Skocz do zawartości


Zdjęcie

pęknięta żyła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

pęknięta żyła
Witam tak jak w temacie penkła mi rzyła w bicepsie podczas cwiczen na silowni a to przez szybkie cwiczena metodom 5 stacji na marzdej 1 cwiczenie bez odpoczynku miendzy seriami rzyła niewytrzymała i penkła .W miejscu przerwania pozostał jakis mały twardy wzgurek w kturego moge zpokojnie wbic igle i nic nieczuje i pozostał terz mi to tym penknienciu krwiak.
Czy to niebezpieczne bo jeden kumpel wmawia mi rze taki krwiak morze zaowocowac rakiem i muwirzeebym lepiej szedł z tym do lekarza.moje pytake jest takie czy mpozre to byc cos niebezpiecznego??bo nielubie zbytnio wizyt u lekarzy i hodze do nih tylko w ostatecznosci
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pęknięta żyła
Wszystko zależy od wielkości naczynia. Jeśli stało się to dawno i krwiak się nie powiększa i przestał też boleć, to można załagodzić sprawę lekami. Dobre efekty da tu podwójna dawka Rutinoscorbinu, ewentualnie Aescin, Esceven lub Maść Kasztanowa. Z droższych Venotrex - tak ogólnie dla całego organizmu, bo nie jest normalna taka "kruchość" naczyń krwionośnych. Stosując tabletki a nie maść można też zapodać sobie miejscowo przeciwzapalny Flucinar - ale to na receptę niestety... Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa to zapewne rak Ci nie grozi. Bardziej obawiałbym się zakrzepów i ich ewentualnego oderwania się od zmiany i krążenia po organiźmie. Jeśli więc krwiak jest bardzo duży to nie zaszkodzi też pół tabletki Polopiryny rano podczas jedzenia oraz picie troszkę większej ilości płynów - i tak do czasu wchłonięcia krwiaka. Jak zwykle w tego typu radach sugeruję jednak osobistą wizytę u lekarza oraz w przypadku samoleczenia uwagę na dawkowanie leków i alergie...
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: pęknięta żyła
dzienkuje hary za rade napewno skorzystam z wienkszosci rad (oprucz lekaza bo krwiak sie niepowienksza.Alergikem niejestem a z naczyniami krwionosnymi miałem jurz nieraz problemy ale dotyhczas były to tylko krwotoki z nosa ale to jurz inna sprawa.A co do przedmuwcy Harego poszukaj innyg mojh postuw bo co do ortografi to mi sie jurz o tym muwic niehce
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pęknięta żyła
Panowie wszelkie uwagi co do ortografii na temat Grabka proszę kierowac na priv, tak jak jest to w regulaminie, albo zaraz wysłuchacie moich uwag co do warnów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024