest też motywacja, dla której PZKB używa nazwy muay thai w odniesieniu do thai-kickboxingu... :) zawszeć to lepiej brzmi.

Gizmo
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
a ja pierwsze słysze w ogóle o czymś takim jak thai-kickboxing. czym to się różni od KB i MT?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
Wg przepisów WAKO thai-kickboxing różni się od muay thai w następujących elementach:

- zakaz stosowania uderzeń łokciami,
- ograniczenie klinczu,
- brak wai kru,
- brak tajskiej muzyki,
- uderzenia pięściami mają dla sędziów taką samą wartość jak kopnięcia i uderzenia kolanami.

Po szczegóły zapraszam tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gizmo
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
Gizmo... jest wielki.

poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
gizmo chyba zapomniałeś iż pzkb jest członkiem WMF - organizacji muaythai. widac jestes zbyt krotko by pamietac, iz KB kiedys 2 formuly walki. nazwa kickboxing nie znaczy WAKO ( np przypominam Ci ze nie tylko WAKO z nami współpracuje - w sobote masz gale WKN w Sosnowcu). Kickboxing to inaczej bokserska walka z nogami. Możesz to porównać do LA, która również się rozwija i zmienia przepisy i wprowadza nowe rywalizacje. Thai-kickboxing to thaiboxing w ramach WAKO. Muaythai to też nie dyscyplina. Dyscyplinami mogą być Muaythai wg IFMA lub Muaythai wg WMF, i inne (przynajmniej kilkanaście organizacji). Regulaminów walki jest wiele np. z pancerzami i bez. Twierdzenie, iż tylko u nas uprawia się muaythai jest przywłaszczanie sobię nazwy. Wyobrażasz sobie jakby shotokan udawadniałaby, iż karate to tylko oni.

Nikt nie podważa, iż PZMT uprawia muaythai. Ale wszystkie te ataki próbują udowodnić iż jedynie oni. Muaythai w PZKB jest od kilka lat (nieoficjalnie okolo 10 lat- pierwsze starty naszych zawodników był wlaśnie w IFMA :D jeszcze przed podzieleniem się tej organizacji a oficjalnie 5 lat ) . Jedynym sposobem by wtedy doprowadzić by stało się sportem kwalifikowanym ( by pańśtwo uznało jako oficjalny sport i by mogła być kadra narodowa) było podciągnięcie jej pod kickboxing. Nie trzeba było dokonywać zmiany w rozporządzeniu o dyscyplinach a tylko zmienić statut. Zobacz, iż pomimo od prawie 3 lat mówi się iż taki wpis dokona się to nadal ministerstwo się nie decyduje. Trzy lata PZMT walczy o to. PZKB też złożyło taki wniosek. Dopóki nie zakończą prac nad ustawą nikt takiego wpisu nie dokona ( zmiany w ustawie o sporcie kwalifikowanym dotyczą rejestracji związków i zmian ich działania.) A dokonanie wpisu w statucie jako formuły walki pozwala na oficjalne reprezentowanie kraju i posiadanie kadry narodowej. PZMT może używać nazwy bo nie jest Polskim Związkiem Sportowym. Ustawa o sporcie kwalifikowanym pozwala na wspolprace Polskiego Związku Sportowego z kilkoma organizacjami międzynarodowymi.

Już dawno można byłoby to robić razem jako jeden związek. Wydaje mi się, iż i tak ministerstwo bedzie chcialo polaczyc w jedną organizację. Dlatego takie wpisy na stronie są niepotrzebne. Moim zdaniem są robione tylko po to by odwrócić uwagę od tego, jakie zalety ma działania w naszej organizacji(stypendia, starty, zgrupowania). PZMT zajął się teraz tak naprawdę tylko semantyką. Dlatego, iż organizacyjnie niczym się nie wyróżnia. Jeszcze 2 lata temu faktycznie organizował więcej zawodów i walk teraz jeśli porównasz nie wygląda u nich już tak różowo. Jestem przekonany, iż przyszły rok utrzyma tą tendencje.

Najgorsze to, iż IFMA i WMF ma prawie identyczne reguły walki i przepisy nie są problemem. Zresztą w lidze startują zawodnicy z obu organizacji. UważAm iTEŻ Iż przesadą jest udawadnianie iż jest jedno muaythai(jeśli chodzi o sport). Pamietam czasy gdy karate Tsunami udawadniało, iż inne style to wypaczenie a oni są kontynuacją tradycyjnego karate. Troche obecna sytuacja mi to przypomina. Muaythai jest uprawiane w ramach shidokanu. czy oni też są wypaczeniem.


Podsumowując:
Takie informacje na stronie wyraźnie mają doprowadzić do konfliktu. Uważam też, iż działają na swoją szkodę. Przecież ludzie w PZMT teraz dopiero zaczną się zastanawiać, jaki naprawde jest powód takiego ataku. Część uwierzy w to ale część będzie szukała odpowiedzi gdzie indziej a PZKB dokładnie o to chodzi. Ale uważam TEŻ, iż takie mieszanie doprowadzi do tego iz muaythai długo nie bedzię dyscypliną.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
a jeszcze nie dawno walkę w pancerzach uważało się za wypaczenie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?

gizmo chyba zapomniałeś iż pzkb jest członkiem WMF - organizacji muaythai. widac jestes zbyt krotko by pamietac, iz KB kiedys 2 formuly walki. nazwa kickboxing nie znaczy WAKO ( np przypominam Ci ze nie tylko WAKO z nami współpracuje - w sobote masz gale WKN w Sosnowcu).


Ależ ja o tym nie zapominam. Zastanawia mnie tylko, dlaczego PZKB na swojej stronie twierdzi, że np. ME WAKO w Skopje są w light, low i muay thai, podczas gdy są one w light, low i thai kickboxingu. Również WAKO na swojej stronie używa określenia thai kickboxing, a nie muay thai. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego, że określa się jako muay thai zawody PZKB wg WMF, ale bądźmy precyzyjni i nazywajmy MT MT, a TKB TKB. Inaczej jest jak w bajce o prostytutce i orkiestrze i śmierdzi to po prostu próbą wprowadzania ludzi w błąd.

A poza tym może Cię zaskoczę, ale ja naprawdę pamiętam jeszcze, jak w telewizji pokazywali walki świeżo upieczonego wówczas mistrza świata Piotra Siegoczyńskiego. Sam oglądałem. Fakt, że nie miałem do niedawna do czynienia z PZKB, nie znaczy, że nie obserwowałem kicka jako sportu.

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
z takiego samego powodu jak mówi się mistrz świata w muaythai a nie mistrz świata muaythai wg ifma
Są to przepisy muaythai wg WAKO. WKN używa nazwy thai-boxing. Czyli to już jest muaythai ( na stronie IFMA Muaythai i Thai-boxing używa się zamiennie). WAKO chciało wyróżnić dodało do thai-boxingu kick. Ale GIZMO to jest semantyka. Nic więcej

Różnica to tylko łokcie. Klincz, kolana itd używa się tak samo. Za to nie używa się pancerzy tak jak w zawodowym Muaythai(np WMC). Już mówiłem formuł walki jest przynajmniej kilkanaście. Jedne są bardziej popularne inne mniej. Ale głupota jest twierdzenie jedno muaythai. Muaythai jest popularne i dlatego jest kilkanaście dużych organizacji, tak jak karate, teakwondo itd. Tylko sie z tego cieszyć a nie krytykować.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
A propo jak MArek zmieniał po swojemu Polske. To dzięki niemu pokazano ten wymysł kapitalizmu (kickboxing). Wszak bił amerykanów:):):) Jak wyjeżdżał Piotrek Siegoczyński to załatwiano paszporty przez ZSP bo nie chciano wydać. A MArek stał się gwiazdą takiego formatu, że warto było się nim chwalic :D
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?

Różnica to tylko łokcie. Klincz, kolana itd używa się tak samo.

dla jednych to TYLKO a dla innych AŻ. Z klinczem tez sa ograniczenia - więc nie "tylko" a po prostu juz inaczej.
KB a boks to tez to samo, roznica to TYLKO nogi, prawda? :)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
Mi to się wydaje, że najbardziej opłacalnym krokiem byłoby stworzenie czegoś takiego co by się nazywało "Polski związek kickboxingu i muay thai". Państwo raczej nie będzie w stanie pobudzać do działania (w formie pieniężnej) dwóch związków: KB i MT. Nie podoba mi się również że PZKB chce włączyć MT jako formułe walki, przecież to odzielny sport... :roll: Jakoś poza granicami naszego pięknego kraju nikt nie robi z tego problemów że MT i KB w klubach występuje razem, oraz nikt nie twierdzi że MT to formuła walki zaliczająca się do KB. To jest naprawde błędne koło. Mam nadzieje że wkońcu spór ucichnie i ktoś w końcu żuci jakąś konstruktywną sugestię która nie będzie naruszała szczegółów które dla niektórych są jednak ważne, czyli to o czym mówiłem, podciąganie MT pod formułe. Pozdro :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
jakie różnice są w klinczu wodeck wyjaśnij?

aha czyli karate shotokan czy karate kyokushin jest właściwym karate. Jedno jest kontaktowe drugie nie. różnice totalne między nimi?

Oczywiście masz prawo twierdzic że łokiec to duża różnica, chociaż na filmach z waszej strony większość kończą dłonie. U nas podobne były zastrzeżenia dlatego przystąpiono do WMF - tam są łokcie. Za to wielu było sceptycznie nastawionych do kondonów ( tak nazywano złośliwie ochraniacze) ale jakoś się przyjeły.

A co do boksu i kicku? Nie wiem czy wiesz, ale w niektórych krajach sporty walki są w jednej organizacji. Tam im to nie przeszkadza. A an pewno większa jest różnica między boksem a kickem a muaythai wg ifma a low czy thaikickboxingu.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?

Są to przepisy muaythai wg WAKO. WKN używa nazwy thai-boxing. Czyli to już jest muaythai ( na stronie IFMA Muaythai i Thai-boxing używa się zamiennie). WAKO chciało wyróżnić dodało do thai-boxingu kick. Ale GIZMO to jest semantyka. Nic więcej.


No i tu właśnie kłania się umowa między WAKO i IFMA, opublikowana w necie jakiś czas temu. Jak pamiętam, była tam mowa o tym, że kick-boxing i muay thai to osobne dyscypliny, reprezentowane w ramach tychże osobnych organizacji. Dla mnie mistrz świata w thai-kickboxingu WAKO to mistrz świata właśnie w thai-kickboxingu WAKO, a nie w muay thai WAKO. Skoro WAKO nie używa określenia muay thai w odniesieniu do swoich imprez, to tak samo powinien postępować PZKB w odniesieniu do imprez wg regulaminu WAKO, choćby były one nie wiem jak podobne do MT. Dla mnie to po trosze tak, jak nazywanie taekwondo koreańskim karate (chociaż przeciez taekwondo z karate się wywodzi), a samo WAKO pisze w swoim regulaminie że thai-kickboxing to dyscyplina WYWODZĄCA SIĘ z tradycyjnego muay thai. Skoro to tylko semantyka - to po co sobie nawzajem psuć krew i sprawiać - choćby i nieumotywowane - wrażenie, że chce się korzystac z cudzej popularności?

Różnica to tylko łokcie. Klincz, kolana itd używa się tak samo.


O różnicach pisałem wyżej i rozumiem, dlaczego dla ludzi lubiących tajskie tradycje sa one głębsze niż "tylko łokcie'. Chocby i pod względem samej walki wyglądało to podobnie.

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
W PZKB od dawna jest tendencja do wydzaielenia MT z nazwy. Jednak dopiero jak Państwo uzna MT jako dyscyplinę to bedzie można to zrobić. Dlatego próba zmiany nazwy nie wypaliła, gdyż nie ma jeszcze dyscypliny muaythai. Kłamstwem jest iż nie zgodzono się na dysycplinę MT w ramach PZKb. Stwierdzono tylko, iż w nazwie Polskiego Związku Sportowego nie może być sportu nie będącego dyscypliną w rozumieniu rozporządzenia.o d

Dla mnie jest to dziwne ale niestety tak jest.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu znowu chcą nas skłócic?
Prawdą jest iż tylko WAKO organizuje amatorskie mistrzostwa Europy w muaythai = thaiboxingu = thai-kick-boxingu. IFMA w ostatnim czasie zorganizowało tylko jeden Puchar.

oczywiście tradycja jest ważna ( oglądałem "misia" więc wiem :D ) ale my mówimy o sporcie kwalifikowanym. Myslę że trudno dzielić dyscypliny sportowe na te z waikriu jak i te bez. Wyobrażasz sobie jak byś to podał jako różnicę. Ministerstwo raczej ubawiło by sie.

Juz raczej wole różnice łokci. Poza tym już pisałem przepisy WMF mają przewagę obecnie więc próba udawadniania różnic jest biciem piany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024