Skocz do zawartości


Zdjęcie

Storm czy Heat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_badjimi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Storm czy Heat?
Od dłuższego czasu rozmyślam już nad zakupem swojego pierwszego nożyka i jestem już bardzo blisko aby to wreszcie zrealizować. W tej chwili na „polu walki” pozostały dwa typy: Kershaw Storm II oraz Camillus Heat. Przeczytałem już chyba wszystko, co możliwe na ich temat, ale nadal nie mogę się zdecydować :roll: Nożyk ma być do noszenia na co dzień i oczywiście do podobania się również. Może pomożecie w podjęciu decyzji :)
  • 0

budo_dziad z lasu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?
Kershaw Storm II ma o pół cala mniejsze ostrze, ale jako EDC 3i pół cala w zupełności wystarcza. No i ma profil recurve co wydłuża krawędź tnącą, ale utrudnia nieco ostrzenie. Nie wiem jak zachowuje sie stal Sandvik 13C26 zastosowana w tym ostrzu, ale jest chyba porównywalna do AUS8 zastosowanej w Camillusie Heat. Myslę, że w tym przypadku różnice miedzy nimi nie są aż takie aby przechylały szalę na korzyśc któregokolwiek z nich. Powinineś po prostu kierowac się tym który lepiej Ci lezy w ręce i bardziej sie podoba.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?
Storma kiedyś chciał kupić mój kolega, więc pytałem o niego na forum. Ostatecznie u niego padło na Cudę, choć ja pewnie wziąłbym Storma (oczywiście większą wersję). Tu jest coś na jego temat. Natomiast jeśli chodzi o Heata, to też fajny nóż. Ja choruję na jego duuużo droższą wersję, czyli Dominatora. Po prostu. Jak radził przedmówca, zastanów się, który z nich bardziej Ci pasuje, a najlepiej przed zakupem pomacaj.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?
Camillus- ma znacznie lepszą egronomię i obróbkę cieplną. Ten sandvik ma start do AUS-8, ale tej z CRKT (max)
AUS-8 od Camillusa bym porównywał z BM'owska 440c najmarniej.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?

AUS-8 od Camillusa bym porównywał z BM'owska 440c najmarniej.

No nie wiem...
Kumpel używa w pracy Cudy z AUS-8, a ja Gripa z 440c. Odnoszę wrażenie, że Grip jednak lepiej trzyma ostrość. :roll:
Oczywiście może to wynikać też z faktu, że Grip ma dłuższą krawędź tnącą i inny szlif.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?
Storm jest za ciężki. Heat - lepszy wybór.
  • 0

budo_tdk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?
Wczoraj właśnie dostałem zamówionego Camillusa Heat. Zacny nożyk. Wygodna rękojeść, lekki i ładny. Polecam na EDC.
  • 0

budo_gryzzly
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Storm czy Heat?

Wczoraj właśnie dostałem zamówionego Camillusa Heat. Zacny nożyk. Wygodna rękojeść, lekki i ładny. Polecam na EDC.

Też jestem za tym wyborem :)
Może kiedyś do mojej kolekcji podejdzie ;)

Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024