Skocz do zawartości


Zdjęcie

WASZE OPINIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
no i przedstaw wyzszosc wu shu nad bjj a potem stylu malpy czy jastrzebia czy innego patafiana na thaiem czy boksem

potem jeszcze powinines pojechac dog brathersow ze maja nierealne treningi i ze ogulnie ssa pale
i jeszcze zbluzgaj Helio Gracie ze jest leszcz a jegon synowie to pedaly

jak to zobacze to padne :D

ale nigdy nie widzialem tego filmu o tsunami
no niezle ich pojechalpacanow hahahaha
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
taki film nie trudno zmontowac. narrator bedzie mowil mniej wiecej takie rzeczy:
Wielu ludzi uwaza ze sporty walki trenowane pod tzw vale tudo daja realna szanse obrony i oceniaja i skutecznosc przez pryzmat walk MMA. Skutecznosci doszukuja sie w pelnokontaktowych treningach ktore doskonale przystosowuja do uczciwej walki 1/1. w sportach takich przerabiane sa uczciwe techniki sportowe przystosowujace do walki 1/1. co sie jednak stanie gdy przeciwnikow bedzie wiecej? Albo beda uzbrojeni? Czy bedac bitym na ulicy zawodnik nie posunie sie do uderzenia w krocze bo jest to zachowanie nie fair i co gorsza - nigdy nie bylo trenowane?
czy gdyby sporty mma dawaly wieksze szanse obrony niz systemy typu kombat tak wiele jednostek specjalnych i sluzb mundurowych nie wybralo wlasni ich do obrony wlasnego zycia?

moglbym napisac caly 15min komentarz i mnozyc przyklady jak to w mma mowi sie ze tylko to co jest przetrenowane jest skuteczne a nastepnie nie cwiczy sie tam walki w ciasnych korytarzach czy poruszania w tlumie. to brzmi rozsadnie prawda?

ps.
to nie sa moje przekonania, ale te filmiki sa nieco stronnicze wiec do konca im ufac nie mozna.
  • 0

budo_janosik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
Ale refleksja jest jedna - trzeba trenowac przekroj jesli sie chce startowac w MMA. A w jakich proporcjach to juz od kazdego zalezy indywidualnie.

ZGADZAM SIE W 100% A FILMIKI SĄ NA TO NIEZBITYM DOWODEM
POZDRO :)
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
Nic nowego pewnie nie powiem, ale z wlasnego doswiadczenia...przygode z SW zaczynalem od KM, to bylo 4 lata temu, trenowalem rok, to byl czas kiedy KM dopiero zaczynala sie w Polsce komercjalizowac, mialem szczescie trenowac u Jacka Moryla. Pozniej treningow zaprzestalem zniechcecony brakiem kontaktowej walki i wyzej wymieniona komercha. Obecnie trenuje MT i MMA w dwu osobnych klubach i bardzo sie ciesze, ze kiedys trenowallem kravke. Mowiac prawde statystyczny kraver przegra kazda walke na macie z kims kto trenuje mma, jest ogromna roznica w przygotowaniu kondycyjnym, silowym, szybkosci i techniki uderzane w KM sa beznadziejne pod wzgledem rozwoju sily uderzenia, ale... ani MT ani MMA nie nauczy jak zachowac sie w starciu ulicznym , ktore rozni sie diametralnie od walki w ringu. Jestem przekonany, ze mimo imponujacej sily itd , moi koledzy z MMA i MT, ktorzy nie mieli stycznosci z ulica w jakiejkolwiek formie mogliby sie bardzo zdziwic. Kombat to jedno, MMA to drugie. Dwie zupelnie odmienne sprawy.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE

taki film nie trudno zmontowac. narrator bedzie mowil mniej wiecej takie rzeczy:
Wielu ludzi uwaza ze sporty walki trenowane pod tzw vale tudo daja realna szanse obrony i oceniaja i skutecznosc przez pryzmat walk MMA. Skutecznosci doszukuja sie w pelnokontaktowych treningach ktore doskonale przystosowuja do uczciwej walki 1/1. w sportach takich przerabiane sa uczciwe techniki sportowe przystosowujace do walki 1/1. co sie jednak stanie gdy przeciwnikow bedzie wiecej? Albo beda uzbrojeni? Czy bedac bitym na ulicy zawodnik nie posunie sie do uderzenia w krocze bo jest to zachowanie nie fair i co gorsza - nigdy nie bylo trenowane?
czy gdyby sporty mma dawaly wieksze szanse obrony niz systemy typu kombat tak wiele jednostek specjalnych i sluzb mundurowych nie wybralo wlasni ich do obrony wlasnego zycia?


:rofl:

jakbym czytał ten podkład, który zacząłem pisać :D

wykradłeś mój tajny projekt :)
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
trenowalem krav mage przez jakis czas(pare miesiecy)pozniej zasmakowalem bjj / vale tudo i przy tym zostalem.trenuje to juz dluzszy czas.moje przemyslenia sa nastepujace.system walki / obrony to nie jest cos zlego wrecz przeciwnie sa ok lecz maja wiele brakow po 1 brak ciaglych sparingow na ktorych uczysz sie wlasciwych reakcji(atakowac, bronic) po 2 musi byc uzupelniona jakims innym stylem parterowym badz stojkowym bo combat uczy zachowan a nie uczy walczyc.po 3 ktos trenujac combat 2 x w tyg uczac sie kopac w krocze(niestety to wszystko sie do tego sprowadza) nigdy nie nauczy sie walczyc tak jak ktos trenujacy jakakolwiek sztuke walki 5xtyg oczywiscie nie mam tu na mysli styli jak kung-fu aikido czy taekwondo w ktorych uczysz sie smiesznych sekwencji zamiast sprawdzic realny poziom umiejetnosci w walce.po 4 wybaczcie nie chce was krytykowac ale kopniecie w krocze i palec w oczy wydaje mi sie typowo damska proba rozwiazania konfliktu.podsumowujac gdy combat jest uzupelniany innym stylem a wlasciwie inny styl jest uzupelniany combatem to jak najbardziej uwazam to za dobra sprawe a jesli nie to uwazam ze to nie zbyt dobre rozwiazanie choc oczywiscie lepsze to niz siedzenie w domu.pozdrawiam
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE

... kopniecie w krocze i palec w oczy wydaje mi sie typowo damska proba rozwiazania konfliktu...

Wybacz. Dla mnie techniki dzielą się na skuteczne i inne.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
Szanowni koledzy,

Dajcie już sobie spokój na temat skuteczności danego stylu. Czy ten styl skuteczny na ulicy czy nie to SA akademickie dyskusje. Spędziłem na bramkach blisko 15 lat, różne rzeczy widziałem, rożnych kozaków i bohaterów.

Jeżeli drogi kolego nie masz odpowiedniej psychiki to nic ci nie pomoże. Trzeba dostać
trochę po buzi aby się otrzaskać w alce. Tego nie da ci sala ( dojo ). To jest inna specyfika. Oczywiście nikt mi nie wmówi, ze zawodnicy, którzy trenują dyscypliny typowo nastawione na walkę ( vide MMA, BJJ, Boks itp. ) są nie przygotowani do starcia tzw. ulicznego i że ekspert KM ma zdecydowana przewagę bo…
Sport przygotowuje zawodnika do wszechstronnego rozwoju motorycznego. Poprzez trening wyrabia sobie szybkość, siłę itp. co procentuje w walce. Walka, każdy sparing przygotowuje do konfrontacji nie tylko od strony walki wręcz ale również psychiki. Jeżeli trening combatu czy KM jest nastawiony li tylko na tzw. „ brudne sztuczki „ a nie uwzględnia rozwoju motoryki, nie przeprowadza się sparingów tylko symulowane akcje to taki trening za przeproszeniem o kant d.. rozbić. Nauka musi obejmować przede wszystkim stopniowanie trudności, podstawy jak uderzać , kopać, grapling. Chyba ,że trening combatu lub KM jest przeznaczony dla ludzi, którzy maja podstawy w sportach czy sztukach walki. Nastepna kwestia to nie dać się sprowokować na ulicy większość z Was to ludzie inteligentni, myślacy i główny problem polega na tym, ze boicie się konsekwencji ewentualnej walki. Bo załóżmy , że Twój przeciwnik jest pokonany ale zarazem okaleczony i Ty możesz ponieść konsekwencje, nie ze swojej winy. Dresiarze nie maja takich dylematów, to ze komuś zrobią krzywdę to im mówiąc kolokwialnie zwisa. Poza tym ja ćwiczę sztukę walki dla siebie bo to lubię a nie po to aby komuś coś na ulicy udowodnić. Zdrowie ma się jedno. Dlatego też lepiej czasami olać leszcza i dalej sobie zadawać po cichu pytanie , który styl jest najlepszy do walki - JOK
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
Swiete slowa! :wink:
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE

4 wybaczcie nie chce was krytykowac ale kopniecie w krocze i palec w oczy wydaje mi sie typowo damska proba rozwiazania konfliktu

i ty sie do tego nie posuniesz? twoj przeciwnik i jego koledzy tez nie - dlatego beda cie kopac jak bedziesz lezec.

Sport przygotowuje zawodnika do wszechstronnego rozwoju motorycznego. Poprzez trening wyrabia sobie szybkość, siłę itp. co procentuje w walce. Walka, każdy sparing przygotowuje do konfrontacji nie tylko od strony walki wręcz ale również psychiki.

prosciej sie chyba nie da.

Chyba ,że trening combatu lub KM jest przeznaczony dla ludzi, którzy maja podstawy w sportach czy sztukach walki.

tak wlasnie jest. jak przegladam strony KM to zwrocilem uwage na fakt, ze tak naprawde niewiele jednostek munduroych trenuje KM. wieszkosc "odbywa szkolenia". oznacza to ze KM jest uzupelnieniem tego co juz trenuja. podejrzewam, ze w wiekszosci ma to na celu przygotowanie do konkretnych zadan.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE

Ale refleksja jest jedna - trzeba trenowac przekroj jesli sie chce startowac w MMA. A w jakich proporcjach to juz od kazdego zalezy indywidualnie.

ZGADZAM SIE W 100% A FILMIKI SĄ NA TO NIEZBITYM DOWODEM
POZDRO :)


:rofl:

ale zdajesz sobie sprawę, że powyższe zdanie brzmi:
jeżeli chce się walczyć na zawodach, gdzie wolno uderzać i się toczyć po ziemi, to należy ćwiczyć uderzanie i toczenie się po ziemi.

Jest takie słowo: tautologia ;)
  • 0

budo_leszek22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WASZE OPINIE
he tu widze ze sie obyło bez parteru:)

chlopak troche nerwowy a wy jabyscie sie zachowali
w takiej sytuacji???



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024