Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo - Warszawa (gdzie? student?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
to ja sie jeszcze dopytam - niestety tez musze zaliczyc wf, wiec wybralam sobie judo na rano, takie co tylko raz w tygodniu, zeby nie dublowac sobie treningow u mnie - w rejestracji napisali ze trzeba byc po 1 sem judo, ale skoro mowicie ze poziom nie jest za wysoki, to myslicie ze mi pozwola? :> od dluzszego czasu trenuje (rekreacyjnie ;> ) bjj.. i w ogole mozna sie tam czegos nauczyc? czy sie czas marnuje...? na karowa mam daleko, wiec moge rownie dobrze czas tracic na silce pod wydzialem...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
To jest chyba pomyłka ze strony Uniwersytetu z tym, że trzeba mieć jeden semestr zaliczony (nie jedyna z resztą w rejestracji WFowej). Bo czy nie jest absurdem to, że wszystkie kursy bez wyjątku wymagają tego jednego semestru, a więc nie istnieje żaden, który by pozwolił ten semestr uzyskać? :)

Bezpośrednia telefoniczna rozmowa z panem Pacholakiem wyjaśniła, że 8:00 - 9:30 i 9:30 - 11:00 to są treningi dla początkujących. Oczywiście osoba po jednym semestrze może jak najbardziej zostać uznana za początkującą. Ale każdy szanujący się trener w takim przypadku weźmie na bok tych zupełnie zielonych i podstaw będzie uczył na dobry początek.

Jeśli masz jakieś doświadczenie w BJJ i nie boisz się grupy, która być może coś już w judo potrafi (a nie powinnaś, bo dużo szybsze postępy się czyni, jeśli się przetrwa pierwsze kilka treningów - a z tym z kolei nie powinnaś mieć problemu, skoro coś trenujesz ;) ), to na pewno coś stamtąd wyniesiesz.

PS. Nie widzę takiej opcji, żeby był to czas całkiem zmarnowany. W najgorszym przypadku nauczysz się kilku nowych rzutów. ;)
  • 0

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
dziekuje pieknie za wyczerpujaca odpowiedz :D
  • 0

budo_tomcat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź-Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

..i w ogole mozna sie tam czegos nauczyc? czy sie czas marnuje...? na karowa mam daleko, wiec moge rownie dobrze czas tracic na silce pod wydzialem...

No to są zajęcia przystosowane dla zupełnie początkujących, także z doświadczeniem z bjj, to możesz komuś zrobić krzywdę :D
Z czasem, po paru treningach ogólnorozwojowych, zaczyna się judo i jak się człowiek przyłoży to można się czegoś nauczyć (treningi u Pana Pacholaka trochę cięższe).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Cięższe, mówisz? Bo ja w poniedziałek na dzień dobry mam trening z panem Pacholakiem. Mam się bać? :)
  • 0

budo_tomcat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź-Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

Cięższe, mówisz? Bo ja w poniedziałek na dzień dobry mam trening z panem Pacholakiem. Mam się bać? :)


Eee, bać to nie ma czego - cięższe, ale nie cięzkie :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

Eee, bać to nie ma czego - cięższe, ale nie cięzkie :-)

Ja coś czuję, że będę się tak czy siak zczołgiwać z maty, tak jak zczołgiwałem się po pierwszych treningach aikido. Ale warto było, więc nie może być inaczej teraz. :)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Z Pacholakiem najwięcej się tyra, zwłaszcza dość wymyślnych ćwiczeń fizycznych, ale i chyba najwięcej można się nauczyć... Nie wiem jak jest u Kwaterskiego bo nigdy nie chodziłem, za to u Stępniowskiego na gupie dla początkujących jest "większy luz", więcej róznych gier i zabaw zespołowych w ramach rozgrzewek, ale i samo Judo jest całkiem niezłe :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

Z Pacholakiem najwięcej się tyra, zwłaszcza dość wymyślnych ćwiczeń fizycznych, ale i chyba najwięcej można się nauczyć (...) za to u Stępniowskiego na gupie dla początkujących jest "większy luz", więcej róznych gier i zabaw zespołowych w ramach rozgrzewek, ale i samo Judo jest całkiem niezłe :D

Ci dwaj panowie mnie interesują, póki co, a jutro z rana będzie wycisk w tym wariancie. Już się nie mogę doczekać, choć troszkę się stresuję, czy podołam. ;) No, ale czas do łóżeczka, coby być rano wypoczętym, a sprawozdzanie, takie czy siakie, zdam jutro po południu. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
No i już po krzyku. Wycisku strasznego nie było, choć niektóre mięsnie się gniewają, że dawno nic nie robiły, a teraz musiały. Relacja tutaj :)

Wszystkich początkujących uprasza się o rzucenie okiem na pierwszy post. ;)
  • 0

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
a trzeba na 1 trening miec judoge? bo mi sie podarly spodnie :(
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

a trzeba na 1 trening miec judoge? bo mi sie podarly spodnie :(

Było kilka osób bez gi i krzyku nie było, choć miały problem w wykonaniem niektórych ćwiczonek. Tymniemniej jesli założysz górę i np. spodnie od dresu, to myślę, że nie będzie żadnego problemu.

Na następne zajęcia trener nakazał kupno gi tym, którzy nie mieli, bo już wtedy będzie niezbędne.
  • 0

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
po raz kolejny dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

po raz kolejny dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :D

Po raz kolejny proszę bardzo. ;)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Wiesz... to był pierwszy trening, przy założeniu że to dla inwalidów-studentów :) Potem będzie lepiej :)

Cały pierwszy semestr można łazić bez Gi byle mieć ciuchy z długim rekawem i spodnie...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)

Cały pierwszy semestr można łazić bez Gi byle mieć ciuchy z długim rekawem i spodnie...

8O

Na następne zajęcia trener nakazał kupno gi tym, którzy nie mieli, bo już wtedy będzie niezbędne.

W tej samej sekcji. Nie wspominając już o tym, że dresy, koszulki i inne ubranka dość łatwo się rwą.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Widać coś się pozmieniało, ale od trzech lat nie było problemu z łażeniem w dresie przez I semestr...

A rwą się.. no jak się waży 90 kg to się rwą... :)
  • 0

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
no coz, nie waze 90 kg ale i tak mi sie gi podarlo, wiec co dopiero koszulka... :P
  • 0

budo_sony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Nastula Fitnes Club Żoliborz, polecam!
  • 0

budo_lukasz88
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Warszawa (gdzie? student?)
Witam wszystkich,
zastanawiam się od pewnego czasu nad rozpoczęciem treningu judo, jednak niestety doświadczenie mam zerowe, więc myślę o sekcji dla początkujących. Wszyscy polecacie AZS PW. Na stronie tego klubu można znaleźc informację, że grupa C ( początkująca ) ma aż 4 zajęcia tygodniowo 8O . Jest to dla mnie dośc dziwne, bo o ile się nie mylę, to w większości sekcji trenuje się tylko 2 razy w tygodniu, dlatego proszę, żeby ktoś mógł potwierdzic ( lub nie ) informacje z tej witryny.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024