Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanko do trenujących boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

pytanko do trenujących boks
nareszcie mam możliwość zapisania się na boks! I byłbym najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem gdyby nie moja kontuzja kręgosłupa. Mój uraz (nie taki znowu straszny, ale martwego ciągu już nie zrobię z takimi ciężarami jak kiedyś) sprawił, że lekarz sportowy odradził mi robienie pełnych brzuszków (głowa do kolan) i robię takie "spięcia", co jest podobno lepsze. Teraz zastanawiam się, jak wygląda trening na zajęciach. Nie wiem, czy powiedzieć instruktorowi, że nie mogę robić pełnych? Jak u Was wyglądają ćwiczenia?
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
powiedz trenerowi ze masz lekki uraz kregoslupa i pewnych cwiczen w pelni wykonac nie mozesz. trenerowi napewno pomoze to w trenowaniu i bedzie wiedzial ze cwiczysz a nie obijasz sie.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
idz na ten boks, zapierdalaj mocno i nie pierdol...wzmocnij sobie miesnie ledzwiowe tzw. delfinkami w domu lub sklonami z opadu na lawce i pomoze troche napewno...
ja na bolacy kregoslup robie przysiady ze sztanga na plecach-zajebiscie pomaga
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks

idz na ten boks, zapierdalaj mocno i nie pierdol...wzmocnij sobie miesnie ledzwiowe tzw. delfinkami w domu lub sklonami z opadu na lawce i pomoze troche napewno...
ja na bolacy kregoslup robie przysiady ze sztanga na plecach-zajebiscie pomaga

8O Rambo jak nic
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
no ja tez tak kiedys robilem. I teraz mam rozjebany kregoslup ;] wpierw pocwicz miesnie wlasnie bez ciezaru, rzymska laweczka itp. ogolnie treningi boksu tez wzmocnia Twoje miesnie w tym rejonie i bedzie lepiej ;] takie moje zdanie
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks

idz na ten boks, zapierdalaj mocno i nie pierdol...wzmocnij sobie miesnie ledzwiowe tzw. delfinkami w domu lub sklonami z opadu na lawce i pomoze troche napewno...
ja na bolacy kregoslup robie przysiady ze sztanga na plecach-zajebiscie pomaga

8O Rambo jak nic

tzn?? co zlego w wzmacnianiu miesni ledzwiowych ??
przysiady ze srednim obciazeniem i dobra technikawzmacniaja nie tylko nogi ale wlasnie i cale plecy...
wiec zastanow sie zanim skometujesz czyjas wypowiedz....
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
obawiam się, że dla chorego kręgosłupa pionowe obciążenie może być bardzo szkodliwe. wiem, że przestaje boleć - przetestowałem to, ale ostatecznie wychodzi na minus.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
on nie ma chorego kregoslupa....jest to uraz, a to sa 2 rozne rzeczy ....
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
no to kurwa tym bardziej! na uraz przysiady? brzuszków nie może robić a sztange na baryi dawaj? weź przestań..
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
idź na trening, powiedz trenerowi jaka jest sprawa i ćwicz z głową 8)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks

no to kurwa tym bardziej! na uraz przysiady? brzuszków nie może robić a sztange na baryi dawaj? weź przestań..

:lol: mi sie wydaje ze jak uraz wyleczy i wzmocni miesnie to spokojnie moze robic przysiady... przez co plecy sie wzmocnia ?? :roll:
nie przypadkowo powiedzialem zeby najpierw miesni ledzwiowe wzmocnil i potem robil przysiady??
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
hehe.
no pewnie, że jak się wyleczy to będzie mógł wszystko robić, ale na razie to chyba nie.
po kontuzji czy urazie trzeba zaczynać powoli, bo jak wszyscy wiemu kontuzję lubią zachowowywać się tak jak nie lubimy, czyli wraaaaaaaacaaaać (dziwki) :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
czyli reasumujec....
wzmocnij kregoslu cwiczeniami wlasnego ciala(takimi zebys nie czuc bolu). potem profilaktycznie przysiady i martwe ciagi ze srednim obciazeniem ;)
a ma boksie nie wiem co moze byc groznego dla kregoslupa...tam tez sie nepwno wzmocni jak przy kazdei innej formie ruchu :)
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
Idz na trening,powiedz trenerowi ze jest taka sytuacja napewno cie zroumie i bedzie cie oszczędzał przy cwiczeniach obciązajacych kręgosłup.A jezeli powie ze go to nie interesuje( w co wątpie) to odpusc sobie trening
  • 0

budo_[iz]dziabol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko do trenujących boks
nie polecał bym zadnych cwiczen ze sztanga, nie wiem co dokladnie Ci dolega ale mysle ze obciazanie kregoslupa nie jest dla Ciebie najlepsze, bylo by super gdybys 1-2 razy w tygodniu chodzil na basen, wzmocnisz sobie miesnie i na 100% sobie nie zaszkodzisz, sam mialem problemy z kregoslupem i połączenie boks + basen wyszlo mi na zdrowie.


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024