Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy klub TAEKWON - DO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_andrzej1971
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy klub TAEKWON - DO
Nazwa: Klub Sportowy Taekwon-do Black Belt Warszawa

Federacje: GTF, PUT, TI, WTF, ITF, ICTF - wszyscy mile widziani

Miasto; Warszawa

instruktor: Andrzej Jankowski II DAN tel. 506 401 747 - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Artur Zduńczyk II DAN tel. 504 100 422

Jarosław Jankowski I DAN tel. 604 167 522

Zaczynamy od 1 października 2006r. czekamy na zgłosznia
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Nazwa: Klub Sportowy Taekwon-do Black Belt Warszawa

Federacje: GTF, PUT, TI, WTF, ITF, ICTF - wszyscy mile widziani


tzn. czego Wy będziecie uczyć?
  • 0

budo_beataa
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
karate
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

karate


którego?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Może korean karate?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Nie zniechęcajcie nowego użytkownika od razu... :D Z drugiej strony, myślę, że byłoby fajnie, gdyby Andrzej napisał, w jakim kierunku będą szły u nich treningi - czy taekwondo oparte na tulach i rękawicach, czy na poomse i hogoo :wink: Na razie wiem tylko, że to klub Polskiej Unii Taekwon-do "z kreską" (czyli tej kierowanej przez P. Gąsiora).

Gizmo
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Federacje: GTF, PUT, TI, WTF, ITF, ICTF


Rany ile tego, ale moim zdaniem bez przesady nie chcę nikogo obrazić ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Samo łączenie WTFu z ITFem to w moich oczach zbrodnia.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Znam gorsze zbrodnie ;-)

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Zawsze może napisać u kogo, w jakim czasie sie uczył i sie wyjaśni.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
a moze to nowa sekcja Freestyle Taekwondo? :)
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
siema niechce tworzyc nowego tematu, a ciekaw jestem waszej opini na temat nowo otwartego łodzkiego klubu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] obejrzalem filmiki zobaczylem galerie i mojm zdaniem najlepsze co mozna o tym klubie powiedziec to to ze maja fajna sale... :?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
A ja ludzi z Aliena widziałem nieraz na żywo, na zawodach w Polsce, Niemczech i Irlandii. Mają zdolną ekipę młodych, którzy sporo już umieją. Jeśli uda im się utrzymać ten skład, a małolatom w międzyczasie palma nie odbije, to dochowają się dobrych zawodników - a dzięki temu, że finansowo stoja nieźle, mogą trochę pojeździć na zawody...

Gizmo
  • 0

budo_andrzej1971
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Oprócz WTF inne odmiany Taekowndo są takie same ale różnią się tylko federacją. Po śmierci Generała powstały różne federacje. Podam wam moje stopnie w Taekwondo:
1dan - WTF
2dan - ITF - egzamin u syna generała.
2dan - TI,
2dan - ICTF

Na potwierdzenie stopni posiadam certyfikaty międzynarodowe
  • 0

budo_andrzej1971
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO



Federacje: GTF, PUT, TI, WTF, ITF, ICTF


Rany ile tego, ale moim zdaniem bez przesady nie chcę nikogo obrazić ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Samo łączenie WTFu z ITFem to w moich oczach zbrodnia.


Będzie to podzielone jedni będą trenować WTF drudzy ITF to jaka w tym zbrodnia
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
w jednym klubie od razu dwa rodzaje treningow... fajna sprawa. a do jakiego Polskiego Zwiazku nalezycie, czy bedziecie nalezec?
  • 0

budo_andrzej1971
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Nam pytanie do GIZMO - przeciez ty też nalezałeś do PUT Gąsior i przeszedłeś do PUT Pawlak - co jest w tym złego.

Prawdziwego trenera czy intruktora nie poznaje się po tym ile ma danów tylko po tym ile osób ma na sali. Głównie wywodze się z ITF. Trenerem ITF był Janusz Gutkowski, WTF Stanisław Zduniak. Treningi ITF będzie prowadził Artur Zduńczyk ja natomiast będe prowadził WTF. Po za tym mój klub tez będzie w Polskim Związku Taekwondo WTF.
Więc nie bardzo wiem jaka jest tu zbrodnia.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
lol.... napisz jeszcze w kazdym topicu, zeby nikt nie zapomnial :evil:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Nam pytanie do GIZMO - przeciez ty też nalezałeś do PUT Gąsior i przeszedłeś do PUT Pawlak - co jest w tym złego.


Moje pytanie naprawdę nie miało podłoża politycznego - po prostu byłem ciekawy, jaki kierunek będziecie reprezentowali w treningach, a nie w przynależności. Nawiasem, ja nigdzie nie przechodziłem, to raczej PUT Piotrka oddalił się od reszty PUT, ale to akurat temat na inną dyskusje i ocena mocno subiektywna. Udzieliłeś konkretnej, wyczerpującej odpowiedzi, o to mi chodziło, dzięki.

Gizmo
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Gizmo, mam pytanie o dwa PUTy.Jakie są róznice miedzy tym Gąsiora a tym Pawlaka?
Dostałem zaproszenie od Gąsiora na 02.09 nie znam człowieka ale może warto pojechać :?:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Jak to w takich sytuacjach, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, postaram się więc przedstawić temat możliwie neutralnie.

Rozłam w PUT nastąpił na jesieni ub. roku, po walnym zebraniu w Łodzi, którego zwołanie uchwalił jeszcze stary zarząd PUT. Kluby związane z Piotrem Gąsiorem nie wysłały nań swoich przedstawicieli, z kolei obecni delegaci wybrali nowy zarząd z prezesem Z. Pawlakiem. Wkrótce potem Piotr Gąsior zamieścił na stronie oświadczenie o działalności odrębnej Polskiej Unii Taekwon-do (z kreską w TK-D, w skrócie dla uproszczenia PUT-do). PUT powstał niegdyś w ramach PFDSzW Ryszarda Murata i wygląda na to, że PUT-do jest reaktywacją właśnie tego "pierwotnego" PUT, gdyż później w trakcie rozwoju PUT zarejestrowano jako samodzielne stowarzyszenie o zasięgu ogólnopolskim. Dodatkowo osoby związane z PUT-do z P. Gąsiorem na czele zaskarżyły prawomocność walnego zebrania w Łodzi do sądu i akurat na dzisiaj jest zaplanowana rozprawa w tej sprawie.

W praktyce wygląda to tak, że od walnego działają dwie niezależne Polskie Unie TKD. Polska Unia Taekwondo kierowana przez Z. Pawlaka jako stowarzyszenie i Polska Unia Taekwon-do kierowana przez P. Gąsiora jako (prawdopodobnie) struktura w ramach organizacji R. Murata.

PUT (Pawlaka) stara się kontynuować działanośc sportową. Odbyły się - mimo prób ich zablokowania tak ze strony PUT-do, jak i PZTkd ITF - mistrzostwa Polski młodzików i juniorów w Ciepłowodach, potem MP kadetów i seniorów oraz mecz Polska-Anglia w Skawinie, były wyjazdy zagraniczne. Z mojego rozeznania wynika też, że najsilniejsze sportowo kluby (z wyjątkiem SKT Strzelin i Tai-Pan Wałbrzych) są albo tylko u Pawlaka, albo też grają na dwie strony uczestnicząc w imprezach obu organizacji. Orient Częstochowa, OKT Opole, KCT Kraków, LKSW Dan Świdnik, Alien Łódź, Alkon Szczecin, Keyko Jastrzębie są w PUT Pawlaka. Sirocco Łódź, KSW Szczecinek i parę innych klubów gra na dwa fronty.

PUT-do w ub. sezonie nie zorganizowało żadnej imprezy rangi MP. Odbywają się egzaminy na stopnie mistrzowskie (licznie obsadzone), seminaria, ekipa PUT-do wystąpiła na ME TKD International w Davos (Szwajcaria). Kilku liderów PUT-do otrzymało też wyższe stopnie mistrzowskie od PFDSziSW R. Murata (Wojtek Dolny 8. dan, Przemek Danowski 6. dan, H. Ficek 6. dan, K. Pajewski 4. bądź 5. dan, W. Gromowski 5. dan). W kalendarzu imprez na stronie PUT-do są zaplanowane MP we Wrocławiu na jesieni, a MP juniorów na wiosnę w Działdowie. Czy się odbędą - zobaczymy.

Czy warto? Rób jak chcesz... sam musisz rozstrzygnąć. My zrezygnowaliśmy póki co ze współpracy z PUT-do, bo pewne klimaty nam nie banglają. Ciekaw jestem, jaki będzie wynik dzisiejszej rozprawy...

Aha - przy okazji wyjaśniam jeszcze jedno. W spisie klubów na stronie PUT-do Piotra Gąsiora zostaliśmy umieszczeni bez naszej wiedzy i zgody, gdyż od marca tego roku nie współpracujemy z tą organizacją. Na naszą prośbę usunięto wówczas nasze dane, później pojawiły sie ponownie i mimo wysłania maili do PUT-do, webmastera strony i listu otwartego do liderów PUT i PUT-do jesteśmy nadal "członkiem zaocznym z przydziału", czy tego chcemy, czy nie. Takich klubów jest tam sporo więcej. Spis na stronie PUT też wymaga gruntownego przewietrzenia, choć jak dla mnie jest bliższy prawdy.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024