Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYRZUCENIE Z KLUBU!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Spróbujmy niueco obiektywniej:

Sensei też człowiek i abstrahując od tego, że karate powinno być dla każdego bez względu na cokolwiek, to tak naprawdę jeśli jest sobie jakiś tam sensei i powie "w mojej sekcji nie mogą trenować murzyni" - jego prawo, okej jest rasistą, to jest niegodziwe - ale ma takie prawo.

Również tutaj jeśli mu coś tam nie pasi i ktoś go na sali frustruje bo "cokolwiek oraz plamy na słońcu" to również ma wg mnie prawo powiedzieć komuś, że nie życzy sobie czyjejś obecności na treningach (bo trenowanie boksu to zdrada, bo nie wiem, ktoś ma włosy między palcami albo brzydki uśmiech).

Kwestia pozostaje zawsze jak to zakomunikować. Można po chamsku - jak wyżej wymieniony sensei, można z kulturą.

Dwa, czy jest sens trenować na siłę u takiego "jegomościa" ? Ja bym na pewno nie czuł się komfortowo. Zarządać zwrotu kasy za treningi (np. jeśli odchodzi się w połowie miesiąca), nie wdawać się z pajacem w dysputy - poszukać czegokolwiek innego.

I nie ma co genralizować, że to zły wielki układ PZK czy co tam za wszystkim stoi, zawsze znajdzie się czarna owca ... a czasem nawet całe stado ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Mrozek ale czy to co napisałes jest zgodne z Konstytucją :P :roll: ?
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
No właśnie Mrozek nie masz do końca racji, bo klub to nie jest prywatny folwark każdego instruktora, i muszą oni przestrzegać pewnych odgórnych wytycznych (np związkowych). Poza tym od strony prawnej, niedopuszczalne są żadne regulaminy, umowy, itd., które łamią akty wyższego rzędu, z Konstytucją na czele :D To oczywiscie tak od strony teoretycznej, bo praktycznie jest nonsensem trening u instruktora, z którym ma się jakikolwiek konflikt. Trener i tak bedzie górą, i już znajdzie sposób, żeby delikwentowi obrzydzić zajęcia :-) Nie wspominając już o atmosferze. Dlatego mysle,ze lepiej, gdyby dziewczyna pochodziła sobie na ten boks czy jj, nic nie straci, a może sporo zyskać, a na studia pewnie wyjedzie i tak do większego miasta i będzie miała większy wybór sekcji.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Spoko możemy tutaj zaraz zrobić debatę politologiczną o hierarchii aktów, etyce oraz wojnie liberałów z konserwatystami. Nie w tym rzecz.
Powoływanie się na konstytucję itp. spoko, ale nie jestesmy w USA gdzie obywatele dochodzą w ten sposób swoich praw nawet gdy opakowanie od mleka obraża ich uczucia religijne, więc nie idźmy tym tropem bo będzie nonsensowny off top.

Rzecz w tym, że ludzie są różni. Zauwazyliscie murzynow, a umknęło coś innego.
Sekcja jest w pewnym sensie "folwarkiem" osoby, która go prowadzi. Ona ustala zasady, metodyke treningu itp. itd. Nie jest to instytucja "państwowa" czy "publiczna". Oczywiście jeżeli należy do jakiegoś związku, to nakłada pewne ramy. Lecz jeśli decydujemy się na bój z niegodziwościami itd. to i tak nie ma sensu spierać się z gościem, który jest do nas uprzedzony, trzeba poinformować zwierzchnika czyli daną organizację/ związek karate. Tam dochodzić praw.

Oczywiście abstrahuję tutaj od poziomu i wartości karate które nie są reprezentowane przez takowego "senseja". Jak ktoś chce ćwiczyć tylko np. włochatych lub tylko blondynki to niech to robi, ale autorytet takowego gościa jest zerowy.

Dyskryminacja to ważki temat bo idąc Twoim tropem Maragdo, powinienem czuć się dyskryminowany gdy widzę siłownię "tylko dla kobiet". Przecież to nie zgodne z ... itd. itp. Nikt nie może mi zabronić ... etc.

Więc w mojej opinii: rezygnacja + powiadomienie władz/związku i cześć. Jak mają godność to niech sami to rozwiążą.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art.32. punkt 2

"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gosporadczym z jakiejkolwiek przyczyny".
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Wiem, o co Ci chodzi i się zgadzam z ideą przewodnią ;)

Ale chciałam tylko podkreślić, że fakt, ze klub jest prywatny, nie znaczy jednak, że wszystko może tam być dowolne, wg widzimisię instruktora. Jesli koleś łamie prawo to za to odpowiada jak każdy, i nie jest wytłumaczeniem, że taki sobie wymyslil regulamin i wszyscy o tym wiedzieli. Abstrahując już od tego, że różnice miedzy tym, co prywatne i publiczne nie zawsze są tak wyraźne, bo przecież klub może należeć do zwiazku, który pobiera od państwa spore dotacje :D

Oczywiscie to tylko tak od strony teoretycznej zagadnienia, bo najzupelniej sie zgadzam,ze w tym konkretnym przypadku najlepsze wyjscie to skarga w PZK i wypad z klubu. Natomiast "sensei" zdecydowanie powinien odczuć, ze ktoś nad nim ma jednak kontrolę i moze poniesc konsekwencje swoich poczynan, czego mu szczerze życzę :P
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Znam konstytucję dziewcze drogie ;)

W takim razie pójdę do prokuratury z zawiadomieniem, precz z siłowniami tylko dla kobiet ! :D :D :D
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Chłopcze drogi bez nerwów :) .

Oczywiście jeżeli należy do jakiegoś związku, to nakłada pewne ramy.


Jeśli związek nabywa osobowość prawną, to musi być zgodny z Konstytucją i tutaj nie ma mowy o "widzimisie" trenera...Powinien trzymać się zasad. Czy się mylę? :?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Uważam nauczanie sztuk czy sportów walki za usługę świadczoną przez trenera czy sensei (jak zwał tak zwał) za którą uczestnicy zajęć płacą pieniądze. Jeżeli ktoś bierze pieniądze od ucznia a potem go wyrzuca z treningu to nie uważam że jest to uczciwe. Chyba że powodem jest dezorganizowanie zajęć czy też naruszanie zasad bezpieczeństwa.
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
ja bym nie worcil do takiego klubu gdzie mnie nie chca pozatym ten dla mnie NIEsensei nie zasluguje na swoj stopieni nie mozna zabraniac nikomu cwczyc karate
pozatym KARATE to nie tylko strefa fizyczna ale i rozumowanie !! zeby stac sie mistrzem trzeba zrozumiec karate
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
"Nie mozna nikomu zabronić trenować Karate". Aż tak postępowy bym nie był, myślę że kilka wyjątków by się znalazło.

Żeby stać się mistrzem w jakiejkolwiek dziedzinie życia, trzeba ją zrozumieć, karate nie jest tutaj jakieś porażająco wyjątkowe.
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
a mi sie wydaje ze jednak jest:P przykald G.Funakoshi :D
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Nie kumam. Przykład - Funakoshi, ale jest to przykład na co, że tylko karate wymaga zrozumienia by być mistrzem ? Czyli Einstein wcale nie musiałby by rozumieć fizyki by być jej geniuszem ? Wystarczy, że wkułby na pamięć podręcznik licealistów ?

Powtarzam. Jeśli chcesz być mistrzem w jakiejkolwiek dziedzimie życia, musisz tą daną dziedzinę rozumiec. Karate nie jest wyjątkiem, wręcz przeciwnie, potwierdza tą regułę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024