Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żelazne Ciało Ninja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Żelazne Ciało Ninja
Zakupiłem niedawno tę książkę Ashidy Kim'a, zachęcony tytułem myślałem w swej naiwności, że będątam jakieś wymyślne sposoby treningowe. A że jestem konserwatystą i ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowo-szybkościowe były do tej pory jedynym sposobem na utrzymanie formy, po kilku stronicach zauważyłem że całe 180 stron to opis technik oddechowych + masaż różnych części ciała. Zacząłem stosować 3 podstawowe techniki opisane jako podstawowe i po ich wykonaniu czułem się naprawdę kosmicznie. Słyszałem o kung-fu Shaolin i widziałem na National Geographic ich metody hartowania pięści/karku/palców i myślałem że to, w połączeniu z medytacją (wyciszanie umysłu, odnajdywanie pełnego spokoju i zajebisty relaks, co sam zresztą od jakiegoś czasu praktykuję)daje im takiego powera. Ale jak widzę na NG nie pokazują wszystkiego :lol: . Ciekaw jestem, czy ktoś kto w realu spotkał się z podobnymi metodami i jakie były wrażenia, lub uczy się z tej książki. Miałem wątpliwości czy robiąc takie rzeczy na sucho, bez miszcza, guru, czy trenera nie zrobię sobie krzywdy(to tylko siedzenie i oddychanie), ale rezultaty po 2 tygodniach są odjechane(spokój umysłu i jego pobudzenie a jak wiadomo ,,wszystko sprowadza się do potęgi umysłu'').
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja
Hm,ja też się z ta książką spotkałem,leży toto w Empiku od paru lat i nikt tego kupic jakoś nie chce.I nie dziwię się nawet czemu,według mnie to sa kompletne bzdury i majaczenie.Zresztą już sam tytuł:Żelazne ciało ninja...Chyba mówi wszystko.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja
...i nie próbujcie robić tego samemu!Hi hi
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja
Ashida Kim to taki amerykański Rysio Murat. Czy też jeden z amerykańskich Rysiów Muratów.
  • 0

budo_baguaman777
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja
są dość udatne. Prawdopodobnie Ashida Kim (ulubieniec forum Bullshido :-) ) po prostu spisał je z kilku lepszych źródeł i wydał pod efektownym tytułem.

Warto uzupełnić lekturę o kontakt z dobrym nauczycielem stylu wewnętrznego czy nawet stylu zewnętrznego (chińskie style zawierają liczne ćwiczenia Qigong, a dzięki kontekstowi reszty systemu są one zwykle lepiej nauczane i bezpieczniejsze niż Qigongi "niezależne").
  • 0

budo_qsion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja

są dość udatne. Prawdopodobnie Ashida Kim (ulubieniec forum Bullshido :-) ) po prostu spisał je z kilku lepszych źródeł i wydał pod efektownym tytułem.

Warto uzupełnić lekturę o kontakt z dobrym nauczycielem stylu wewnętrznego czy nawet stylu zewnętrznego (chińskie style zawierają liczne ćwiczenia Qigong, a dzięki kontekstowi reszty systemu są one zwykle lepiej nauczane i bezpieczniejsze niż Qigongi "niezależne").


szybkie pytanie z ciekawosci: skad wniosek ze bezpieczniejsze od niezaleznego qigong? :roll:
  • 0

budo_baguaman777
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Żelazne Ciało Ninja
Szybka odpowiedź: bo "niezależne" Qigongi łatwo wymyślić, oprawić w tajemnicze opowieści i sprzedawać bez żadnego przygotowania, a kompletny styl dużo trudniej.

I że znajomość stylu pomaga zrozumieć, o co chodzi w Qigong, a sam Qigong często aż się prosi o szukanie "energii kosmicznych".

Co nie znaczy, że tak piękne zestawy jak np. Qigong Dzikiej Gęsi nie mają sensu czy tradycji. Oczywiście że mają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024