Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Idąc dalej tokiem moich rozmaitych rozmyślań, uzbrojony w nieco nowych informacji, chcąc ułatwić sobie życie (w przeciwieństwie do dzwonienia - albo wręcz jeżdżenia - do każdej sekcji ze strony PZJudo, która nie ma swojej witryny internetowej), zwracam się o pomoc do was. Nowy temat zakładam, aby nie mieszać zbytnio w poprzednim, który całkiem fajnie się rozwinął.

Poszukuję sekcji spełniającej następne kryteria:

Warunki konieczne

1. Klub w Warszawie.

2. Sekcja tradycyjna, tzn. nie nastawiona na rywalizację sportową. Może być sekcja weteranów.

3. Nauczanie wszystkich technik, nie tylko tych najskuteczniejszych.

4. Możliwość spełniania wymogów sportowych przy zdobywaniu stopni poprzez randori treningowe, a nie na zawodach (tak, jak stoi w przepisach PZJudo, ew. jeszcze prostszy system jakiś).

Warunki sprzyjające

1. Przystepna cena (w okolicach 50 blaszek).

2. Treningi we wtorki i czwartki późnym popołudniem/wieczorem.

3. Wiedza o dźwigniach na nogi i elementach Goshin Jutsu mile widziana.

Wasz serw. Im więcej informacji, tym lepiej. Dzięki. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Sprostowanie: "nie nastawiona na rywalizację sportową" oznacza, że jest tam taka grupa (najlepiej początkująca), dla której osiągi na zawodach nie są priorytetem. Sekcja jako całość może być wyczynowa.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Hejo!

Już raz napisałem - ale napiszę jeszcze raz... Sekcja Judo Politechniki Warszawskiej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Idź do szefa - p. Józefa Niedomagały i się zapytaj. Myślę że nie będzie problemu abyś tam ćwiczył - ja byłem kiedyś w W-wie 2 tygodnie na deleggacji i bez problemów zgodził się abym sobie u niego ćwiczył przez ten okres. Lepszego miejsca nie znajdziesz moim zdaniem jeżeli chodzi o naukę "wszystkich" technik - bo jak już pisałem jego wychowankowie od 4 lat już zdobywają główne trofeum w Mistrzostwach Polski Judo w Kata.

Pozdrowionka
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Shabu jeżeli chodzi o promocję na pasy, to chyba od zielonego są juz potrzebne wyniki w turniejach. Taka jest specyfika judo, tutaj dostajesz pasek za realną walkę
z drugim spoconym zwierzaczkeim ...;-)

U nas nawet żółty pas dostawało się na podstawie wyników na zawodach ...
:twisted:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Hejo!

Nie potrzebna jest rywalizacja sportowa. Można nawet do 10 DAN-a dojść rekreacyjnie - nie biorąc udziału w zawodach. Teoretycznie do 10 DAN (:

Wyciąg z przepisów PZJudo:
wymagania na stopnie KYU:
"Uwaga! JUDOKA, który nie chce brać udziału w oficjalnym współzawodnictwie sportowym PZJudo, Regionów i OZJudo może uzyskiwać stopnie bez spełnienia warunku sportowego.
Przystąpienia do egazaminu możliwe jest po:

- uzyskaniu zgody trenera prowadzącego szkolenie na tryb zdobywania stopnia bez warunku sportowego
- udokumentowania zdobycia 150 pkt* za udział w treningach RANDORI w klubach wskazanych przez PZJ o profilu wyczynowym (listę klubów publikuje Pion Szkolenia PZJudo).
- zdaniu egzaminu przed Komisją w której składzie obecny jest wytypowany przedstawiciel Regionalnej Komisji DAN.

* - za jedno stoczone randori można otrzymać 1pkt. (bez względu na stopień przeciwnika)
* - punkty za stoczone randori potwierdza trener uprawniony przez PZJudo na obowiązującym formularzu

Stopień tak uzyskany nie uprawnia jednak do udziału w turniejach kalendarzowych PZJudo, Regionu i OZJudo, w których obowiązuje posiadanie 3 lub 2 KYU, co egzaminator obowiązany jest odnotować na drugiej stronie certyfikatu.
"

wymagania na stopnie DAN:
"Uwaga! JUDOKA, który ograniczył uczestnictwo w oficjalnym współzawodnictwie sportowym PZJudo, Regionu i OZJudo lub nie chce brać w nim udziału jednak aktywnie praktykuje judo może uzyskiwać stopnie bez spełnienia warunku sportowego.

Przystąpienie do egzaminu możliwe jest po:
- uzyskaniu zgody Głównej Komisji DAN na tryb zdobywania stopnia bez warunku sportowego
- udokumentowaniu zdobycia 100 pkt* w każdym roku kalendarzowym za udział w treningach RANDORI w klubach wskazanych przez PZJudo o profilu wyczynowym (listę klubów publikuje Pion Szkolenia PZJudo)
- zdaniu egzaminu przez Główną Komisją DAN

* - Za jedno stoczone randori można otrzymać 1 pkt (bez względu na stopień przeciwnika)
* - Punkty za stoczone randori potwierdza trener uprawniony przez PZJudo na obowiązującym formularzu.
"
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Jodan, wiem, że już pisałeś, dzięki - na pewno pojadę na Akademicką, zobaczyć i popytać, co i jak (według rozkładu na stronie nawet dni mi pasują). Tutaj szukam alternatyw. ;)

Odnośnie przytoczonych przepisów (które wspominałem), jakie to kluby mają profil wyczynowy? Wszystkie, w których uczy się judo-sportu, czy jakieś wyszczególnione? Na stronie PZJudo nie ma oddzielnej klasyfkacji.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ktoś był, ktoś wie, czy to aktualne, ktoś zna instruktora?

Wieczorem wyślę maila, ale póki co nie zaszkodzi zapytać.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Hejo!

Jodan, wiem, że już pisałeś, dzięki...[ciach]


Fakt że czasami wychodzi ze mnie bestia, potworne, krwiożercze zwierzę co nie zna łaski i opanowania w mordzie, jednak tutaj na forum ten Jodan to zapewne akurat nie moje drugie ja.

(:

Pozdrowionka
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie

Fakt że czasami wychodzi ze mnie bestia, potworne, krwiożercze zwierzę co nie zna łaski i opanowania w mordzie, jednak tutaj na forum ten Jodan to zapewne akurat nie moje drugie ja.

:oops:

No cóż, pisałem świeżo po czytaniu drugiego mojego tematu, gdzie Jodan polecał tą samą sekcję - grosz do grosza i wyszedł Jodan. :) Biję czołem w ziemię i błagam o wybaczenie, jeślim srodze Cię uraził. ;) :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Grr. Zapomniałem czterech malutkich kreseczek i masz babo placek. A edycji ani widu ani słychu.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie

A edycji ani widu ani słychu.

Właśnie doczytałem w dziale technicznym VB, czemu edycji nie ma i nie będzie (choć właściwie należałoby powiedzieć: raz jest, a raz nie ma i nie będzie ;) ). Równocześnie przepraszam moderatorów za cytowany komentarz, bojąc się ich straszliwego gniewu. Nie chciałem, samo wyskoczyło! Serio! :)
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Do jakiego klubu bys nie poszedł będziesz mógl trenowa "rekreacyjnie" nie muszac startowa w zawodach. Chyba wszedzie bedziesz mial mozliwosc nauczenia sie wszystkich technik. Pamietaj ze w judo nie masz dzwigni na nogi :!:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Zgadza się, jednak rekreacja rekreacji nierówna. Weźmy dla przykładu różnice pomiędzy treningiem dowolnego sportu w ramach WFu na uczelni, a treningiem tego samego w ramach sekcji AZS - zupełnie inna bajka, inny rodzaj treningu.

Ja mam średnią formę - a właściwie dopiero zaczynam ją powoli nabierać po wielu latach palenia i nie uprawiania sportów - i myślę, że taki AZSowy trening, na przykład, może mnie z miejsca zniechęcić. Doświadczenie mówi mi, że w moim przypadku lepiej zacząć spokojnie i stopniowo zwiększać intensywność, niż od razu rzucać się na głęboką wodę. Ale mogę się mylić. ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
hmmm...to masz rację,szukając bardziej rekreacyjnej formy trenowania...bo w większości sekcji judo będziesz miał raczej zapierdziel od początku na treningach:-/jeśli Cię to demotywuje,to faktycznie mógłbyś zrezygnować po kilku treningach,co myślę że,byłoby dla Ciebie niewymowną stratą,ze względu na to,że po kilku miesiącach harówa na treningu nie robiłaby na Tobie większego wrażenia :)

teoretycznie,jak pisze większość osób w tym temacie,możesz trenować w takiej sekcji sportowej na początku rekreacyjnie.ale tylko teoretycznie,bo ciężko jest trenować na pół gwizdka,jeśli Twój partner ciśnie na maxa na randori,albo trener odlicza Ci wejścia lub pompki w tempie 140b/s i gnoi Cię przy wszystkich,jeśli sobie bimbasz ;-]więc na początku raczej będziesz po treningu spełzał z maty niż schodził.zatem chyba faktycznie powinieneś zacząć od sekcji rekreacyjnej,bo możesz się zniechęcić do judo już na początku.trochę zniechęcająca ta moja opinia,ale chyba dosadnie prawdziwa...;-]pzdr!

p.s.jeśli jednak masz trochę kondycji i silną wolę,powyższy post Ciebie nie dotyczy.możesz iść na sekcję sportową i na pewno dasz radę :)
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
w kazdej sekcji sportowej znajda sie osoby cwiczace rekreacyjnie. Do wysilku fizycznego organizm sie dosc szybko przyzwyczaja. A od efektow jakie bedziesz uzyskiwal bardziej bedzie zalezec to jak sie przykladasz a nie do jakiego klubu nalezysz. Dlatego to do jakigo klubu pujdziesz nie jest takie istotne
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
Na początkowe spełzanie z maty jestem przygotowany. ;) Gorzej, jeśli znajdzie się trener typu sierżant z "Full Metal Jacket" - nie biorący żadnej poprawki na indywidualne możliwości bądź ich brak.

Kumpel z resztą dłuższy czas chodził na judo właśnie na PW, do Niedomagały, z tym, że w ramach zwykłego WFu. Czasem jednak się spóźniał lub nie docierał na trening i musiał go odrobić w późniejszych godzinach, na treningach AZSowych. Mówi, że nie wiedział po nich, gdzie góra, a gdzie dół, podczas gdy na zwykłych, WFowych nie miał większych problemów wytrzymałościowych.

W każdym razie mam namiary do trzech klubów, które mnie interesują (AZS PW, AZS UW, Gwardia); w tym tygodniu będę dzwonił, pytał, a może i podjadę popatrzeć (chociaż PW niestety koliduje mi z aikido, póki co). Zobaczymy, co się z tego wykluje. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcje 'tradycyjne' w Warszawie
No i zanosi się na to, że od października będzie AZS UW. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024