Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fenix L2T Co wybrac???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Ciekawa propozycjia ale noza nie moge kupic bo nie mam a jak kupie to bedzie tak jak z latarkami wymiana na coraz lepszy i wkoncu zostane bez kasy a z zajeb.... latarka i zajebi.... nozem a tego nie chce :twisted:
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

Ciekawa propozycjia ale noza nie moge kupic bo nie mam a jak kupie to bedzie tak jak z latarkami wymiana na coraz lepszy i wkoncu zostane bez kasy a z zajeb.... latarka i zajebi.... nozem a tego nie chce :twisted:

Czy tylko ja mam wrażenie że sam nie wiesz czego naprawdę chcesz/szukasz? :?
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Po rozmowach z fire stwierdziłem że kupję [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink: Miał ktoś do czynienia z tą latarką :?: Podobno jest to rewelacjia za tą cenę :twisted: Za wielką wodą cena to ok 72$ wiec może cena latarki sprowadzonej bedzie niższa niż ta na military.pl i jest problem z aku podobno nie wspupracuje z aku cr123 :?

P.S. Na ebayu sa nawet po [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
jak juz to lepiej T3, ma klikajacy wlacznik, a XO3 przekrecany, zreszta kwestia gustu
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Wprawdzie producent na swojej stronie zapewnia że latarka zapewnia stałą jasność świecenia, ale o trybach nie ma mowy. Nie mogę też znaleźć ceny producenta, także rozejrzyj się jeszcze w sieci za alternatywnym źródłem, poza ebayem, bo tam zedrą jeszcze z Ciebie za przesyłkę, jak znam życie.
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
boss, podejmij wysiłek mentalny i określ swoje potrzeby co do lampki. Czy ma świecić długo (20 godzin), czy nie, czy jasno, czy nie, czy zmienne poziomy, ile poziomów, jakie zasilanie, czy chcesz kupowac co chwile 123, moze AA wystarczy, a moze 18650 - ale czy masz ładowarkę, bo jak nie to zrobi pierdut podczas ładowania byleczym.

Po kolei, ale tylko najważniejsze:

1) Jeśli chcesz kupic Inovę, to pamiętaj o zasilaniu. 123 kosztują około 7 zł za sztukę, przelicz cenę, nie wiem, minuty lub godziny świecenia. Jeżeli chcesz zapomnieć o zasilaniu, zostaje AA lub inne akumulatory.

2) Jasność. Świetna lampka do czytania (i nie tylko) w namiocie to Gerber IU. Przerobiłem swoją na inną diodę i mam 14 godzin białego jednostajnego światła z jednego palucha. Ale w lesie może być mało. Pomyśl o dłuższych dwupaluchowych Fenixach z dwoma jasnościami. W nocy w zupełnie ciemnym lesie L2P dawał aż za dużo światła (dlatego później zrobiłem 2 poziom), a czas świecenia liczył się w godzinach.

3) Jeżeli masz akusy 18650 i ładowarkę, to świat stoi otworem. Choćby Varibrite, Silver, czy CPF special edition - lampki o niemal płynnie regulowanej jasności, zasilane z jednego aku dają około 3 godzin maksymlanego światła. Cena ok. $60. Huntlight -- to samo. 4 godziny jasnego światła. Możesz zmienić sterownik (huntlight $33 + flupic $20, za $50 + transport + dwie godziny dłubania masz SUPER lampę). W CPF SPecial Edition zmieniłem emiter na U-bin i mam drugie SUPER światło z płynną regulacją od zera do ponad 100 lumenów. (Pewnie niedługo sprzedam - nie chcesz przypadkiem :D limitowana seria, mam numer 129).

4) Jeśli chcesz coś wyjątkowo taktycznego, znajdź Gladiusa albo Stikera - pierwszy widziałem za $150, drugi za $130 - linki w moich innych postach.

5) Może poczkasz na efekty połączenia HDS z NovaTac?

6) NIE SPIESZ SIĘ!!! Przemyśl wybór, bo głupio jest później żałować zamiast się cieszyć. A frajdą jest choćby to, że od kilku dni pstrykam Flupicem i jeszcze nie pamiętam trzeciego i czwartego menu (a jest ich razem pięć po kilka funkcji każdy).

Miłego myślenia
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

....5) Może poczkasz na efekty połączenia HDS z NovaTac?...

wiadomo co bedzie, tylko nie wiadomo tylko ile bedzie dokladnie kosztowac...?
LR i HD ok 180-220$ (60-85) zas nova edc 85 ~200$
czyli nie spelnia podstawowego zalozenia max. 350zl
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Co sądzicie o 3 pozycji MEL'a cena jaką mi proponuje to 350Pln :?:
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
ja bym wybrał pozycje nr 7

8)
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

Co sądzicie o 3 pozycji MEL'a cena jaką mi proponuje to 350Pln :?:

S U P E R latarka... :P
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
To co brać ją, nie kupie nic lepszego w tej cenie :?:
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Fragment PW do mnie od użytkownika MEL kilka słow o latarce:

Lampke można zasilać na wiele sposobów:
bateriami 2 * 123, akumulatorami 2 * R123, 17670 lub 18650. Generalnie przyjmuje zasilanie od 3 do 10 V.

W trybie maksymalnym dioda pobiera ok. 4W. W stosunku do oryginalnej zmieniłem emiter na najmocniejszy z binem U (ponad 100 lumentów). Światłość 2470 lux z 1 m (dla porównania Fenix L2P: 602 lx, HDSU65: 1700 lx). To jest BARDZO jasne światło. W nocy masz widzoczny ładny snop jak ze szperacza. Jest pokrowiec do paska. Zaświecana przez przekręcenie dupki, regulacja dwoma przyciskami jaśniej - ciemniej. Można kupić przełącznik za ok. 4$ - gdzieś mam link do sklepu. Dokładam sprawny akumulator 18650 wyjęty z baterii ze zniszczonego nowego notebuka - nie wygląda cudnie i nie ma zabezpieczenia, ale działa bez zarzutu.


  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
A przypadkiem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie da mi tego samego :?:
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

A przypadkiem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie da mi tego samego :?:

Nie, bo sterownik tej latarki nie zasili poprawnie diody LuxV, która wymaga około 7V. Jest przystosowany do zasilania diody LuxIII.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Ale przetwornica daje od 3.0V do 7.2V a elektroniki nie da sie przestawic?
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Elektronikę trzebaby wymienić albo sobie zaprojektować i zrobić. To jest układ scalony i parę elementów biernych. Poza tym LuxV nie daje wcale większego "zasięgu", tylko ogólnie więcej światła, które z uwagi na wielkość elementu świecącego rozlewa się ładnie po bokach strumienia latarki. Bywa, że "throw" jest wtedy mniejszy, a w centrum wiązki pojawia się brzydka ciemna dziura.
Masz też PW.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???
Po rozmowach z Mel'em wytargowalem lampke + aku 18650 + nową [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] za 350PLN :D Co wy na to, wydaje mi sie że w tej cenie nie kupiję nic lepszego :?: Obawiam się co do tego aku 18650 ile to moze świecić????
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

Po rozmowach z Mel'em wytargowalem lampke + aku 18650 + nową [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] za 350PLN :D Co wy na to, wydaje mi sie że w tej cenie nie kupiję nic lepszego :?: Obawiam się co do tego aku 18650 ile to moze świecić????


W tej cenie na pewno nie kupisz nic lepszego, zapewniam Cię :)

Czas świecenia:
Max jasność pobiera 1,1 A z akumulatora (2200 mAh), to jest ok. 1h30' świecenia ale wystarczy zjechać kilka stopni jasności w dół (co nota bene nie wpływa zbyt źle na ogólne odczucie jasności), aby pobór prądu spadł do 400 mA, a to daje ok. 3 godzin światła.
Wiesz, jeśli chcesz więcej, to dorób sobie tubkę przedłużającą lampkę i wsadź drugi akumulator 18650.
A jedyne, czego możesz się obawiać z tymi akusami, to ich wrażliwość na przeładowanie i zwarcie. Mogą wtedy zrobić efektowne, acz bolesne JEBUT! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

W tej cenie na pewno nie kupisz nic lepszego, zapewniam Cię :)

Czy aby dioda w tych z luxem III nie jest przesterowana? Grzebałeś przy nich, więc zapewne zrobiłeś pomiary ?
Jakbyś mógł, to skrobnij coś więcej o wykonaniu sprzęta. :)
Kręcę się koło tej z luxem III jak pies koło pewnego kolczastego stworzenia i nie mogę się zdecydować. Z jednej strony kusi mnie właśnie ta regulacja zasilania i możliwość zaświecenia latarki "z góry upatrzoną jasnością", czy kombinacji z wielkością latarki w zależności od konkretnego zapotrzebowania oraz dużą możliwością kombinowania z zasilaniem, z drugiej zaś strony nie mam pewności co do jakości wykonania i sposobu w jaki ona praktycznie świeci.
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T Co wybrac???

W tej cenie na pewno nie kupisz nic lepszego, zapewniam Cię :)

Czy aby dioda w tych z luxem III nie jest przesterowana? Grzebałeś przy nich, więc zapewne zrobiłeś pomiary ?


Noo, nic nie mierzyłem. Dioda jest przesterowana, bo producent deklaruje 4W, ale wiesz, tak się zastanawiałem, czy warto te LEDy tak oszczędzać. Chodzi mi o to, czy na pewno mam ochotę przejmować się czasem świecenia "tylko" 1000 godzin zamiast 100 tysięcy. Przez te 1000 godzin świecenia mocnym światłem będę miał dużo radości, a później najwyżej sobie wsadzę nową diodę. I dlatego uparcie przesterowuję wszystkie aktualne i planowane konstrukcje (w granicach rozsądku). Nie boję się puszczać ampera przez Luxeona (na radiatorze), a ostatnio świeciłem ledem Edipower 10 W z prądem nominalnym 525 mA zasilanym przez 1000 mA i radiator (od procka) się solidnie nagrzał i parzył łapy. Luminofor się może trochę wypalił, zgoda, ale miałem widno na całym podwórku i dalej :twisted: , a LED może zdechnie za 500 godzin, prędzej padnie kilka kompletów akumulatorów.

Wracając do rzeczonej lampki -- wykonanie solidne, nic się nie majta i nie ma luzów, gwinty z oringami, szczelne, choć nie do nurkowania. Anodyzowanie porządne, ale najwyżej HAII. Zdjęcia i beamshoty postaram się zrobić jutro.

Miła cecha, to pamięć poziomu jasności, która działa przy zasilaniu 2 * 123 (lub R123), natomiast przy zasilaniu 3,7 V po włączeniu jest zawsze tryb high. Czas świecenia, hmm, trudno oszacować. Nie udało mi się wyświecić jednego 18650 przez 10 dni na kempingach (niektóre dzikie bez żadnego światła). Teraz z Luxeonem UWAJ ciągnie 1,1 A z jednego akumulatora 18650, to daje teoretycznie 2 godziny świecenia maks. jasnością. Ograniczenie jasności o kilka stopni, czego oko nie odbierze jako znaczące, ma kolosalny wpływ na pobór prądu. Bardzo jeszcze jasne światło pobiera tylko 400 mA!

Te dywagacje dotyczą lampki CPF, którą jeszcze mam, a nie produktu sprzedawanego w allegro, którego nie widziałem ani nie macałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024