Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
O którym klubie kickboxingu myślisz pisząc Łódzki Klub Kickboxingu?
BYłeś na zajęciach thai boxingu u Grześka?

Ja jak dotąd byłem w kilku klubach uderzanych w Łodzi i przyznam, że nie spotkałem jeszcze tak poważneego podejścia i tak ogromnego serca jak w klubie Shidokan.

A trenowałem boks na Widzewie, byłem na Gwardii, byłem u p. Zalasy na kickboxingu i jeszcze w kilku mniejszych klubach w Łodzi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Napisalem Łódzka Sekcja Kickboxingu i to wlasnie mialem na mysli. Nie bylem "u Grześka" na zajeciach thaiboxingu wiec sie nie wypowiadam jak tam jest. Pytanie bylo o kluby kickboxingu w moim mniemaniu najlepsze, odpisalem jak uwazam (thaiboxing to juz nie kickboxing dlatego nie bralem pod uwage owej sekcji).
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
I tutaj tez o zafajdanym PZKB dajcie spokoj :?
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Nie nie skorpiob. Chodzi mi o to gdzie jest Łódzka Sekcja KB i kto prowadzi zajęcia, bo nie wiem czy tam byłem, dlatego pytam.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!

I tutaj tez o zafajdanym PZKB dajcie spokoj :?


Gdzie tutaj masz cos o PZKB?:wink:

Kreiten:
ŁSK jest na Widzewie na Lermontowej zajecia prowadzi Emil Kulesza.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Byłem na sekcji tego Pana i nie podobało mi się na treningu. Mała salka, zero sprzętu, trener choć z pewnością dobry zawodnik nie wstał nawet z ławeczki, tylko siedział i komenderował. Brak nawet najprostszych skakanek. Raczej mi się nie podobało, byłem zawiedziony szczególnie tym, że pomimo że byłem na pierwszym treningu musiałem usiścić opłatę. Wszędzie na treningach jest tak, że pierwszy trening jest darmowy.
Nie polecam.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
To mnie zadziwiles bo: skakanki sa, tarcze sa, rekawice dla nowicjuszy sa , worki sa, ciezarki i inne sprzety rowniez. Sala faktycznie nie duza ale wszyscy sie mieszcza jak jest podzial na grupy nie ma problemu po co wiecej ?by bylo wiecej biegania od sciany do sciany? :roll: :wink: jeszcze ani razu nie spotkalem sie by Emil siedzial tylko na lawce mozliwe ze trafiles na jakis bardzo zly dzien(wypadek przy pracy) badz robiliscie zwykle pajacyki(albo cos co wszyscy umieja) choc i tu Emil zawsze rozgrzewa sie z nami, chodzi, poprawia. Tak czy inaczej dziwi mnie to co napisalem i chyba wystawiles opinie po jednej wizycie :wink: bym napisalem ze polecam ale wydaje mi sie ze nie jest to dzial o robieniu reklamy :P

p.s: co do oplaty faktycznie placi sie nawet za pierwszy trening, ja uwazam ze moze to byc odpychajace aczkolwiek moim zdaniem warto :D

p.s 2: z czystej ciekawosci :roll: kiedy byles w ŁSK ?
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Nie chce nikogo oczerniać ani nic takiego. Możliwe, że trafiłem na jakiś zły dzień, wcale nie przecze. Byłem na sekcji , bo chciałem troszke podciagnąć sie z kopania i boksowania. Wczesniej dosc długo trenowałem KB nie w Łodzi i miałem nadzieje na konkretniejszy trening. Jednakże trener oświecił mnie ze nie ma mowy o ostrzejszych treningach bo nie moge cwiczyc z sekcją zaawansowaną. W zasadzie doszedłem do wniosku ze nie ma sensu jechac przez całe miasto na ogólnorozwojówkę i dałem sobie spokój. Słyszałem, że trener jest dobrym zawodnikiem, ale chyba jednak podejście jego jest raczej niepoważne. Skoro miał jakieś opory mógł mnie sam przeegzaminowac ( nie mam tu na myśli wyzwania trenera na jakieś mordercze walki, ani nic takiego ale wprawne oko przecież widzi kogos początkującego i średniego). Może zwyczajnie chodziło o kasę, co jest dość powszechne w łódzkich sekcjach.
Osobiście nie wiem, nie mam zdania.
Pozdrawiam wszystkich trenujących w tamtejszej sekcji i zaznaczam, że to jedynie moje subiektywne zdanie i broń boże nie miałem tu na myśli obrażania kogokolwiek.
Zdecydowanie wolę treningi boksu na Widzewie, gdzie hala jest ogromna, sprzętu jest mnóstwo, worki, rękawice, prawdziwe skakanki, dwóch trenerów, którzy mają olbrzymią wiedzę i potrafią pomóc w każdej kwestii. Ponadto opłaty są śmieszne w porównaniu z kickboxingiem, jeden warunek trzeba być odpwiednio młodym na tego typu treningi lub można się zapisać pod warunkiem, że już trenowało się coś wcześniej. Trener nie robi problemu. Jak są stacje to jest ich 12 , piłki lekarskie, maczugi i opona, hantle, jednym słowem jest wszystko.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
a gdzie dokładnie odbywają sie te treningi boksu na Widzewie?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
A widzisz bo jest zasada trzeba miec egzamin w PZKB by byc na starszej grupie by w razie wypadku trener nie mial problemow, ja tam rozumiem takie podejscie :wink: ogolno rozwojowka jest zawsze we wrzesniu (rozruch po wakacjach :) ), czasami mamy treningi czysto kondycyjno-wytrzymalosciowe (9-12 stacji i wio :) ). Podejscie trenera jest bardzo powazne aczkolwiek ma swoj specyficzny chumor, ale to jest fajne bo rozluznia atmosfere ciezkiej pracy i milej sie zasuwa :D Co do oplat to latwo zwrocic uwage ze te "starsze" SW sa tansze np. boks, judo itp. tak to juz jest...
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Co do cen treningów to podyktowane są one przede wszystkim kosztem sali i mogę z autopsji powiedzieć, że koszty te często przewyższają sumy wpłat (wszyscy zapewne wiedzą o co chodzi). Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że od grudnia mamy szansę być najtańszym klubem na łódzkim rynku(-:
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
A czy jest jakis kontakt z p. Grzegorzem ? pytam bo strona Shidokan-Lodz nie dziala... a chcialem zadzwonic i sie spytac o pewne rzeczy... dziekuje i pozdrawiam.
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Zmieniliśmy stronę, teraz jest: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Trochę ją trza podrasować ale nie jest źle .Kontakt do mnie jest.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
jaki jest poziom zaawansowania tej sekcji muay thai? można tam przyjści i popatrzyć jak trenujecie? tzn czy jest gdzies miejsce itd
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
podbijam pilne!
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Można przyjść i potrenować
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Jak przyjdziesz to sam ocenisz czy Ci się podoba
  • 0

budo_theleszczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Birmingham
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Wybaczcie moje pytanie, jeśli odpowiedź jest oczywista lub została już podana gdzieś wyżej, ale ledwo widze na oczy.

Powiedzcie mi proszę, jaka jest różnica, jeśli takowa jest, między Thai kickboxing, Muay Thai, Thai Boxing, Muay Thai Boxing??

Z tego co wnioskuję to jest 1 i to samo, ale nie chcę żyć w niewiedzy, więc proszę o odpowiedź.

Btw. Jak to jest z klubami w Polsce, czy uczycie jakiś elementów kultury Tajlandii czy jakiś zwyczajów? Ja trenuję MT w Anglii 2 miesiące i nic nie było jeszcze niestety o kulturze, a wydaję mi się, że fajnie by było dowiedzieć się czegoś nowego.


Pozdr, z góry tnx za odpowiedź :wink:
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
KILKA FAKTÓW Z HISTORII
Uwagi na temat różnic pomiędzy thaiboxingiem, a muay thai należałoby zacząć od kilku faktów historycznych. Ponieważ zaś thaiboxing jest nieodłącznie związany z kickboxingiem, przyjrzyjmy się najpierw temu ostatniemu. Powszechnie przyjmuje się, że kickboxing pojawił się na początku lat 70-tych jako połączenie boksu angielskiego z kopnięciami karate, skąd zresztą wzięła się nazwa: kick-kopać+boxing-boksować. Pierwszym mistrzem nowego sportubyli Bill Walles, Chuck Norris, Don "The Dragon" Wilson, Dominik Walera. Wkrótce też powstała jedna z pierwszych organizacji kickboxingu-WKA, czyli World Karate(później kickboxing) Association. Walczono wówczas w formule full-contact, czyli boksowanie łączono z kopnięciami na korpus i głowę, dopuszczano również stosowanie podcięć. Z czasem, by bardziej uatrakcyjnić sport i umożliwić starty zawodnikom z innych z innych sztuka walki, wprowadzono nowe formuły zawodów. Pojawiły się: semi-contact, ligh-contact, low-kick(z kopnięciami w uda przeciwnika), czy formy przy muzyce, czyli układy choreograficzne wykonywane w takt muzyki. Pojawiły się tez nowe federację, takie jak: WAKO, WPKN, WKN, ISKA, IAKSA, AKF itd. Tymczasem, równolegle z kickboxingiem, rozwijała się, pochodząca z dalekiej Tajlandii, nowa, piękna sztuka walki-muai thai, która zaczęła zyskiwać coraz większą popularność. Organizuję się MŚ, ME, mistrzostwa Azji, coraz więcej osób zaczyna trenowac muai-thai. Oczywiście ta popularność nie pozostaje nie zauważona przez działaczy federacji kickboxingu, którzy usiłują włączyć muai-thai do programu swoich zawodów.
POWSTAJE THAIBOXING
Tradycyjne muay-thai to walka z użyciem nie tylko pięści i nóg, ale również łokci i kolan, to walka w klinczu, to rytułał WAJ KRU "tańczony" przed walką, to wreszcie muzyka towarzysząca walczącym. Te elementy nie za bardzo pasowały do europejskiej mentalności, dlatego w większości krajów zabroniono ataków łokciami i kolanami, a niezrozumiały rytułał odrzucono. Oczywiście tak zmienione muay-thai nie było już muay-thai, więc zmieniono mu nazwę na thaiboxing lub czasem thai-kickboxing. Można zatem stwierdzić, że thaiboxing jest łatwiejszą, bardziej miękką formą muay-tahi, stworzoną na potrzeby osób, które nie chcą startowac w prawdziwym muay-thai. Czasem twierdzi się, że samo słowo thaiboxing jest próbą przełożenia na język angielski nazwy muay-thai. Dlaczego jednak takie próby miałyby dotyczyć wyłącznie muay-thai, a nie karate, kung-fu, aikido, czy capoeiry? Jakoś nikt nie mówi o karate jako o japońskim boksie (japanboxing?!). Zresztą w taki przypadku muay-thai powinno być tłumaczone jako "tajlandzka sztuka walki". Powinniśmy sobie zdać sprawę z faktu, że kickbokser, niezleżnie od jego umiejętności w walce, nie stanie się zawodnikiem muay-thai dlatego, ze będzie kopał low kicki i kolana.
THAIBOXING A MUAY-THAI-POZYCJA
W muay-thai pozycja do walki jest bardziej frontalna niż w thaiboxingu. Rozstaw nóg jest raczej nie za duży, stopa nogi wykrocznej jest ustawiona prosto do przodu, co wiąże się z koniecznością nieustannego blokowania golenią ataków przeciwnika. Ręce trzymamy blisko głowy (mniej więcej na wysokości skroni), aby chronić się przed atakami nóg, rąk, a przede wszystkim łokci przeciwnika. Inaczej wygląda również sposób przemieszczania się, który przypomina płynne kołysanie się do przodu i w tył.
UDERZENIA, KOPNIĘCIA, KLINCZ
W muay-thai nie występują, charakterystyczne dla boksu serie uderzeń rękoma. Nie występuje też klasyczna obrona przez balans tułowiem, który za bardzo zwiększa ryzyko otrzymania uderzenia kolanem w głowę. Brak nacisku na uderzenia pięścią jest związany też z sędziowaniem pojedynków muay-thai, w których zawodnik otrzymuje punkty przede wszystkim za kopnięcia, uderzenia kolanami i łokciami, a także za walkę w klinczu. Uderzenia rękoma praktycznie nie są punktowane. W thaiboxingu zupełnie na odwrót, bo punktuje się przede wszystkim ciosy rękoma i kopnięcia low-kicki. Różnice dotyczą również techniki kopania, bowiem w muay-thai kopie się zawsze golenią, nawet na głowę, podczas gdy wielu thaiboxerów kopie stopą. Wprawdzie klincz występuje również w thaiboxingu, jednak nie jest tam wysoko oceniany, a sędziowie zwykle po dwóch, trzech kopnięciach kolanami przerywają walkę. Wynika to przede wszystkim z braku uderzeń łokciem, co zmienia zupełnie obraz walki i sprawia, że klincz traci niejako sens. Inaczej jest w muay-thai gdzie wysoko ocenia się walkę w klinczu, uderzenia kolanem i łokciem, i gdzie klincz trwać nawet cała rundę. Różnice również występują w komendach sędziego, które w muay-thai wydawane są po tajsku. W thaiboxingu stosuję się komendy angielskie.
SPRAWY ORGANIZACYJNE
Jak już nadmieniłem na początku, praktycznie wszystkie organizacje kickboxingu włączyły do swojego programu thaiboxing, zarówno w wersji amatorskiej jak i zawodowej, dlatego można na zostać mistrzem Europy w thaiboxungu jednocześnie w kilku federacjach. W muay-thai tytuł zawodowego mistrza można wywalczyć jedynie w mistrzostwach organizowanych przez WMC (World MuayThai Council), a tytuł amatorski w zawodach organizowanych przez IFMA (International Federation MuayThai Amateur). Te dwie organizacje są jedynymi przedstawicielami muay-thai na świecie uznanymi przez rząd i król Tajlandii i jedynie te dwie organizacja mają prawo propagować muay thai na świecie. Ale faktem jest jednak to, że w zawodach thaiboxingu starują zawodnicy Muay Thai i wtedy obraz walki przypomina walkę Muay Thai. Po prostu chodzi o to, że reguły walki determinują metody treningowe, strategie i taktykę walki właśnie technikę.

Artykuł Wiaczesława Mirina, z czasopisma Budokan (zima 2002)

By: "Mariovega"

Co do nauki kultury Tajlandii na treningach hmmm... nie slyszałem :-) jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to możesz pogadać z trenerem :-) niektóre kluby organizują pokazy i przedstawiaja informacje związane z Muay Thai :D

pzdr
  • 0

budo_faxo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
chcialbym zapisac sie gdzies na MT, jaki klub w Łodzi polecacie? zalezy mi na tym zebym mial w miare blisko (mieszkam na Widzewie). slyszalem ze jest klub na widzewie 'Fighter' ale nie wiem gdzie sie znajduje i kiedy sa treningi, kiedy mozna sie czegos konkretnego dowiedziec..
z gory dzieki za pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024