Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAk nie wykonywac kata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

JAk nie wykonywac kata?
Może ktoś nie zauwazyłe tego linku w innum temacie więc wyciągam go jeszcze raz w nowym.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] można znaleźć dwa kata (tekki i bassai-dai), które wracają do Kyokushin.

Przyjrzyjcie się im dobrze tu jest wersja szkoleniowa jak ich nie wykonywać.
  • 0

budo_shotokan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?
Czesc,
bardzo zle robisz,ze propagujesz ogladanie kata zle wykonywanego.Nie wazne jak jestes dobry to ogladanie błędów może podświadomie spowodować naśladowanie tych nieprawidłowych elementów - to wie każdy po kursie instruktorskim lub trenerskim.

Dobrze by było abyś podałł linki do kata wykonywanych bradzo dobrze przez jakiegoś bardzo dobrego zawodnika.

Oss!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?

Czesc,
bardzo zle robisz,ze propagujesz ogladanie kata zle wykonywanego.Nie wazne jak jestes dobry to ogladanie błędów może podświadomie spowodować naśladowanie tych nieprawidłowych elementów - to wie każdy po kursie instruktorskim lub trenerskim.

Dobrze by było abyś podałł linki do kata wykonywanych bradzo dobrze przez jakiegoś bardzo dobrego zawodnika.

Oss!


Mówisz i masz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Może trochę za szybko i ale za to ładnie technicznie.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?

... ale za to ładnie technicznie.

Jak rozumieć sformułowanie: "ładnie technicznie"?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?

... ale za to ładnie technicznie.

Jak rozumieć sformułowanie: "ładnie technicznie"?

Ładnie wygląda. Chociaż teraz po obejżeniu tych wykonań na "zwonionych obrotach" widziałem, że gość nie zawsze wraca ręką do końca na chikite. Coż postawić na szybkość w sekwencjach, ale mistrzostwo świata w w swojej federacji zdobył. Ciekaw jestem czy bunkai do tych kata też tak ładnie był wykonał, bo tak naprawde wtedy w pełni mozna ocenić kunszt techniczny?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?
No obejrzałem, piękne wierzgnięcie nogą na sufit, bardzo ładne teatralne gesty, słowem perfekcyjna choreografia ale ile jest tu z karacenia? I nie chodzi mi tylko, że parę razy łapka nie wróciła do hikite.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?

Czesc,
bardzo zle robisz,ze propagujesz ogladanie kata zle wykonywanego.Nie wazne jak jestes dobry to ogladanie błędów może podświadomie spowodować naśladowanie tych nieprawidłowych elementów - to wie każdy po kursie instruktorskim lub trenerskim.

zartujesz czy powaznie mowisz?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?

Ładnie wygląda. Chociaż teraz po obejżeniu tych wykonań na "zwonionych obrotach" widziałem, że gość nie zawsze wraca ręką do końca na chikite. Coż postawić na szybkość w sekwencjach, ale mistrzostwo świata w w swojej federacji zdobył. Ciekaw jestem czy bunkai do tych kata też tak ładnie był wykonał, bo tak naprawde wtedy w pełni mozna ocenić kunszt techniczny?


Nie wiem co to za federacja, we Włoszech jest ich pełno, ale z tego co sie orientuję to nie cofnięcie ręki do hikite jest poważnym błędem w wielu szkołach shotokan, poza tym każde kata ma własny rytm i szybkość, moim zdaniem to jest robione pod publikę. Poza tym w niektórych organizacjach dają tytuły za nazwisko a nie za wykonanie. No i ogólnie Valdesi nie zachwyca swoimi kata, co można zobaczyć choćby na szkoleniówkach z jego udziałem.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAk nie wykonywac kata?
A ja sobie myślę ( i tak robię),że Kata to nie jest po to by "ładnie wyglądało".Istnieje taka konkurencja jak "Kata" i OK.Są ludzie,którzy to robią i też OK.Tym niemniej Kata niesie w sobie inne i jak dla mnie zasadnicze wartości i wcale niekoniecznie musi być robione "ładnie".Musi być robione tak,aby każdy kto je robi rozumiał co i po co robi.
Tym niemniej "Kata" w wykonaniu sportowych mistrzów robi wrażenie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024