Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nie jest za późno ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
No przecież ja mówię że 25 lat to właśnie młody wiek. Wiele osób zaczyna po 30-stce, tak jak ja, i z pewnych względów jest łatwiej kiedy ma się już w miarę poukładane w głowie i w życiu. Wątpliwosci różne mnie czasem nachodziły i pewnie jeszcze będą za jakis czas ale póki co mi przeszło :-) Myślę, że aikido dla każdej osoby ma inne, indywidualne znaczenie, które w dodatku zmienia się w miarę upływu czasu spedzonego na macie.
Za późno to może być kiedy ktoś ci sprzątnie sprzed nosa ostatnie ulubione piwo w knajpie, a nie na aikido:D
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Jeśli chcesz uprawia sport to nie przychodź na aikido. Aikido jest sztuką walki.
  • 0

budo_puzon_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Drogi Bartku S ...

Dziękuję za tak trafną uwagę ...

Nie wziołem tego pod uwagę ... he he he ... ateraz na poważnie doskonale zdaję sobie z tego sprawę, iż aikido nie jest zwykłym sportem ... jestem pewien, iż kilkoro z was ( mam nadzieje że większość) zgodzi się ze mną że aikido jest (a dla niektórych mogło by być ) sposobem na życie. Ja osobiście zamierzam tak je traktować.

Nie znaczy to, że będę ślepo biegał z bokenem po ulicach, czy też robił inne rzeczy z pasją fanatyka i tak dalej ... nie to nie oto chodzi. uważam że w aikido są najważniejsze wartości jakie są podstawą tej SZTUKI WALKI tzn. harmonia, milość, ciągłe doskonalenie się i dążenie do perfekcji.

Wiem napisałem o aikido jako o sporcie ... jednakże czy nie mówi się sporty sztuk walki .

Z def. SPORT - forma aktywnego spędzania czasu, zazwyczaj związana z intensywnym wysiłkiem fizycznym. etc. e.g.

Wszystkich tych, których urazilem pisząc o AIKIDO jako o sporcie ... PRZEPRASZAM i POZDRAWIAM ! 3majcie się :-D ...


P.S. JUTRO MÓJ PIERWSZY TRENING ... GODZINA 18:00 TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI. :-)
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Ja nie czuję się urażony, przecież ludzie są nieświadomi specjalnie po to, żeby ich uświadamiać :twisted: A tak ogólnie to nie ma tak, że będziesz traktował aikido jako sposób na życie, to musi wyjść samo z siebie. Niestaty nie ma tak, że pstryk i już. Aczkolwiek jeśli będziesz dzielnie ćwiczył długie lata to może coś takiego nastąpi.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

Wiem napisałem o aikido jako o sporcie ... jednakże czy nie mówi się sporty sztuk walki .

Nie. Mówi się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Nienajlepsza zwłaszcza ta druga definicja, ale pojęcie powinna dać. O sporcie mówimy tam, gdzie liczy się siła, prędkość, wytrzymałość, gdzie porównuje sie osiągi, gdzie wiek średni praktycznie przekreśla udział (a już na pewno wyczynowe trenowanie), gdzie organizowane są zawody z nagrodami, gdzie są sponsorzy, itd. O sztuce walki zaś mówimy, kiedy mamy na myśli sztuki tradycyjne, kładące nacisk na rozwój i na podążanie drogą, a nie cele typu medal czy puchar. To tak w pigułce ;)

Wszystkich tych, których urazilem pisząc o AIKIDO jako o sporcie ... PRZEPRASZAM i POZDRAWIAM !

Niby tylko semantyka, ale uważaj! My, aikidocy, wszyscy się kochamy, ale jak ktoś mówi o aikido sport, tym samym negując najważniejsze jego aspekty, to wybija nas to z naszego dążenia do harmonii z wszechświatem. ;) :)
  • 0

budo_puzon_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
DZIĘKUJĘ !

Dziękuje za tą rugę SHABUSHABU ! Tego było mi trzeba bo się troche zagalopowałem :-)

sry ;-)
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Ja bym sie nie zapisywał na nic w tym wieku :!: Bardzo wielkie są kontuzje i osłabia organizm przez co bedziesz często chorował. W tym wieku najlepiej jeździć na wózku inwalidzkim :) a tak od siebie to 24 lata to szczyt formy dla człowieka więc dlaczego miał byś nie trenować 8)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

Dziękuje za tą rugę SHABUSHABU ! Tego było mi trzeba bo się troche zagalopowałem :-)

Oj tam, rugę od razu. Po prostu wyjaśnienie nieścisłości i drobny żart wewnętrzny. ;) Jak tam pierwsze treningi?
  • 0

budo_toskani
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Na naukę aiki nigdy nie jest za późno 8) jak poświęcisz dużo czasu na treningi i będziesz wytrwały to napewno efekty przyjdą :wink:
Tak dla przestrogi to (prawie) zawsze po 2 tygodniach ma się dość.. że sie nic nie udaje itp.. to jest pierwszy najgorszy moment jak to przetrwasz to potem będzie coraz lepiej szło..
Jeśli szukasz natychmiastowych wyników to nie trafiłeś pod właściwy adres :twisted:

PzdR!
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Toskani---> taka mała uwaga- właśnie przy pierwszych tygodniach wszystko wychodzi i nawet sensei lata pod niebo i wali w mate bo tak boli :)
Potem gorzej :box: xD
  • 0

budo_toskani
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

Toskani---> taka mała uwaga- właśnie przy pierwszych tygodniach wszystko wychodzi i nawet sensei lata pod niebo i wali w mate bo tak boli :)
Potem gorzej :box: xD


Właśnie to moje "prawie" odnosi się do takich przypadków :wink:

Pzdr!
  • 0

budo_rk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Tak jak już powiedziano, nigdy nie jest za późno. Ja zacząłem ćwiczyć aikido mając chyba ze 32 lata i wcale nie byłem najmłodszy z początkujących.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Witam

Ja zacząłem sswoją przygodę z Aikido w wieku 22 lat, trenowałem jakiś czas (3 lata), potem dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuga 10 letnia przerwa i powrót na matę-na początku bolesny :wink: Teraz znowu mam przerwę - maluteńka córeczka której muszę poświęcić więcej uwagi. Ale jak to mówił terminator: jeszcze tu wrócę.


POZDRO
  • 0

budo_mp_michalski
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Ja mam małe pytanie.
Chciałem rozpocząć przygode z Aikido ale jest pewien problem.
Mialem 2 lata temy operacje więzadeł krzyżowych w kolanie.
Operacja niby sie udała ale została mi po niej pamiątka w postaci zaniku mieśnia czworogłowego a on odpowiada częsciowo za stabilnośc kolana.
I tu jest miejsce na moje pytanie.
Jak bardzo obciązone są kolana podzas treningów??
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

Ja mam małe pytanie.
Chciałem rozpocząć przygode z Aikido ale jest pewien problem.
Mialem 2 lata temy operacje więzadeł krzyżowych w kolanie.
Operacja niby sie udała ale została mi po niej pamiątka w postaci zaniku mieśnia czworogłowego a on odpowiada częsciowo za stabilnośc kolana.
I tu jest miejsce na moje pytanie.
Jak bardzo obciązone są kolana podzas treningów??

Na pewno kolana sa obciazone podczas treningow obojetnie czego. Pierwsza rzecz co mozesz zrobic to wizyta u fizjoterapeuty sportowego, zeby zobaczyl co z twoim kolanem i zeby ci pokazal odpowiednie cwiczenia na rozwiniecie i wzmocnienie miesni co trzymaja kolana. I potem trzeba to systematycznie cwiczyc.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Ciekawym odpowiedzi, bo mój kumpel ma to samo. I koniecznie chce wrócić na matę. W czerwcu...
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
na aikido nigdy nie jest za późno, nawet emeryci mogą łoić :D Można też ćwiczyć z różnego rodzaju kontuzjami, po prostu nie robi sie wtedy pewnych rzeczy, i już. Kidyś nawet widziałem taką fotkę, z integracyjnego spotkania gdzie ludzie którym amputowano kończyny próbowali sił na macie.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

na aikido nigdy nie jest za późno, nawet emeryci mogą łoić :D Można też ćwiczyć z różnego rodzaju kontuzjami, po prostu nie robi sie wtedy pewnych rzeczy, i już. Kidyś nawet widziałem taką fotkę, z integracyjnego spotkania gdzie ludzie którym amputowano kończyny próbowali sił na macie.

Jeden taki po amputacji jest nawet shihanem. To Wloch, lepieaj znany w srodowiskach Kobayashi aikido, prawdaz. Mial wypadek motocyklowy i ma teraz proteze, ale widzialem jak smiga z ta proteza na macie. Savagnago mu jest bodaj po ojcu. Szcunek.
  • 0

budo_dojoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?

Ja mam małe pytanie.
Chciałem rozpocząć przygode z Aikido ale jest pewien problem.
Mialem 2 lata temy operacje więzadeł krzyżowych w kolanie.
Operacja niby sie udała ale została mi po niej pamiątka w postaci zaniku mieśnia czworogłowego a on odpowiada częsciowo za stabilnośc kolana.
I tu jest miejsce na moje pytanie.
Jak bardzo obciązone są kolana podzas treningów??


Nikt Ci nie odpowie precyzyjnie, jak obciążone są w aikido kolana. Nie ma żadnej miarki.
Ze względu na to, że w aikido ćwiczysz z partnerem, ryzyko obciążenia kolan jest większe. Bez względu na to, jak dlugo ćwiczysz nie jesteś w stanie uniknąć sytuacji, w których oprócz pokonywania oporu własnego ciała dochodzi jeszcze masa współćwiczącego. Im mniejsze doświadczenie, tym ryzyko większe.
Ale operacja więzadeł krzyżowych nie przekreśla możliwości ćwiczenia aikido. Przecież wielu wyczynowych sportowców po tak ciężkiej operacji dochodzi do pełnej sprawności i ćwiczy z powodzeniem. Pytanie, jak operacja została przeprowadzona. Jeżeli prawidlowo, to powinieneś zacząć od ćwiczeń ogólnorozwojowych wzmacniających upośledzone mięśnie.
A potem na matę.

Jeżeli chodzi o główny temat, to nie wiem, czy może być zbyt późny wiek rozpoczęcia ćwiczenia aikido. Ja zacząłem kiedy zacząłęm i za późno nie było. W innym wieku nie zaczynałem i nie mam na to szans, więc nie mogę porównać.
A tak na poważnie to wszystko zależy od tego, co chcesz osiagnąć. Jeśli chcesz stać się kimś na miarę shihanów a zaczniesz w wieku 50 lat, to celu raczej nie osiągniesz. Jeśli zaczniesz w bardzo młodym wieku (kilka lub naście lat) to możesz się szybko zniechęcić. W tym wieku jedną z głównych potrzeb człowieka jest możliwość rywalizacji i sprawdzenia się w konfrontacji z drugą jednostką. Tego w aikido nie ma i pewnie dlatego tak mało nastolatkow tę sw ćwiczy.
  • 0

budo_pit7
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie jest za późno ?
Witam, pozdrawiam - Piotr - W-wa.

Ku pokrzepieniu podstarzalych dwudziestoparolatkow:
dzis mam 47, zaczalem 5 lat temu i wcale nie mam wrazenia jakobym specjalnie odstawal od reszty wspolcwiczacych na macie.
Nie ma przeciwskazan wiekowych za wyjatkiem tego, ze im pozniej zaczynasz tym trudniej

Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024